Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2018., 12:30   #281
Ne slažem se.
Kasnije postaje teška sapunica, ali tko voli sapunice...
No, ovo je teški off.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 22:56   #282
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Meni je Gospodar Prstenova super kada opisuju Shire i tu atmosferu, bilo mi je dobro sa Elrondovim vijećem i okupljanjem družine, te je super bila opsada Minas Tiritha. Ostalo baš i nije nešto posebno.
Prve tri knjige "A Song of Ice and Fire" su bolje. Kasnije Martinove dvije su sranje, ali prve tri knjige su mu mnogo, mnogo bolje od Gospodara Prstenova.
Dio sa Samom i Froodm je doista bio smor za čitati, a svijet je vrlo površno odrađen izvan Shirea.
Dio sa Samom i Frodom je bio katastrofa, ali se ipak probilo kroz njega (Tolkien je htio da se osjeti "težina" prstena).
Meni je super sve u paketu.
Zaboravio si Rohan

ASoIaF, prve 3 knjige su dobre, zadnje 2 su koma (s time da se zadnja i poboljšava u drugoj polovici).
Ali nije mi za usporediti.
Kod Martina je riječ o realnim likovima koji se jebu, seru i varaju, a kod Tolkien je maltene riječ o polubožanstvima koja izdržavaju (ili padaju) kroz ljudske kušnje (bez sexa).
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 08:58   #283
Knjige

Pozdrav,
prodaje li možda netko knjige Gospodara prstenova. Treba mi drugi dio Dvije kule, a može i cijeli komplet ako netko ima.
Riječ je o ovom izdanju



Može PP
PunkerOs is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 13:35   #284
morat cu ovih dana opet pogledat lotr, predugo je proslo
__________________
bring me out from the prison of my own pride
ademptia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 20:32   #285
Imam ja te knjige u pdf-u.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 23:54   #286
u ZG ni u jednoj knjižari nema za kupiti HR prijevod Sillimaron
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 17:01   #287
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
u ZG ni u jednoj knjižari nema za kupiti HR prijevod Sillimaron
Naravno da nema. Nikad nije bilo, niti će biti.
Bolje bi ti bilo da po knjižarama tražiš postojeće knjige.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 18:23   #288
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Naravno da nema. Nikad nije bilo, niti će biti.
Bolje bi ti bilo da po knjižarama tražiš postojeće knjige.
bilo je, ali je rasprodano. ima samo izdanje na engleskom jeziku
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 18:52   #289
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Naravno da nema. Nikad nije bilo, niti će biti.
Bolje bi ti bilo da po knjižarama tražiš postojeće knjige.
Pogrešno, preveden je odavno, imam doma algoritmovo četvrto izdanje (iz 2008.), prijevod T. Pavičević. Tako da odavno postoji, izgleda samo da je trenutno rasprodan.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 15:42   #290
E pa sad, Sillimaron nikad nije ni napisan, a kamoli preveden.
A vi kako hoćete.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 17:03   #291
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
E pa sad, Sillimaron nikad nije ni napisan, a kamoli preveden.
A vi kako hoćete.
__________________
bring me out from the prison of my own pride
ademptia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 17:31   #292
Mnogo je opcija za detaljizaciju kompletne Lord of the Ring priče. Ostavlja se dosta mogućnosti za eventualnu seriju u velikom broju činova, u širokom spektru vremenskih distanci i sa mnogo likova... Germansko-vikinška mitologija na vrhuncu...

Npr.: Gondor sam po sebi nosi mnogoooo priča, od vremena prije Isildura sve do povratka Kralja. Tu je moguće ispreplesti milion različitih priča vezanih za različita vremena... Samo nebo je granica. Centralni dio radnje bi trebao da se odigrava oko ljudi, naivnih i lakomislenih, pohlepnih, sposobnih za manipulaciju i poprilično fizički osakaćenih, ali i srčanih, posvećenih porodici, hrabrih i časnih. Sposobnih za velike stvari, ali i sa velikim manama.
Sa Vilenjacima također imamo veoma bogatu tradiciju i loze ispisane u detalje sa događajima. Od Celebrimbora do napuštanja Međuzemlja je toliko toga da bi se posebne serije mogle samo njima posvetiti. Još iz vremena Drveća kada bi se mogla poveznica sa Fangornom ostvariti pa sve do gašenja vilenjačkih zvijezda nad nebom međuzemlja...
Patuljci su po meni dobro osakaćeni prikazivanjem i snimanjem Hobbita, to sada ne bi bilo ni zanimljivo više. Ali moguće je, ostalo je dosta stvari neispričanih, po meni bi oni trebali da budu više kao side-race.

Naprimjer, posebna priča bi se mogla posvetiti Shelob... kraljici pauka, koja ima više oblika, spominjana još u vrijeme Silmarila, da li je umrla ili ne pitanje je.. Moguća je nadogradnja Lore-a u svakom pogledu, širina je jednaka ljudskoj mašti.

