Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2016., 14:55   #4381
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Znaci ti ces utvrditi da li smo mi u ovom stadiju radili statiku ili ne? Statika se radila, sto god ti mislio ili napisao. Zna se kakvo opterecenje dolazi na grede jer opet, znamo sto smo projektirali. Nacrte privatno necu slati, kada finaliziram idejni projekt stavit cu nacrt ovdje da se moze vidjeti o cemu se radi.

Bio ja dosljedan ili ne, opet to je stvar mene, ovdje sam dobronamjerno poceo pisati da nekakav laik moze barem nesto korisno saznati, jer nakon sto sam procitao cijeli topic shvatio sam da informacija i iskustava iz prve ruke ovdje gotovo da i nema. Ima puno filozofije i naklapanja i besmislenih rasprava ljudi koji takve kuce nikad nece niti graditi, a kamo li ista drugo, pa mi je eto zelja bila prenesti svoje iskustvo jer mozda nekome zaista pomogne. Svi stavovi ovdje navedeni su naravno subjektivni i podlozni komentiranju no ja za zustre rasprave o vlastitim stavovima ili odlukama nemam potrebe.

OSB ploca moze imati vrhunske karakteristike i ima i isto tako ima svoju namjenu. U mojoj kuci sa unutarnje strane ta ploca na zidu nece biti i za mene je osjetno losije rjesenje od gipsvlaknaste ploce ma sto god ti opet napisao. OSB ploca koju sam ja vidio na zidu osim sto je tamo ne zelim je bila losa ploca, a znamo da kao u svemu i tu ima razlika u kvaliteti. Kao i sa plocicama, laminatom ili bilo cemu drugom. Narod ne navodim na nikakve zakljucke, svatko svoj sud donosi sam, neki standardi kvalitete i ovdje postoje kao i nacini gradnje i iskristalizirali su se i kod nas i u daleko razvijenijim zemljama. Neka svatko donese zakljucak sto zeli u zidu i izolaciji, OSB ploce i stiropor, ili gipsvlaknaste ploce i kamenu vunu, svatko neka bira. Moja namjera je dobronamjerna i to je to. Vise ce ovaj narod postati napacen od citanja ovih bespotrebnih rasprava.
Statika nije dio te faze projekta. Vi ste inače mogli raditi što god ste htjeli, ali vodio sam se tvojim navodima - dovršavamo idejno rješenje (u biti samo skicu), pa ću prepustiti njima da prođu kroz statiku prema pravilima struke jer se ipak radi o montažnoj kući. Ponavljam, montažna kuća nema ograničenja u oblikovanju. Montažna kuća se odnosi na način izrade elemenata u tvornici i njihove montaže na terenu. Kakva konstruktivna rješenja se pritom donose kako bi se zadovoljile norme stvar je konstruktera. Isto tako donekle je to stvar i poslovne politike firme koja gradi. Netko ne želi napraviti iskorak naprijed i drži se poznatih, uhodanih formi, a netko želi biti inovativan ide ukorak s tehnologijom i tada konstrukter ima kreativnu slobodu.

Zanima me u kojim svojstvima osb ploča ne udovoljava ovdašnjem standardu kvalitete

Ovdje žustre rasprave nema, stvar je percepcije u reagiranja na podražaje. Meni je ovo normalan razgovor.

Rasprava je itekako potrebna, za to forum i služi, ali treba biti vjerodostojan. Ne vidim nikakav problem ako te netko pita da obrazložiš svoje mišljenje. Odgovor tipa - to je ovdje standard me ne zadovoljava.
Papa Smurf is offline  
Old 22.09.2016., 15:00   #4382
Kao sto sam nekoliko puta napisao, nitko nije rekao da ne zadovoljava neke standarde nametnute strukom ili bilo cime. Ne zadovoljava moj osobni standard i taj standard nemam potrebu objasnjavati. Nadam se da je sad jasno.
Mekto is offline  
Old 23.09.2016., 08:52   #4383
Malo preduboko ovo ide. Bože moj, ne voze svi mercedesa iako imaju za njega love. Bitno je čitati iskustva drugih ljudi.
*Papa, očito je da imaš široki spektar znanja oko MK, al nemoraš ubit u pojam nekoga oko OSB ploče. Čovjek ju neće i bok. Nema potrebe se oko toga raspravljati. I sasvim sigurno je to da danas u 2016 godini web stranica čini čuda, a domusplus i domprojekt web stranice se mogu jedino usporediti tako da su oboje na webu . veliki minus domprojekta je taj kaj im ne piše cijena, nego moraš otvarat njuškalo:faceplam:, ne pišu im kvadrature po sobama, i tako. Danas više manje svi prvo pitaju kolko košta...
stef1455 is offline  
Old 23.09.2016., 10:08   #4384
Ovo oko weba se stvarno slažem. Po tome se danas vidi koliko netko drži i do ugleda svoje firme na neki način. Ovo sa 3D šetnjom je po meni fenomenalna stvar. Čak je domusplus ova stranica meni pri vrhu internacionalnih stranica o MK...
charmed84 is offline  
Old 23.09.2016., 12:52   #4385
"Ali sto ce vam 3D render i setnja ako ne mislite graditi bas tu kucu po kojoj secete "

