Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2017., 09:17   #61
Hvala
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 11:33   #62
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ako kupim zemlju sa objektom za rušenje, da li novi objekt mora biti točno na mjestu staroga ili ga mogu premještati, a da mi svejedno vrijede komunalne naknade?
Predpostavljam da je objekt legalan,ako već imaš plaćen komunalni?!
Ako je tako, objekt nemožeš ni srušiti bez projekta rušenja zgrade, a nemožeš novi micati jer položaj objekta na parceli ovisi o prostornom planu (odmak od međe, građevinski pravac i ostalo.)
Ako baš hoćeš drugu poziciju, mislim da bi morala sve od nule, a to uključuje novu geodetsku podlogu, iskolčenja novog objetka itd.
bojanzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:34   #63
Quote:
bojanzd kaže: Pogledaj post
Predpostavljam da je objekt legalan,ako već imaš plaćen komunalni?!
Ako je tako, objekt nemožeš ni srušiti bez projekta rušenja zgrade, a nemožeš novi micati jer položaj objekta na parceli ovisi o prostornom planu (odmak od međe, građevinski pravac i ostalo.)
Ako baš hoćeš drugu poziciju, mislim da bi morala sve od nule, a to uključuje novu geodetsku podlogu, iskolčenja novog objetka itd.
jasno mi je da za novi objekt moram sve isponova i da moram poštivati odmak od međe, to mi nije problem

Al ajde da budem podrobnija: radi se o kućici koja je za rušenje, koja je 60 m2 što mi je naravno premalo. No kućica se nalazi točno na međi prema ulici - da li bi dozvolili da se samo proširi uz među prema ulici - proširenje bi bilo 2-3 metra i još dodatno garaža? Dakle cijeli taj dodatak bi bio isto uz među skroz

Druga opcija je da sve rušimo i gradimo 3 m od svh međa ali gradilište niej veliko i puno bi mi prostora to pomicanje odnjelo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 13:04   #64
Razmišljam o gradnji kuće gdje bi u prizemlju napravio caffe bar...a na katu i možda u potkrovlju stan za sebe. Zanima me zna li itko, tj. Ima li itko iskustva sa sličnim projektom.
Može li se napraviti tako dobra izolacija da ja na katu ne čujem zvukove/muziku iz kafića.
septik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 15:43   #65
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
jasno mi je da za novi objekt moram sve isponova i da moram poštivati odmak od međe, to mi nije problem

Al ajde da budem podrobnija: radi se o kućici koja je za rušenje, koja je 60 m2 što mi je naravno premalo. No kućica se nalazi točno na međi prema ulici - da li bi dozvolili da se samo proširi uz među prema ulici - proširenje bi bilo 2-3 metra i još dodatno garaža? Dakle cijeli taj dodatak bi bio isto uz među skroz

Druga opcija je da sve rušimo i gradimo 3 m od svh međa ali gradilište niej veliko i puno bi mi prostora to pomicanje odnjelo
I za produženje moraš tražiti nadopunu/izmjenu postojeće građevinske dozvole.
Iako sumnjam da će ti dozvoliti proširenje na samoj međi, to jedino možeš saznati da odeš u odjel za prostorno planiranje i razgovaraš sa referentom.

Što se tiče odmaka od međe, pa ti ostane malo mjesta, probaj se informirati dal se možeš približit na 1m od međe, uz dozvolu susjeda?
Sve oisi o prostornom planu i zonu unutar koje se nalazi parcela.
bojanzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 15:54   #66
Quote:
bojanzd kaže: Pogledaj post
I za produženje moraš tražiti nadopunu/izmjenu postojeće građevinske dozvole.
Iako sumnjam da će ti dozvoliti proširenje na samoj međi, to jedino možeš saznati da odeš u odjel za prostorno planiranje i razgovaraš sa referentom.