I sve to sa Sauronom, zlim Vilin-kraljem, utjelovljenjem zla i tame, desnom rukom Melkora/Morgotha koji poprima više oblika, koji truje ljudska srca, mobilizira mračne sile i entitete svih oblika i mogućnosti. Možda i sa nekim novim princom Tame.

Ovi događaji ne moraju nužno pratiti Tolkienov legendarium...Velika je šteta što Tolkien nije živio duže i pisao više, ali i ovo što je ostavio je blago fantazije.

Po meni jedini lore koji može parirati ovom je Warcraft Lore koji je upravo indirektno zasnovan na Tolkienu. Potencijal je neograničen, što je pokazao i zadnji film Warcraft.
RuSkO_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 18:37   #293
Quote:
RuSkO_17 kaže: Pogledaj post
Npr.: Gondor sam po sebi nosi mnogoooo priča, od vremena prije Isildura sve do povratka Kralja. Tu je moguće ispreplesti milion različitih priča vezanih za različita vremena... Samo nebo je granica. Centralni dio radnje bi trebao da se odigrava oko ljudi, naivnih i lakomislenih, pohlepnih, sposobnih za manipulaciju i poprilično fizički osakaćenih, ali i srčanih, posvećenih porodici, hrabrih i časnih. Sposobnih za velike stvari, ali i sa velikim manama.
Jel' taj Gondor u stvari Balkan?
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 22:46   #294
Neznam da li je ovde neko pomenuo, ali Kristofer Vokin, Dzon Litgou i Geri Oldman su bili orginalni izbori za Grimu Crvjezika. Medjutim, posto su sva trojica bili zauzeti drugim projektima, Bred Dorif je dobio ulogu. I neka, napravio je odlican posao
Eartwormjim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 23:51   #295
Quote:
Eartwormjim kaže: Pogledaj post
Neznam da li je ovde neko pomenuo, ali Kristofer Vokin, Dzon Litgou i Geri Oldman su bili orginalni izbori za Grimu Crvjezika. Medjutim, posto su sva trojica bili zauzeti drugim projektima, Bred Dorif je dobio ulogu. I neka, napravio je odlican posao
Šteta.
__________________
The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2019., 17:06   #296
BIT ĆE TO NAJSKUPLJA TV SERIJA IKAD SNIMLJENA Amazonovi 'Gospodar prstenova' snimat će se u Novom Zelandu, ekipu čine mlade zvijezde

https://www.jutarnji.hr/spektakli/st...jezde/9375206/
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2019., 19:30   #297
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
BIT ĆE TO NAJSKUPLJA TV SERIJA IKAD SNIMLJENA Amazonovi 'Gospodar prstenova' snimat će se u Novom Zelandu, ekipu čine mlade zvijezde

https://www.jutarnji.hr/spektakli/st...jezde/9375206/
đaba im sve pare da ulože ako fulaju cast
SuperSy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2020., 21:38   #298
da li frodo na kraju umire kad ide na taj brod?
lydiadeetz7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2020., 21:53   #299
Quote:
lydiadeetz7 kaže: Pogledaj post
da li frodo na kraju umire kad ide na taj brod?
Ne umire, nego ide u Valinor, jer su mu Valari dali posebnu dozvolu dao ode u Neumiruće zemlje kao nosioc Prstena. Tamo će umrijeti kad mu dođe vrijeme, no isto tako lakše će podnositi teret koji je podnio.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2020., 22:32   #300
DUGO se govori o snimanju serije Gospodar prstenova, a glasine da će glumci Robert Aramayo, Owain Arthur, Ema Horvath i Markella Kavenagh dobiti uloge u njoj dobile su i službenu potvrdu.

Tako će Aramayo, poznat po ulozi Ned Starka u Igri prijestolja, igrati Beldora u nadolazećem ostvarenju.

Vernon Sanders, šef Amazonova odjela za TV program, kaže da glumce za neke od glavnih uloga tek treba odabrati, ne želeći pritom nagovijestiti koga eventualno ima u vidu, navodi Metro.

Glavni producenti, J.D. Payne i Patrick McKay, dali su više informacija.

"Nakon opsežne potrage provedene širom svijeta, sa zadovoljstvom možemo predstaviti prvu grupu odličnih glumaca koji će zaigrati u Amazonovoj novoj seriji. Ovi izvanredno talentirani ljudi nisu samo obični glumci već i novi članovi kreativne obitelji koja treba oživjeti jedan izmišljeni svijet i predočiti ga publici na najbolji mogući način.

Iako se radnja novog serijala drži u strogoj tajnosti ipak je otkriveno da će se serija baviti i pričom koja prethodi Prstenovoj družini.
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:54.