Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2003., 19:23   #41
Quote:
Solaris kaže:
A kako možeš voljeti sam sebe, ako te nitko drugi ne voli, tj. ako dobivaš poruku od svijeta da nisi vrijedan ljubavi?
Eh, ako ces slusati druge, ode ti kvragu tako i tako.

Ostatak posta sam upravo obrisala. Upalo mi je u oci da sam ozbiljno napisala sto mislim...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 20:27   #42
Sly kaze:

Što ako o vama intenzivno razmišlja osoba koja bi htjela biti s vama, ljubavno ili za jednu noć? Ako je ta osoba tzv. laik, a vi ste tzv. veliki mistik, vi ćete možda osjetiti energetsku navalu, a ta osoba na vama ne vrši ljubavnu magiju. Ako uzimamo striktne kriterije, toj osobi bi se to moglo/trebalo negativno vratiti jer ona nehotice vrši utjecaj ili u najmanju ruku pritisak na moju slobodnu volju. Ali, zbog nekog razloga mi nešto nedostaje u toj logici...

Aenea kaze:

Taj mistik nece ni primjetiti da netko drugi masta o njemu a niti ce osjetiti
nekakvu energetsku navalu.
Nesvjesno djelovanje ni u kojem slucaju ne moze biti tako jako da dođe do njega.
U stvari to su fantazijske slike koje nemaju dovoljno velikog energetskog naboja
i samim time brzo se izgube.

Quote:
xxx kaže:

Ne mogu se u potpunosti sloziti. Ako su obje osobe extrasenzitivne, moguce je da osjete razmisljanja i fantazije one druge, ali samo to

xxx,
Ali tema nisu bile ekstrasenzitivne osobe.
Osoba koja se bavi magijom,mistik ili..svejedno kako ga nazvali,
ne mora ujedno biti i ekstrasenzitivna osoba.

Ekstrasenzitivna osoba ce najcese osjetiti negativno razmisljanje o njoj.
Da bi netko "procitao" razmislanje druge osobe,on se prethodno mora
isto tako usredotociti,misliti na nju,znati kako procitati misli
ili biti prirodno nadaren za to.
Nece sigurno procitati misli nepoznate osobe na koju ni ne misli
i za koji ni ne zna da postoji.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 22:36   #43
Norec reče:
_______________________________________________
Druga je stvar raditi na sebi u smjeru kako bismo bili otvoreniji u primanju adekvatne i kompatibilne osobe u svoj zagrljaj....ali ne mora značiti da unaprijed stvarno znamo koja i kakva je ta osoba....i kakvu vrstu veze uopće želimo.
______________________________________


Nora, majstore,

Sve si ovime rekao...


soke rekla:
________________________________________________
Ali...pada mi na pamet, što je s onim ljudima koji ne dobivaju ljubav? Koji je traže, ali ne znaju kako, ni gdje?

Zašto je ne dobivaju?
možda zato što je ne znaju dati? A, onda zašto je ne znaju dati?
jer je nikada nisu primili u čistoj supstanci?

______________________________________


soke..
Napisat ću ti riječi što ih je nekad davno, na ovim prostorima napisao, moj dragi net- friend wax


wax says
________________________________________________
...jer u tebi cijeli svijet živi. moći voljeti sebe je moći voljeti. to je voljeti cijeli svijet.

...jer za voljeti trebaš svijest. zagrliti svijet i svijest-jedina dva postojanja za koje ne trebaš dokaz.
to je sve.

..jer ljubav je miris duše. i cvijet miriše u samoći baš kao i kraj tebe, u tvojem dahu.
to je zauvijek.

i nađi jedan problem, jedan razlog zašto je to teško. ali u sebi. ne izvan sebe. u sebi-sebi.
ne u pravilima, kriterijima, zakonima. u sebi. makar to zvala i "rad na sebi". i odustani jednom. onak, za-uvijek, za sve, za cijeli svijet.

_______________________________________________

.........


Tko traži, uvijek nešto nađe
Tko odustane, nađe i odustajanje
a u odustajanju, samo je stajanje

do slijedeće prilike

jer kad staneš, najbolje vidiš


I zbog čega nemamo ono za čim ištemo, ako ištemo?


I možda je u strahu od vatre, ključ

, a možda u nevjerici, nedostatku povjerenja

u sebe..

A možda je i loša sreća(ali što je sreća?)

, možda je i do loše skuhanog jaja

ali..

ali..

