Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2008., 12:18   #81
Bolni limfni čvorovi najčešće upučuju na upalu, za razliku od onih koji ne bole...ali ipak ti lipo kod doktora pa nek on vidi.
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 16:23   #82
to ti je limfadenitis, koji se povezuje sa upalnim promjena, najvjerojatnije imaš upalu grla...nemoj se brinut pretjerano ali svakako idi kod doktora, moguće je i neš drugo, posebno što nemaš visoku temp. javi što bi na tim nalazima
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 01:22   #83
hvala svima na savjetima.. isao sam odma kod doktora po uputnicu, vadio krv i nalaz je : MONONUKLEOZA
Tako da je vecina vas bila u pravu,netreba se zafrkavat sa tim stvarima..treba se odma ic doktoru!Et sad mi je mirna savjest..al tijelo bas i nije lol ;D Ah, malo crnog humora nikom ne skodi.

hvala na pomoci... papa, idem se ja lijecit,odnosno lezat
nokat_u_prstu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 04:33   #84
Da liječiti, tj ležati.
I slušaj što ti kaže doktor. Čak i kad se navodno budeš osjećao da si ozdravio.
ZEUSICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 23:51   #85
id kod doktora...

kad smo već kod tih čvorova ja imam na lijevom uhu 10 probušenih rupa i naušnice i često mi izađu ti l. čvorovi iza uha i boli me...il npr kad poskidam sve naušnice i za dan dva ih stavim ponovno čvor izađe al baš onak velik

(jel se trebam brinit)
Hippy0205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 11:28   #86
masa u vratu

pozz
sinoc sam otkrio da imam ko neku masu u donjem dijelu vrata s ljeve strane.
nije nis posebno velika ali dovoljno da ju osjetim. inace nis ne boli osim kad malo jace stisnem, ali nis posebno.
jel imate ideja sta bi moglo bit.

ps. jos me i boli glava, a od jutros i ljeva ruka(osjecam neku slabost)
sad neznam jel to direktno povezano ili od nespavanja. inace zadnjih dana spavam lose i malo...
z33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 14:50   #87
Quote:
z33 kaže: Pogledaj post
pozz
sinoc sam otkrio da imam ko neku masu u donjem dijelu vrata s ljeve strane.
nije nis posebno velika ali dovoljno da ju osjetim. inace nis ne boli osim kad malo jace stisnem, ali nis posebno.
jel imate ideja sta bi moglo bit.

ps. jos me i boli glava, a od jutros i ljeva ruka(osjecam neku slabost)
sad neznam jel to direktno povezano ili od nespavanja. inace zadnjih dana spavam lose i malo...
Vjerojatno se radi o pojačanom limfnom čvoru, a što je uzrok, e to bi morao provjeriti krvnim nalazom. Moguća je neka upala, ali i svašta drugo, s obzirom na ovu bol u glavi i lijevoj ruci. Ne bih htjela nagađati. Odi svakako sutra do dr. bez odgode.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 15:21   #88
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Vjerojatno se radi o pojačanom limfnom čvoru, a što je uzrok, e to bi morao provjeriti krvnim nalazom. Moguća je neka upala, ali i svašta drugo, s obzirom na ovu bol u glavi i lijevoj ruci. Ne bih htjela nagađati. Odi svakako sutra do dr. bez odgode.
moze bit nes opasno?

edit: bitno je i ovo sa spavanjem, jer vec danima spavam na kaucu i mozda je to uzrok glavobolja i ove boli u ruci. sad me vise i ne boli glava. al jutros je.
z33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 17:45   #89
Quote:
z33 kaže: Pogledaj post
moze bit nes opasno?

