Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2011., 11:08   #1641
Muž je bio na oba poroda sa mnom, doduše vrlo kratko jer sam kratko bila u rađaoni.

Meni se čini da su ljubazniji ako je muž s tobom. Na prvom porodu su me doktori i babica svako malo obilazili, a ženu u boksu do nije nitko ni pogledao dok nije počela rađati. Takvo je moje iskustvo, a nisam imala nikakvu vezu.
Drugi porod mi je bio prebrz, došla sam u bolnicu skroz otvorena, i babica i doktorica koje su me porađale su bile super.

Ovo šta kaže v3eka, i meni je to velika zamjerka, to šta muž nije cijelo vrijeme s tobom nego ga zovu tek pred kraj.
Albera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 12:28   #1642
Albera,tko ti je bio od doktora?
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 12:39   #1643
Pa nemaju svi tako losa iskustva sa Splitskim rodilistem...ja sam rodila prije 2 mjeseca, bila u bolnici 10 dana, na 3 razlicita odjela i nemam nikakve zamjerke...rodila sam na carski, znaci bila jos manje pokretna, pa sam se opet sama brinila za bebu i nije mi bilo tesko, vec sam zaboravila na to...i nije mi bio problem sta je samnom 24 sata,samo sam jednom pozvonila sestri, svi su bili ok, sestre ljubazne (nisam imala vezu), neke manje, neke vise! Moja iskustva su skroz pozitivna!!!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 19:27   #1644
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Albera,tko ti je bio od doktora?
Ne znam kako se zove, doktorica kratke kose s naočalama.
Albera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 20:31   #1645
jača?

naglasak iz metkovića?
ta je i meni bila...
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 21:01   #1646
Tecaj

Vise smo dosadni s ovim tecajevima, ali ima li tko novije iskustvo. Zvali su me jutros da dodjem sutra donit novce u bolnicu ako sam jos zainteresirana za tecaj. Svi bi bilo ok da muz nije van drzave i vraca se tek za mjesec dana. Je li dovoljno samo platit i da idem ja sama ili da vucem nekoga tko ce glumit muza? Termin mi je pocetkom ozujka.
Mini123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 21:09   #1647
Quote:
Mini123 kaže: Pogledaj post
Vise smo dosadni s ovim tecajevima, ali ima li tko novije iskustvo. Zvali su me jutros da dodjem sutra donit novce u bolnicu ako sam jos zainteresirana za tecaj. Svi bi bilo ok da muz nije van drzave i vraca se tek za mjesec dana. Je li dovoljno samo platit i da idem ja sama ili da vucem nekoga tko ce glumit muza? Termin mi je pocetkom ozujka.
možeš i sama...mislim, ako se moglo prije godinu dana...sumnjam da se šta promijenilo , osim možda da se ne mora ni ići...znam i par takvih slučajeva samo plati....
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 22:44   #1648
Quote:
Mini123 kaže: Pogledaj post
Vise smo dosadni s ovim tecajevima, ali ima li tko novije iskustvo. Zvali su me jutros da dodjem sutra donit novce u bolnicu ako sam jos zainteresirana za tecaj. Svi bi bilo ok da muz nije van drzave i vraca se tek za mjesec dana. Je li dovoljno samo platit i da idem ja sama ili da vucem nekoga tko ce glumit muza? Termin mi je pocetkom ozujka.
ja san bila sad u 12 na tecaju i ne moras niti ti ic nego moze bilo ko umisto tebe...nista zivo ti oni ne kontroliraju, jedino je bitno da dobijes potpis na kraju predavanja...najbolje otidi prvi put sama pa ces vidit...(vidila san da su neke zene i prije vodile sa sobon)... I da, mi nismo odradili tecaj do kraja, jer san ja u meduvremenu trudove dobila i kazen sestri u radaoni da imam pratnju,ali da nismo odradili tecaj do kraja,a ona mene pita da jesmo platili, ja kazen da jesmo,a ona onda nema problema...toliko o tome...mislin da je tecaj samo formalnost da bi oni dobili pare
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 23:04   #1649
Mini123 i mene su zvali, idem sutra uzet uplatnicu, samo ja blentrava nisam se na brzinu snašla jel treba odmah uplatit i vratit ili donit uplaćenu na predavanja ili na kraju...jer kraj bolnice nema pošte a ja sam vec sva kilava, uopce ne znam kako cu se dovlacit na predavanje po toj zimi i tako kasno
nana.i is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 00:53   #1650
Održavanje trudnoće-split