Što se tiče odmaka od međe, pa ti ostane malo mjesta, probaj se informirati dal se možeš približit na 1m od međe, uz dozvolu susjeda?
Sve oisi o prostornom planu i zonu unutar koje se nalazi parcela.
Za susjede znam da se može uz dozvolu, ali ja bi se primaknula cesti - očito ću morati do referenta
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 19:47   #67
Quote:
septik kaže: Pogledaj post
Razmišljam o gradnji kuće gdje bi u prizemlju napravio caffe bar...a na katu i možda u potkrovlju stan za sebe. Zanima me zna li itko, tj. Ima li itko iskustva sa sličnim projektom.
Može li se napraviti tako dobra izolacija da ja na katu ne čujem zvukove/muziku iz kafića.
Nemam iskustva al moze se. Bio sam kat iznad kluba di deru narodnjaci i nisam nista cuo.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 20:52   #68
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Za susjede znam da se može uz dozvolu, ali ja bi se primaknula cesti - očito ću morati do referenta
Postoji nesto sto se zove gradevinski pravac, postoji nesto sto se zove minimalna udaljenost objekta od prometnice, postoji nesto sto se zove minimalna rezervacija za prosirenje prometnice i hrpa drugih pojmova koji tebi kao laiku nista ne znace.

Na tvom mjestu bi radije angazirao projektanta, on ce znati sto sve TOCNO treba pitati i provjeriti i GDJE jer ces ovako dobiti polovican odgovor koji moze biti pozitivan sada a kasnije kad krenes u realizaciju naletit ces na probleme.

Mislim ne mora biti tako ali ako mislis ozbiljno onda radije plati strucnu osobnu, nek ti provjeri mogucnosti i napravi idejni projekt koji mozete dalje razradivati.

Npr. kod izdavanja posebnih uvjeta za gradnju nove kuce moras imati idejni gotov i od geodete snimljenu podlogu na koju ti arhitekt ucrtava polozaj kuce, parkirna mjesta i sve ostalo a bez svega toga ti nece izdati rjesenje a bez toga rjesenja ne mozes sa sigurnoscu znati da li i sto tocno mozes graditi.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 22:34   #69
Hvala ti

Sve kuce u ulici su napravljene direkt na cesti u ulica je jedva siroka 3,5 m i slijepa, tako da vjerujem da se ta cesta nikad ne bi prosirivala

Ali danas sam to jos malo proucavala i zakljucila da ako cu ici tako uz cestu prosirivati, da ce mi dvoriste gledati na sjever sto i nije neka sreca
Tako da bi bilo bolje da prosirujem po medi uz susjeda pa se dvoriste otvara na istok i jug, a i susjedova kuca je bas na medi pa vjerujem da ne bi imao nista protiv da nama potpise da gradimo metar od mede, tim vise sto oni nemaju na tu stranu ni jedan jedini prozor
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 08:39   #70
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Hvala ti

Sve kuce u ulici su napravljene direkt na cesti u ulica je jedva siroka 3,5 m i slijepa, tako da vjerujem da se ta cesta nikad ne bi prosirivala

Ali danas sam to jos malo proucavala i zakljucila da ako cu ici tako uz cestu prosirivati, da ce mi dvoriste gledati na sjever sto i nije neka sreca
Tako da bi bilo bolje da prosirujem po medi uz susjeda pa se dvoriste otvara na istok i jug, a i susjedova kuca je bas na medi pa vjerujem da ne bi imao nista protiv da nama potpise da gradimo metar od mede, tim vise sto oni nemaju na tu stranu ni jedan jedini prozor
Moze tebi susjed potpisati bilo sto ali to nema veze sa apsolutno nicim. Ta vremena su davno prosla, di bi dosli kad bi susjedi definirali tko sto moze. Relevantan je samo lokalni ured za prostorno planiranje, sto je tamo definirano, tako mora biti.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 15:54   #71
Građevinske firme u okolici Slavonskog Broda

Pozdrav

trenutno sam u jako ranim fazama planiranja uizgradnje kuće.
Između ostaloga, uzeo sam u obzir i montažne, i za njih sam ćitajući ovdje već našao koje firme su se kod nas isprofilirale kao najbolje/najpouzdanije.

