Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2017., 15:44   #2601
Država prodaje stanove u Osijeku i "stanove" u Zagrebu - https://imovina.gov.hr/vijesti/javni...u-rh-1-17/1689
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 21.02.2017., 19:00   #2602
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Država prodaje stanove u Osijeku i "stanove" u Zagrebu - https://imovina.gov.hr/vijesti/javni...u-rh-1-17/1689
Da nisam ovo pročitala, ne bih nikada znala da postoje stanovi od 7 kvadrata!

I to još u Zagrebu, hrvatskoj metropoli, i još u vlasništvu države!

Isusek!
saurus is offline  
Old 22.02.2017., 20:07   #2603
Majke ti, neke stvarno treba ovjekovječiti na forumu.

Quote:
28. Stan u Zagrebu
OPIS: Jednosobni stan u vlasništvu Republike Hrvatske u Zagrebu, Nova Ves 41, u prizemlju, površine 27,50 m², upisan u zk.ul.br. 2012 k.o. Grad Zagreb, poduložak br. 4, koji se sastoji od jedne sobe, kuhinje, predsoblja, i suuporabe WC-a u dvorištu, neodvojivo povezan sa odgovarajućim suvlasničkim djelom nekretnine izgrađene na kč.br. 1406.
POČETNA CIJENA: 217.462,50 kn
JAMČEVINA: 21.746,25 kn
Znači soba sa kuhinjom i WCom u dvorištu za početnu cijenu od preko 1000 eura po kvadratu, u 21. stoljeću, ja mislim da u tom Ministarstvu netko stvarno jede lude gljive.
clouseau is offline  
Old 23.02.2017., 00:52   #2604
Točnije suuporaba WC-a u dvorištu, što znači da taj WC ne koriste samo stanari jednog stana.

A što se čudiš za cijenu, kad iz suuporabljivog wc-a imaš pogled na nedaleki Ban centar gdje je kvadrat prosječno 4.500 eura.
__________________
fermina-daza is offline  
Old 23.02.2017., 09:01   #2605
Kakve veze ima lokacija kad sama nekretnina ne zadovoljava ni minimum minimuma onoga što se u današnje vrijeme može smatrati stanom. Po ne puno većoj cijeni po m2 se realiziraju kupoprodaje stanova u centru... to su doduše derutni stanovi u derutnim zgradama, ali su prema ovome kao penthouse na Petoj aveniji.
clouseau is offline  
Old 23.02.2017., 09:50   #2606
Lokacija određuje cijenu nekretnine, ma kakva ona bila.

Potraži koliko bi stan istih karakteristika stajao u Kozari boku.

Što se tiče pojma stan, po užem i širem centru Zagreba ima ih još koji se na isti način sastoje obično od dvije tri prostorije sa zajedničkim wc-om na katu, a oglašavaju se i prodaju kao stanovi.

Sjećam se da su mi kao stan (nedaleko Ribnjaka) nudili stambeni prostor bez kuhinje. Predsoblje, boravak, spavaća soba i kupaonica. Na pitanje gdje je kuhinja, obratili su mi pažnju na rešo smješten na ormariću u hodniku. A cijena stana... boli glava.
__________________
fermina-daza is offline  
Old 23.02.2017., 10:13   #2607
Cijenu nekretnine određuje ponuda i potražnja. Pošto se prodavatelj izjasnio koliko traži, ostaje za vidjeti ima li kupca po toj cijeni. Doduše, možda se prostor može iskoristiti za nešto drugo, a ako instalacije dozvoljavaju možda se može i prilagoditi u nešto što se može zvati stanom, ali ako te opcije otpadaju i sve mora ostati kako je onda mi je nevjerojatno da je netko u 2017. spreman kupiti "stan" koji nema vlastiti sanitarni čvor bez obzira na lokaciju.

