Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2017., 08:35   #4401
Quote:
DIO$ kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Dali zna netko dali još ima slobodnih stanova u Zaprudju i dali se zna kad će novi natječaj? Hvala
Slobodnih stanova u Zapruđu za kupnju ili najam nema, nisu još svi realizirali papire, tako da nisu još svi uselili.
špalatrin-matan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 16:55   #4402
Quote:
špalatrin-matan kaže: Pogledaj post
Mi smo uzeli POS stan u Zapruđu i baš smo zadovoljni i kvalitetom gradnje i cijenom. Ne znam kako se kreću cijene stanova u Metkoviću, ali mi smo samo na dobitku, kvadrat nam je bio oko 1090 eura, a samo kilometar dalje cijene se kreću od 1500-2000 eura. Da, treba dati minimalno 15% učešća , ako to nemate, onda je zeznuto plaćati dva kredita.Nakon što potpišete predugovor, imate mjesec dana za uplatu učešća, a kredit trebate realizirati u roku tri mjeseca od potpisa predugovora, ali možete malo otezati sa potpisom. Možete uzeti i godinu počeka, taman dok se izgradi zgrada. E,sad je li isplativo dati preko 1000 eura za kvadrat U Metkoviću, to ne znam. Porez plaćate nakon potpisa ugovora o kupoprodaji, znači nakon izgradnje. Trebate računati još na solemnizaciju ugovora kod bilježnika, te bi vam za taj iznos kredita banke i APN-a bila oko 6000 kn.
Ok, hvala na informacijama. Da li znate mozda da li je moguce kupiti stan u POS programu stambenim kreditom na citav iznos, i ucesce i ostatak i to da ide bez dtrzavnog poticaja, koji ionako nije neki bajni poticaj.
Stanovi u Metkovicu se krecu oko 1000 novogradnja a oko 900 starogradnja.. al slaba ponuda svega.. pa smo se zato i zagrijali za POS..
Hvala
ciark is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 08:28   #4403
Quote:
ciark kaže: Pogledaj post
Ok, hvala na informacijama. Da li znate mozda da li je moguce kupiti stan u POS programu stambenim kreditom na citav iznos, i ucesce i ostatak i to da ide bez dtrzavnog poticaja, koji ionako nije neki bajni poticaj.
Stanovi u Metkovicu se krecu oko 1000 novogradnja a oko 900 starogradnja.. al slaba ponuda svega.. pa smo se zato i zagrijali za POS..
Hvala
Mislim da nije moguće kupiti stan tako.Jedino ako imate troje djece i više,ako ste sudionik rata ili invalid, onda ne morate dati učešće, nego sve ide pod jedan kredit i to po POS uvjetima.Možda možete stan uzeti i komercijalnim stambenim kreditom, ali po većoj kamati. Imate na stranicama ministarstva graditeljstva pod rubrikom Stanovanje- POS, dosta odgovora na pitanja pa može biti korisno.
špalatrin-matan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 18:10   #4404
Quote:
ciark kaže: Pogledaj post
Ok, hvala na informacijama. Da li znate mozda da li je moguce kupiti stan u POS programu stambenim kreditom na citav iznos, i ucesce i ostatak i to da ide bez dtrzavnog poticaja, koji ionako nije neki bajni poticaj.
Stanovi u Metkovicu se krecu oko 1000 novogradnja a oko 900 starogradnja.. al slaba ponuda svega.. pa smo se zato i zagrijali za POS..
Hvala
Ne razumijem? Koliko ja znam trenutno ne postoji bolji model otplate stambenog kredita nego što je ovaj od APN-a gdje pored svih tih uvjeta za kredit imate i cijenu nekretnine ispod prosječne po m2?

Ako možeš objasniti što si mislio pod svojim postom ili nešto neznam/neznamo što ti znaš
anonymusi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:54   #4405
Društvo,
gdje se može informirati o stanovima u izgradnji (Podbrežje)?
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 08:40   #4406
Quote:
efos kaže: Pogledaj post
Društvo,
gdje se može informirati o stanovima u izgradnji (Podbrežje)?
Najbolje Gradu. Mislim da se prvih pet zgrada počelo graditi, 600 stanova veličine 40-60 kvadrata.
špalatrin-matan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 16:07   #4407
Quote:
špalatrin-matan kaže: Pogledaj post
Najbolje Gradu. Mislim da se prvih pet zgrada počelo graditi, 600 stanova veličine 40-60 kvadrata.
Grade se. Bio sam neki dan na gradilištu.
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 19:28   #4408
Quote:
anonymusi kaže: Pogledaj post
Na stranicama APN-a se nalazi javni poziv za listu prvenstva ali za kupnju stanova na području Grada Zagreba, gdje se radi lista prvenstva (koliko sam na brzinu prolistao) kao za prošle stanove za najam (bodovanja ako ste u najmu, stručna sprema...) i to je jedino što ja znam što je aktualno. Sad je jedino pitanje da li se to odnosi na stanove koje gradi Bandić, nisam siguran, ali mislim da možda i da.
Mislis da je moguce da je dio Podbrezja Bandic, a dio POS?

