Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2012., 14:10   #121
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
Ovdje se javljam samo iz razloga ako ovo Mišak ili netko od odgovornih s Tv čita.

Dobru, zanimljivu, inovativnu emisiju koja me je sa svojim temama puno puta natjerala na drugačije razmišljanje više ne mogu gledati iako je u udarnom terminu. Zašto?

Pa radi "igrokaza" koje puštaju. Oni koji gledaju znaju o čemu govorim.

Molim vas, vas odgovorne s TV vratite natrag staru koncepciju, manite one Indijance koji plešu po livadama ili zalaske sunca ili sitnu dječicu kojima se pričaju priče, a oni onda trče po livadama.
Molim vas!!!!
Mislim da je došlo do nekakvoga nesporazuma. Emisija "Na rubu znanosti" (s uobičajenom koncepcijom) je premještena na ponedjeljak iza 23h na HRT1. Serija "Djeca Sunca" koja je išla petkom od 20h na HRT2 je nešto sasvim drugo, jedino što im je zajedničko da i jednu i drugu uređuje Krešimir Mišak.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 16:58   #122
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Mislim da je došlo do nekakvoga nesporazuma. Emisija "Na rubu znanosti" (s uobičajenom koncepcijom) je premještena na ponedjeljak iza 23h na HRT1. Serija "Djeca Sunca" koja je išla petkom od 20h na HRT2 je nešto sasvim drugo, jedino što im je zajedničko da i jednu i drugu uređuje Krešimir Mišak.
I tom emisijom primjereno uvodi i mlade narastaje u svijet razmisljanja o bitnim stvarima u zivotu i upoznaje ih s drugacijim gledanjem na svijet oko sebe
__________________
No more heroes,desperate struggle...
Ptica Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 07:38   #123
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Mislim da je došlo do nekakvoga nesporazuma. Emisija "Na rubu znanosti" (s uobičajenom koncepcijom) je premještena na ponedjeljak iza 23h na HRT1. Serija "Djeca Sunca" koja je išla petkom od 20h na HRT2 je nešto sasvim drugo, jedino što im je zajedničko da i jednu i drugu uređuje Krešimir Mišak.
Jeste, ha, ha, ja sam u nesporazumu. Otkrila sam to baš ovih dana. Hvala na upozorenju.
Vidiš što su ti predrasude. Ja vidim Mišaka i odmah zaključim da je to Na rubu znanosti, ne provjeravam, nego bub....
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 11:41   #124
Ima li tko link emisije od prošlog tjedna na temu konoplje i ljekovitih biljaka? Na HRT-u ju još nisu stavili....
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 21:45   #125
imam ja, ali nesmijem ga postati, jer će me admin opet kazniti za piratluk
možeš malo progugljati, ima ga, npr. warezhr.org......
__________________
PC je čovjekov najbolji prijatelj
donatio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 08:26   #126
Već ti je na youtube, tako da ga možeš tamo pogledat
Curious Person is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 14:36   #127
hvala !
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 18:14   #128
Meni je sad nedavno, nakon 2-3 godine došla pritužba od HRTa na yt zato što sam uploadala jednu emisiju, Putovanje duša, i obrisali mi... Budale.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 20:53   #129
Thumbs down

U posljednje dvije godine emisija je izgubila na smislu. Sve se svodi o ljekovitim travama, biljkama, kvazi-medicini, marihuani, tako da je "Na rubu znanosti" postala zdravstvena emisijia.
slučajni_prolaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 12:45   #130
možda im ne daju da rade teme naprimjer, o eliti koja vlada svijetom?
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 08:54   #131
To i nji iskljućeno jera ako promotrimo Miškov blog, teme o kojima piše su definitivno više kritične prema vlasti i vladarima.
Curious Person is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 15:17   #132
Jel netko zapamtio kako se zvao gost iz studia u sinoćnoj emisiji Tragom drevnog rudarstva? Bila mi je ful zanimljiva emisija, cijeli dan razmišljam šta se sve krije u Makedoniji
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 15:57   #133
Ja sam ga skroz prestao gledat, emisija se srozala, ni sjena emisijama od prije 2 godine pa unazad...
Mozda nije kriv Misak, jednostavno je ispucao sve moguce teme.Bilo bi dobro da ih pocme ponavljat ali sa novim gostima da cujemo i druga misljenja....ali ne on se uhvatio marihuane, trave, meditacije...dosada ziva.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 18:46   #134
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Ja sam ga skroz prestao gledat, emisija se srozala, ni sjena emisijama od prije 2 godine pa unazad...
Mozda nije kriv Misak, jednostavno je ispucao sve moguce teme.Bilo bi dobro da ih pocme ponavljat ali sa novim gostima da cujemo i druga misljenja....ali ne on se uhvatio marihuane, trave, meditacije...dosada ziva.
Tek je u prve 2-3 epizode prije ne znam koliko godina Mišak imao poštenu emisiju u kojoj bi o rubnoj temi u znanosti pozvao prave znanstvenike i neke, ajmo reći alternativce. I onda bi tu bila neka debata...Kako to nakon tih par epizoda više nije imalo smisla, onda više nije zvao znanstvenike u emisiju, nego je to postalo igralište šarlatana - nijedna tema se tu više nije mogla obraditi.

