Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2008., 14:14   #1
Profectus - Špansko

Dragi moji stanovanjaši,

Nakon kratkog vremena hlađenja, ponovo je otvorena tema o naselju i stanovima koje gradi i prodaje tvrtka Profectus.

Kako smo vidjeli u dosadašnjim raspravama, ova tema probuđuje burnu raspravu, različita mišljenja (što je pohvalno) ali nažalost i način komunikacije koji se ne može tolerirati na ovom forumu.

Iako sam svjesna da će ovdje ostati povišenih tonova i raspravljanja pod utjecajem gadnih strasti, najavljujem vam da će ova, nova tema, biti vrlo strogo moderirana. Dakle, bilo kakve provokacije, podbadanje, bilo kakvo trolanje, ponajviše nekakvi osobni napadi na članove foruma ili ne daj bože uvrede (kakvih je već bilo) bit će STROGO SANKCIONIRANI, brisani, a njihovi autori bez milosti banani na određena vremenska razdoblja. Ovo vrijedi za sve sudionike u raspravi, bili oni ili ne kupci Profectusovih stanova.

Stoga, dragi profectusovci i njihovi susjedi "preko potoka", izvolite natrag temu*, koja bi vam trebala biti mjesto za razmjenu iskustava, susjedske dogovore, pronalaženje načina za borbu protiv zajedničkog neprijatelja. moderatorska će se ekipa potruditi da ne dozvolimo da od nje nastane ono što je nastalo od posljednje.

* - zatvarajući staru temu, rekla sam da ćemo novu otvoriti negdje početkom ovog tjedna. kao što vidite, vaše privatne poruke u kojima me optužujete da sam plaćenik Profectusa, da zatirem slobodnu riječ u Hrvata, da sam cenzor i sve druge divote kojima ste me opisali nisu urodile plodom

Zadnje uređivanje laella : 14.09.2008. at 00:27. Reason: stavljen link na staru temu
Bellwether is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 14:30   #2
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 14:48   #3
Mislim da mozemo poceti od problematicnog mostica, ovo je sada najnoviji epilog:

http://www.vecernji.hr/newsroom/regi...52830/index.do

Vidjet cemo sto ce biti dalje....POS-ovci nadalje budno motre svaku nesmotrenu akciju sa strane P. A sto ce napraviti glavesina P, zna se....

(Bellwether, da li sam dobro zapoceo ili mozda zasluzujem zuti karton?)
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 21:29   #4
Nisam mogao vjreovati kako ste se posvadili kao babe, u 5 dana i isposlovali da nam zatvore topic.. Mislim, stvarno..

Podržavam "čišćenje" topica, i mislim da se davno, davno prije trebao strožije moderirati, no dobro.. Neki su se dobro zabavljali.

Kakogod, most je gotov, i drago mi je da je, danas sam se furao preko njega. Sad je to već ok povezano sa svijetom, pošto su svi drugi "prilazni putevi by profectus" ustvari najobičniji seoski "sokaci" gdje gazda kuće parkira svoj auto na cestu i možeš se slikat sa prolazom bez muke. Drugi put izlazi na križanje zagrebačke i oranica (strahota), a treći preko malenog mostića u špansko. Sreća pa još nema stanara, pa se može prometovati - zasad.

Koliko god određenim likovima iz POS naselja to smetalo, drago mi je da su napravili taj privremeni most, jer kad se usele svih 980 stanova, život i promet bi bio nemoguć bez mosta u POS naselje i dalje. Neću nikog vrijeđat, i zaboli me za sve one usrane rasprave i vrijeđanja POS vs PROFECTUS koje ste vi prosipali, a admini predugo trpili, ali da znate - ja znam da onim "osobama" koji su zvali muriju, nije smetalo što to nije po GUP-u, ili zbog zakona, ili štogod.. Njima je smetalo, i smeta, jer misle da gube svoj komoditet, smetaćemo im na cesti, smetaćemo im u školi i vrtiću, bla, bla.. Kao što je jedan od dotičnih "osoba" i izjavio za Večernji list, u degutantnom jednostranom članku, kakve samo smeća zvana dnevne novine trpe i printaju u ovoj "media whore" državi.

