Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2011., 12:01   #501
Quote:
ztrew kaže: Pogledaj post
Ovo nije zajebancija. Već neko vrijeme razmišljam da se ubijem, ali još nemam hrabrosti za takav čin. Ono čega se najviše bojim je da ću ostati živ ili da ću ostati nekakva biljka prikopčana za aparate u komi. Jednostavno se bojim. Imam odredenih privatnih problema koji su nerijesivi. Malo sam trazio po internetu teme vezane uz smrt, samoubojstvo,... Mene zanima dali znate neke web stranice koje podrzavaju samoubojstvo? Pokusavam naci preko interneta emocionalnu potporu za takav čin, ljude koji su odlučili isto kako bi jedan drugog potpomagali i davali si razne savjete.
Takoder me zanima nesto vezano uz samu smrt, kakav je osjećaj, sta kazu ljudi koji su prezivjeli kliničku smrt i nekako su se vratili, njihova iskustva?
Npr. Bernard Grujic (čovjek koji se izvuko iz kliničke smrti 3 puta) kaze da smrt nije nista strasno da je to jedan osjećaj blaženstva i ugode. Da smrt nije nesto cega se treba bojati nego zivot? Sta kazu ostali? Imate li kakve stranice za pronaci nesto na tu temu? Zelim saznat sto vise o onome s cim se planiram suočiti. Jednostavno bol i patnja je prevelika. Ovako jednim potezom rjesavam sve, ali jos nemam hrabrosti za to ucinit. Moze se reci da sam dvostruka kukavica. S jedne strane nemogu rjesiti svoje probleme, a s druge strane nemam hrabrosti uciniti to. Trenutno sam na sredini. Da ili ne? Ako su drugi mogli valjda cu moc i ja. Tesko je biti sam bez emocionalne potpore, a moja obitelj je dolje. Imam 24g. Mozda je vrijeme da joj se pridruzim svojoj majci u grobu. Bit cemo obitelj ponovno.
gle momak... Jedini problem koji ne možeš rješiti je taj kad odeš nema nazad, svaki je jebeni problem rješiv samo je malo problem njegova težina ili veličina.

Frka je ta da ti gledaš samo kako je tebi bol ovakva ili onakva (bol mogu razumjeti ali bijeg nikako)

Probaj umjesto da tražiš podršku za krknut se, gledaj malo po netu ili oko sebe sa čime i kako drugi žive iako možda imaju večih problema koje ne budu nikada rješili pa su još živi...

E to je snaga za zavidjet a ne ti

Stayin' Alive huu huu huu huu, Stayin' Alive !!!
too toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 10:35   #502
prošli tjedan je jedan moj poznanik/kolega počinio samoubojstvo,vrlo mlad (1989. godište), to nas je sve jako šokiralo jer lik je imao sve, praktički sve, imao je čak neke stvari o kojima danas mnogi u hr mogu samo sanjati, izvrstan student, posao, brdo prijatelja i prijateljica, talente za mnoge stvari...pojedinosti samog čina neznam jer ga nisam vidio već par mjeseci...neznam kakav je to trebao biti razlog, stvarno neznam...najgore je što su sad tu najveće žrtve njegovi roditelji i prijatelji, kao što je reko kolega forumaš
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 10:36   #503
Quote:
too toxic kaže: Pogledaj post
Stayin' Alive huu huu huu huu, Stayin' Alive !!!
... a ja mislio da pjeva "Stay in the line"
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 10:39   #504
Quote:
dr.sicky kaže: Pogledaj post
prošli tjedan je jedan moj poznanik/kolega počinio samoubojstvo,vrlo mlad (1989. godište), to nas je sve jako šokiralo jer lik je imao sve, praktički sve, imao je čak neke stvari o kojima danas mnogi u hr mogu samo sanjati, izvrstan student, posao, brdo prijatelja i prijateljica, talente za mnoge stvari...pojedinosti samog čina neznam jer ga nisam vidio već par mjeseci...neznam kakav je to trebao biti razlog, stvarno neznam...najgore je što su sad tu najveće žrtve njegovi roditelji i prijatelji, kao što je reko kolega forumaš


