Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2006., 21:17   #1
Čaj za mršavljenje

Pozdrav!
Evo ovako, malo se zgajbah zadnjih par god (što zbog posla, nedostatka vremena, obitelji, malo i geni igraju ulogu), izmjerih da mi je itm broj 30 kg/m2. Uz pomoć žene ćemo promijeniti malo način života, naći više vremena za sebe, pojačati aktivnosti. Ja bi usput htio isprobati neki kvalitetan čaj za mršavljenje. Da li postoji takav, ili je to čisto bacanje novca? Ako postoji, gdje ga mogu nabaviti?
Unaprijed hvala
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 09:06   #2
Ne bacaj novce na cajeve i sl. gluposti, promijeni nacin prehrane i ne ocekuj da izgubis sav visak u mjesec dana.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 09:31   #3
cini mi se da sam jednom citala nesto o ovome... ti se cajevi konzumiraju prije jela, ne? isto tako, mozes prije jela popit 2 case vode i efekt ti je kao da si popio caj, bit je u tekucini a ne u nekim kvazi cudotvornim sastojcima. a mozda sam i ja nesto krivo upamtila. ugl, nebi davala pare za to.
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 19:09   #4
Quote:
*Girlie* kaže:
mozes prije jela popit 2 case vode i efekt ti je kao da si popio caj, bit je u tekucini
to si i ja mislim. bzvz.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 19:42   #5
evo recepta za caj za mrsavljenje,caj provereno ubrzava metabolizam:
kupiti u zdravoj hrani:
100 gr cveta zove (zobika)
100 gr list breze
100 gr uvin list
100 gr list kupine
100 gr list sene
125 gr maticnjak
sve ovo pomesati ,
3 supene kasike na litar vode.
Piti litar caja na jedan dan.
OBAVEZNO procediti caj nakon 10 do 20 min
 
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 20:44   #6
Quote:
BoSS kaže:
evo recepta za caj za mrsavljenje,caj provereno ubrzava metabolizam:
kupiti u zdravoj hrani:
100 gr cveta zove (zobika)
100 gr list breze
100 gr uvin list
100 gr list kupine
100 gr list sene
125 gr maticnjak
sve ovo pomesati ,
3 supene kasike na litar vode.
Piti litar caja na jedan dan.
OBAVEZNO procediti caj nakon 10 do 20 min

sve je to ok, ali ja neznam što je zova - da li je to bazga?
sena?
matičnjak?
da li imaš (ili netko drugi) neki drugi naziv za te sastojke?
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 20:47   #7
Quote:
Crimson Petal kaže:
to si i ja mislim. bzvz.
znači, poanta je samo u tekućini, a ne i u sastojcima čaja
isto tako, negdje sam čitao da nije dobro piti puno vode, onda se želudac rasteže samo od vode i postane kao mješina... Dovoljno je popiti 2 čaše prije obroka? To je oko 4-5 dcl?
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 21:16   #8
To je samo bacanje para. Nema tog caja, pa ni vode koja te moze napravit mrsavijim. Tezak je put do toga, al' je to bar jedini pravi i najzdraviji put: pravilna prehrana i cardio vjezbe. Mozeš isprobavat svakakve djete, od jedenja salata do izgladnjivanja i efekt ce biti isti. Da, izgubit cete kilazu, al' samo kad pogledate na vagu, a kad se pogledate u ogledalo, gotovo da i necete primjetit razliku. I zato, manje masti i carbsa, vise proteina i trci. Salo se polako topi, al' bar nakon takve dijete nema yo-yo efekta.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 22:19   #9
zova je bazga
sena je sena (tako se i kod nas prodaje)
matičnjak se isto zove matičnjak kod nas, a ponegdje i melisa

čaj za mršavljenje koristi samo onim ljudima koji i inače piju jako malo vode pa na taj način povečaju unos tekučine
kao što već piše, možeš pit i običnu vodu isti je efekt
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 08:35   #10
naravno da neces smrsavit samo zato jer pijes vodu ali ako popijes prije jela dobit ces neki osjecaj sitosti tj. manje ces pojesti a i unosom vise tekucine vise ces izlucivati tekucine iz tijela i ako vjezbas vazno je da tijelu omogucis dovoljan unos tekucine, itd. a mislim da u danasnje doba te cajeve za mrsavljenje nitko ne shvaca tolko ozbiljno, mogu "pospjesit" organizam al nije to mrsavljenje. iako, ne znam, moja frendica je sa herbalife proizvodima koje svi pljuju ko ludi, dosla do idealne i jako lijepe linije u samo par mjeseci. na nekome radi na nekome ne, i guess...
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 20:15   #11
caj za mrsavljenje vam je u prijevodu caj za proljev, od njega ti se ubrzava metabolizam i stalno te tjera na wc, tako da sve sto stavis u sebe ti potjera van prije nego ti organizam stigne preraspodjeliti, a navodno ne dovodi do dehidracije sto je inace obicaj kod proljeva. eto sad svi znate.
zrinka18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 11:49   #12
Čaj pod nazivom Slim & Fit koji proizvodi Farmamed je odličan za mršavljenje.

