Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2015., 09:17   #1
Konvertiti (slučaj Edite Majić)

Tema paše i na religiji, no zanima me odgovor s gledišta duhovnosti.
Vjerojatno je većina vas čula za slučaj Edite Majić, bivše kazališne glumice koja je postala sestra Karmelićanka u Španjolskoj. Riječ je o jednom od najstrožih redova, gdje je komunikacija s vanjskim svijetom svedena na minimum, većinu vremena provedu unutar zidova moleći se. Priča me jednostavno fascinira. Kak je moguće da mlada, zgodna cura s perspektivnom karijerom tak zaokrene život za 180? Nije bila svetica, navodno je imala problema s drogom, ljubakala s oženjenim tipovima. Kaže da joj je Bog dao vjeru, rekao da mora postat časna sestra i navodno je sretna sada. Dal vjerujete u taj neki unutarnji poziv il smatrate to zavaravanjem sebe, čistim bijegom od realnosti, spašavanje žive glave, nemogućnost nošenja s životnim problemima, mogućnost postojanja nekih problema koji te sprečavaju da živiš normalnim životom pa se asketski život pokaže ko dobra opcija, npr. znam jedan takav slučaj gdje osoba zbog nekih psihofizičkih problema ne može imat partnera pa se kasnije odlučila zaredit.
Vjerujete u Božji poziv iz vedra neba il uvijek mora postojat neki problem zbog kojeg to osoba radi? Osobno mislim da je ovo potonje u igri, zaš taj poziv osjete uvijek osobe 'na rubu'? Postoji hrpa ostalih primjera konvertita kroz povijest, Marija Magdalena - prostitutka koja je na kraju proglašena svetom osobom, Sv. Augustin koji je imao hrpu žena pa isto na kraju proglašen svecem. Zanimljivo da je uvijek riječ o slučajevima gdje se ide iz krajnost u krajnost - od čistog hedonizma do askeze. Vjerujete da su te sadašnje askete istinski sretne kak tvrde, da čovjek može naći ispunjenje takvim odricanjem od života? Kak se to onda uklapa u Budino učenje o srednjem putu između te dvije krajnosti? Il je čisto riječ o psihički, emotivno labilnijim osobama koje drugačijim rješenjem ne mogu naći mir?
Dal svatko od nas mora proći kroz tamu da bi našao svijetlo? Dal je u redu svjesno ići u tamu ako mislimo da ćemo negdje na kraju tunela nać svijetlo? Dal smo 'loši' ak na neko vrijeme obgrlimo tamu no znamo da se možemo 'vratit' kad želimo? Npr. osoba ima neke seksualne devijacije i prilično je uvjerena da će nakon određenog broja puta upražnjavanja se riješit tih ovisnosti, jednostavno mora proć kroz to neka iskustva, kak je Sv.Augustin reko - 'Bože, oslobodi me bludnosti, al ne još sada'.
Dal moramo osjetit prazninu života da dobijemo taj unutarnji poziv?