Ćao curke
pošto se spremam svaki dan za bolnicu ,zanima me stanje na odjelu za održavanje trudnoće jer predpostavljam da će me tamo trpnut(kakvi su uvjeti, smi li se vani prošetat,posjete,itd...)
mama rena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 02:00   #1651
Quote:
nana.i kaže: Pogledaj post
Mini123 i mene su zvali, idem sutra uzet uplatnicu, samo ja blentrava nisam se na brzinu snašla jel treba odmah uplatit i vratit ili donit uplaćenu na predavanja ili na kraju...jer kraj bolnice nema pošte a ja sam vec sva kilava, uopce ne znam kako cu se dovlacit na predavanje po toj zimi i tako kasno
Curke meni je muz bio na brodu, nije nitko ni pitao za njega. Trebas platit odma i doci sa uplatnicom i onda ce ti dati plan predavanja. Falila su mi 3 potpisa i nije bilo problema kad sam isla po zavrsnu potvrdu. Predavanja vam traju cca pola sata, pa mozete doci na kraj predavanja i uzet potpis. A ako vec dolazite nije lose ni poslusat. Mozes poslat neku prijateljicu ako bas ne mozes. Ima i friskih trudnica kojima se stomak ni ne vidi. Ne brinite za tecaj, samo platite!!
Leic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 02:20   #1652
Quote:
nana.i kaže: Pogledaj post
ja se bojim doktora za poludit, više nego poroda, ne znam što da radim , kako da nešto sredim da ne padnem nekom mesaru uruke
inače idem privatno kod dr koji je samo dvaput mjesečno dežuran u bolnici, tako da ne znam što me čeka, najrađe bi rodila doma da imam babicu
Nemoj se bojat. I ja sam se sva od straja stisla pa se nisam otvarala ni 15 dana nakon termina..salim se . Lako je meni sad pricat kad je sve gotovo. Oni rade sve za tvoju i bebinu dobrobit. Daj Boze samo da imas prirodne trudove i da sve ide svojim tokom, nema straha. Moj porod je bio induciran, a ja se nisam dobro pripremila za to, i nije mi receno sto me ceka. Blago receno bila sam u teskom soku od trudova koji bole ludjacki jer su umjetno izazvani. I onda sam s odjela dosla u ruke nekom drugom lijecniku koji nema pojma sta se sa mnon dogadjalo prije, splet losih okolnosti. Sami izgon mi je bio super, takvo olaksanje nakon 10 sati ringispila. Drip sam dobila na samom kraju, ali to vise nisam ni znala. Dobro se informiraj, trazi sto zelis, nemoj se svadjat, nemoj odma u box nego radje hodaj u predradjaoni i trazi loptu da se lakse i brze otvoris. Ako muz ide s tobom neka ide sto prije, trazi neka dodje bez obzira sta ce oni rec nije jos vrijeme. E da sam ja sve ovo znala onda.
Gel je jako nezgodan, ne znaju kako reagira, svakom drugacije. I ako imas diptriju veliku napomeni im, jer ja nisam a imam -5 i nakon poroda mi se pogorsalo strasno. Samo hrabro, jos malo i bit ces sa svojim bebacom. Sretno!!!
Leic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 09:04   #1653
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
jača?

naglasak iz metkovića?
ta je i meni bila...

