Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2016., 18:14   #101
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Hinduizam je religija.
Nešto zapravo o tome.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 19:01   #102
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Hinduizam je religija.
Da je religija isto što i duhovnost, ne bismo imali na forumu dva posebna pdf-a za to dvoje, njet... ?

A kung fu je borilačka vještina.
Da je borilačka vještina isto što i duhovnost, vjerojatno bismo već imali i Kung-fu ili neku sličnu temu na duhovnosti, ne bismo li.. ?
Smarty

(No sada barem znam da imaš veze s duhovnosti koliko i ja s matematikom )
Sad odi lijepo svom župniku reci da njegova religija nije duhovnost jer nije tako definirana na forum.hr.

Valjda prije foruma religija uopće nije postojala

__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)

Zadnje uređivanje Srebrni-medvjed : 22.02.2016. at 19:22.
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 19:25   #103
..ne-sebe a ne sebe, ustvari u nekom daljem procesu i 'sebe' ali to ne može biti tema, to je tema bez teme.

'nesebe' i to više njih ima, je nešto što je tema, subjektivna, osobna, dnevna, i tako..(što glumiš?)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 19:45   #104
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Sad odi lijepo svom župniku reci da njegova religija nije duhovnost jer nije tako definirana na forum.hr.

Valjda prije foruma religija uopće nije postojala

Mom župniku?
Jer, ti s tog mjesta na kojem se nalaziš vidiš da ja imam nekakvog "svog župnika".. ?

Drugo: Koga briga za župnike i što oni misle o tome da li su njihove religije = duhovnost, ili ne? Da odemo njih pitati razliku između religije i duhovnosti, te da li je uopće ima? Oni su ti stručnjaci koji će nam to objasniti?

I treće. Ako mi možeš objasniti kakva je logička veza između "razlike religija vs duhovnost" - ono oko čega se natežemo - i toga da li je "religija prije foruma postojala" ? Jel netko možda tvrdio da religija prije foruma nije postojala? Jel netko možda tvrdi da ona ne postoji i sada, van foruma kao i na njemu, i to točno tamo gdje joj je mjesto odnosno zasebno od duhovnosti... ?

I zaključak:
Zaista ti je najbolje uvatit' se za glavu....
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 19:58   #105
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Da odemo njih pitati razliku između religije i duhovnosti, te da li je uopće ima? Oni su ti stručnjaci koji će nam to objasniti?
U svakom slučaju treba pitati nekog ili pročitati neku literaturu, a ne stvari definirati pojmove prema postojanjima podforuma Mislim to je tako glupo da ne mogu vjerovati da to moram objašnjavat. Kao da kažeš da usamljena srca ne mogu biti zaljubljena jer postoji ljes forum.


Ali stvarno, hinduizam nije duhovnost.

A ne što je, vrsta cipela jeboteled
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 22:37   #106
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju treba pitati nekog ili pročitati neku literaturu, a ne stvari definirati pojmove prema postojanjima podforuma Mislim to je tako glupo da ne mogu vjerovati da to moram objašnjavat. Kao da kažeš da usamljena srca ne mogu biti zaljubljena jer postoji ljes forum.


Ali stvarno, hinduizam nije duhovnost.

A ne što je, vrsta cipela jeboteled
Ne definiram ja pojmove prema postojanjima podforuma nego je obratno: postojanje podforuma učvršćuje "moju" definiciju


"Pitati nekog ili pročitati neku literaturu" .... pa onda, ni pet ni šest, nego pitati župnika

Dakle, da zaključimo: Religija možda obuhvaća ili bolje rečeno smatra da obuhvaća duhovnost (traženje Boga/Sebe) dočim duhovnost ne obuhvaća religiju i nema veze s njome. Religija je dobro organizirani biznis duhovnosti koji s njome nema veze, premda se po nekim i nečijim definicijama samo tu može pronaći "duhovnost" (i ne čudi me da je ti tu prepoznaješ... )

Hinduizam i svaka organizirana religija, uključujući tu i istočnjačke borilačke vještine, za tebe možda znače duhovnost, pošto duhovnost očito ne prakticiraš nego o njoj samo teoretiziraš, što možeš i dalje nastaviti, ali bez mene
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 11:52   #107
pobijediti sebe