Zadnje uređivanje zoomzoom888 : 05.02.2015. at 09:25.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 11:00   #2
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Dal moramo osjetit prazninu života da dobijemo taj unutarnji poziv?
Ne nužno.
Mora se snažno proživljavati vlastito unutarnje nezadovoljstvo, očaj, gorčina...a sa time u paketu dolaze neizvjesnost, strah i briga. Takva ispunjenost je gora od bilo koje praznine.
Nastaje klik kojeg radimo u svijesti; naša percepcija samih sebe i svijeta ubrzano se mijenja sa njome dolazi i do promjene životnih prioriteta.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 18:59   #3
A tko kaze da je ona sad sretna?
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 22:33   #4
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Vjerujete da su te sadašnje askete istinski sretne kak tvrde, da čovjek može naći ispunjenje takvim odricanjem od života? Kak se to onda uklapa u Budino učenje o srednjem putu između te dvije krajnosti? Il je čisto riječ o psihički, emotivno labilnijim osobama koje drugačijim rješenjem ne mogu naći mir?
...
Dal moramo osjetit prazninu života da dobijemo taj unutarnji poziv?
Osobnog sam uvjerenja da je "poziv" blagoslov i da ne može obasjati psihički/emotivno labilnu osobu. Možda samo tankoćutniju, a to nije isto.
Isto tako nema govora o praznini života već naprotiv, ispunjenju i jednom beskrajnom miru. Miru iznad svakog razumijevanja, pa je tako nemoguće i potpuno nepotrebno o njemu raspravljati.
Zašto ljude uvijek intrigira sreća i radost koja nije izazvana materijalnim. I uvijek se sumnja u dobro, nikad u zlo. Zato oko sebe vidimo zlo i to nam se podrazumijeva. A sve je zrcalo.
Mislim da nije baš tako lako ući u redovnički život. Postoji razdoblje testiranja.
Ne može netko tek tako biti primljen u bilo koji red pa tako i kontemplativni, samo zato jer je nesretno zaljubljen.
Nisam čula da se ljudi masovno pitaju što je to u glavama terorista, krvnika i egzekutora i kako mogu pomoći. A svojevoljno izabrana cijeloživotna kontemplacija i molitva nailazi uvijek na procjenu ako ne i na osudu. A nikom nije nanijela zlo. Samo ljubav može iscijeliti ratove i nasilje. Netko je rekao na forumu da mu nije jasno što bi se to molitvom moglo postići. Itekako se može postići. Možemo moliti za ubojice i zlostavljače jer tako mijenjamo mržnju u ljubav. Onaj tko bezuvjetno ljubi smatra se ludim, a onaj tko cijelu noć provede u redu da bi kupio novi I-Phone je zdrave glave.
Tko je od to dvoje izgubio kompas i tko ispunjava prazninu u životu?
Iceblue9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 19:17   #5
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Vjerujete da su te sadašnje askete istinski sretne kak tvrde, da čovjek može naći ispunjenje takvim odricanjem od života? Kak se to onda uklapa u Budino učenje o srednjem putu između te dvije krajnosti?
To nisu Budine krajnosti, on je osnovao prilicno asketsku monasku zajednicu koja se bez problema moze usporedjivati sa strogim kontemplativnim redovima (iako je u stvari prosjacka, odnosno ne mogu se bas direktne usporedbe povlaciti).

Ekstrem je za njega bio tada popularni asketski ekstremizam kakav je i sam provodio ranije.

Ali srednji put izmedju pretjeranog asketizma i hedonizma je i dalje za nase pojmove prilicno asketski. To znaci da se ne treba dovoditi na rub gladi od posta, ali recimo ortodoksna budisticka monaska pravila nalazu da nakon podneva nema pravog krutog obroka, a monaski zivot je opcenito prilicno pretpistavljen svjetovnom.

Sto se ostalog tice nisu pitanja na koja se moze puno sto odgovorit osim osoba sama sebi, a i to je relativno
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 18:05   #6
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Kak je moguće da mlada, zgodna cura s perspektivnom karijerom tak zaokrene život za 180? Nije bila svetica, navodno je imala problema s drogom, ljubakala s oženjenim tipovima. Kaže da joj je Bog dao vjeru, rekao da mora postat časna sestra i navodno je sretna sada.
Postoji mogucnost da su pitanje i odgovor unutar istog citata.

Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Dal vjerujete u taj neki unutarnji poziv il smatrate to zavaravanjem sebe, čistim bijegom od realnosti,
Unutarnji poziv moze dovesti i do odabira nove stvarnosti i odbacivanja prethodno odabrane.

Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Vjerujete u Božji poziv iz vedra neba il uvijek mora postojat neki problem zbog kojeg to osoba radi?
Tvoje pitanje bazira se na pretpostavci da drugo nije jedna od manifestacija prvog.

Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Zanimljivo da je uvijek riječ o slučajevima gdje se ide iz krajnost u krajnost - od čistog hedonizma do askeze.
- 100 + 100 = 0

Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Kak se to onda uklapa u Budino učenje o srednjem putu
Srednji put je sire poznat.

Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Dal je u redu svjesno ići u tamu ako mislimo da ćemo negdje na kraju tunela nać svijetlo?
Ako svjesno kreces u tamu znaci da a) si trenutno na svijetlu i b) da vidis razliku.

Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Dal moramo osjetit prazninu života da dobijemo taj unutarnji poziv?
Ne, ali Covjeku zapelom u krajnostima cesto treba trigger, a oni stizu u raznim oblicima.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 22:51   #7
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Dal moramo osjetit prazninu života da dobijemo taj unutarnji poziv?
Vjerojatno NE.
To mi je slično kao kad netko odluči biti svećenik, klasična časna sestra itd.
Znam nekoliko cura koje nikad nisu imale muškarca, žive kao karmelićanke (idu često u crkvu, puno poste, ne psuju, ne piju, ne puše itd..mislim imaju sve vrline, što više i lijepe su i nisu homoseksualne već aseksualne), nemaju ni jedna depresiju, niti ikakvu anksioznost... no u razgovoru s njima sam čuo da unatoč tim ljudskim vrlinama nikad nisu osjetile nikakvu potrebu biti dio crkve, kao časna sestra ili sl.

Da, možeš reći da one nisu osjetile "prazninu života", no što bi taj pojam trebao značiti bilo kome od nas ?
Kako osjetiti da je život "prazan" i ima li neka duhovna formula odn. objašnjenje za taj pojam.

Možda je nekom neki dio života praznina a drugoj osobi takav isti način ili dio života zadovoljstvo.

Ne znam.
__________________
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 23:01   #8
Quote:
Svjetlosni kaže: Pogledaj post
A tko kaze da je ona sad sretna?
Ovaj post nisam vidio pa se posebno osvrćem na nj`
Prije nekih 5-6 godina išla je Tv ekipa s njenom obitelji i kolegama glumcima k njoj u posjetu.
Nisu mogli ući unutra nego se ona pojavila iza nekog malog drvenog prozorčića.
Izgledala je obasjana nekom srećom, maltene sam se uplašio kao da je uzela nekakav trip, oči su joj sjajile i baš mi je djelovala kao da je spoznala potpuni mir, savršenstvo , sklad prirode s njenim unutarnjim bićem itd.

Ne znam što im rade u tom samostanu, no da tamo među karmelićankama postoji neka tehnika ispiranja mozga, (vjerojatno pozitivna) postoji.

Zato se svi koji se žele produhoviti iz bilo koje religije ili postići višu razinu svijesti odvajaju od nas "običnih" ljudi koji im sam prljaju um.
__________________
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 22:31   #9
Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post
Ovaj post nisam vidio pa se posebno osvrćem na nj`
Prije nekih 5-6 godina išla je Tv ekipa s njenom obitelji i kolegama glumcima k njoj u posjetu.
Nisu mogli ući unutra nego se ona pojavila iza nekog malog drvenog prozorčića.
Izgledala je obasjana nekom srećom, maltene sam se uplašio kao da je uzela nekakav trip, oči su joj sjajile i baš mi je djelovala kao da je spoznala potpuni mir, savršenstvo , sklad prirode s njenim unutarnjim bićem itd.

Ne znam što im rade u tom samostanu, no da tamo među karmelićankama postoji neka tehnika ispiranja mozga, (vjerojatno pozitivna) postoji.

Zato se svi koji se žele produhoviti iz bilo koje religije ili postići višu razinu svijesti odvajaju od nas "običnih" ljudi koji im sam prljaju um.

Ne znam tko je ovome ispravo mozak, ali on živi kao pustinjak i sija od sreće:


http://www.glas-slavonije.hr/258059/...amnatoj-kucici
Nikola je u vrijeme svog posla živio u hotelima sa sedam zvjezdica, prošao sve kontinente i živio na visokoj nozi. No, to nije ono što je njegovo srce htjelo. Želio je duševni i životni mir. Sve to ostavio je iza sebe, vlastitu tvrtku vrijednu nekoliko milijuna dolara u Kini poklonio je prijatelju za rođendan i krenuo pronaći svoje mjesto pod suncem. Osam godina tražio je idealnu lokaciju po cijelom svijetu i našao mali Kokočak blizu Orahovice.
- Mene je divljina vukla cijelo vrijeme. Ja sam tražio gotovo devet godina lokaciju prema svojim željama. Sastavio sam popis što sve želim imati i prošao cijeli svijet i našao sve ovdje. Tražio sam mjesto u šumi s izvorima vode, potokom i gdje nema ljudi. Ovdje sam sve to našao i sada me svaki dan vodi srce i molitva. Možda odem danas popodne, a možda ostanem zauvijek, tako zapravo izgledaju moji planovi - nastavlja Nikola koji živi u dva kvadrata male nastambe od slame i blata, čiji su zidovi bale od sijena, a krov od letava. Unutra ima jednu bačvu u koju naloži vatru, spava na balama sijena na kojima su podmetači za stolice. Ono što je najintrigantnije, Nikola jede samo jednom tjedno, ali redovito održava higijenu.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 23:08   #10
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ne znam tko je ovome ispravo mozak, ali on živi kao pustinjak i sija od sreće:


http://www.glas-slavonije.hr/258059/...amnatoj-kucici
Nikola je u vrijeme svog posla živio u hotelima sa sedam zvjezdica, prošao sve kontinente i živio na visokoj nozi. No, to nije ono što je njegovo srce htjelo. Želio je duševni i životni mir. Sve to ostavio je iza sebe, vlastitu tvrtku vrijednu nekoliko milijuna dolara u Kini poklonio je prijatelju za rođendan i krenuo pronaći svoje mjesto pod suncem. Osam godina tražio je idealnu lokaciju po cijelom svijetu i našao mali Kokočak blizu Orahovice.
- Mene je divljina vukla cijelo vrijeme. Ja sam tražio gotovo devet godina lokaciju prema svojim željama. Sastavio sam popis što sve želim imati i prošao cijeli svijet i našao sve ovdje. Tražio sam mjesto u šumi s izvorima vode, potokom i gdje nema ljudi. Ovdje sam sve to našao i sada me svaki dan vodi srce i molitva. Možda odem danas popodne, a možda ostanem zauvijek, tako zapravo izgledaju moji planovi - nastavlja Nikola koji živi u dva kvadrata male nastambe od slame i blata, čiji su zidovi bale od sijena, a krov od letava. Unutra ima jednu bačvu u koju naloži vatru, spava na balama sijena na kojima su podmetači za stolice. Ono što je najintrigantnije, Nikola jede samo jednom tjedno, ali redovito održava higijenu.
Baš me zanima koliko dugo će živjeti tako.
S druge strane, nije li ta Edita majić bila heroinska ovisnica i najjednostavniji odgovor na pitanje zašto je otišla u tako strog samostan i to izvan Hrvatske taj što u samostanu takvog tipa ne može doći u doticaj s dilerima, posebno ne s domaćima koje valjda poznaje poimence.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 00:10   #11
Bila sam prije mnogo vremena u Avili. Lijep gradić, okružen zidinama, usred "pustinje". Po ulicama jedva da je bilo koga, sve prašnjavo žuto, kao napušteno. Veoma lijepo.
Pozidinama se moglo prošetat, bez da je gradić bio turistički izazovan, osim rijetkim Interrailerima, kao i mnogi drugi dijelovi Andaluzije. Tada. Začudo. (Čak niti Santiago de Compostela, kojeg je izreklamirao Paulo Cohelo u svom Hodočasniku.)
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 05:42   #12
Valjda joj je to naredio Feld maršal. Nije znala poslat ga u 16 pixy dyxija, pa je otišla na Izlaz za MuŽdU.

(Divila saM joj oj Se)
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:10   #13
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Baš me zanima koliko dugo će živjeti tako.
S druge strane, nije li ta Edita majić bila heroinska ovisnica i najjednostavniji odgovor na pitanje zašto je otišla u tako strog samostan i to izvan Hrvatske taj što u samostanu takvog tipa ne može doći u doticaj s dilerima, posebno ne s domaćima koje valjda poznaje poimence.
Koliko dugo ? Sam je rekao dok mu ne dopizdi
Ili dok ne umre od gladi. Ili dok se ne razboli.
Ili dok mu se ona stvar počme prečesto dizati od nejebice.
A možda ga državni inspektorat izbaci iz nelegalne građevine. Ili zbog kampiranja van zone kampa.