Kakogod, drago mi je da se našlo to privremeno rješenje, tako da ne može 1 lik, "vlasnik zemljišne čestice" preko potoka ucjenjivati 980 obitelji, jer kad mu dođe grad, onda nema izbora.. Uzmi ili ostavi.. Vjerujem da će se poslije toga cesta vratiti na predviđeno mjesto po gup-u.

To je sve na tu temu, a sad najnovija svinjarija t-coma. Već sam pisao ovdje o izboru, tj. nemogućnosti izbora telekom operatera. Od svih operatera u zg, knjiga spala na t-com, i Iskon (t-com ova kćer firma). Drugi, kao nemaju mogućnost pristupiti centrali koja pokriva naš kvart. Otišao sam u Iskon, napravio ugovor, jer su rekli da može, i da je još dosta ljudi uzelo njihov Iskon DUO u našem kvartu. Da bi me nakon tjedan dana zvali i rekli da t-com ipak ne da ni njima u tu centralu, nego da bi nas možda spojili na rudeš. Uglavnom, za mjesec dana iskon bude imao pravo opet podnijeti zahtjev da nam pruže uslugu. Naravno ni tada nema garancije da ćemo ju dobit, ali hej.. Imamo pravo

Za one kaj sporije misle: Očita je namjera kriminalne organizacije, zaštićene od strane države, velikog t-coma, da NE DOPUSTI nijednom alt provideru pristup u naše naselje, dok ne prođe nekoliko mjeseci, dok većina od 980 stanova ne uzme njihovu najskuplju telefoniju, najskuplji priključak za telefon - koji drugi daju za kunu, duplo sporiju brzinu interneta za iste novce koje bi platili alt provideru, uglavnom PLJAČKA.. Ne mogu vjerovati da se to dešava, ali evo.. Jel se iko bunio za to?

Svinjarija prvog reda..
__________________
ADRENALINE ADDICT
sarrayman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 01:12   #5
Pozdrav Bellwether i hvala na razumjevanju
Kak ide vama drugima sa useljavanjem, ja se borim već ćetiri tjedna da mi riješe vrata i lajsne, sad smo ostali samo na lajsnama, fakat više ne znam, dođe mi da odem tam u office i da nekog natamburam, al opet to nije moj stil, da ih tužim? ...i kaj onda, uf! Majstori su nam super, kaj god dotaknu strgaju, utičnicu, štokove, plafone, pa vani u hodniku, pa lift su nam već udesili, pa ulazna vrata,.................al još malo pa buju se točili gemišti!!!
Chuspajzmaher is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 10:14   #6
...još nekaj, od prvog će priključak za t-com biti samo jednu kunu, ne žurite!
Chuspajzmaher is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 10:31   #7
Prikljucak za t-com za 1kn, opet ista akcija kao prije dvije godine, super, uzet cu to....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 12:12   #8
Zvao i ja iskon, imaju neki deal s Carnetom za Visokoskolske ustanove, ali kazu da jos nije dostupna njihova usluga u nasem kvartu.

A sada nesto sasvim drugo. Vec par dana izmedju L1 i L2 skuplja se ekipa od oko maks. 15 godina (3 muska i 2 cure) koji uredno sjednu na klupicu, izvade case, i pocnu se opijat. I to u pol bijela dana, 17:30, srijeda. Viču, deru se, kriče.... i tako do 22 -23 sata. Ja uredno s balkona čujem kako pricaju od koga kupuju "travu", kad su se zadnji put opili, koliko je ko povracao itd. A 10 metara dalje 2 profectusova zastitara, gledaju ih, nasmiju se i odu dalje.

I tako dok ne useli neko s tanjim zivcima i prebroji "nevinoj" djecici rebra
__________________
Nema ništa jače od isfrustrirane mase! Ništa!
Demokratski deri redom, ne daj da se spase!
kandalini is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 12:59   #9
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 13:00   #10
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Prikljucak za t-com za 1kn, opet ista akcija kao prije dvije godine, super, uzet cu to....
Pozdrav, odakle ova informacija, jel na njihovim stranicama(T Coma-a) je još uvijek priključak 610 kn, a to mi je puno za platiti.
nansale is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 13:05   #11
nansale,

Pitaj Chuzpajzmahera. Pogledaj njegov post, pa ga upitaj.