edit: bitno je i ovo sa spavanjem, jer vec danima spavam na kaucu i mozda je to uzrok glavobolja i ove boli u ruci. sad me vise i ne boli glava. al jutros je.
Može biti i nešto opasno, ali i ovo što ti kažeš. Baš u slučaju da je nešto opasno, trebao bi otići do dr.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 17:52   #90
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Može biti i nešto opasno, ali i ovo što ti kažeš. Baš u slučaju da je nešto opasno, trebao bi otići do dr.
ok, hvala, odo sutra
z33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 06:19   #91
Naoteknu mi limfni cvorovi od mlijeka

Tako je, upravo sam popio pola litre hladnog mlijeka (jer ga volim) ali dogodilo se ono sto sam i ocekivao. Naotekle su mi limfe (iza uha, na vratu) i to dosta jako, lice mi izgleda dosta deblje, a i bole, i to poprilicno, nemogu okrenuti skroz glavu ili skroz otvoriti usta... Cak mi i pocne zujati u usima. I tako je svaki put kada popijem tako casu-dvije mlijeka... To prodje nakon jedno 5, 6 sati, ali mislim da nije rjesenje cekati . Za sada se to dogodi samo sa mlijekom. Sto to uopce je, zasto se to dogodi, i kako to sprijeciti? Hvala.
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 09:29   #92
vjerojatno alergija na mlijeko. trebao bi se testirati u bolnici

moja mama je alergična na mlijeko ali dobije jaki osip po koži, pa onda svrab...

kada smo kod mlijeka, neki sam dan čitala jednu znanstvenu studiju koja govori da odraslim ljudima mlijeko šteti. Da niti jedan sisavac koji je odrastao na kugli zemaljskoj prirodnim ciklusom ne pije mlijeko.. osim ljudi koji ga se nakrcavaju i natantavaju, te za odrastao organizam nije dobro (tako barem piše)

Npr. ja sa se dosta raspitivala o probioticima (pogotovo onim Dukatovim, KIm) oni LGG jogurti, te također piše da su to životinjski probiotici te također kod nekih ljudi mogu izazivati smetnje, da je bolje piti ne životnjske probiotike, već čiste prirodne probiotike koji su za organizam bolji i da puno dulje ostaju u crijevima.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 30.07.2008. at 11:30.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 18:14   #93
Thumbs up

Bok,evo imala sam i ja prije nekoliko godina slično iskustvo,povečani limfni čvorići na glavi vratu i nogama,ispalo je da sam se zarazila toxoplasmozom koju mi je prenijela moja mačka.ta se bolest prenosi ogrebom i izmetom.
Sada neznam ako bi i kod tebe mogao biti takav slučaj.aAli ako si bio u dodiru s mačkom probaj spomenuti to doktoru.Sretno!
buli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 23:42   #94
Povecani limfni cvorovi