Ja mislim da mu jedna mačka nije dovoljno za čuvanje kuće od miševa. A ne znam kako će kući čuvati od žohara , škorpijona i ostale gamadi.

Ja mislim da je mogao radije kupiti sebi neku polovnu kamp-kućicu.
Na Njuškalu ima već za 500 eura.


p.s.

Evo što piše o Editi na Magikus: http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=17159
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:10   #14
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Baš me zanima koliko dugo će živjeti tako.
S druge strane, nije li ta Edita majić bila heroinska ovisnica i najjednostavniji odgovor na pitanje zašto je otišla u tako strog samostan i to izvan Hrvatske taj što u samostanu takvog tipa ne može doći u doticaj s dilerima, posebno ne s domaćima koje valjda poznaje poimence.
Svako od nas ima svoj okidač i svoj dop. Ono što nekog podiže to isto nekog spušta.
Princip na kojem leži priroda ovakve stvari je da se održi kontinuitet u tome. Možda karmeličanke skidaju sa jednog dopa i daju zamjenski; bitno je da djeluje. Možda otvaraju čakre molitvom i meditacijom pa su korisnice samostana sretne mada su odvojene od svijeta.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:46   #15
Meh, najlakše je pobjeć i neku zajednicu gdje imaš krov nad glavom i koja te hrani. Baš me zanima šta bi "konvertit" napravio da ima dijete koje mora hraniti


Ono, teško ti je u životu pa se vraćaš mamici i tatici koji će te paziti i čuvati. Ista stvar.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:54   #16
A isto nema bas veliki broj takvih koji pobjegnu tim putem. Ako je to bas najlakse.
- nya - is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 13:00   #17
I sto je to sreca i cime se mjeri?
- nya - is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 13:05   #18
Quote:
- nya - kaže: Pogledaj post
I sto je to sreca i cime se mjeri?
Nema utvrđene mjere; odnosno, svatko je ima ali je sam baždari...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 13:08   #19
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Meh, najlakše je pobjeć i neku zajednicu gdje imaš krov nad glavom i koja te hrani. Baš me zanima šta bi "konvertit" napravio da ima dijete koje mora hraniti


Ono, teško ti je u životu pa se vraćaš mamici i tatici koji će te paziti i čuvati. Ista stvar.
U tom slučaju, konverTititca otišla bi u Ludarrru!!!! Časne mi jexene reći manijačke. (F25.2 - Jankomir - odijel X, odijel 1

F10. Odjel 4
__________________
In order to get to Ms. Neomeđena Točka you need to go down to the secret library and find the way in through a small crack in a wall, you will need to use the nautilus spell to get in there: 9-carboxymethoxymethylguanine
Neomeđena točka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 15:16   #20
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Meh, najlakše je pobjeć i neku zajednicu gdje imaš krov nad glavom i koja te hrani. Baš me zanima šta bi "konvertit" napravio da ima dijete koje mora hraniti


Ono, teško ti je u životu pa se vraćaš mamici i tatici koji će te paziti i čuvati. Ista stvar.
Onaj je momak pobjegao u slavonsku vukojebinu. A neke su cure pobjegle u istarsku vukojebinu. A djecu su im mislila uzeti socijalna služba. Onda su državni službenici skužili da to nisu cigani nego duhovnjaci koji vole prirodu

Quote:
- nya - kaže: Pogledaj post
I sto je to sreca i cime se mjeri?
Valjda izrazom lica.

