Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2009., 22:04   #61
Quote:
brickbybrick kaže: Pogledaj post
tekući račun-trajni nalog sa žiro

...
Ako si vidio uplatu na svom računu dodjes u banku i pitas. Po prometima po računu i datumu vidjet ce se otkuda je ta uplata dosla, to ce ti sluzbenica reci. Ako su ti novci "maknuti" s racuna takodjer ce se vidjeti gdje je ta isplata napravljena i na koji nacin. Veoma jednostavno, samo treba pitati.

Zadnje uređivanje Lavica02 : 08.04.2009. at 22:16. Reason: quote
Zlatorepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 22:19   #62
Ja bih ti preporučila da odes u banku i direktno pitas, tako ces znati stvarno stanje, na forumu ces dobiti sto razlicitih informacija i dezinformacija i jos ces biti vise zbunjen. Odi u banku i pitaj pa javi sto su rekli
Zlatorepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 16:34   #63
Evo link na moj slučaj nedozvoljenog arčenja s računa:


https://www.forum.hr/showpost.php?p=19863050&postcount=8

A danas sam nakon bezbroj pokušaja probijanja utvrde bankarske uprave, došla telefonski do komercijaliste koji me vodi koji mrtav ladan kaže da sam trebala ukinuti papirnate izvode......koji ne postoje!!! niti su ikad izdavani!!!........BTW dok nisam imala internet bankarstvo i time uvid u način obračuna mjesečne naknade nisam ni znala da mi u sklopu te naknade naplaćuju fantomske izvode, plus još neke NKS poruke što god to bilo.....

Sad ulažem pismenu žalbu, a ako se uzjogune (par puta su mi pokušali prodati spiku da sam sama kriva), kupim prnje i selim u drugu banku. Plus dam štofa novinarima.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 17:00   #64
¨@moses ... ova tvoja situacija nema veze s ovom temom ...kod tebe se radi (koliko sam shvatila) o naplaćivanju usluge koja nije niti postojala ... no kao što rekoh to nije ovdje tema
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 17:11   #65
Pardon
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 22:06   #66
HITNO!!! Hypo banka, problem....

U zadnje vrijeme mi se na tekućem računu dešava nešt čudno(nestaje mi novac), pa me zanima dali imam ja pravo zatražiti sve transakcije u recimo, zadnjih pola godine(znači sve promjene stanja na računu)???
Mala ČK23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 22:17   #67
naravno da možeš tražiti ispis prometa ... i molim update jer me baš zanima
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 14:42   #68
Na racun mi je sjeo novac koji nije moj.

Dakle, u najkrace:

Na racun mi je sjela uplata koja nije moja. Razgovarao sam sa svojom osobnom bankarkom i ona ne moze vidjeti nista osim cinjenice da je uplaceno u toj i toj poslovnici banke (ocito je bila fizicka uplata). Postoji li ikakav nacin da nadjem uplatitelja?

Hvala
pozdrav
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 14:42   #69
ne.

ali, uplatitelj će vjerojatno naći tebe kad skuži da je uplatio krivoj osobi meni se to dogodilo (bila na obje strane te priče )
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 14:45   #70
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ne.

ali, uplatitelj će vjerojatno naći tebe kad skuži da je uplatio krivoj osobi meni se to dogodilo (bila na obje strane te priče )
I kak to onda ide? Jel to banka automatikom povuce ili ja moram nesto ic tamo? Kakav je postupak, mozes li malo detaljnije?

Nisam nikad bio u takvoj situaciji (nijedna strana price).
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 14:47   #71
kad ti uplate novac koji nije tvoj, banka ga automatikom povuče. čak nije ni veliki problem dokazati da je uplaćeno na krivi račun i dobiti banku da ti vrati uplatu.

nema tu, uglavnom, puno prtljanja (u jednom od mojih slučajeva je bilo, ali zato što sam ja uplatila lovu na račun s kojim je bilo problema), u mom iskustvu bude "kako došlo, tako prošlo"
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 14:50   #72
Ma cak nema sta niti dokazivati jer i ja sam zelim to vratit. Nije mi u interesu trosit tudje novce

Samo eto, malo glupa situacija da dobijes na racun nesto sto nemas pojma kako uopce vratit. Da je bar platio internetom, rijesili bi ping pong u sekundi. A ovako je malo teze.