Ok...stvari stoje ovako - zanima me ima netko slicno stanje.
Imam 2 povecana cvora od 2005 koji nejdu ni naprijed ni nazad. Jedan cervikalni (vratni), drugi je submandibularni (pod celjusti), po utz-u su reaktivni, ali ne bole (sto znaci sve samo ne infekcija...tj.metastaze,sarkoidoza,castelmanova b., limfom...), velicine palpatorno do 1 cm, na utz-u 2cm,pomicni, srednje konzistencije. Normalne velicine su do 1cm, jedino preponski mogu biti do 2cm. Bio kod hematologa, nalaz savrsen, 4-5 puta za redom. Mrcine se ne mjenjaju, dr mi je rekao da sam "limfni tip" i da ce mi to tako bit do kraja zivota... ali posto studiram med i citam sve i svasta po patologiji, internoj itd. svako toliko me uhvati panika da nije neki sporoprogresivni non hodgkin limfom ili nesto ne tako bajno...nalazi to ne govore, razlog povecanja neznam, a neznanje prozdire... IMA tko slicne problme? Tnx
__________________
You only see what you are looking for, you only recognize what you know
EL__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 22:41   #95
dali je moguće da se povećani limfni čvor javi nakon teže angine? prije par dana mi se pojavio jedan na lijevoj strani vrata, više u blizini uha... bolio me je... a jučer se povukao... mislim da imam još jedan blago natečen sa desne strane. pa sada dali je to moguča posljedica upale?
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 01:08   #96
Quote:
lost_17 kaže: Pogledaj post
dali je moguće da se povećani limfni čvor javi nakon teže angine? prije par dana mi se pojavio jedan na lijevoj strani vrata, više u blizini uha... bolio me je... a jučer se povukao... mislim da imam još jedan blago natečen sa desne strane. pa sada dali je to moguča posljedica upale?
Svakako da su limfi čvorovi reagirali na upalu krajnika.Medjutim i kad se angine smire oni se povlače polako i treba im puno vremena. Neki od tih čvorova će ostati osjetljivi te će svakom teperaturom i upalom uvečat ali i ponovno smirit. Nije to ništa zabrinjavajuće. Limfni čvorovi vrata reagiraju na upale, uha, zuba i grla i svakako kod infektivne mononukleoze kad ih ima po cijelom vratu i iza uho u potiljačnom dijelu-
Zabrinjavajuće je kad se pojavi jedan veliki bezbolni ,tvrdi limfni čvor koji raste,
budabudimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 16:10   #97
hvala na odgovoru! još kada sam imala anginu dr se čudio što mi limfni čvorovi nisu natečeni i ono angina prođe, a čvorovi nateknu... to sve naopako kod mene
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 00:06   #98
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Znam samo da takva stvar postoji, da cvor moze ostati povecan i zadebljan nakon neke upale. Ja imam jedan takav. Navodno nije opasno, jedino treba paziti da nema promjena velicine i jos neke stvari jer slicne karakteristike mogu imati i tumori.

Mislim da nisam niti najmanje kompetentna da bih odgovorila drukcije, osim laicki. Progaj guglati, ne znam bas da ce netko odgovoriti full strucno na ovo pitanje. Ako da - super.
dakle... limfni cvorovi su dio imunoloskog sustava i povecavaju se naglo ako su stimulirani antigenom (nesto sta je organizmu strano). taj porast je posljedica povecanog ulaska, a smanjenog izlaska limfocita iz cvora, kao i znacajnog povecanja broja stanica unutar samog cvora. osim antigene stimulacije, moze biti povecan i zbog infekcije cvora (limfadenitis), maligne proliferacije ili metastaza.
u mladih ljudi je povecanje najcesce povezano s upalnim procesom, a u starijih se u 50 % slucajeva radi o malignom procesu. bolan, naglo nastao cvor upucuje na limfadenitis (upalu), a postupno, bezbolno povecanje upucuje na maligni proces. ako je cvor povecan, bezbolan i nepomican, najcesce se radi o metastatskom procesu, a ako je elastican, bezbolan i pomican, najcesce se radi o limfomu, mada to i nije skroz specificno.
eto... malo strucnije...
medgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 14:19   #99
Meni se prije tri tjedna pojavila neka kvržica na sredini lijeve strane vrata, bezbolna je i tvrda, promjera oko 1 cm. Bila sam kod dr., krv je relativno u redu, pila sam 7 dana Klavocin i ništa se nije povuklo. Sad me dr. ORL naručio na ultrazvuk i punkciju, a moj mi je doktor rekao da treba što manje dirati u takve čvorove pa sad ne znam bi li pitala doktora da mi odgodi punkciju za neko vrijeme, možda nestane ili se smanji, strah me bockat u njega.... Što vi mislite??
tonigirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 01:58   #100
pozz svima.
pa ako možeš, pričekaj još malo, ako misliš da nije nekaj strašno. čitala sam da tumori ne iskaču samo tako, postepeno rastu. jel misliš da ti se u ova tri tjedna povećala kvržica? ako da, možda je bolje na punkciju!
bila sam ja na punkciji prošli tjedan, ali na preponama imam nakupinu, i nije nikaj strašno, vjeruj mi kad ti kažem, inače mrzim igle, teška paničarka.
melanija123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.