Evo primjera što je nekima velika sreća: http://www.zadarskilist.hr/clanci/24...udenja-dosadno

Neki ljudi namjerno teže opasnim situacijama, ne zato što nisu svjesni neugodnih posljedica, nego upravo zato što jesu te ne mogu zamisliti život bez svakodnevnih uzbuđenja

Quote:
Neomeđena točka kaže: Pogledaj post
U tom slučaju, konverTititca otišla bi u Ludarrru!!!! Časne mi jexene reći manijačke. (F25.2 - Jankomir - odijel X, odijel 1

F10. Odjel 4
Ili bi djecu stavila na grbači svojih roditelja , a ona sama išla misionariti kao ova cura:
http://www.jutarnji.hr/ivana-brkic--...-kucama/14199/

Iako to još nije službeno postala, 19-godišnja pjevačica veseli se konačnom krštenju kojim će i službeno postati Jehovina svjedokinja, a kako kaže, njima se priklonila zahvaljujući svojoj majci Dragici koja je sljedbenica već godinama. - Sljedbenica sam vjere Jehovinih svjedoka. Iako još službeno nisam Jehovina svjedokinja, od 13. godine odlazim na njihove kongrese i sastanke te propovijedam po kućama - rekla je popularna pjevačica.

http://www.24sata.hr/show/vuica-traz...o-kucama-85462

Bivša pjevačica Ivana Brkić (22) sljedbenica je Jehovinih svjedoka. Otkrivši religiju koja govori o skorom smaku svijeta i ostvarenju Božjeg raja na zemlji, Ivana se prije dvije godine odrekla glazbe. Bila je na vrhuncu karijere. Mikrofon je zamijenila časopisom Kula stražara:
- Istina je, idem po kućama - kaže Ivana, koja isto tako zbog vjere ne bi primila transfuziju krvi.
Goran Karan (44) sljedbenik je Hare Krišne.
- Pokušavam mantrati maha-mantru na japa-mali, vaišnavskoj brojanci - govori pjevač.
Josipa Pavičić (30) pomirila se s Bogom na “Farmi” nakon što ju je ispovijedio fra Zvjezdan Linić. Marija Husar (32) na duhovnim obnovama kod fra Linića u Samoboru upoznala je sadašnjeg dečka Vjeku Rimca Čapljinu. Voditelj Denis Latin (42) duhovnu metodu Excalibur novosadskoga gurua Živorada Mihajlovića Slavinskog počeo je prakticirati nakon što je doznao da boluje od Chronove bolesti. Matija Vuica je templarka i traži Sveti Gral.

BOŽIDAR ALIĆ UMALO SE ZAREDIO
Glumac (53) prije desetak godina prokockao je majčin stan u Zagrebu i završio u Vrapču, pa se htio zarediti. Cijeli stan mu je u krunicama i raspelima. Želja mu je upoznati Svetog oca i otići u Hollywood.


Evo jedna jako dobre duhovnjakinje i pjevačice: http://atma.hr/ines-zizic-portalom-a...ristup-zivotu/

interview s urednicom portala Ines Žižić za Dalmacija News.



Sve u svemu naša estrada je puna duhovnjaka raznih vrsta


Evo i Ines Žižić piše na svome portalu: http://atma.hr/pismo-prijatelja-prek...estrom-editom/
”Poštovanoj publici želimo reći da je Edita prepametna i preduboka osoba da bi zbog bilo kakvih problema otišla u samostan. To je laž onih koji ne mogu shvatiti da netko može odlučiti činiti dobro i ne tražiti za to plaće, da za nekog ovaj svijet, sa svojim dugama i varkama nije dovoljan”, navode prijatelji sestre Edite Marije od Križa.

Za njih vrijedi:

Stijene: Singin rock and roll

Hej, čudan momak si bio
Mislili smo svi da pomalo lud si ti
Ti na riječima grub si bio
U pjesmi drag i mio, tražio kruh i sol
I pjevao rock and roll

Pjesmom, dok ljubav svoju bi zvao
Na tren život bi stao, od stakla bio si ti
Hej, ljubavni san je kratak
Od svega osta bol, pjevaj nam svoju pjesmu
Singin rock and roll

Hej, čudan si bio ti
Mislili smo svi
Da pomalo lud si ti
Hej, ljubavni san je kratak
Od svega osta bol
Pjevaj nam svoju pjesmu
Singin rock and roll


https://www.youtube.com/watch?v=upt1HMurAEo

Zadnje uređivanje krena : 19.02.2015. at 16:15.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.