Tako i taj tvoj na Ribnjaku, to što je prodavatelj tražio određenu cijenu ne znači da ju je i dobio na kraju ili da je uopće prodao...
clouseau is offline  
Old 23.02.2017., 11:20   #2608
Lokacija prvo određuje okvirne cijene pa tek onda unutar iste lokacije ovisi koliko je stan uređen, da li je za potpuno uređenje ili je napravljena adaptacija, nove cijevi, nova kuhinja, parketi i ostalo.
Ali da je prvo lokacija, to je oduvijek tako.
Samo pogledajte koje su cijene stanova na recimo Jarunu a koje u Dubravi, čisto za usporedbu.
Slično uređeni, slične kvadrature.
To je tako.
afra is offline  
Old 23.02.2017., 17:01   #2609
Dobro, ako je lokacija toliko važna da je sve drugo uz nju skoro pa nevažno, nije mi jasno zašto fermina-daza nije onda kupila taj stan na Ribnjaku kojem je "kuhinja" rešo u hodniku i još bila sretna što netko uopće prodaje taj biser, pa makar i po malo većoj cijeni?

No ja izgleda pričam i pišem kineski kad kažem da mi nije jasno kako se npr ovo prodaje za 1520 e/m2
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-21173434

a RH je stavila početnu cijenu na aukciji za "stan" u kojem nemaš vlastiti wc na 1050 eura/m2
clouseau is offline  
Old 24.02.2017., 08:04   #2610
Nitko sigurno ne tvrdi da je sve drugo nevažno. Kupci gledaju puno toga kada kupuju stan, i ja sam kada sam kupovala svoj stan.
Ali ne možemo reći da lokacija ne diktira cijenu.
Probaj kupiti stan slične uređenosti i iste kvadrature po istoj cijeni na Jarunu, u Dubravi ili u centru npr.
afra is offline  
Old 24.02.2017., 10:51   #2611
ludi su

ja recimo vidim da bi te 7 kvadrata 11 kvadrata rupice mogao kupit netko od suvlasnika zgrade pa imat vešeraj, sezonsku garderobu ili slično...ali onda ne po cijeni od 1000+ eura, više ono simbolično 200 eura kvadrat čisto da državu riješi plaćanja komunalija. ove cifre su nenormalne!

uzrujalo me
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Old 24.02.2017., 12:11   #2612
I to su vecinom podrumi, sutereni i dvorisna prizemlja
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 24.02.2017., 22:41   #2613
Quote:
Nula plus kaže: Pogledaj post
Nisam u Mamutici ali sam u kvartu
Relativno sam friški(2 godine) ali sam prezadovoljan kvartom pa vjerujem da budeš i ti.
Velki park u sredini naselja,3 vrtića+osnovna(to je meni bitno),dobra prometna povezanost...

Toplana-naspram plinare i cijena neusporedivo niža a vjerujem da se bolje zgriješ+topla voda bez bojlera(do sada nisam imao toplanu pa sam malo pod dojmom )

Do Mamutice idem pješke uglavnom a jedina 'zamjerka' mi je bila da jednostavno ima premalo parkirnih mjesta oko nje ali to je samo moje mišljenje,možda sam naletio par puta(parking sa vanjske strane gdje prolazi bus)

Svega ima na Mamutici-DM,Bipa,dućani,mesnice,ljekarne,pošta...

A imaš i topic o Travnom na forumu
Krenuli smo u ozbiljnu potragu za stanom u mamutici. U ponedjeljak idemo pogledati jedan na br, 31. :klap:
Kolika je realna cijena po m2?
Alma-Zg is offline  
Old 26.02.2017., 09:12   #2614
Quote:
Alma-Zg kaže: Pogledaj post
Krenuli smo u ozbiljnu potragu za stanom u mamutici. U ponedjeljak idemo pogledati jedan na br, 31. :klap:
Kolika je realna cijena po m2?
nema pravog odgovora na ovo

cijena svega, pa tako i m2 ovisi o omjeru ponude i potražnje...
ja sam se cjenkao kod kupovine a cijena je uglavnom išla dole(kad sam osobno došao) od 10-25%.naravno da ima izuzetaka,jedan lik mi je spusio tipa 1.000 eura a onda je nakon par mjeseci oglašavao cijenu koju sam mu ja nudio

stanje stana(kolko treba uložit u adaptaciju),kolko se prodavaču žuri prodati i zapravo kolko se vama sviđa raspored i druge stvari mogu odrediti cijenu.ako se ne nađete odmah sa prodavačem slobodno mu iznesite svoju ponudu nemate kaj za izgubiti...