Složit ćeš se,

da onaj koji ne uđe "u"

, uvijek ostaje


izvan
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2003., 20:47   #44
Quote:
Solaris kaže:
Već sam bila napisala kako ljubav ne možeš ni kupiti, ni prodati, ni ukrasti. Možeš je samo dati, i dobiti.
A kako ju ti to dajes? Pakiras ju u paketice od 25 g pa ju dajes nekome? I onaj drugi ju pakira pa ju daje tebi?
Quote:
Solaris kaže:
Zašto je ne dobivaju?
Zato sto ju traze.
Quote:
Solaris kaže:
A kako možeš voljeti sam sebe, ako te nitko drugi ne voli, tj. ako dobivaš poruku od svijeta da nisi vrijedan ljubavi?
Jel ti to ozbiljno pitas ili se salis?
Glam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2003., 21:55   #45
Quote:
Glam kaže:
A kako ju ti to dajes? Pakiras ju u paketice od 25 g pa ju dajes nekome? I onaj drugi ju pakira pa ju daje tebi?

Zato sto ju traze.

Jel ti to ozbiljno pitas ili se salis?


Netko se naljutio.......da mi je znati zašto
 
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 21:18   #46
Quote:
Solaris kaže:

Netko se naljutio.......da mi je znati zašto
Ko se naljutio? Pokazi ga prstom!
Glam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 16:55   #47
Talking

Mir tamo u učionici!
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 22:59   #48
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 22:43   #49
Sta se ti cerekas? Tuzit cu te profesor'ci!
Glam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2003., 17:48   #50
ma evo da nećeš!

dat ću ti da prepišeš domaći iz....osnova vještičarstva
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2003., 22:59   #51
Quote:
Solaris kaže:
Već sam bila napisala kako ljubav ne možeš ni kupiti, ni prodati, ni ukrasti. Možeš je samo dati, i dobiti.

Ali...pada mi na pamet, što je s onim ljudima koji ne dobivaju ljubav? Koji je traže, ali ne znaju kako, ni gdje?

pa svi ljudi dobivaju ljubavi od našeg Stvoriteljam, samo je pitanje tko to prepoznaje a tko ne.
mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 23:47   #52
Repriza

Quote:
Solaris kaže:
Već sam bila napisala kako ljubav ne možeš ni kupiti, ni prodati, ni ukrasti. Možeš je samo dati, i dobiti.
Kulturni mit "ljubav je davanje i primanje" stvara ljudima puno vise problema nego koristi. A i ljubav ne mozes dati, mozes je samo pokazati, iskazati, biti "ljubazan."
Quote:
Solaris kaže:
Zašto je ne dobivaju?
Kada neko trazi ljubav, on/ona u isto vrijeme izjavljuje da nema to sto trazi. Jer da imaju ne bi ni trazili. Pa tako sto neko vise, jace trazi to i vise, jace izjavljuje da to i nema.
Drugo, vecina ljudi i ne trazi bas ljubav nego s obzirom da su nauceni da je ljubav davanje, oni traze nekoga određenog u koga ce se zaljubiti, kome ce "dati" ljubav. I naravno, nekoga tko ce dati njima. To "trazenje nekog određenog" je uvijet koji postavljaju na ljubav. Time uvjetuju ljubav.
Daklem izjavljuju da je nemaju + jos je dodatno uvjetuju i onda su tuzni zato jer je ne nalaze, ne "dobivaju".
Sve dok ne prestanu traziti. Kada prestanu traziti onda prestanu izjavljivati da je nemaju i prestanu uvjetovati ljubav i onda ih "pukne" ko grom iz vedra neba.
Quote:
Solaris kaže:
A kako možeš voljeti sam sebe, ako te nitko drugi ne voli, tj. ako dobivaš poruku od svijeta da nisi vrijedan ljubavi?
Koliko vrijedi ljubav? Koliko vrijedi 5 kilski paket?

Ja kazem da je neprocjenjiva, odnosno da nema vrijednost. Pa posto nema vrijednost kako ce neko odrediti jeli on vrijedan ljubavi? Kako ce odrediti jeli neko drugi vrijedan njegove ljubavi?

Ljubav prema sebi po defaultu nije u nikakvom odnosu sa nekim drugim. Ljubav prema sebi je ljubav mene prema meni, tebe prema tebi itd. Cim nekoga drugoga ukljucis u to, to vise nije ljubav prema sebi. Ali to isto tako nije ljubav prema drugome. To je ljubav prema sebi kroz nekog drugog. Zbog nedostatka ljubavi prema sebi mnogo ljudi naprosto koristi onog drugog da bi voljeli sebe.
Zato i je receno "da bi istinski volio nekog drugog, moras prvo voljeti sebe".

A to ti je posljedica onog "ljubav je davanje". Pa posto vecina ljudi misle da daju ljubav traze nekog određenog kome ce dati ljubav. Mislim, taman posla da daju ljubav svakome. I kazu da je taj neko određeni "vrijedan" njihove ljubavi. Ali naravno i vecina drugih radi to isto. Pa onda ako netko ne dobiva neciju ljubav zakljucuje da je to zato sto on/ona nije "vrijedan" ljubavi. I onda, kako ce voljeti sebe kada nije dovoljno vrijedan.
I krug je zatvoren. "Vrzino kolo"

I tako se ljubav pretvara u trgovinu. Mislim, "ljubav je davanje i primanje" jako ljepo i romanticno zvuci, ali taj odnos davanje-primanje, ja tebi - ti meni je trgovacki odnos.