Dodatno, postoje li neki rokovi do kada se to mora desit? Posto na taj racun imam vezan trajni nalog za kredit pa da ne odu novci u krive svrhe.
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 15:36   #73
Zavisi gdje je nastala greška. Ako je taj N.N. uplatitelj upisao baš tvoj broj računa na uplatnicu i zbog toga je greška uplatiteljeva, onda banka mora od tebe tražiti dopuštenje. No ako je službenik u banci krivo prepisao broj sa uplatnice i greška je banke, onda ti uzmu taj novac bez daljnih pitanja.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 15:52   #74
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Zavisi gdje je nastala greška. Ako je taj N.N. uplatitelj upisao baš tvoj broj računa na uplatnicu i zbog toga je greška uplatiteljeva, onda banka mora od tebe tražiti dopuštenje. No ako je službenik u banci krivo prepisao broj sa uplatnice i greška je banke, onda ti uzmu taj novac bez daljnih pitanja.
Vidis, o tome nisam razmisljao, a razlika je, naravno.

A sta se dogodi u slucaju da se ne jave prije nego meni sjedne rata kredita i pomete tu lovu s racuna?
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 16:29   #75
Jednom davno, prije nekoliko godina, mom je dragom zabunom uplaćena plaća uvećana za 10000 kn. Prvo smo mislili da je riječ o skrivenoj kameri kad smo provjeravali stanje na bankomatu. Otišao je u banku, oni su samo rekli da je riječ o uplati plaće. Budući da nije htio potrošiti te novce pa da ga netko lovi kasnije i da mora vraćati, otišao je i u firmu i objasnio im o čemu se radi, ali tamo su rekli da je s uplatama se u redu, da su svi dobili svoje plaće i da nikome ništa ne nedostaje i tako je novac ostao njemu. Koliko je načuo, navodno se radilo o tome da je taj novac netko drugi trebao dobiti, neka muljaža je bila u pitanju, a budući da je bila riječ o muljaži, nitko nije mogao taj novac tražiti natrag.

Inače, mom je tati dva put krivo uplaćena tuđa plaća i sam se javio i vratio novce jer je drugi čovjek ostao bez plaće.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 16:39   #76
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Inače, mom je tati dva put krivo uplaćena tuđa plaća i sam se javio i vratio novce jer je drugi čovjek ostao bez plaće.
Ma naravno, to je i moj osnovni motiv. Nije mi bas ugodno znat da netko nije dobio placu zato jer je otislo krivo.

Btw. i ja sam odmah zvao bivsu firmu da vidim da nisu oni nesto krivo uplatili, medjutim nisu.

Ne vidim drugog nacina nego cekat.
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 16:42   #77
Čekaj, ali raspitaj se koliki je rok da netko povuče te novce natrag prije nego što ih ti smiješ podići i uzeti sebi ako ih nitko ne traži. Može se netko nakon dva tjedna sjetiti da je krivo uplatio novce, a može se netko sjetiti i nakon godinu dana.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 16:44   #78
Da, zato i pitam da li netko zna za rok.
S tim da, nije mi to vazno da ne uzmem sebi, taj netko kad god da se javi to cu mu vratit na koji god nacin, ali je nezgodno sto rekoh, vezan mi je trajni nalog za kredit na taj racun, a na njega vise ne primam placu. Tako da, kako sjedne rata kredita tako ce automatikom nacet i to.
dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 16:47   #79
Meni su jednom tako uzeli nešto trajnim nalogom, a sjeo mi je nečiji tuđi novac. Doduše, ja sam znala čiji je novac, ali nisam znala kad točno treba biti uplata i čim je to sjelo, trajnim nalogom je uzeto s računa pa sam ja morala nadoknaditi novce na drugi način. Ne gleda trajni nalog tko čiji su novci na računu, samo je bitno da ih ima.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 16:51   #80
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Ne gleda trajni nalog tko čiji su novci na računu, samo je bitno da ih ima.
Da, u tom i je problem jer to onda dodatno komplicira stvari. Tad onda ne moze vise samo povuc s racuna (posto nema sta povuc) vec moramo izmisljat dalje.
dee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.