I ja se slazem da je web bitan, tko to ne shvaca taj je opako zabrazdio u nekim proslim vremenima, pa eto opet dobronamjeran savjet zaposlenima u doticnim tvrtkama i njihovim vlasnicima, ambalaza prodaje proizvod, neovisno o njihovim osobnim svjetonazorima.

Ja sam domusplusu uputio kritiku na racun te setnje koja je radena u flashu. Pa i tu treba pratiti tehniku i razvoj. Flash je mrtav, a vecina prometa otpada na promet putem smartfona i tableta. Ako ste nesto slozili da koristi pretpotopan protokol vec ste vecini posjetitelja onemogucili pristup takvom sadrzaju.
Mekto is offline  
Old 24.09.2016., 11:20   #4386
Molim da se nadalje držite isključivo naslova teme i snošljive komunikacije. Za sve ostalo tu je trokutić i poruka moderatorima. Unaprijed zahvaljujem na uvažavanju!


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Old 20.10.2016., 07:24   #4387
Bok svima....Imam livadu ,htio bih raditi kucu,dali se moze napravit pristojna kuca od 80 m2 za 40000 eura....u to nisu ukljucenji papiri i prikljucci....bas se spremam ovih dana u domus plus....na razgovore...
eduardo12345 is offline  
Old 20.10.2016., 09:19   #4388
Quote:
eduardo12345 kaže: Pogledaj post
Bok svima....Imam livadu ,htio bih raditi kucu,dali se moze napravit pristojna kuca od 80 m2 za 40000 eura....u to nisu ukljucenji papiri i prikljucci....bas se spremam ovih dana u domus plus....na razgovore...
Ukratko, ne.
Mekto is offline  
Old 20.10.2016., 10:28   #4389
Quote:
eduardo12345 kaže: Pogledaj post
Bok svima....Imam livadu ,htio bih raditi kucu,dali se moze napravit pristojna kuca od 80 m2 za 40000 eura....u to nisu ukljucenji papiri i prikljucci....bas se spremam ovih dana u domus plus....na razgovore...
Imaš nekoliko sustava gradnje. Možda neki Roch Bau (bez instalacija, podova, sanitarija itd), ali isto sumnjam. Oni ti imaju i cijene na web-u. Pogledaj...
sava007 is offline  
Old 20.10.2016., 10:59   #4390
Ne znam za sve proizvodace ali domus plus kvadrat se krece izmedu 500 i 550 eura, uostalom pise i na njihovim stranicama. To smo ajmo reci pokrili cijenu kuce, gdje su temelji? Gjde je sustav grijanja? Podovi? ili da i to izostavimo, ako je dako, onda da, moze se ugurati u tu cijenu.
Mekto is offline  
Old 20.10.2016., 11:14   #4391
Pozdrav svima, ja takodjer prikupljam ponude za trosobnu montaznu prizemnicu. Pratim vasa iskustva, trenutno imam neke ponude od Marlesa i Domprojekta, postoji prilicno velika razlika u cijeni , otprilike kao sto je razlika izmedju "Tutis"-a i Domprojekta. Vidim razlike u izolaciji, nisam pronasao konkretno razliku izmedju mineralne i kamene vune, vidim da negdje ima i kombinacija tih materijala. Da li je bolje imati samo kamenu vunu, bez mineralne? Sto je sa postavljanjem hidroizolacije,tj.ljepenke? Jedan dio te ljepenke bi se trebao podvuci na domji dio montaznih zidova, prema tome to bi trebao biti posao montazera? to pitam jer necu raditi kljuc u ruke, nego roh bau sistem, moji ce biti temelji.
Assumed is offline  
Old 21.10.2016., 09:09   #4392
nemojte se koncentrirati na tri i pol firme u hrvatskoj. ima i drugih izvođača malo dalje, tipa austrija, slovenija, bosna. možda čak i njemačka.
ovo pišem jer je davno na ovoj temi netko rekao da je dobio jako dobre ponude izvana.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 21.10.2016., 11:26   #4393
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
nemojte se koncentrirati na tri i pol firme u hrvatskoj. ima i drugih izvođača malo dalje, tipa austrija, slovenija, bosna. možda čak i njemačka.
ovo pišem jer je davno na ovoj temi netko rekao da je dobio jako dobre ponude izvana.
Odi probaj biti svaki dan na poslu barem 9 sati (jer treba kucu i platiti) pa jos nadi vremena putovati po europi (jer kucu sigurno necu online odraditi sa projektantom).

