Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2017., 21:50   #1101
Nije me bilo neko vrijeme... Izgleda da moj termostat nema to... Evo video https://youtu.be/vgi0RVcccT0

Sent from my m2 note using Tapatalk
KCmatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 14:41   #1102
gdje je tebi montiran taj regulator? na bojeleru u neznam kotlovnici ili kupaoni ili u dnevnom boravku?

dosad nisam sreo regulator po vanjskoj temp koji ne radi na tri osnovna principa
vođenje isključivo po vanjskoj
vođenje po vanjskoj u kominiaciji sa sobnoj temperaturi
vođenje isključivo po sobnoj temp

naravno ak imaš sobni termostat morao bi biti i smješten u nekoj sobi, recimo dnevnoj

ako može voditi po vanjskoj u kombinaciji sa sobnim,
onda se mora moći odrediti i u kojem omjeru, inače je u pitaju prilično glup i ograničen sistem

kako god, ti imaš veliki pad sobne temp preko noći dok se ne grije.
ponovno zagrijavanje ti ide sporo

dok se ne skuži kak to radi u kombinaciji sa sobnim termostatom predlažem:

- ograniči pad temp po noći na način da digneš noću temp sa
16 na 18, palit će ti s ekoji put bojler po noći ali će biti lakše ujutro, ak nemožeš spriječiti radi nedostatka izolacije pad temperature; m
ožeš si poboljšati nekakvi komfor i olakšati boravak u stanu
- povećaj krivulju, 1,05 mi se čini malo
- ili povećaj dnevnu temp jer mu to dodje kao paralelni pomak krivulje, pa će krenuti s većim polazom, kak se približava onoj temp koju si si zamislio da bi htio, vrati mu dnevnu na tu temp

očigledno da si s nama nećeš pomoći, pa zovi servisera ili direk tu vailant tehničku podršku
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 10:17   #1103
Regulator je smješten u hodniku koji povezuje sve sobe.

Bio je jučer 'serviser' koji je to mojima slagao, nije naravno ništ novoga mi otkrio, za taj utjecaj termostata on naravno ne zna ništa.
Njegovo rješenje za to dugo dostizanje temperature je da dignem traženu temperaturu na nezz 25,26 stupnjeva, pa dok nama bude 21,22 stupnja da natrag spustim traženu na koliko želim.
Vjerovatno ću tako i podesiti da nezz od 7h-8h ili duže da tražena temperatura bude dosta visoka pa onda kasnije da spusti na 21/22.
Ono što sam primjetio s 2 dodatna termometra pokraj regulatora, da regulator prikazuje za 1.5 stupnja manju temperaturu.

Budem kontaktirao direkt vaillant, al čini mi se da je ovo jedino rješenje.

Sent from my m2 note using Tapatalk
KCmatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 10:58   #1104
Lažni prikaz možeš ovako podesiti

Quote:
5.1.11 Podešavanje offset sobne temperature
Izbornik ¬ Osnovne postavke ¬ Displej ¬ Offset sobna
temp.
i Samo kada je regulator instaliran u stambenoj
prostoriji, on može aktualnu sobnu temperaturu
prikazati.
U regulatoru je ugrađen termometar za mjerenje sobne
temperature. Ako u istoj prostoriji imate još jedan termometar
i izvršite uspoređivanje vrijednosti, onda vrijednosti
temperature mogu konstantno odstupati jedna od
druge.
Primjer:
Jedan sobni termometar prikazuje za jedan stupanj višu
temperaturu od aktualne sobne temperature prikazane
na displeju regulatora.
Sa funkcijom "Offset sobna temp." možete temperaturnu
razliku na prikazu regulatora izjednačiti podešavanjem
korektivne vrijednosti od +1 K (1 K odgovara 1 °C).
K (Kelvin) je jedinica za temperaturnu razliku.
Unos korektivne vrijednosti utječe

A , možeš prevariti i vanjski senzor

Quote:
5.1.12 Podešavanje offset vanjske temperature
Izbornik ¬ Osnovne postavke ¬ Displej ¬ Offset
vanjska temp.
Termometar u vanjskom senzoru regulatora vrši mjerenje
vanjske temperature. Ako u vanjskom području imate
još jedan montirani termometar i izvršite usporedbu
izmjerenih temperaturnih vrijednosti, onda vrijednosti
mogu konstantno odstupati jedne od drugih.
Primjer:
Vaša vremenska stanica konstantno prikazuje vanjsku
temperaturu nižu za jedan stupanj od aktualne vanjske
temperature prikazane u displeju regulatora.
Sa funkcijom "Offset vanjska temp." možete temperaturnu
razliku kod prikaza regulatora izjednačiti unošenjem
korektivne vrijednosti od -1 K (1 K odgovara 1 °C).
K (Kelvin) je jedinica za temperaturnu razliku.
Unos korektivne vrijedno
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/

Zadnje uređivanje bob4 : 05.02.2017. at 11:53.
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 09:47   #1105
Ekipa, imam Vaillant VGV 180 XE bojler. Danas bi iso kupit VRT30 termostat. Ide li to dvoje zajedno?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 10:49   #1106
Ide; samo moraš biti 100% siguran kad spajaš 3,4,5 Iste brojke su i na bojleru.
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 12:15   #1107
Haha, a sto se dogodi ako krivo spojim? Mogu li nesto unistit ili jednostavno nece radit dok ne spojim tocno?
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 12:33   #1108
Izgori elektronika u bojleru. Riječ je o mrežnom naponu od 230V izmjenično. Ako znaš koji je termostat prije bio; i koje boje žica su bile na kojem mjestu, mogu pomoći.
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 13:56   #1109
Nikad nije bilo termostata
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 14:15   #1110
Ako imaš tri žice u prostoriji gdje će doći termostat; moraš otvoriti bojler i vidjeti gdje su spojene (koja boja ide na koji konektor :3,4, i 5 )
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 14:50   #1111
Aha mislis na termostatu ce isto biti zice u bojama pa ih treba upariti sa onima na bojleru? Ima li kakav yt video da dobim generalnu ideju? EDIT: Naso sam nesto ajde ne izgleda strasno Budem vidio, vjerojatno cu pozvat kolegu sto se razumijek bolje od mene.