A sada na izgledniju opciju, zidanje

Pošto mi je stari bauštelac sa iskustvom izvana, mogao bih u nekim stvarima poimoći, pa bi se nešto i uštedilo. Ali ako to zanemarimo, svakako da trebam unajmiti dobro opremljenju i pouzdanu firmu.

Inače živim u okolici slavonskog broda. Da li mogu dobiti kakve preporuke za neke građevinske firme koje su pouzdane?

Znači, nekoga tko neće u stečaj nasred gradnje, nekoga čiji radnici neće krasti željezo jer nisu plaću dobili, i ostale horror priče koje sam čuo.

A opet naravno nekoga tko je i cijenom prihvatljiv, te tko će kvalitetno, i sa što manje mog uplitanja riješiti dokumentaciju/projekte.

Cilj mi je dakle proći povoljnije nego montažna, koja je ~500€/m2 roh-bau bez temelja, ili 750€/m2 ključ u ruke.

Stari i ja bi zapeli sa jednostavnijim stvarima, kao što je zidanje, instalacija odvodnih voda i slično, tako da bismo nešto ušptedili. Potencijalno bismo i ploču napravili, ako bismo našli firmu koja iznajmljuje sav potreban alat (još jedna stvar koja me zanima!)

Ispričavam se ako tema već ima, ali forum mi ne dopušta search.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 17:42   #72
Da budem jasniji, tražim znači izvođače radova, koji bi radili etapno. Prije svega deke i krov. Uzidati nije problem. A termoizolaciju ionako bih čekao natječaj. Tako da pretpostavljam da u obzir dolaze i iz malo šire okolice..
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 14:53   #73

da li moze ova mala kucica od 40m2 i terase 10m2 izaci samo zidanje sa materijalom,vise od 15000 eu??
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 21:51   #74
ma može sigurno
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:56   #75
Pozdrav svima,imam pitanje!
Na parceli od roditelja sam uz njihovu suglasnost izgradio kucu koja se jednim djelom drzi za zid njihove kuce.Svi papiri za gradnju glase na moje ime,sve legalno sa svim dozvolama,a nedavno sam dobio i uporabnu dozvolu.Geodet jos nije bio snimit novo postojece stanje pa me zanima sto ja moram sada uciniti da ta nova kuca bude upisana na moje ime i da smo ja i moja supruga vlasnici?Stara kuca je podrum,prizemlje i kat i mislim da nije etazirana,u prizemlju zivi brat,a gore roditelji.
st.kilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 08:43   #76
Ako netko radi vizualizaciju kuce.nek se javi
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 15:14   #77
obrati se curama na interieurima, one to rade predobro
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 12:23   #78
Krovišna ploča, AB ili montažna

Ima li smisla stavljati AB ploču ispod krovišta na katnici?

Tj, da li bi dovoljno dobro a jeftinije riješenje bilo napraviti montažnu ploču?
Tavan nije za stanovanje.

Kuća je dvoetažna površine etaže ~100m2.

Vjerojatno bih zbog izolacije a i kasnije praktičnosti išao sa punom visinom zidova, tako da bi ploča bila ravna. Ukoliko to ne bude preružno izgledalo, ne znam.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:00   #79
Iskreno, nisam baš skužio o čem pričaš?
Jel imaš projekt?
Kako zamišljaš tu montažnu ploču, od čega bi ona bila napravljena?

kakva je to puna a kakva je nepuna visina zidova??
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 18:27   #80
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Iskreno, nisam baš skužio o čem pričaš?
Kako zamišljaš tu montažnu ploču, od čega bi ona bila napravljena?
Evo na primjer kao OVDJE

Znači drveni nosači položeni na nosive zidove.

Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
kakva je to puna a kakva je nepuna visina zidova??
Pa, znaš kako se inače napravi da je sa strane na katu niži zidovi, i onda stop nije ravan, nego sa strane imaš pad. To kod mene ovdje zovu "visoka prizemnica". A katnica ima ravan strop na prvom katu, pa je tavan veći.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.