Rekli su mi da mi čestitaju jer sam pobijedila samu sebe i uspješno diplomirala. Čak sam bila i ponosna.No sad ne osjećam ponos. Dogodilo se slučajno da sam ojačala i izdržala. Koje sile su bile u pitanju više ne znam. Možda moj organizam, možda životna sila. Nikako nisam ja zaslužna. Kako mogu biti ponosna na ono što mi je dano i zato što sam stvorena kakva jesam. Mogu biti jedino zahvalana na trenutku i snazi iz kojeg god izvora dolazila što uspijem riješiti problem. Ne, nisam ja pobjedila sebe. Nisam ja sebe ni učinila problemom kojeg treba pobijediti. Mogla bih filozofirati , ali pravog odgovora nemam. Zahvalna sam što je zasad sve još koliko toliko dobro.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 16:43   #108
Ma da, nisi pobijedila sebe nego uspjela u loše postavljenom sustavu. Ne ulazim u tvoje razloge zašto misliš da ne trebaš biti ponosna. Ali ima nas koji imamo razloga diviti ti se na tome što si učinila i biti ponosni na tebe. Ti si nam donjela više svjetla i na tome ti puno hvala!
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 17:16   #109
To znači izgubiti svoje ja i asmilaciju u gomilu.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 18:09   #110
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Ma da, nisi pobijedila sebe nego uspjela u loše postavljenom sustavu. Ne ulazim u tvoje razloge zašto misliš da ne trebaš biti ponosna. Ali ima nas koji imamo razloga diviti ti se na tome što si učinila i biti ponosni na tebe. Ti si nam donjela više svjetla i na tome ti puno hvala!
Puno ti hvala, ali mi ne biramo tko ćemo biti, kad ćemo posrnuti, kad se možemo dići a kad ne niti smo bezgriješni. Ja želim biti ok, ali nisam uvijek. I ponekad vidim da moje loše karakteristike izbiju iako ne želim. Nitko ne može potpuno kontrolirati sebe i izgrađivati se... Ja sam bila bolja prije 10 godina. Sad moje slabosti više dolaze do izražaja i mislim da uzalud priča i trud da mogu raditi na sebi. Dobro, nisam još umirovljenik ali zamisli da svojoj baki kažeš da mora raditi na sebi. Do koje godini i kako raditi na sebi?? Ja sam vjerovala u te priče, ali moja priroda i krv ispod kože su mi pokazali da nisam ništa posebno . Po tome bi starci bili savršeni jer su najviše radili na sebi tj. imali najviše vremena za to, a svi znamo kakvi su... Slobodno me pobijte ako griješim.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 18:28   #111
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
..moja priroda i krv ispod kože su mi pokazali da nisam ništa posebno . Po tome bi starci bili savršeni jer su najviše radili na sebi tj. imali najviše vremena za to, a svi znamo kakvi su...
OK, ništa posebno, osim što si jedinstvena, jedna jedina u čitavom Svemiru, sa svojim jedinstvenim i nezamjenjivim doprinosom Cjelini.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 18:32   #112
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
OK, ništa posebno, osim što si jedinstvena, jedna jedina u čitavom Svemiru, sa svojim jedinstvenim i nezamjenjivim doprinosom Cjelini.
To ne poričem nikome da je jedinstven. Pa ni sebi. Pa ni tebi.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 20:15   #113
Kad je moj sin bio slabe volje, kažem ja njemu: Moraš znati da si jedinstven i poseban.
A on meni: Je li ti znaš da na Zemlji ima 7 milijardi jedinstvenih i posebnih?
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 20:21   #114
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Kad je moj sin bio slabe volje, kažem ja njemu: Moraš znati da si jedinstven i poseban.
A on meni: Je li ti znaš da na Zemlji ima 7 milijardi jedinstvenih i posebnih?
Pametno dijete.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 21:19   #115
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Kad je moj sin bio slabe volje..
Zgodno je ono što piše dalje, no što učiniti s ovim? Što djeluje?
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 21:29   #116
''Isus reče: "Tko poznaje sve, ali samoga sebe ne upozna, taj sve promaši."
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 21:44   #117
Ako ti je trebao Isus da to shvatiš onda teško da si ti išto shvatio Toma Juda kao ni taj Toma u tom textu.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 21:51   #118
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Ako ti je trebao Isus da to shvatiš onda teško da si ti išto shvatio Toma Juda kao ni taj Toma u tom textu.
Prvo sam imao Isusa. Onda sam otkrio Sai Babu. Pa sam otišao i dalje. Na kraju sam se vratio Isusu.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 21:51   #119
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Zgodno je ono što piše dalje, no što učiniti s ovim? Što djeluje?
Znam, to pitanje i mene muči.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 18:00   #120
Pobijediti čudovište u sebi. Od svih čudovišta najviše sam se plašila sebe dok nisam samu sebe pobijedila. Sad mi nitko nije ravan ni Sotona.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Devil-Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.