Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2011., 12:35   #1381
Molim vas ako netko zna kako da mi pomogne,Zivim u Italiji vec 5 godina a hrv.drzavljanka sam s prijavom u hrvatskoj vise od 10 godina naime rodena sam u Bosni i sad se planiramo ja i moj decko koji je talijan vjencati tu u Italiju u opcini.Problem je sto ja trebam potvrdu o slobodnom stanju iz hrv.konzulata priloziti tu u mojoj opcini a hrv.konzulat mi nemoze dati potvrdu jer izvod iz maticne knjige rodjenih nikad nije prenjet iz bosne u Hrvatsku.Oni me upucuju da idem u Bosanski konzulat(koji mi neodgovaraju na tel.ukljuci se automatski sekretarica koja ti daje mogucnost od 2 opcije a nijedna meni nije od pomoci,a ici do milana malo mi je daleko) iako oni nisu sigurni da ce mi ta potvrda biti odobrena s obzirom da sam ja hrv.drzavljanka i sve trenutne dokumente u italiji sam napravila preko mojih hrv.dokumenata.Sta da radim,sta mi je najlakse i najbrze jer planiramo vjencanje krajem 4 mjeseca ja neznam gdje da pocnem???
Molim vas da mi odgovorite, dali je netko imao slicno iskustvo?.....
neznam sta da napravim...uzas;(
japatopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 10:42   #1382
Quote:
Misery24 kaže: Pogledaj post
Zna li netko ako je kum iz BiH, mora li imati putovnicu ili može i kopija njegove BiH osobne?
Anyone? :-)
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 10:52   #1383
Ne znam, ali nazovi maticki i pitaj..
__________________
~~09.07.2011.~~
slavonka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 21:36   #1384
Cure, podsjećam vas da postoje dvije teme:

- Dokumenti, potvrde i ini papiri za vjenčanje - za informacije oko dokumenata koji su vam potrebni prije samog vjenčanja
- Promjena prezimena - redoslijed promjene dokumentacije - za informacije oko promjene dokumenata nakon vjenčanja

Premjestila sam nekoliko zadnjih postova vezanih uz promjenu osobne, putovnice i sl. s ove teme na drugu.
Pls ubuduće pišite na odgovarajući topic

Zadnje uređivanje Mayo : 15.02.2011. at 23:01.
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 11:25   #1385
Quote:
Misery24 kaže: Pogledaj post
Zna li netko ako je kum iz BiH, mora li imati putovnicu ili može i kopija njegove BiH osobne?
Evo, ako nekome zatreba informacija; prošetala ja do općine i rekla je teta da ne treba kum ništa. Samo treba njegovo ime i da je punoljetan i to je to.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 12:29   #1386
Papirologija za crkvu

Mi čekamo da završimo tečaj i onda odmah idemo u crkvu rezervirati termin! Sad me zanima što sve treba ponijeti od papira osim potvrde da smo odradili tečaj??
Pitam jer ne znam jel treba ponijeti krsni list jer ja nisam krštena u toj crkvi iako sam tu i pričešćena i krizmana.
I zanima me jel dragi treba što ponijeti od papira (krsni list ili već nešta) iz svoje crkve??
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 19:03   #1387
Quote:
Gremblina kaže: Pogledaj post
Mi čekamo da završimo tečaj i onda odmah idemo u crkvu rezervirati termin! Sad me zanima što sve treba ponijeti od papira osim potvrde da smo odradili tečaj??
Pitam jer ne znam jel treba ponijeti krsni list jer ja nisam krštena u toj crkvi iako sam tu i pričešćena i krizmana.
I zanima me jel dragi treba što ponijeti od papira (krsni list ili već nešta) iz svoje crkve??
Tako sam i ja odmah sutra dan otišla u crkvu i rekao mi je svečenik (nakon što smo dogovorili vrijeme vjenčanja) da nazovem župni ured mjesec dana prije vjenčanja i on će mi reći koji mi papiri sve trebaju i to i rekao je da mu ne moram sada davati potvrdu o završenom tečaju da ću mu to sve dati jedno 2-3 tjedna prije vjenčanja!
bambina_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 20:13   #1388
Quote:
bambina_a kaže: Pogledaj post
Tako sam i ja odmah sutra dan otišla u crkvu i rekao mi je svečenik (nakon što smo dogovorili vrijeme vjenčanja) da nazovem župni ured mjesec dana prije vjenčanja i on će mi reći koji mi papiri sve trebaju i to i rekao je da mu ne moram sada davati potvrdu o završenom tečaju da ću mu to sve dati jedno 2-3 tjedna prije vjenčanja!
Ja se nadam da će moj napokon pristat upisat nas kad mu donesem potvrdu s tečaja ( abojim se d aće ju zagubit na kraju). Ne zaboravite da se treba barem 30 dana ranije u matičara prijavit ili tak nešto. Neki traže otpusnicu iz župe gdje geografski pripadaš, a ne krsni list, bar sam ja tako na kraju nekoliko izjava zaključila.
__________________
Sunce naše
Agape is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 21:04   #1389
Quote:
Agape kaže: Pogledaj post
Ja se nadam da će moj napokon pristat upisat nas kad mu donesem potvrdu s tečaja ( abojim se d aće ju zagubit na kraju). Ne zaboravite da se treba barem 30 dana ranije u matičara prijavit ili tak nešto. Neki traže otpusnicu iz župe gdje geografski pripadaš, a ne krsni list, bar sam ja tako na kraju nekoliko izjava zaključila.
Joj ma oni ni sami ne znaju! Kada je md išao u svoju župu pitati za slobodni list rekao je da će mu dati,a moj svećenik kaže da to ni ne treba da se to više ne izdaje jer sve piše u krsnom listu! A na tečaju su nam rekli ako se izgubi potvrda s tečaja da oni imaju sve u evidenciji i izdaju nove Bar nešto!
bambina_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 20:14   #1390
Quote:
Gremblina kaže: Pogledaj post
Mi čekamo da završimo tečaj i onda odmah idemo u crkvu rezervirati termin! Sad me zanima što sve treba ponijeti od papira osim potvrde da smo odradili tečaj??
Pitam jer ne znam jel treba ponijeti krsni list jer ja nisam krštena u toj crkvi iako sam tu i pričešćena i krizmana.
I zanima me jel dragi treba što ponijeti od papira (krsni list ili već nešta) iz svoje crkve??
evo ovako...

