Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 02:28   #41
Quote:
niqa kaže: Pogledaj post
MOLIM? pa jesi kad bio u Bosni čovjeće, ak i jesi pretpostavljam da si samo u prolazu možda vidio brda koja te ne oduševljavaju, ali da si malo uzeo zraka, obišao nešto...

Jest jest nije otisao na piramide bosanske i cevabdjinicu faraon na vrhu piramide.Bosna je prelijepa sto jest jest imamo kapaciteta za seoski i sumski turizam ali na zalost neznamo ga iskoristiti
Zenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 12:05   #42
Quote:
Zenica kaže: Pogledaj post
cevabdjinicu faraon na vrhu piramide.
Najjace mi je ovo
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 16:05   #43
BiH

Quote:
Sorrela kaže: Pogledaj post
Najjace mi je ovo

Ma i ja sam otikino kad sam vidjeo tu cevabdjinicu covjek u svom vocnjaku koji je maltene na toj piramidi napravi cevabdjinicu i dade joj ime FARAON .A kad sjedis treba ti rucna na stolicama da nebi proklizo neprocjenjivo a zato je bilo i krcata cevabdjinica kad sam ja bio
Zenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 20:58   #44
Quote:
Zenica kaže: Pogledaj post
Ma i ja sam otikino kad sam vidjeo tu cevabdjinicu covjek u svom vocnjaku koji je maltene na toj piramidi napravi cevabdjinicu i dade joj ime FARAON .A kad sjedis treba ti rucna na stolicama da nebi proklizo neprocjenjivo a zato je bilo i krcata cevabdjinica kad sam ja bio
Znam druze, bila sam i ja i tocno je kako si opisao. Ne meres belivit te guzve oko rostilja.
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 13:33   #45
Može li mi netko reći dobar i siguran parking u Mostaru? Sve preporučuju podzemnu u novom tržnom centru ?
__________________
najkraca ljubavna pjesma: Da
croatian6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 15:09   #46
Quote:
Teuta kaže: Pogledaj post
Lječilište u Fojnici - hotel Reumal - ako je netko bio molim za mišljenje, malo me zbunjuju niske cijene ali fotografije su dosta obećavajuće
+ koje druge BH toplice ako poznajete? Pogotovo za degenerativne bolesti kralježnice, pa da me zmasiraju, zrelaksiraju ...
kako je netko vec spomenuo, cijene su stvarno niske, ali tamo nema nicega posebnog za vidit. moja mama je bila u tim toplicama zbog koljena i definitivno je bila odusevljena.

ja inace obozavam BIH; zemlja je prekrasna
provela sam desetak dana u sarajevu par godina nakon rata i mislim da je to jedan od najljepsih gradova na svijetu
hrana za preporuku; burek tj. sirnica u inat-kuci, cevapi "kod zelje" (sline su mi curile ) i baklava koju je radila baka moje frendice kod koje sam bila
popila bi i oriđiđi tursku kavu u onim njihovim sarenim salicama na bascarsiji da nisam alergicna na kofein
gariful is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 16:51   #47
idi u žepče-papratnicu,vinište,tamo imaš čudaka i baba za foto koliko oćeš.papatnica je prekrasna,priroda kao u kaubojskim filmovima,ali kad pitaš za seoski turizam i privatni apartman-zinu ka tele -šta ti je to,ba bolan?i ne zanima ih-bosanska zatucanost,ali zato i jesu jedinstveni,pogotovo za fotografiranje!ali priroda je mrak,zrak tako čist...
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 18:37   #48
Sarajevo, vratili se prekjučer. Obavezno posjetit i obići, 2 spavanja Cijena cca 20-30 eura po osobi. Parking cca 5-10 eura na dan a neki hoteli imaju i svoj parking. Cijene hrane i pića sasvim prihvatljive, isplati se u svakom slučaju. Na povratku smo stali u mostar, lijepo je treba isto viditi.
Jedina zamjerka -prometna signalizacija, stanje ceste , način vožnje. Imaš dojam da igraš igricu, i samo čekaš kad će te netko strefit. Inače ostalo sve 5.
yation is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 12:15   #49
Quote:
yation kaže: Pogledaj post
Imaš dojam da igraš igricu, i samo čekaš kad će te netko strefit. Inače ostalo sve 5.
Heheh, da, to je tacno...Moras biti ludji i hrabriji od drugih vozaca da bio opstao. Ali, nakon nekog vremena naviknes na to.
Auer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 13:17   #50
Ma sve ok, voziš polako. Obvezatno stat u jablanici na janjetinu, 100 kn/kg.
Inače, kupili smo dva perzijska tepiha u sarajevu, na b. čaršiji u galeriji u nekadašnjem morića hanu. Zadovoljni i cijenom i kvalitetom i uslugom.Dečki ljubazni, sve objašnjavaju. Isplati se , duplo su jeftiniji nego kod nas, platio karticom. Ni cijene srebra i filigrana nisu loše, obvezno uzet nešto. (ionako je sve iz istanbula). Najveća dilema bila za džezvu i mlinac, na kraju uzeli kod Adnana Ferhatovića u ulici gdje su kujundžije. Čovjek ljubazan, objasno sve što nas je zanimalo.Sad se kuha i melje sve u 16.
yation is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 23:49   #51
moj doprinos www.aduna.ba
Zanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 00:01   #52
dragi moji je l mi netko može preporučit dobar najam kuće u kupresu za oko 6 osoba i otprilike cijenu...ne znam gdje se obratit, hvala puno unaprijed
__________________
laku noć moja mala barbiko...zalud sve al ja sam na te naviko...usnama slučajno, ali srcem beskrajno..
Purpurea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 08:30   #53
Ah, Bosna