Zna li itko koja je i kakva procedura za Bandiceve stanove?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:20   #4409
Za nekoliko mjeseci mi ističe kredit kod banke i počinjem otplaćivati državna sredstva.
prema ugovoru otplaćujem ih n a15 godišnji kredit, ali želio bih ih otplatiti odjednom. Zn ali tko kakva je procedura?
miggyd1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:30   #4410
Quote:
anonymusi kaže: Pogledaj post
Ne razumijem? Koliko ja znam trenutno ne postoji bolji model otplate stambenog kredita nego što je ovaj od APN-a gdje pored svih tih uvjeta za kredit imate i cijenu nekretnine ispod prosječne po m2?

Ako možeš objasniti što si mislio pod svojim postom ili nešto neznam/neznamo što ti znaš
Dakle dižem 55000E uz kamatu od 4,50%, što je 3000kn na 18g
U isto vrijeme vraćam 13000E učešća uz kamatu 5,99% što je 3000 na 5g.
Poslije tih 18g ide kamata 12g.vraćanja 17000E državi uz 3% kamate + 1% za svaku godinu počeka, tj.za svih 18godina.
Uz to sam podstanar,,, i to me je.e

I sve to nije problem da se stan može vidjeti prije kupnje. Da kupujem auto, htio bi ga vidjeti, sjesti probati pa se odlučiti.. ovo je previše novca za kupnju na "blef"
Trenutno u PBZ nude neku štedionicu sa 3,33%, pa kad se sve zbroji ovo preko APN-a mi i nije ništa posebno povoljnije, jedino što se radi o novogradnji

Zadnje uređivanje ciark : 16.01.2017. at 17:36. Reason: nepotpuno
ciark is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:31   #4411
Quote:
miggyd1967 kaže: Pogledaj post
Za nekoliko mjeseci mi ističe kredit kod banke i počinjem otplaćivati državna sredstva.
prema ugovoru otplaćujem ih n a15 godišnji kredit, ali želio bih ih otplatiti odjednom. Zn ali tko kakva je procedura?
Danas sam se čuo sa APN-om i pitao to,,pa kažu da se može otplatiti prije vremena bez naknada...mada sam negdje ranije čitao da se plaćaju sve kamate ako ideš zatvoriti kredit prema njima prije vremena..
ciark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 16:25   #4412
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Mislis da je moguce da je dio Podbrezja Bandic, a dio POS?

Zna li itko koja je i kakva procedura za Bandiceve stanove?
Prema objavama na netu čini mi se da ovo u Podbrežju nije POS i da nema veze sa APN-om nego sa Gradom Zagrebom, odnosno u početku s Holdingom.

Ali ako netko zna gdje se može nać nešto više javite

EDIT: Našao link: http://www.zgh.hr/podbrezje/4504
sad možemo novu temu otvorit

Zadnje uređivanje prolaznik- : 26.01.2017. at 17:13. Reason: Pronalazak linka
prolaznik- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:24   #4413
Quote:
prolaznik- kaže: Pogledaj post
Prema objavama na netu čini mi se da ovo u Podbrežju nije POS i da nema veze sa APN-om nego sa Gradom Zagrebom, odnosno u početku s Holdingom.

Ali ako netko zna gdje se može nać nešto više javite

EDIT: Našao link: http://www.zgh.hr/podbrezje/4504
sad možemo novu temu otvorit
bok!
Da li se možda zna što će biti s najmom u Podbrežju?
Mirelica76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 16:14   #4414
Quote:
prolaznik- kaže: Pogledaj post
Prema objavama na netu čini mi se da ovo u Podbrežju nije POS i da nema veze sa APN-om nego sa Gradom Zagrebom, odnosno u početku s Holdingom.

Ali ako netko zna gdje se može nać nešto više javite

EDIT: Našao link: http://www.zgh.hr/podbrezje/4504
sad možemo novu temu otvorit
znači naselje bandićevih uhljeba, palac
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:33   #4415
Poštovanje
Tema je skoro zamrla, ali pos stanovi se ipak, sporo, ali grade.

U tom kontekstu šta mislite o kvadraturama i sobnosti stanova.

Nekako mi se čini da bi pos stanove trebalo graditi u sklopu pomoći obiteljima, i natalitetnom oporavku zemlje, kad tamo, vidi vraže, 2/3 jednosobnih stanova.
Cijene neću ni spominjati...

Evo npr u Metkoviću 29 jednosobnih, 16 dvosobnih i 10 trosobnih = 55 stanova.
A ima i nekih jednosobnih sa galerijama, čudima, ..... penthouse...