Ovako jedva nadem vremena otici do nasih firmi (jer svi imaju normalno radno virjeme), a bio sam vec sigurno desetak puta na sastancima kako bih dogovorio sve zeljene detalje i jedva imam vremena za to. Uz to sve moras simultano rjesavati zemljiste, geodete, izvodaca temelja, izvodaca grijanja, rjesavati namjestaj, sanitarije i beskonacnu papirologiju.

Eto to su moja iskustva stvarne zaposlene osobe koja je u hr u fazi projektiranja i gradenja montazne kuce

Quote:
Assumed kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, ja takodjer prikupljam ponude za trosobnu montaznu prizemnicu. Pratim vasa iskustva, trenutno imam neke ponude od Marlesa i Domprojekta, postoji prilicno velika razlika u cijeni , otprilike kao sto je razlika izmedju "Tutis"-a i Domprojekta. Vidim razlike u izolaciji, nisam pronasao konkretno razliku izmedju mineralne i kamene vune, vidim da negdje ima i kombinacija tih materijala. Da li je bolje imati samo kamenu vunu, bez mineralne? Sto je sa postavljanjem hidroizolacije,tj.ljepenke? Jedan dio te ljepenke bi se trebao podvuci na domji dio montaznih zidova, prema tome to bi trebao biti posao montazera? to pitam jer necu raditi kljuc u ruke, nego roh bau sistem, moji ce biti temelji.
Apsolutno na sva ta pitanja ces dobiti odgovor kad odes na sastanak u bilo koju od firmi koja radi montazne kuce. Jer svaka firma ima dio koji radi i koji ne radi, ono sto moras ili ne moras osigurati ti.
U principu se gotovo svi sustavi visoki roh bau, malo tko se odlucuje na kljuc u ruke radi cijene.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 22.10.2016. at 02:22. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
Mekto is offline  
Old 21.10.2016., 12:23   #4394
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Apsolutno na sva ta pitanja ces dobiti odgovor kad odes na sastanak u bilo koju od firmi koja radi montazne kuce. Jer svaka firma ima dio koji radi i koji ne radi, ono sto moras ili ne moras osigurati ti.
U principu se gotovo svi sustavi visoki roh bau, malo tko se odlucuje na kljuc u ruke radi cijene.
Hvala na odgovoru.
Assumed is offline  
Old 21.10.2016., 15:13   #4395
Quote:
eduardo12345 kaže: Pogledaj post
Bok svima....Imam livadu ,htio bih raditi kucu,dali se moze napravit pristojna kuca od 80 m2 za 40000 eura....u to nisu ukljucenji papiri i prikljucci....bas se spremam ovih dana u domus plus....na razgovore...
Vjerujem da bi se mogao napraviti visoki roh bau, uz primjenu nekog povoljnijeg sistema gradnje. U toj cijeni ne bi bili temelji.

Quote:
Assumed kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, ja takodjer prikupljam ponude za trosobnu montaznu prizemnicu. Pratim vasa iskustva, trenutno imam neke ponude od Marlesa i Domprojekta, postoji prilicno velika razlika u cijeni , otprilike kao sto je razlika izmedju "Tutis"-a i Domprojekta. Vidim razlike u izolaciji, nisam pronasao konkretno razliku izmedju mineralne i kamene vune, vidim da negdje ima i kombinacija tih materijala. Da li je bolje imati samo kamenu vunu, bez mineralne? Sto je sa postavljanjem hidroizolacije,tj.ljepenke? Jedan dio te ljepenke bi se trebao podvuci na domji dio montaznih zidova, prema tome to bi trebao biti posao montazera? to pitam jer necu raditi kljuc u ruke, nego roh bau sistem, moji ce biti temelji.
Nije razlika samo u izolaciji, nego u svim upotrijebljenim materijalima. Bolje je imati kamenu vunu (kruća je). Uobičajeno se dogovara da kupac pripremi podlogu za montažu kuće, a ta podloga uključuje temelje, te hidroizolacijske trake koje se postavljaju ispod zidova. Ako to investitoru predstavlja problem, situacija je vrlo lako rješiva - proizvođač postavi trake, a to se provede kroz troškovnik. Relacija Domprojekt : Marles je približna, dok je Domprojekt (Marles) : Tutis poprilična razlika u svim fazama gradnje.
Papa Smurf is offline  
Old 22.10.2016., 18:35   #4396
Šta se nije ovdje govorilo da je Domprojekt skuplji od Domusplus? Koliko vidim cijene na webu, za Domus na njihovoj stranici, a za Domprojekt na Njuškalu:
Domprojekt: 67 m2 - 32k €
Domus: 58 m2 - 35k €
Obje visoki roh bau.