A ljubav, sloziti cemo se, nije trgovina.
Glam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 10:07   #53
Re: Repriza

Quote:
Glam kaže:
A ljubav, sloziti cemo se, nije trgovina.
Ali je trampa. Ja tebi, ti meni...
Cak i ako netko voli bez ocekivanja da ce mu biti uzvraceno, on ipak voli osobu koja, kad bi uzvratila, ima za dati tocno ono sto tom nekom treba.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 09:16   #54
A tocno ono sto tom nekom treba je sta? Ljubaf?
Glam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 09:36   #55
Opcenito receno bi se to moglo tako nazvati, ali detalji ovise o osobi. Ljubaf, ali ona specijalna, tocno tebi po mjeri.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 10:46   #56
Kada ja, ti, mi, vi, oni volimo nekoga, nasa ljubav je kod nas ili u nama. Kada ja volim nekoga moja ljubav prema nekome je kod mene. Ja ju imam.

Za to je recimo koristan mit "ljubav je davanje". Jer ne mozes dati nesto sto nemas. Da bi neko nekome "dao" ljubav prvo ju moras imati. Tako da vec samim voljenjem nekoga, onaj koji voli je i onaj koji ljubav ima.

Pa ako cemo o ljubavi u stilu "ko tu kome sta" ljubav nije ni davanje ni primanje nego je vracanje. Voljenjem nekoga ljubav se vraca onome koji voli. Pa tako, voljenjem ljubav ne mozes izgubiti. Mozes ju samo imati.

Tako da u stvari nema neuzvracenih ljubavi. Pa stoga meni nema smisla ocekivati ili cak zahtjevati da mi neko koga ja volim uzvrati ili "da" ono sto mi "treba" kada vec samim voljenjem "dobivam", imam ono sto mi "treba".
Glam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 11:02   #57
Hehe, mislis?
Kad bi to tako bilo, onda bi covjek nekoga volio i uzivao u tome, zadrzao za sebe i bio sretan.
Ali znamo da nije tako. Ocekivao ti ili ne da te voli koga volis ti, prisutna je zelja da ti ipak bude uzvraceno iako to nije bio uvjet tvojoj ljubavi. Jednostavno radi ravnoteze.
Slazem se da da bi nekome dao ljubav, prvo je moras imati u sebi, ali odakle ti? Nije li njen nastanak uvjetovan onim koga volis? Ipak je ti nemas, nego si je na neki nacin od njega dobio, mislis da je dajes, a zapravo je vracas izvoru...
I volio bi i sam biti izvor.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 11:15   #58
Re: Repriza

Quote:
Glam kaže:
Kulturni mit "ljubav je davanje i primanje" stvara ljudima puno vise problema nego koristi. A i ljubav ne mozes dati, mozes je samo pokazati, iskazati, biti "ljubazan."

Kada neko trazi ljubav, on/ona u isto vrijeme izjavljuje da nema to sto trazi. Jer da imaju ne bi ni trazili. Pa tako sto neko vise, jace trazi to i vise, jace izjavljuje da to i nema.
Drugo, vecina ljudi i ne trazi bas ljubav nego s obzirom da su nauceni da je ljubav davanje, oni traze nekoga određenog u koga ce se zaljubiti, kome ce "dati" ljubav. I naravno, nekoga tko ce dati njima. To "trazenje nekog određenog" je uvijet koji postavljaju na ljubav. Time uvjetuju ljubav.
Daklem izjavljuju da je nemaju + jos je dodatno uvjetuju i onda su tuzni zato jer je ne nalaze, ne "dobivaju".
Sve dok ne prestanu traziti. Kada prestanu traziti onda prestanu izjavljivati da je nemaju i prestanu uvjetovati ljubav i onda ih "pukne" ko grom iz vedra neba.

Koliko vrijedi ljubav? Koliko vrijedi 5 kilski paket?

Ja kazem da je neprocjenjiva, odnosno da nema vrijednost. Pa posto nema vrijednost kako ce neko odrediti jeli on vrijedan ljubavi? Kako ce odrediti jeli neko drugi vrijedan njegove ljubavi?

Ljubav prema sebi po defaultu nije u nikakvom odnosu sa nekim drugim. Ljubav prema sebi je ljubav mene prema meni, tebe prema tebi itd. Cim nekoga drugoga ukljucis u to, to vise nije ljubav prema sebi. Ali to isto tako nije ljubav prema drugome. To je ljubav prema sebi kroz nekog drugog. Zbog nedostatka ljubavi prema sebi mnogo ljudi naprosto koristi onog drugog da bi voljeli sebe.
Zato i je receno "da bi istinski volio nekog drugog, moras prvo voljeti sebe".