Je, ta mi je bila. Ne znam kako se zove. Meni je bila ok, ne pretjerano pričljiva ali skroz korektna.
Albera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 09:39   #1654
znači još sam u neizvjesnosti please
mama rena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 11:08   #1655
Quote:
nana.i kaže: Pogledaj post
Mini123 i mene su zvali, idem sutra uzet uplatnicu, samo ja blentrava nisam se na brzinu snašla jel treba odmah uplatit i vratit ili donit uplaćenu na predavanja ili na kraju...jer kraj bolnice nema pošte a ja sam vec sva kilava, uopce ne znam kako cu se dovlacit na predavanje po toj zimi i tako kasno
uplatnicu skupiš na drugom katu rodilišta u uredu tajnice, odeš platiti u erste banku tamo kod auto hrvatske (mi smo tamo platili) i vratiš se s uplatnicom gore...je, tlaka je pogotovo ako si u zadnjim tjednima trudnoće kao što sam ja bila ali...mm je to odradio za nas! možeš poslati bilo koga samo neka gore navede vaše prezime....
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 12:30   #1656
Quote:
Leic kaže: Pogledaj post
Nema problema za glad dok je sikas tobom. Ja ti moga dojim svuda. Samo se zgodno obucem da mi je lako se namistit. Neki dan smo bili u restoranu, i nije nitko ni skuzio sta radim A najdraze mi je Bacama kad me sunce lipo grije, mali papa na svjezem zraku. Pisemo se!!
Ma mi jos nismo ni bili vani, nego jednom na sunce 10 min, posto nam je pedijatrica zabranila jer je jako mali i roden dosta ranije pa ne znam ni kako ce to sve skupa izgledat....A sta se dojenja vani tice, to se sad ne bi ni usudila...Sad ima neku fazu cijelodnevnog papanja, skoro non-stop (valjda onaj drugi famozni skok) pa nam je jako "zabavno", pogotovo mami
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 16:02   #1657
cure pozdrav
Leić hvala!
Bila sam u rodilištu , platila.
Imam i ja diopriju -2 ali imam velike cilindre, nekako me to ne brine nego sam imala egzoftalamus-buljavost očiju od hipertireoze pa ne znam može li mi se dogodit da se opet izbuljave, ajme to bi me satralo,, dva puta sam bila zbog toga na kortikosteroidima intravenozno u bolnici. Ima li koja iskustva slučajno. Skroz sam ovo zanemarila, morat cu pitat ginekologa i okulistu.
nana.i is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 16:19   #1658
Kad sam ja bila (prvi mjesec prošle godine),nije se smjelo van s odjela jer je sve zaključano.
Doduše nisu nam ni dali da izlazimo iz sobe,to im je dizalo nerve.
Sestre su uglavnom neljubazne i otresite,uz koju iznimku.
Mrze kad imate previše stvari,stalno viču radi toga.
Opominju da ormarić mora biti bez stvari kada dolazi vizita.

Meni je bilo grozno,iskreno.Svaki sam se dan uredno tuširala,a kada sam jednu sestru zamolila da mi skine već isteklu tokolizu da se okupam izderala se na mene da zato i imam trudove,jer se kupam.

A ispred doktora je rekla neka slobodno pitam,da će mi one skinuti tokolizu ako se trebam okupati.
A otuširati se trebaš,mislim pregledavaju,ne možeš biti smrdljiva,šporka...

U sobama je jako vruče,al dobra je stvar tv i kupaona u kojoj sam stvarno guštala.

Hrana je ok,nemam zamjerke.

Onaj botun za zovnuti sestre,eh,kad sam to napravila jer mi je na ctg-u nestalo otkucaja,za njega mi je sestra rekla da ga mogu stisnuti jedino ako umirem.