Osobno sam u turističkom posjetu Bosni bila samo u Sarajevu, obzirom da sam u BIH svako malo (rodbina), nažalost nemam preporuke za hotele/hostele/privatni smještaj jer se uvijek "uvalim" rodbini al zato ako netko ide put Sarajeva OBAVEZNO nek svrati do Kuće sevdaha...sevdah je duša bosanska i ovo je hvalevrijedan pokušaj da se na jednom mjestu pronađu podaci o pjevačima i samoj sevdalinki

Vidim da se dosta piše o Hercegovini, tamo još moram otići, ono što ja mogu preporučiti jest Tuzla, grad soli koji tone (reklo bi se kao bosanska Venecija), mada mu vizuru narušava termoelektrana, ima ljako lijep centar, Panonsko jezero sa solju bogatom mineralnom vodom na kojem su rekonstruirali naselje iz kamenog doba - Tuzlanske sojenice. Tu je i Slana banja, centralni Soni trg...

Meni je najljepši dio Bosne Romanija. Netaknuta priroda, iza vrletnih planina zelene ravnice sa drvenim ogradama ograđenim stadima ovaca i krava, dok se vozite cestama sa strane skakuću srndaći i jeleni, a zrak liječi svježinom i reskošću...

Ako ste u Sarajevu, sat-dva vožnje istočno je opjevani Višegradi u njemu Ćuprija, UNSECO-v spomenik kulturne baštine, a Drina....reći će da je Nerevtva zelena rijeka...onaj tko Drinu nije vidio Zabranjeno pušenje opjevalo je njezine kanjone, al malo su poznati nebrojeni tuneli sa otvorima kroz koje se vozite uz rijeku...da bi ugledali maleni Višegrad sa velikom ćuprijom. Obavezno posjetite muzej Ive Andrića, Nobelovca koji je Višegradsku ćupriju zacrtao na mapama turista i ljubitelja pisane riječi



evo link za Tuzlu
http://www.tuzla.ba/Pages/Page.aspx?...=Foto_Galerije

a evo i za Višegrad

http://www.bih-x.com/regije_i_gradovi/visegrad.htm
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 11:11   #54
Ekipo, nadam se da ce netko znati o ovome!
vodim neku ekipu u proljece po hercegovini pa bi se islo i u Blagaj na buni. Tamo bi se klopalo pa me zanima o restoranu na samom izvoru Bune (tamo di je tekija)..ja sam tamo samo popila cugu ali ne i klopala tak da ne mogu procijeniti. Preporucili su mi neki restoran Vile Ivankovic i restoran Kolo ali su oni u samom mjestu Buna, par km od samog izvora bune u Blagaju na Buni. Zato me konkretno zanima zna li netko bas o restaćima u samom Blagaju na Buni kraj izvora
Ako nitko ne zna, sto je pak bolje -restoran Kolo ili Vila Ivankovic (a i cca cijene?)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 13:25   #55
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ekipo, nadam se da ce netko znati o ovome!
vodim neku ekipu u proljece po hercegovini pa bi se islo i u Blagaj na buni. Tamo bi se klopalo pa me zanima o restoranu na samom izvoru Bune (tamo di je tekija)..ja sam tamo samo popila cugu ali ne i klopala tak da ne mogu procijeniti. Preporucili su mi neki restoran Vile Ivankovic i restoran Kolo ali su oni u samom mjestu Buna, par km od samog izvora bune u Blagaju na Buni. Zato me konkretno zanima zna li netko bas o restaćima u samom Blagaju na Buni kraj izvora
Ako nitko ne zna, sto je pak bolje -restoran Kolo ili Vila Ivankovic (a i cca cijene?)


