Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2010., 11:57   #1261
A ako se ne mislim ženit u crkvi, onda mi je slobodan izbor matičara, naravno...?
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 12:10   #1262
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
A ako se ne mislim ženit u crkvi, onda mi je slobodan izbor matičara, naravno...?
e stvarno ne znam, ali opet mi je logično da se ide u onaj u mjestu stanovanja.
Ma to samo zvrcni telefonom već danas pa ćeš sve znati.
__________________
Nemoj nikada toliko ispružiti ruku da je više ne možeš povući.
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 13:56   #1263
Ako se sklapa samo građanski brak, nema ograničenja na izbor matičara, tj. možete gdje god hoćete
__________________
Amor omnia vincit...
head over heels is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 21:07   #1264
Kolko ste vi ranije isle u crkvu dogovorit termin???
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 00:59   #1265
mi smo na prvi dogovor išli nekih 5 mjeseci ranije, a na "konkretizaciju" cca 3 tjedna prije vjenčanja.
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 10:21   #1266
Mi smo išli više od godinu dana prije
Naš svećenik je rekao da se može samo od 1.1. za tekuću godinu, jer on dobija neki svoj špecijalni rokovnik tad pa ne može prije upisivati dejt
__________________
Amor omnia vincit...
head over heels is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 11:28   #1267
e zato i pitam mi smo isto isli skoro godinu dana i otkantao nas je, tipa "rastat cete se vi do tada"
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 13:26   #1268
svećenik vam je tako rekao????
tinka83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 16:01   #1269
Možda je to njegov smisao za humor, naš je točno takav nekako bio ali nama je to bilo za popišat se smiješno, sigurno nije ništa loše mislio
__________________
Amor omnia vincit...
head over heels is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 22:59   #1270
ooo jeee...mi smo izasli ko dva pokisla govanca...prvo nas je docekao sa recenicom " kaj ste dosli nis ja ne prodajem"....doslovce sam morala izvlaciti iz njega odgovore.....i to onak posprdno..."ooo pa vi cete se rastat do tada, di je to"...ja kazem pa dobro, nismo dosli konkretno dogovorit svadbu nego pitat KADA za koliko mjeseci moramo doc dogovorit termin da ne bi bilo da nemoju vecernji terminn koji zelim, a i moj dragi nije krizman pa da kad pocinju pripreme i to, a on "pa to je vec bilo" i suti i gleda nas, ja velim da sam citala da je u 9mj i da kad da se prijavimo a on " a da da u 9mj je..." ma katastrofa, zgadila mi se moja crkva...tak da stvarno razmisljamo da odemo u njegovu.....sad je 9mj nije vise 12...neznam....mislim nije da izgledamo ko dva bogceka pa zato
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 10:19   #1271
Opa
To je onda neki kreten, nisu ni popovi imuni na glupost
Zbilja onda hodite u njegovu crkvu, ili pogledajte koja vam se i druga sviđa, ne vidim zašto bi čovjek na najsretniji dan u životu trebao još i bit ponižavan od svećenika koji bi trebao bit dostojanstven i s poštovanjem s prema vama odnositi
Good luck, and take no shit!
__________________
Amor omnia vincit...
head over heels is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 16:53   #1272
Cure pomozite! Dečko i ja planiramo otići kod svečenika da se dogovorimo za svadbu ali ima jedan problem, moj dragi ima sve sakramente osim krizme pa me zanima dal je moguće da nas vjenča bez obzira na to? moja frendica i njen dečko koji takoder nije imao krizmu su se bez problema vjenčali.
ivka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 18:09   #1273
Nema tu problema, MM isto nema krizmu pa je sve ok
Svećenik će ti reći da se preporuča da ode, ako može, ima vremena i volje etc., ali nikako da bi to bio uvjet braka ako je kršten a ti isto imaš koji sakrament
__________________
Amor omnia vincit...
head over heels is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 11:19   #1274
Hvala puno
ivka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 20:38   #1275
kada se treba ići u matični ured? nekoliko ljudi i je reklo 30-45 dana prije vjenčanja, danas zovem matični ured u ilici i ženskica mi kaže da mogu doć i dan prije vjenčanja k njima.

sad ga ti znaj.dan d je 6.11.
patkiva23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 21:12   #1276
http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=7173
Matičar, u dogovoru s nevjestom i ženikom, određuje dan za sklapanje braka i to, u pravilu, u razdoblju od tridesetog do četrdesetpetog dana od dana prijave namjere sklapanja braka.
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 22:50   #1277
Meni će 2 mj prije vjenčanja isteći osobna, pa da ne radim novu jel se ja mogu koristiti putovnicom?
__________________
Gledajte visoko, snivajte mnogo, želite najbolje od najboljeg i život će vam dati ono što želite! Život je ono što odaberete!

Instrukcije u mladosti su gravure u kamenu.
vucica_100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 00:23   #1278
možeš, naravno... stvarno nema smisla raditi novu ako ćeš mijenjati asdresu i/ili prezime.
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 15:07   #1279
I ja mislim da nema smisla svašta nešto jer ću mijenjati to sve..pa si mislim putovnica je isto osobni dokument pa se mogu njome poslužiti ako mi zatreba što.
__________________
Gledajte visoko, snivajte mnogo, želite najbolje od najboljeg i život će vam dati ono što želite! Život je ono što odaberete!

Instrukcije u mladosti su gravure u kamenu.
vucica_100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 14:35   #1280
Pozdrav forumašima na ovoj temi. Nije mi se dalo pretraživati sve 32 stranice pa bih zamolio one koji znaju da mi pomognu.

Rođen sam i kršten u BiH. Tu sam shvatio prelistavajući po ovoj temi da mi za sklapanje braka u RH treba krsni list iz župe gdje sam kršten i ta neka potvrda o slobodnom statusu. Trebaju li mi neki dokumenti iz matičnog ureda iz mjesta gdje sam rođen? Treba li mi još išta u tom slučaju?
__________________
...Mostar Stolac Neum i Čapljina hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...
hercegovac1981 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.