Da li se to još da spustiti u pregovorima?

Ovo da bi dao graditi nekom iz Austrije ili Njemačke, tko će mi onda održavati to, ako treba popravljati u garanciji? Da čekam tjedan dana ako mi krov curi da dođu, ako ikad. Ne čini mi se to kao dobra ideja.
DaVinci is offline  
Old 23.10.2016., 19:41   #4397
Quote:
DaVinci kaže: Pogledaj post
Šta se nije ovdje govorilo da je Domprojekt skuplji od Domusplus? Koliko vidim cijene na webu, za Domus na njihovoj stranici, a za Domprojekt na Njuškalu:
Domprojekt: 67 m2 - 32k €
Domus: 58 m2 - 35k €
Obje visoki roh bau.

Da li se to još da spustiti u pregovorima?

Ovo da bi dao graditi nekom iz Austrije ili Njemačke, tko će mi onda održavati to, ako treba popravljati u garanciji? Da čekam tjedan dana ako mi krov curi da dođu, ako ikad. Ne čini mi se to kao dobra ideja.
Kako znas da ne usporedujes kruske i jabuke? Koliko vrsta zida (a time i cijene) ima domprojekt? O kojoj vrsti zida i materijalima se radi u cijeni koja je navedena? Kod domusplusa je jedan zid koji je, pa je standard isti, nema bolji i losiji. Prvo treba vidjeti detaljno ponude pa se onda sam sa sobom dogovoriti i odluciti.
Mekto is offline  
Old 24.10.2016., 15:02   #4398
Quote:
DaVinci kaže: Pogledaj post
Šta se nije ovdje govorilo da je Domprojekt skuplji od Domusplus? Koliko vidim cijene na webu, za Domus na njihovoj stranici, a za Domprojekt na Njuškalu:
Domprojekt: 67 m2 - 32k €
Domus: 58 m2 - 35k €
Obje visoki roh bau.

Da li se to još da spustiti u pregovorima?

Ovo da bi dao graditi nekom iz Austrije ili Njemačke, tko će mi onda održavati to, ako treba popravljati u garanciji? Da čekam tjedan dana ako mi krov curi da dođu, ako ikad. Ne čini mi se to kao dobra ideja.
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Kako znas da ne usporedujes kruske i jabuke? Koliko vrsta zida (a time i cijene) ima domprojekt? O kojoj vrsti zida i materijalima se radi u cijeni koja je navedena? Kod domusplusa je jedan zid koji je, pa je standard isti, nema bolji i losiji. Prvo treba vidjeti detaljno ponude pa se onda sam sa sobom dogovoriti i odluciti.
Svakako treba usporediti što je uključeno u ponude i preporučujem da ne gledate cijene po njuškalu, nego ih zatražite direktno od proizvođača.

Domprojekt ima u ponudi više sistema gradnje koji se preporučuju za određena područja i/ili se radi prema želji investitora. Na taj način je investitoru ostavljen prostor za korekciju cijene.

DaVinci, pregovori mogu također korigirati cijenu, ali zavisi s čim pregovaraš
Papa Smurf is offline  
Old 25.10.2016., 09:33   #4399
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Odi probaj biti svaki dan na poslu barem 9 sati (jer treba kucu i platiti) pa jos nadi vremena putovati po europi (jer kucu sigurno necu online odraditi sa projektantom).

Ovako jedva nadem vremena otici do nasih firmi (jer svi imaju normalno radno virjeme), a bio sam vec sigurno desetak puta na sastancima kako bih dogovorio sve zeljene detalje i jedva imam vremena za to. Uz to sve moras simultano rjesavati zemljiste, geodete, izvodaca temelja, izvodaca grijanja, rjesavati namjestaj, sanitarije i beskonacnu papirologiju.
...
nisam mislio na komplet već doslovce samo na kuću. znači SVE rješavaš lokalno, a kućicu kod onoga tko da najkvalitetniju ponudu za korektne novce.
sama kućica dođe kamionima i podignu je vrlo vrlo brzo ako je sve ostalo riješeno.
jebiat ga, nisam mislio biti negativan već konstruktivan. svatko zna koliko ima vremena. odkud ja znam koliko tko na forumu ima vremena.
no hard feelings
i sretno sa izgradnjom
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Old 27.10.2016., 21:12   #4400
Ovo pitam u ime kolege koji ide u mirovinu uskoro. Zeli se preseliti u okolicu Makarske, i na velikoj parceli imati jednu manju cca 100m² ( di ce on zivjeti ) i jednu vecu montaznu kucu cca 250m²( za iznajmljivanje ).
Pitanje glasi : koja je najkvalitetnija i/ili najluksuznija montazna kuca?
lost in london is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.