"But it wasn't because I didn't know enough
I just new to much"
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 12:32   #505
Quote:
dr.sicky kaže: Pogledaj post
prošli tjedan je jedan moj poznanik/kolega počinio samoubojstvo,vrlo mlad (1989. godište), to nas je sve jako šokiralo jer lik je imao sve, praktički sve, imao je čak neke stvari o kojima danas mnogi u hr mogu samo sanjati, izvrstan student, posao, brdo prijatelja i prijateljica, talente za mnoge stvari...pojedinosti samog čina neznam jer ga nisam vidio već par mjeseci...neznam kakav je to trebao biti razlog, stvarno neznam...najgore je što su sad tu najveće žrtve njegovi roditelji i prijatelji, kao što je reko kolega forumaš
Na žalost nekoga lako može ubiti i ezzistencijska dihotomija ili vakuum. Takvi su u manjini među samoubojicama, ali ih ima.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 12:53   #506
Svako nekad razmislja o tome,ali skratiti sebi zivot koji ti moze biti toliko lijep...NE! Imala sam i ja takvih faza,imam ih i sad,ali nista nije vrijedno tvog zivota...a problem ne bi postojao da se ne moze rijesiti
Supersonic Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 13:00   #507
pa tak i tak ces umrijet .. cemu zuriti ..
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 13:19   #508
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Na žalost nekoga lako može ubiti i ezzistencijska dihotomija ili vakuum. Takvi su u manjini među samoubojicama, ali ih ima.
U manjini? Odbijam ovo vjerovati. Koji je onda kurac vecini?
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 14:58   #509
Quote:
Opća opasnost kaže: Pogledaj post
U manjini? Odbijam ovo vjerovati. Koji je onda kurac vecini?
Većina: oni koji su ostali bez posla, oni koji su duševni bolesnici, oni koje je napustio bračni drug, oni kojima je umrlo dijete od leukemije, oni koji su dužni do grla, oni koji umiru od raka............

Manjina: oni koje ne muči nešto iz ove većine
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 15:10   #510
Quote:
dr.sicky kaže: Pogledaj post
prošli tjedan je jedan moj poznanik/kolega počinio samoubojstvo,vrlo mlad (1989. godište), to nas je sve jako šokiralo jer lik je imao sve, praktički sve, imao je čak neke stvari o kojima danas mnogi u hr mogu samo sanjati, izvrstan student, posao, brdo prijatelja i prijateljica, talente za mnoge stvari...pojedinosti samog čina neznam jer ga nisam vidio već par mjeseci...neznam kakav je to trebao biti razlog, stvarno neznam...najgore je što su sad tu najveće žrtve njegovi roditelji i prijatelji, kao što je reko kolega forumaš

neki ljudi sve drže za sebe, a prema van se svima čine veseli i normalni.to je samo maska i ja mislim obrambeni mehanitzam. A unutar sebe zapravo im je kaos..
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 23:03   #511
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Većina: oni koji su ostali bez posla, oni koji su duševni bolesnici, oni koje je napustio bračni drug, oni kojima je umrlo dijete od leukemije, oni koji su dužni do grla, oni koji umiru od raka............

Manjina: oni koje ne muči nešto iz ove većine
Ok, priznajem, dusevni bolesnici u stanju rastrojenosti i tesko bolesni koji si skrate muke su mozda zasebne kategorije. Ali zar i ljudi koje napusti bracni drug ili im umre dijete ne upadnu u zacarani krug besmisla prije nego sto si oduzmu zivot?
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 12:50   #512
Quote:
Opća opasnost kaže: Pogledaj post
Ok, priznajem, dusevni bolesnici u stanju rastrojenosti i tesko bolesni koji si skrate muke su mozda zasebne kategorije. Ali zar i ljudi koje napusti bracni drug ili im umre dijete ne upadnu u zacarani krug besmisla prije nego sto si oduzmu zivot?
Nornalno je da padnu. Ali ne svi. U mojoj okolini je troje napravilo suicid jer su prolupali. Jedan kolega inženjer se objesio kada je čitao u novinama da će se firma riješiti bolesnih ljudi. On se ubio, a imao je stan, živio je kod roditelja i nije imao više obaveza prema djeci iz braka. (rastavljen 10 godina). Moja rođakinja je skočila s 8 kata, a bila je reiki-majstor. Upala je u duševnu krizu.
I moj doktor se ubio. Nitko nije mogao shvatiti zašto ? http://degmat.bloger.hr/post/egziste...a/5780438.aspx
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 16:37   #513
problem je što zapravo čovjek ništa ne dobiva time što ostaje živ

život sam po sebi je naprosto stanje bivanja, nije ni pozitivno ni negativno za onoga koji je živ, nego samo za one oko njega, kojima je prijatelj, poznanik, roditelj, ljubavnik, suradnik itd...

da se nebi ubio čovjek mora nekako smisliti šta dobiva ili postiže time što ostaje na životu, a to nesmije ovisiti o nekakvim faktorima kao posao, brak ili zdravlje itd...

ili bilokoji skup ciljeva ili principa po kojima se održavanje života podrazumjeva bez da se spominje, ili nekakva unutarnja dobit od samog održavanja živog stanja, ili neke aktivnosti ili popratnog stanja, postizanja, postajanja, itd...
može nakraju poslužit i inat, i mržnja, bilošta

recimo meni je to izrazito zajebana stvar
ne dobivam ništa time što sam živ
živ sam samo zato jer se nisam u stanju ubit

Zadnje uređivanje kor-im : 29.01.2011. at 16:43.
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:05   #514
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
recimo meni je to izrazito zajebana stvar
ne dobivam ništa time što sam živ
živ sam samo zato jer se nisam u stanju ubit
svaka cast .. eto moje stanje nekih par mjeseci .. a mozda ak odem u samoanalizu skuzim da je malo duze .. zato bolje stat dok jos ima nade
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 22:18   #515
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
problem je što zapravo čovjek ništa ne dobiva time što ostaje živ