Bože sačuvaj
darko151 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:15   #4416
Quote:
ciark kaže: Pogledaj post
Dakle dižem 55000E uz kamatu od 4,50%, što je 3000kn na 18g
U isto vrijeme vraćam 13000E učešća uz kamatu 5,99% što je 3000 na 5g.
Poslije tih 18g ide kamata 12g.vraćanja 17000E državi uz 3% kamate + 1% za svaku godinu počeka, tj.za svih 18godina.
Uz to sam podstanar,,, i to me je.e

I sve to nije problem da se stan može vidjeti prije kupnje. Da kupujem auto, htio bi ga vidjeti, sjesti probati pa se odlučiti.. ovo je previše novca za kupnju na "blef"
Trenutno u PBZ nude neku štedionicu sa 3,33%, pa kad se sve zbroji ovo preko APN-a mi i nije ništa posebno povoljnije, jedino što se radi o novogradnji
Zašto pičaš na pamet?
Jesi stavio to na papir?
Ljudi, nemojte njega slušat!
Ja sam imao učešće, ali po POS modelu, rata kredita mi je 300 eura (45% u banci i 40% od APN-a/države), a da sam cijeli iznos uzeo u banci, rata bi mi bila 500€.
Stvar je jednostavna, po pos modelu imaš dva kredita s dvije manje glavnice, pa otplatiš i puno manje kamata, a na jednu veliku glavnicu, nakupi se puno kamata.
To ni ja nikako nisam mogao kreditnoj referentici u banci objesnit kada me nagovarala da cijeli kredit uzmem u banci, pa kad sam joj reko neka mi izračuna mjesečnu ratu na 30 godina i kad su ispale gore navedeni iznosi, onda nije vjerovala... :-)
viper11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:19   #4417
Quote:
miggyd1967 kaže: Pogledaj post
Za nekoliko mjeseci mi ističe kredit kod banke i počinjem otplaćivati državna sredstva.
prema ugovoru otplaćujem ih n a15 godišnji kredit, ali želio bih ih otplatiti odjednom. Zn ali tko kakva je procedura?
Piše ti u ugovoru o kupoprodaji stana, ali vjerujem da ti je isto ko i meni. Možeš otplatit jednom uplatom. Nikakve extra kamate ne plaćaš, znači iznos kredita uvećano za kamatu počeka, a to je sitnica.
Nažalost nisam u toj situaciji, pa ne znam proceduru :-)
viper11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:05   #4418
dali ovi iz apn-a ikad vrate mail. do sada san im tri puta slao mailove i nikad mi nitko nije odgovorija. sla sam na adrese [email protected], [email protected]
Uglavnom pitanje koje me sad zanima je dali će bit posebna lista prvenstva za najam stanova koji će se graditi ili će se koristiti ista lista kao i za kupnju stana. inače, to me zanima za stanove koji bi se tribali graditi u šibeniku
kikirikikoštice is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 22:54   #4419
Quote:
kikirikikoštice kaže: Pogledaj post
dali ovi iz apn-a ikad vrate mail. do sada san im tri puta slao mailove i nikad mi nitko nije odgovorija. sla sam na adrese [email protected], [email protected]
Uglavnom pitanje koje me sad zanima je dali će bit posebna lista prvenstva za najam stanova koji će se graditi ili će se koristiti ista lista kao i za kupnju stana. inače, to me zanima za stanove koji bi se tribali graditi u šibeniku
Meni su odgovorili, ali kao da nisu.. poslali mi genetički mail u kojem mi uopće nisu odgovorili na pitanje niti išta pojasnili što sam ih pitala (mail u stilu: sve vam piše na našim stranicama te link na njihove stranice.. ). Vjerovatno moj mail nitko nije ni pročitao.
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 21:06   #4420
Quote:
viper11 kaže: Pogledaj post
Zašto pičaš na pamet?
Jesi stavio to na papir?
Ljudi, nemojte njega slušat!
Ja sam imao učešće, ali po POS modelu, rata kredita mi je 300 eura (45% u banci i 40% od APN-a/države), a da sam cijeli iznos uzeo u banci, rata bi mi bila 500€.
Stvar je jednostavna, po pos modelu imaš dva kredita s dvije manje glavnice, pa otplatiš i puno manje kamata, a na jednu veliku glavnicu, nakupi se puno kamata.
To ni ja nikako nisam mogao kreditnoj referentici u banci objesnit kada me nagovarala da cijeli kredit uzmem u banci, pa kad sam joj reko neka mi izračuna mjesečnu ratu na 30 godina i kad su ispale gore navedeni iznosi, onda nije vjerovala... :-)
Kažem da mi dva kredita i podstanarstvo u isto vrijeme nikako ne izgledaju povoljno,,,, ušteda jest, ali kroz 30 g ... a do tada ko zna koliko ratova će biti
ciark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.