I još jedna zanimljivost,dođe mi ujutro u četvrtak vizita i kažu doma ću tek idući tjedan.
U petak ujutro dođe u sobu trudnica sa stvarima i kaže mi kako je to njen krevet.
Ja zbunjena odem do sestra i kažem im to,a one se izderu na mene neka se vratim u sobu.
Za uru vremena dolaze i govore amo mala doma.
Niti su me pitale ima li tko doći po mene,kako ću doma,ništa.Nego hajde doma,drugoj ženi treba krevet.
Ja pakiram silu stvari a one se deru na mene otkud toliko stvari,jesam li ja normalna....pa normalno da imam stvari kada su mi rekli da ću još ostati zaboga.
I tako me skoro izbace iz rodilišta,dolje u hodniku čekam ko bijednica nekoga da dođe po mene pošto nisu pčekivali da izlazim,nisu se izorganizirali.

Eto..iz prve ruke,bez pretjerivanja.

Al otada je prošlo godinu dana,možda se nešto promijenilo.
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 20:23   #1659
Quote:
Corina26 kaže: Pogledaj post
Kad sam ja bila (prvi mjesec prošle godine),nije se smjelo van s odjela jer je sve zaključano.
Doduše nisu nam ni dali da izlazimo iz sobe,to im je dizalo nerve.
Sestre su uglavnom neljubazne i otresite,uz koju iznimku.
Mrze kad imate previše stvari,stalno viču radi toga.
Opominju da ormarić mora biti bez stvari kada dolazi vizita.

Meni je bilo grozno,iskreno.Svaki sam se dan uredno tuširala,a kada sam jednu sestru zamolila da mi skine već isteklu tokolizu da se okupam izderala se na mene da zato i imam trudove,jer se kupam.

A ispred doktora je rekla neka slobodno pitam,da će mi one skinuti tokolizu ako se trebam okupati.
A otuširati se trebaš,mislim pregledavaju,ne možeš biti smrdljiva,šporka...

U sobama je jako vruče,al dobra je stvar tv i kupaona u kojoj sam stvarno guštala.

Hrana je ok,nemam zamjerke.

Onaj botun za zovnuti sestre,eh,kad sam to napravila jer mi je na ctg-u nestalo otkucaja,za njega mi je sestra rekla da ga mogu stisnuti jedino ako umirem.

I još jedna zanimljivost,dođe mi ujutro u četvrtak vizita i kažu doma ću tek idući tjedan.
U petak ujutro dođe u sobu trudnica sa stvarima i kaže mi kako je to njen krevet.
Ja zbunjena odem do sestra i kažem im to,a one se izderu na mene neka se vratim u sobu.
Za uru vremena dolaze i govore amo mala doma.
Niti su me pitale ima li tko doći po mene,kako ću doma,ništa.Nego hajde doma,drugoj ženi treba krevet.
Ja pakiram silu stvari a one se deru na mene otkud toliko stvari,jesam li ja normalna....pa normalno da imam stvari kada su mi rekli da ću još ostati zaboga.
I tako me skoro izbace iz rodilišta,dolje u hodniku čekam ko bijednica nekoga da dođe po mene pošto nisu pčekivali da izlazim,nisu se izorganizirali.

Eto..iz prve ruke,bez pretjerivanja.

Al otada je prošlo godinu dana,možda se nešto promijenilo.


Ajme meni majko moja,pa zar su toliko nehumani?Stvarno mi je žao da si tako loše prošla i potajno se nadam da se nešto promjenilo,iako mi je tvoja priča nažalost jako dobro osvježila pamćenje od prije 7 god.

Ma baš me zanimalo to za izlaske s odjela jer ja u biti nemam nikakvih smetnji i problema nego radi tog prvog carskog moram tamo biti zadnjih par dana"POD NADZOROM"a po tvojoj priči i tom čarobnom botunčiću nekako mi se pametnije čini bit doma iako udaljena sat ipo vožnje,nego u tom doslovno zatvoru.
mama rena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 23:23   #1660
Molim Vas ako netko zna da li dr. Teo Budimir radi negdje u privatnoj praksi (inace radi u Splitskom rodilištu) da mi kaze gdje i kako mogu doći do njega.
NeraN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.