vjencanje mozete prijaviti i bez zavrsenog tecaja, znam jer smo mi tako. ustvari mozes prijaviti vjencanje bez iceg pa onda donjeti sve papire poslje.
treba samo krsni list od oboje, ako u toj crkvi nisi krstena onda trebas u toj u kojoj si krstena izvaditi krstni list. neki svecenici traze jos i taj slobodni list ali to zavisi od svecenika. sad, za sve one zakonske stvari sto se tice i sudbenog vjencaja uz crkveno ne znam sta sve od dokumenata treba. najbolje otici odmah kod svecenika i pitati.
maza116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 20:24   #1391
Mi smo termin rezervirali bez ikakvih dokumenata, došli i rekli da bi se ženili. Tamo su nas zapisali za termin, a s dokumentima su nam rekli da dođemo kasnije...
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 22:59   #1392
Da, čula sma i ja tako. Ima mi negdje prijateljica zapisano koje sve papire treba, al ako se razlikuje po župama moram pitat svog. Meni je problem što nas nije htio zapisat jer "imamo vremena, može doć drugi dok mi budemo za ženidbu" :/ A prijateljicu je njen zapisao valjda dva mjeseaca prije nego sam ja svog i pitala, a blizu smo s datumom. Koliko ranije treba ić zapisat se?

Da baš ne budem off...koliko ranije treba donit papire? Jel zna ko koliko se čeka na onu neku potrvru na sudu tj. za građansko ima nekih 20-30-40 dana tak nešto ili sam ja krivo pokopčala. A opet neki kao ne smiju bit prestari dokumenti Meni je nekako realno oko 2-3 mj. ranije sve donit zajedno pa si miran
__________________
Sunce naše
Agape is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 23:18   #1393
Dokumenti npr. krsni list ne smiju biti stariji od 6 mjeseci, mi smo prosli tjedan sve predali a vjencanje je tek u 7 mj, bolje ranije pa si mirna i znas da imas potvrdjen termin
__________________
~~09.07.2011.~~
slavonka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 23:19   #1394
Potvrda od suda? Kaj je to?

Mi smo negdje godinu dana prije rezervirali termin u crkvi, i već su bila 2 para prije nas zapisana...
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 23:25   #1395
Potvrda od suda je pretpostavljam potvrda o slobodnom bracnom statusu, ja sam je dobila odmah za 10 min koliko im je trebalo da je ispisu
__________________
~~09.07.2011.~~
slavonka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 23:26   #1396
Ta potrvrda je samo za gradjansko vjencanje, ne treba ti za crkveno jer na krsnom listu pise svi sakramenti koje si imala do sad tako da si slucajno vec vjencana pisalo bi tu
__________________
~~09.07.2011.~~
slavonka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 23:27   #1397
Aha, već sam se prepala, nikad nisam čula za to...
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 00:58   #1398
Quote:
maza116 kaže: Pogledaj post
evo ovako...

vjencanje mozete prijaviti i bez zavrsenog tecaja, znam jer smo mi tako. ustvari mozes prijaviti vjencanje bez iceg pa onda donjeti sve papire poslje.
treba samo krsni list od oboje, ako u toj crkvi nisi krstena onda trebas u toj u kojoj si krstena izvaditi krstni list. neki svecenici traze jos i taj slobodni list ali to zavisi od svecenika. sad, za sve one zakonske stvari sto se tice i sudbenog vjencaja uz crkveno ne znam sta sve od dokumenata treba. najbolje otici odmah kod svecenika i pitati.
Ovaj moj svečenik nije baš tako drag, pa se bojim da ne bi bilo perja... bolje da ja pokažem kako smo se mi informirali i tako to...pa odradili tečaj... Možda bude blaži.
I ovako se bojim otići kod njega jer ga planiram zamoliti da mi dopusti da mi cure pjevaju, svira kolega glazbenik... A znam da to ne da... Zato moram biti fina!!!

I imam jedno pitanje vezano za tu potvrdu o slobodnom bračnom statusu (htjela sam napisati partneru ). Na krsnom listu su napisani samo sakramenti koje si primio u crkvi? Nema evidencije onda ako si se npr. ženio kod matičara na krsnom listu! Što znači da bi to mogli čak i u crkvama tražiti!! Nadam se da neću biti te sreće!!!
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 02:55   #1399
Izmejdu ostalih papira sto donosis u crkvi je i potvrda iz maticnog a tamo pretpostavljam da bi pisalo ako si vjencavana gradjanski
__________________
~~09.07.2011.~~
slavonka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 09:57   #1400
Quote:
slavonka27 kaže: Pogledaj post
Izmejdu ostalih papira sto donosis u crkvi je i potvrda iz maticnog a tamo pretpostavljam da bi pisalo ako si vjencavana gradjanski
Pa sad su mi gore rekli da treba samo krsni list! Hm hm hm
Slavonko, please mi kažeš što sve treba donijeti u crkvu!
Cure gore su mi rekle samo da treba krsni list.
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.