sretno sa potragom stana
Nula plus is offline  
Old 03.03.2017., 21:40   #2615
Novi Zagreb, zgrada iz 77, stan za potpunu adaptaciju, 1000E po m2, mozda se da jos malo spustiti, 100m2

Sta mislite o tome?
Koje zamke mogu ocekivati pri preuredenju? Razmisljam o dodatnoj izolaciji na vanjskom zidu zgrade i na podu posto su ispod garaze. Sto jos?
Instalacije u stanu bi se stavile nove ali sto sa instalacijama u zgradi?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 04.03.2017., 09:29   #2616
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Novi Zagreb, zgrada iz 77, stan za potpunu adaptaciju, 1000E po m2, mozda se da jos malo spustiti, 100m2

Sta mislite o tome?
Koje zamke mogu ocekivati pri preuredenju? Razmisljam o dodatnoj izolaciji na vanjskom zidu zgrade i na podu posto su ispod garaze. Sto jos?
Instalacije u stanu bi se stavile nove ali sto sa instalacijama u zgradi?
zgrada iz 77 barem ima betonsku međukatnu konstrukciju pa tu neće biti prevelikih iznenađenja. provjeri ima li dovoljno visine za stavit dodatnu izolaciju na pod, ako su ispod garaže moglo bi se razmislit i o podnom grijanju naravno dobro izoliranom odozdo.

također ako stavljaš izolaciju sa unutarnje strane vanjskog zida da bi se to dobro izvelo tebalo bi stavit izolaciju pa ventiliranu šupljinu pa knauf, da se kondenzacija izlufta, računaj na smanjenje prostora.

u koančnici, treba vidjet koliko kosta adaptacija, zbrojit sa cijenom kvadrata pa ako si komforna sa tom ukupnom cifrom, onda je cijena ok. znam, otkrivam toplu vodu, ali često mi ljudi pričaju o magičnoj cijeni kvadrata a uopće nemaju pojma koliko love će pojest njihova željena razina adaptacije
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Old 04.03.2017., 12:11   #2617
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Novi Zagreb, zgrada iz 77, stan za potpunu adaptaciju... sto sa instalacijama u zgradi?
probajte porazgovarati sa predstavnikom suvlasnika, ili nekim drugim malo otvorenijim susjedom, oni će znati ima li nekih problema sa instalacijama u zgradi. na primjer, kod mene u zgradi jedna kanalizacijska vertikala od četiri je problematična (takav je projekt, ima slabu točku koja se lako zaštopa) i najniži stan nad tom vertikalom imao je već nekoliko puta izljeva i trebala mu je ponovna adaptacija. za tako nešto trebaš saznati prije nego kupiš nekretninu i upustiš se u uređenje.
uzadnjicas is offline  
Old 04.03.2017., 17:03   #2618
Moje mišljenje kod kupovine stanova je nikako kupiti stan ispod kojeg nema drugog stana nego je garaža, stubište, lokal i slično, ili prizemlje. Upravo zbog izlijevanja vode uslijed začepljenja odvoda. Govorim iz iskustva ljudi koji su to doživjeli. Frendica je bila na 1. katu i to joj se događalo svako toliko. Svekar i svekrva isto...U oba slučaja ispod njih nisu bili stanovi nego stubište. Susjeda u prizemlju ista priča. Kad god se nekaj zaštopa, njoj se izlije....Nije ugodno....

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 04.03.2017., 21:38   #2619
Mojoj frendici se to dogodilo, a ona je prvi kat, ispod nje je stan u prizemlju..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Old 05.03.2017., 09:31   #2620
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
Mojoj frendici se to dogodilo, a ona je prvi kat, ispod nje je stan u prizemlju..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Moguće je i to ali kod tih začepljenja su na udaru uglavnom stanovi u prizemlju i oni na prvom katu a ispod kojih nema drugih stanova.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.