Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2019., 18:35   #1
Čitanje i forward tuđih poruka iz Fb messengera

Može li muž od moje prijateljice forwardirati bilo kome poruke koje sam ja njoj slao prije2-3 godine. To nije ništa jako sramotno ni seksualno sam je dost osobno. Oni su se nekaj svadili pa je ona dokazivala kako nije ništa kriva i dala mu je password od svoje pošte i Fejsa i svega
On meni sad sere da bude poslao sve kaj sam toj njegovoj pisao mojoj curi. Ja si mislim da se ne mogu baš tak tuđe poruke slati iz pakosti trećim ljudima, kajne? Zar je to legalno? Zbilja nema nikaj što me ocrnjuje ali jebemu s njom sam se razgovaral tad... Fala tko odgovori!
ilija148 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 19:23   #2
Quote:
ilija148 kaže: Pogledaj post
Može li muž od moje prijateljice forwardirati bilo kome poruke koje sam ja njoj slao prije2-3 godine. To nije ništa jako sramotno ni seksualno sam je dost osobno. Oni su se nekaj svadili pa je ona dokazivala kako nije ništa kriva i dala mu je password od svoje pošte i Fejsa i svega
On meni sad sere da bude poslao sve kaj sam toj njegovoj pisao mojoj curi. Ja si mislim da se ne mogu baš tak tuđe poruke slati iz pakosti trećim ljudima, kajne? Zar je to legalno? Zbilja nema nikaj što me ocrnjuje ali jebemu s njom sam se razgovaral tad... Fala tko odgovori!
Koliko god se ti uvijao, tvoja reakcija govori dovoljno o tome da se osecas kriv. Ako sadrzaj poruka nije pikantan, cemu onda ovaj teatar? Lagao si sadasnju devojku nesto u vezi te zene? Znas kako je, sve nekada izadje na videlo, na ovaj ili onaj nacin. Preostaje ti "bekstvo unapred". To znaci da razgovaras sa svojom devojkom i kazes joj istinu ili veliki deo istine o tim porukama i uceni muza tvoje poznanice.

Ako on ima njen FB-password, on moze SVE, ali bas SVE da vidi isto kao i ona. Ne znam da li je to zakonski kaznjivo ako on sve pokaze tvojoj curi, ali ako i jeste, sigurno nije zatvor ili hiljade evra. Mene veoma interesuje, zasto se toliko uzbudjujes oko toga? Posten covek bi slegnuo ramenima i vec u sledecoj sekundi zaboravio na to. Sta imas da sakrijes sto tvoja devojka ne treba da vidi?

Pogledaj pod pojmom: "elektronicko nasilje":

"Objavljivanje podataka koje je žrtva poslala nasilniku/ci u povjerenju. Tipično je za bivše prijatelje/ice i/ili partnere/ice koji su sa žrtvom dijelili tajne ili privatne slike, poruke i druge sadržaje."
Ljubazna osoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 19:40   #3
Ovo je Pravo, nije ŽUD.
Nisam pravnik, našla sam ovo: https://zakonipropisi.com/hr/zakon/k...ugih-posiljaka
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 20:16   #4
Poznavao sam jednog takvoga kojem mi se njegova cura isto zalila na njega preko FB messengera.

Covjek me uredno pitao "dali zelim da mojoj zeni kaze kakav sam ja dobar bracni savjetnik"

Rekao sam mu da moze i dao mu i zenin br mobitela..........nije se vise javljao.
Evolution28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 22:10   #5
Naravno da nije legalno.
A sad, o mogućim posljedicama ovisi to koliko si ti spreman to ganjati.
FuzzBall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 22:59   #6
Fala ljudovi! On meni sere da je to O.K., ja mislim da nije, nije logično da bude
A kaj bu napravil, nek si napravi
ilija148 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 23:09   #7
Quote:
ilija148 kaže: Pogledaj post
Fala ljudovi! On meni sere da je to O.K., ja mislim da nije, nije logično da bude
A kaj bu napravil, nek si napravi
Kako su ruzne te ucjene i vracanja. Nemirna mu dusa. Zalosno.
PonekadNormalna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.