Kutija je roza boje i unutra dobiješ lišće a ne filter vrećice.

Svaki put prije jela prokuhaš 2dl vode i u to staviš 2 žlice tog čaja.

Pomalo mješaš i sačekaš da se malo ohladi i popiješ onda naravno.

Čaj ubrzava metabolizam i čisti organizam. Dakle ići ćeš 3-4 puta dnevno na WC šolju.

Potrebno je piti malo više vode u periodu dok se konzumira taj čaj.

Jedi što si jeo i do sad samo u manjim količinama te konzumiraj čaj i garantujem da ćeš za mjesec dana skinuti 2-3 KG ako ne i više.

Sretno.
Transparency. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 22:08   #13
Quote:
okicizepa kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Evo ovako, malo se zgajbah zadnjih par god (što zbog posla, nedostatka vremena, obitelji, malo i geni igraju ulogu), izmjerih da mi je itm broj 30 kg/m2. Uz pomoć žene ćemo promijeniti malo način života, naći više vremena za sebe, pojačati aktivnosti. Ja bi usput htio isprobati neki kvalitetan čaj za mršavljenje. Da li postoji takav, ili je to čisto bacanje novca? Ako postoji, gdje ga mogu nabaviti?
Unaprijed hvala
Jedini čaj za mršavljenje koji vrijedi ti je Žuti čaj. Dobar ti je Anhui i imaš malo skuplji Yellow sun.On ubrzava metabolizam i pospješuje brže sagorijevanje hrane.Moraš ga piti litru dnevno. Oolong je dobar za samnjivanje masnoća
Imaš ga u Svijetu čaja www.svijetcaja.com

Dobar ti je i Enicjanov žuti čaj.

U svakom slučaju Žuti i Oolon i eventualno Mate čaj. Samo su oni striktno za mršavljenje. ČAj je samo onaj pripravak napravljen od biljke Camelia sinensis. Uvijek kupuj u rinfuzi jer su oni kvalitetniji. U filter vrećicama je samo čajna prašina.
josip1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 15:25   #14
Probala ove čajeve za mršavljenje iz Svijet čaja Chai u City centru, hvala na preporuci imao si pravo odlični su i jeftiniji nego drugdje!
Nisita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 19:54   #15
Nisita aka josip1980
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 00:06   #16
cajevi za mrsavljenje=opasno + bacanje novaca u vjetar
whiteknight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 13:07   #17
Poštovani gospodine Relativnost nemam ja nikakve veze sa josipom1981, niko me na moju žalost ne plaća, k tome sam još na burzi sa diplomom. Samo sam našla ovaj forum prijavila se i naivno mislila kako je tu neka grupa ljudi koji nešto pozitivno misle i mogu naći kakav novi savjet jer volim čajeve. Moja greška. Znači vi se tu nešto očigledno prepucavate,liječite komplekse ili reklamirate svoje firme? Svašta. Lijepi pozdrav.
Nisita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 19:49   #18
lol, relax bilo mi je smijesno pa se zajebavam.. sori
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 11:44   #19
čajevi za mršavljenje

ovaj, imam pitanje, jeli postoji itko tko ima VLASTITO iskustvo sa wulong oolong čajem za mršavljenje? pozz
djevojče18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 11:47   #20
Quote:
djevojče18 kaže: Pogledaj post
ovaj, imam pitanje, jeli postoji itko tko ima VLASTITO iskustvo sa wulong oolong čajem za mršavljenje? pozz
Oolong je ok čaj za skidanje masnoća u krvi, ali za mršavljenje ti je najbolji žuti čaj. Uvjerio sm se na sebi, i večina ljudi koja gaje probala je zadovoljna.
Ako želiš smršavit uzmi si žuti čaj u rinfuzi obavezno. Preporučam Encijanov.
Piješ ga litru dnevno mjesec dana pa možeš nastaviti ako si zadovoljna.
josip1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.