Zadnje uređivanje Astral07 : 13.02.2017. at 15:04.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:53   #1112
https://s21.postimg.org/p6jypubev/IMG_00000342.jpg

http://i48.tinypic.com/1zg80f6.jpg
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 08:34   #1113
Hvala!
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 13:15   #1114
Bok svima, trebam vašu pomoć. Nova sam na forumu pa nisam sigurna jesam li trebala negdje drugdje postaviti pitanje, pliz ako jesam uputite me.

Prvo da malo objasnim situaciju. Ušla sam u najam u ogromnu kuću, cca 120 m2, visoki plafon, nova stolarija, slaba izolacija. Grijanje na plin mi je skroz novost pa se tek učim. Serviser je odradio svoje u siječnju. Nakon toga je pao tlak u bojleru pa smo odzračili radijatore i punili sistem i to je sad ok. Naučila sam ( nadam se ispravno ) kako nariktati vremenske periode ali se ne prebacuju automatski, a nemam pojma zašto. Znači, narikatno mi je H1 Pon - Pet 04 -14h; H2 Sub 23:50 - 24:00 i H3 20:00 - 24:00. Svi ti periodi su na 22°, ECO mode mi je na 16,5°. S obzirom da je to poslovni prostor i dolazim u 6,30h radnim danom, htjela bih da je temperatura barem 19° kad dođem, ali se ništa ne dogodi u 4:00 kad bi trebalo počet raditi. Tak da ja kad dođem okrenem na sunce, kliknem i zakurim temp. na 30° da što prije zgrije. I kad odlazim, na onom regulatoru okrenem na polumjesec i ugasi se. No, to mi nije rješenje. Što trebam napraviti da mi to automatsko paljenje radi i radim li nešto krivo.

I samo još jedna sitnica, iako pretpostavljam da je to donekle normalno zbog loše izolacije i veličine prostora. Temperatura mi ne prelazi 20°, pogotovo u dvije sobe koje imaju po 2 vanjska zida ( mislim da je tamo i 19°). Vrata se ne otvaraju toliko da bi temperatura jako pala. A htjela bih da je 1,5 -2° više.

I da vas nasmijem, jedan lapsus, prošli vikend sam cijeli vikend grijala dvorište, prozor je ostao širom otvoren jer sam luftala. U ponedjeljak ujutro kad sam došla bilo je skroz interesantno
MarccaBussiness is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 13:20   #1115
I vidim da nisam napisala, termostat je calormatic, ali ne znam koji broj, pa mogu pofotkati i staviti fotku da vidite. S interneta sam skinula uputstva njihova prema izgledu termostata i na uputstvima piše vrt 340f. Ne znam jel to možda naziv termostata?
MarccaBussiness is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 15:29   #1116
Quote:
MarccaBussiness kaže: Pogledaj post
. Tak da ja kad dođem okrenem na sunce, kliknem i zakurim temp. na 30° da što prije zgrije. I kad odlazim, na onom regulatoru okrenem na polumjesec i ugasi se. No, to mi nije rješenje. Što trebam napraviti da mi to automatsko paljenje radi i radim li nešto krivo.
za početak ostvi regulator u modu auto a ne na mjesecu
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 22:06   #1117
Što bi značilo na satu. (tako će možda biti jednostavnije za shvatiti )
@Marcca, ako ostaviš na mjesecu to znači da želiš da ostane u eco (noćnom) radu tj. na 16,5°
Kad je na satu to znači da je uključeno ono što si programirala.
To sto staviš termostat na 30 (da bi brže zagrijao) ne koristi ničemu. Ne može zagrijati ništa brže nego da staviš na 25° ili 23° ili onoliko koliko želiš postići.
Čemu služi desetminutno grijanje u subotu u ponoć?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:55   #1118
VRT240

Pozdrav....

Imam pitanje oko termostata VRT240 koji je do prije nekoliko dana normalno radio i grijao u stanu.. Ali zadnjih dana kao da mu je netko prerezao vezu s bojlerom. Znači radijatore uopće ne grije, iako se bojler aktivira na toplu vodu.
Što god da napravim s termostatom nema nikakve reakcije. Kliknem na ono za kratkotrajno zagrijavanje (samo temperatura da se povisi).. ništa se ne dogodi. Kad stavim na stalno reguliranje (samo sunce) isto povisim temp na 25.. nema reakcije u radijatorima. Nekidan je bio servis bojlera, i kad sam serviseru rekao za to, on je postavio onaj prvi mod za zagrijavanje i taj dan je grijalo, sljedeći dan se isključilo i to je to.
What to do?
Hru2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 20:19   #1119
Šta svijetli na displeju; ? sat, sunce, mjesec, radijator ?
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:44   #1120
Hvala na odgovoru, a što se tiče subote u ponoć, serviser je rekao da svaki dan stavim da odradi malo..nemam pojma zašto, ali slijedim njegovu uputu slijepo
MarccaBussiness is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.