A to ti je posljedica onog "ljubav je davanje". Pa posto vecina ljudi misle da daju ljubav traze nekog određenog kome ce dati ljubav. Mislim, taman posla da daju ljubav svakome. I kazu da je taj neko određeni "vrijedan" njihove ljubavi. Ali naravno i vecina drugih radi to isto. Pa onda ako netko ne dobiva neciju ljubav zakljucuje da je to zato sto on/ona nije "vrijedan" ljubavi. I onda, kako ce voljeti sebe kada nije dovoljno vrijedan.
I krug je zatvoren. "Vrzino kolo"

I tako se ljubav pretvara u trgovinu. Mislim, "ljubav je davanje i primanje" jako ljepo i romanticno zvuci, ali taj odnos davanje-primanje, ja tebi - ti meni je trgovacki odnos.

A ljubav, sloziti cemo se, nije trgovina.






Quote:
Glam kaže:
Kada ja, ti, mi, vi, oni volimo nekoga, nasa ljubav je kod nas ili u nama. Kada ja volim nekoga moja ljubav prema nekome je kod mene. Ja ju imam.

Za to je recimo koristan mit "ljubav je davanje". Jer ne mozes dati nesto sto nemas. Da bi neko nekome "dao" ljubav prvo ju moras imati. Tako da vec samim voljenjem nekoga, onaj koji voli je i onaj koji ljubav ima.

Pa ako cemo o ljubavi u stilu "ko tu kome sta" ljubav nije ni davanje ni primanje nego je vracanje. Voljenjem nekoga ljubav se vraca onome koji voli. Pa tako, voljenjem ljubav ne mozes izgubiti. Mozes ju samo imati.

Tako da u stvari nema neuzvracenih ljubavi. Pa stoga meni nema smisla ocekivati ili cak zahtjevati da mi neko koga ja volim uzvrati ili "da" ono sto mi "treba" kada vec samim voljenjem "dobivam", imam ono sto mi "treba".

Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 12:09   #59
Question

Glam da ponovo ne citiram sve......iako bi trebalo


Da se malo osvrnemo na vrijednost ljubavi, tj. pitanje, sumnju, jesam li "ja" vrijedan ljubavi.....

Kako ljubav može shvatiti onaj kojemu se ona ne pokazuje još od početka života? napušteno dijete, prema kojemu su svi daleki i hladni? kako može shvatiti i imati nešto što nikad nije vidio i osjetio?
Znanstveno je dokazano da mladunčad životinja (a naravno i homo sapiens djeca), umiru još u ranim danima ako im nedostaje ljubavi, brige i pažnje, čak i ako imaju sve ostale uvjete zadovoljene....
Srećom, rijetki su takvi slučajevi, ali.....

čovjek uči, i onda to integrira u svoju ličnost i život, i primjenjuje u životu.
Npr. jezik, dijete mora slušati jezik, mora ga netko naučiti, potaknuti da nauči. Ako ga nitko ne nauči, NEĆE ZNATI GOVORITI.

Ako nema poticaja iz okoline, nema ni reakcije.

I kako onda ljubav može dobro razumjeti netko kojemu ona nije pokazana?
kako vlastitu vrijednost može prihvatiti netko kome je ona konstantno negirana?

Kada ti svi stalno govore npr. ruskim, naučiš ruski, i kako bez učenja možeš odjednom progovoriti francuski?

kako shvatiti ljubav ako ti je prvo netko ne pokaže? Ako prvo netko ne potakne impuls ljubavi u tebi?






Ili.....su sve ove usporedbe neprimjerne. jer ljubav je esenca života, neuvjetovana bilo čim. svi je imamo, jer ona je veza sa božanskim koje se očituje bezuvjetno......


ovo je moj najzbrkaniji post ever, svaka čast onome tko će razumjeti
 
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 12:14   #60
Quote:
Solaris kaže:
kako vlastitu vrijednost može prihvatiti netko kome je ona konstantno negirana?
Spoznajom sebe.
Quote:
kako shvatiti ljubav ako ti je prvo netko ne pokaže? Ako prvo netko ne potakne impuls ljubavi u tebi?
Ovime priznajes da taj "impuls" postoji u svima nama, a to se slaze i s mojim misljenjem. To je nesto sto nam je standardna oprema kad dodjemo na svijet.
Dijete ne uci ljubav osjetiti, uci je pokazati. Ako je roditelji/okolina ne pokazuju njemu ili je pokazuju na krivi nacin (npr. "pojedi rucak, pa ce te mama voljeti") i ono ce je pokazivati na isti nacin (ili nikako).
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.