život sam po sebi je naprosto stanje bivanja, nije ni pozitivno ni negativno za onoga koji je živ, nego samo za one oko njega, kojima je prijatelj, poznanik, roditelj, ljubavnik, suradnik itd...

da se nebi ubio čovjek mora nekako smisliti šta dobiva ili postiže time što ostaje na životu, a to nesmije ovisiti o nekakvim faktorima kao posao, brak ili zdravlje itd...

ili bilokoji skup ciljeva ili principa po kojima se održavanje života podrazumjeva bez da se spominje, ili nekakva unutarnja dobit od samog održavanja živog stanja, ili neke aktivnosti ili popratnog stanja, postizanja, postajanja, itd...
može nakraju poslužit i inat, i mržnja, bilošta

recimo meni je to izrazito zajebana stvar
ne dobivam ništa time što sam živ
živ sam samo zato jer se nisam u stanju ubit
Tko to kaže da ne dobiva. Reci to ovom čovjeku da ništa ne dobiva ako ostane živjeti : http://www.jutarnji.hr/rocco-siffred...decker/919901/
A ja imam priajtelja koji po cijele dane ništa ne radi i ništa nema. dovoljno mu je da nije gladan. Po cijele dane šeta po prirodi i uživa u njoj. Neki kada vide bi pomislili: jebeš takav život. A njemu je lijepo i nije mu dosadno. Ima 45 godina, živi s majkom od mirovine 2000 kn. Nema auto, nema curu (i ne namjerava je imati), jede vegetarijensku jeftinu hranu (neki bi rekli: zdrave splačine ), završio je srednju školu, ali je vrlo malo radio. On je životom zadovoljan i nikada se ne bi ubio. Uživa u svakoj (za druge ljude) gluposti.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 23:10   #516
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nornalno je da padnu. Ali ne svi. U mojoj okolini je troje napravilo suicid jer su prolupali. Jedan kolega inženjer se objesio kada je čitao u novinama da će se firma riješiti bolesnih ljudi. On se ubio, a imao je stan, živio je kod roditelja i nije imao više obaveza prema djeci iz braka. (rastavljen 10 godina). Moja rođakinja je skočila s 8 kata, a bila je reiki-majstor. Upala je u duševnu krizu.
I moj doktor se ubio. Nitko nije mogao shvatiti zašto ? http://degmat.bloger.hr/post/egziste...a/5780438.aspx
Ma slazem se da su razliciti ljudi u razlicitim stanjima svijesti neposredno prije samoubojstva. Ne valja biti iskljuciv. Moj komentar ionako nije bio ne znam koliko ozbiljan, vise je bio usmjeren na cjepidlacenje oko pojmova "vecina" i "manjina".
S druge strane, ako su ti ovo primjeri za ljude koji su prolupali, i nisu bas neki. Bar na prvi pogled.

Btw, to je tvoj blog? Zanimljiv je.
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 11:30   #517
@depresivan. također mi je tako !!!
Andrijana9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 11:51   #518
ako je zivot sranje mos mislit koja je smrt tek pusiona

zakljucio sam kad se vec ubijam da se ubijem zivotom .. to je 100% siguran nacin samoubojstva .. sve ovo drugo bas ne drzi vodu
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 17:49   #519
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
On je životom zadovoljan i nikada se ne bi ubio. Uživa u svakoj (za druge ljude) gluposti.
to znači da nešto dobiva time što je živ

neznam, meni je to sve napor, i nije problem napor sam po sebi, nego ja nisam motiviran za taj napor, neda mi se, nemam zašto

samo se nemogu rješit, to bi bila čvrsta odluka i vrlo radikalan čin kojim bi nešto promjenio svojom voljom, ja nisam u stanju donosit takve odluke i tako radikalno mjenjat sebe i svoj život, da jesam nebi imao ni razloga da razmišljam o tome da se rješim
osim toga strah me tog stanja u kojem nema nikakve relacije unutar sebe ili izvana, to stanje mi je nepojmljivo

al to me neče spašavat zauvjek, u nekom treutku me naprosto više neče bit briga
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 19:38   #520
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
.......................a l to me neče spašavat zauvjek, u nekom treutku me naprosto više neče bit briga
ja sam skoro pa totalno da me bas briga .. imam osjecaj da me drzi neka naucena zivotna uvjerenja iz sjecanja .. i naravno moji bliznji .. a gle .. kao sto rekoh .. nekako sam uspio aktivirati neke mehazime od prije ali me malo strah u stabilnost cijele konstrukcije .. ima jos zivota i uz sve dobro naravno bit ce i trauma koje zivot "nosi" (kako meni glupo zvuce te fraze nemogu vam opisat ) pa si mislim dal bum puknul do kraja .. nadam se da nebum .. sad sam se nekak kakti stabiliziral .. cekam proljece
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.