Ja se samo sjecam da je prije dvije godine bila akcija od t-coma za 1 kunu na razini ZG (a mozda i na razini HR, ne sjecam se vise) i tako ja u svom POS-ovom stanu uveo liniju i te odmah MAXadsl, sve munjevitom brzinom. Istina je da je malo skuplje, ali kome se da cekati 6 mjeseci i vise...

Zato bih volio da i u Profectusovom stanu da bude ista takva akcija. meni se da uzeti od t-coma liniju za 1 kunu. To bi bila vrlo dobra stvar! Samo da bude "istinita"...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 13:07   #12
Nansale,

Citaj, to bude akcija od 1. rujna. T-com nema obicaj najavljivati unaprijed. Zato nema nista na njihovim web stranicama. Ako je Chuzpajzmaher govorio istinu....onda cekaj 1. 9. mozda bdue takva akcija i ja vjerujem u takvu akciju jer t-comu je stalo do do vise zarade....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 13:24   #13
Telefon i satelitska

Hmmm...a ja već prije par mjeseci potpisao ugovor s njima i za telefon i za maxadsl. Milslite da bi moglo upaliti da raskinem ugovor jer mi nisu isporučili priključak u roku od 30 dana (kako piše u ugovoru) i onda odmah nakon 1.9. sklopim novi?

Da li je netko pokušao spojiti satelitski receiver na priključak koji nam je predviđen za to (TV, SAT i Radio)? Da li imamo instaliran neki centralni satelitski sustav? Danas sam zvao u P, ali mi nisu znali odgovoriti. Kaže da se kolegica koja to možda zna vraća u ponedjeljak, pa da onda nazovem.
novama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 13:41   #14
Pa ako tako pise u ugovoru, mozes to raskinuti, pa ponovo od 1.9. probaj, nista ne kosta, ali mislim da to jos vrijedi kada dobijes prikljucak na osnovu starog ugovora da to kosta 1kn. Moj frend je tak slucajno napravio, sklopio ugovor s t-comom za prikljucak od oko 610 kn i cekao barem mjesec i pol do dva mjeseca tu otpilike kadli ono uveli su prikljucak a ono akcija od 1 kn. Poslao je prigovor i t-com mu je priznao da ce dobiti za 1 kn. i eto.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 14:00   #15
Pozdrav susjedima, vidim sve po starom

Quote:
Chuspajzmaher kaže: Pogledaj post
Kak ide vama drugima sa useljavanjem, ja se borim već ćetiri tjedna da mi riješe vrata i lajsne, sad smo ostali samo na lajsnama, ...
Mi čekamo već 2 mjeseca vrata i lajsne. Zapravo, u koliko stanova "fale 1 vrata i lajsne" već sam mislila da im je to samo standardni odgovor umjesto "nije gotovo i ne znamo ništa drugo", međutim imala sam prilike vidjeti stan i stvarno - fale 1 vrata i lajsne!
A ja se bojala da će mi pokvariti godišnji odmor
Anyway, jedva čekam da to bude iza mene pa da se mogu smijati tome sa manje gorčine.
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 14:42   #16
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Pozdrav susjedima, vidim sve po starom