ja ti savjetujem i garantiram da je extra riblji restoran na samoj tekiji...hrana je fenomenalna,pogled na rijeku bunu,a to je novotvoreni objekat i uvijek kad dodjem u mostar svratim na bunu....nećeš se prevariti....restoran na vodi...savršeno mjesto,savršena hrana.....pozzzzzzzzzz
mala cica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 13:26   #56
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
Ah, Bosna

Osobno sam u turističkom posjetu Bosni bila samo u Sarajevu, obzirom da sam u BIH svako malo (rodbina), nažalost nemam preporuke za hotele/hostele/privatni smještaj jer se uvijek "uvalim" rodbini al zato ako netko ide put Sarajeva OBAVEZNO nek svrati do Kuće sevdaha...sevdah je duša bosanska i ovo je hvalevrijedan pokušaj da se na jednom mjestu pronađu podaci o pjevačima i samoj sevdalinki

Vidim da se dosta piše o Hercegovini, tamo još moram otići, ono što ja mogu preporučiti jest Tuzla, grad soli koji tone (reklo bi se kao bosanska Venecija), mada mu vizuru narušava termoelektrana, ima ljako lijep centar, Panonsko jezero sa solju bogatom mineralnom vodom na kojem su rekonstruirali naselje iz kamenog doba - Tuzlanske sojenice. Tu je i Slana banja, centralni Soni trg...

Meni je najljepši dio Bosne Romanija. Netaknuta priroda, iza vrletnih planina zelene ravnice sa drvenim ogradama ograđenim stadima ovaca i krava, dok se vozite cestama sa strane skakuću srndaći i jeleni, a zrak liječi svježinom i reskošću...

Ako ste u Sarajevu, sat-dva vožnje istočno je opjevani Višegradi u njemu Ćuprija, UNSECO-v spomenik kulturne baštine, a Drina....reći će da je Nerevtva zelena rijeka...onaj tko Drinu nije vidio Zabranjeno pušenje opjevalo je njezine kanjone, al malo su poznati nebrojeni tuneli sa otvorima kroz koje se vozite uz rijeku...da bi ugledali maleni Višegrad sa velikom ćuprijom. Obavezno posjetite muzej Ive Andrića, Nobelovca koji je Višegradsku ćupriju zacrtao na mapama turista i ljubitelja pisane riječi



evo link za Tuzlu
http://www.tuzla.ba/Pages/Page.aspx?...=Foto_Galerije

a evo i za Višegrad

http://www.bih-x.com/regije_i_gradovi/visegrad.htm




savjetujem posjetu mostaru-starom gradu,blagaju-vrelo bune i bjelašnici-skijalište....extra
mala cica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 10:15   #57
ovaj vikend vjerojatno idem na unu na rafting pa bi se prespavalo a u nedjelju bi se onda autom obilazio taj kraj -bihać, tvrđava ostrožac, bosanska krupa pa preko bos.novog i dvora do hrv. kostajnice...zna li netko sto bi se jos moglo vidjeti na tom potezu? i da li se negdje dobro jede (rekli mi za jedno mjesto u bihacu)?nije bitna klopa toliko, usput pitam
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 12:07   #58
Wow,slike su inspirativne...bio sam pre 2 godine na Borackom jezeru,priroda je prelepa...proveo sam 7 dana tamo,poslovno,a 1 dan sam imao slobodan pri cemu smo otisli do izvora reke Bune i obisli Mostar...Ljudi BiH je posebna,treba je obici i uzivati...

------------------------
Ferienhaeuser Griechenland
kikic985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 19:23   #59
Vodena Oaza, Mostar

http://i657.photobucket.com/albums/u...2/DSC_1781.jpg

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 06.10.2010. at 12:00.
denis hodovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 01:21   #60
Livno - put, smjestaj

Pozdrav,

ovako htio bih za novu godinu otici u livno (iz zg) - ne pitajte!

1. isao bih autom - vjerojatno je najbrze autocestom do splita, onda sjeverno prema Bih - (selektirajte na mapi najbrzi put i granicni prijelaz)


dalje, auto je sluzbeni, imam sve papire OSIM punomoci za auto, makar nikad na granici nisam dozivio da je traze, pa valjda nece ni sad.

2. slobodno recite kakve su alternative prijevoza (bus, vlak) ako ste isli
te koliko kostaju i koliko vremena traju

3. i najvaznije - treba mi najjeftiniji moguci hotel/motel u livnu za 3 dana,
ako znate slobodno dajte savjet/upute/link

Hvala unaprijed!
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.