I da, bilo je samo pitanje vremena kad će opasti gledanost, jer čak i najmaštovitiji i oni bez ikakvog obrazovanja ne mogu progutati neke od tih epizoda...
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 18:53   #135
Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post
Jel netko zapamtio kako se zvao gost iz studia u sinoćnoj emisiji Tragom drevnog rudarstva? Bila mi je ful zanimljiva emisija, cijeli dan razmišljam šta se sve krije u Makedoniji

Domagoj Nikolic.
Upisi ime u google, izaci ce nekoliko zanimljivih clanaka.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 21:11   #136
uhvatio sam samo nekoliko minuta emisije ali mi je to bilo dovoljno za skužit o čemu se radi, a radi se o nečem meni odavno poznatom, samo ne da se nalazi tako blizu nama, tj u makedoniji.
predobra tema i to bi itekako bilo vrijedno daljnje obrade, proučavanja, premjeravanja i donošenja zaključaka u emisiju.

oni likovi koji se pojavljuju su već viđeni, znači pernati zmaj, tj gušterolika stvorenja, bikovi, čudni likovi itd, to su zapravo preslici nebeskih tijela, tj zviježđa, pernati zmaj je zviježđe Draco:
ancient constellation of the Cosmic Serpent,
this constellation was also referred to as the Winged Serpent -
or Feathered Serpent; a term which can be found in many
ancient mythologies.
http://www.aseekersthoughts.com/2012...n-of-eden.html

prije 10 000 godina, isti likovi u ovom hramu
http://hr.wikipedia.org/wiki/G%C3%B6bekli_Tepe

meni taj obrazac gradnje smrdi na neke zaključke da je civilizacija postojala i prije naše, samo ju je nešto unazadilo, nešto kao neka velika katastrofa, izlazak iz ledenog doba, potop, ili slično.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 12:40   #137
oni slotovi na zmijinim leđima u makedoniji podsjećaju na sjenu koju baca stonehenge, krug sa pravokutnim rupama, kada sunce prolazi kroz to, ostaje sjena zmije koja jede svoj rep i ima takve slotove. zanima me kako izgleda sjena koju baca stonehenge na ekvinociju. oni središnji veći blokovi možda tvore glavu.

ali ima i druga zanimljivost
http://astronomologer.com/2012/09/op...at-stonehenge/
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 16:37   #138
da, što dalje otkrivaju to je sve izvjesnije da je postojala napredna civilizacija diljem zemlje ..ono što je mene uvijek fasciniralo kao klinku je ovo.. nalazimo se između grčke i rima.. a ispada da se kod nas nije niš događalo bitno..barem se nije znalo.. ovo me oduševljava, bila sam na iskopinama u saloni.. fantastično, a tako malo o tome ima..
Baxsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 15:36   #139
Evo jedan komentar o autoru emisije koji sam procitao
Quote:
Imam sve knjige od David Icke-a i do Krešimira Miška. Što istinoljubivi čitatelj mora znati je da Mišak o ničemu pojma nema, tj. u ništa ne vjeruje i sve radi zbog novca. Barem tako kaže. Isto tako priznaje da mu sve goste iz emisije preporučuju prijatelji. Nadam se samo da ti koji drže Miška pod kontrolom ne pripadaju određenim udruženjima. Što se Icke-a tiče koje svi koji su pročitali barem dvije njegove knjige znaju da u svakoj piše drugačije.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 12:57   #140
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
prije 10 000 godina, isti likovi u ovom hramu
http://hr.wikipedia.org/wiki/G%C3%B6bekli_Tepe
Pre 10.000 godina, jos nesto iz oblasti danasnje turske...
http://dzonson.wordpress.com/2012/06...ka-pre-hrista/
Eagle Grandson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.