Mi čekamo već 2 mjeseca vrata i lajsne. Zapravo, u koliko stanova "fale 1 vrata i lajsne" već sam mislila da im je to samo standardni odgovor umjesto "nije gotovo i ne znamo ništa drugo", međutim imala sam prilike vidjeti stan i stvarno - fale 1 vrata i lajsne!
I nama fale jedna vrata. I to ona od kupaonice i WC-a! Da su bar neka druga... Mi vec zivimo tamo, pa je malo nezgodno kad ti netko dođe u goste.
Rekli su nam da bi vrata mogla doći oko 15.09. Nećemo čekati ta "moguća" vrata, pa smo se dogovorili da ćemo to sami riješiti. P će nam isplatiti novce (1000KN po vratima) i sami ćemo ih ugraditi. Tako sam siguran da za 2 - 3 tjedna mogu poslati nekoga na WC, a da ne moram ići na balkon (još par mjeseci) kad se nekome priupisa.
novama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 15:25   #17
Quote:
novama kaže: Pogledaj post
Da li je netko pokušao spojiti satelitski receiver na priključak koji nam je predviđen za to (TV, SAT i Radio)? Da li imamo instaliran neki centralni satelitski sustav? Danas sam zvao u P, ali mi nisu znali odgovoriti. Kaže da se kolegica koja to možda zna vraća u ponedjeljak, pa da onda nazovem.
Ja sam jučer spojio satelitsku i vide uglavnom njemački programi. Programi koji valjaju imaju znakić $, dakle plati pa gledaj.
Jel zna netko što je s privremenim mostom? Hoće li nam ga srušiti? Kada misle dovršiti mostove koji su u GUP-u?
garbage is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 15:52   #18
Sutra je točno (prvih ?) šest mjeseci od kad sam trebao useliti (blok A, L3). Bio bi red da se to proslavi

Smeće od firme Profectus ne bi komentirao.
lamela? is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 19:31   #19
...zvao sam T-com službu za korisnike početkom tjedna i ljubazna gospodična mi je rekla da se strpim jer u rujnu počinje akcija za 1 kn..
Ja sam danas uspio dogovorit primopredaju pošto poto, ali preporučam svima da malo stisnu nadzornike zgrada, ak ih vi stisnete a stotine drugih ne, sigurno imate veće šanse
Chuspajzmaher is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 21:02   #20
U ovoj cijeloj priči najviše sam ljut sam na sebe i što sam dozvolio da mi Profectus proda
mačka u vreći i onda me (nas) cijelo vrijeme radi budalom.
Ajmo prestati biti licemjerni, i umjesto što napadamo i krivimo sve i svakog, nazivamo
novine smećem, susjede preko potoka svakakvim nazivima... shvatimo svi zajedno
da nas je Čorić i Profectus preveo žedne preko vode.
Zato useljavamo u nedovršene stanove, bez plina, bez vrata, bez cesta i uređenog okoliša.
Useljavamo u stanove koji nisu imali tehnički pregled.
Sad problem i sa uvođenjem telefona. Koliko se uopće kasnilo sa svim?!
I opet iz bespomocmosti pristajemo na sve to i preuzimamo stanove.
A cijela ta priča od početka gradnje je u najmanju ruku sumnjiva i mutna.
Kao nešto se gradi pa se naknadno ishode dozvole... Hm, kako , kako?

Možda sarrayman imaš pravo, al ja kao kupac stana u Profectusu prvi ću dignuti
ruku za rušenje privremenog mosta.
Jel postoje zakoni? Jel postoji GUP, DPU i neznam što sve ne.
Kaj nam to služi samo za ukras?

Ako ćemo sada zbog vlastitih interesa dopustiti drsko i bahato kršenje tih istih
zakona, tko nam garantira da nam se za mjesec, godinu ... neće isto dogoditi
ali pod našim prozorom. Možda ( pogledajte situacijju u Dubravi) nekom tko je kupio
stan s pogledom na Sljeme ili obecano da gleda u park i zelenilo, pod prozorom
nikne zgrada ili neboder, jer su proradile rodbinske, prijateljske i kojekakve veze.

Nadam se da će napokon proraditi pravna država i da će određeni uredi ipak prije
razmisliti prije nego Ćoriću potpišu baš svaki papir koji stavi pred njih.
Pa nisu Profectusovci iznad zakona!

I da, ljut sam jer umjesto da imam ključ od svog gotovog stana, ja se još uvijek
šuljam oko zgrade ko lopov i gledam kako napreduje. :-(
Vjerujem i GoldenSurferFromCRO isto tako samnom.
Ali tu svoju ljutnju i frustraciju trebamo svi zajedno usmjeriti prema pravom krivcu.
Onom tko krši zakon i moja zakonska prava kao kupaca.

A svi znamo tko je to. Možda bi zajedno bili jači.

Pozdraf.
HappySusjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.