Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2012., 09:32   #3081
Quote:
niksa66 kaže: Pogledaj post
daj mi pliz objasni što je točno hipoksija?
hvala
nedostatak kisika
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 09:48   #3082
Quote:
niksa66 kaže: Pogledaj post
daj mi pliz objasni što je točno hipoksija?
hvala
hipoksija je stanje smanjene količine kisika u stanicama i tkivu što ima za posljedicu poremećaj u funkcioniranju organa, sustava i stanica.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 11:34   #3083
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
hipoksija je stanje smanjene količine kisika u stanicama i tkivu što ima za posljedicu poremećaj u funkcioniranju organa, sustava i stanica.
hvala
niksa66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 21:56   #3084
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
računa se da trudnoća traje 40 tjedana. ali pod donesenom trudnoćom računa se trudnoća od 38 do 42 tjedna. kod nas nitko ne čeka da prođe 42 tjedna jer time dovodi život djeteta u pitanje.
Koliko ja znam donešena trudnoća je od 37. tjedna.
__________________
1. Vagica 10/2010 ; 2. Vodenjak 1/2014
_gabrijelana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 07:50   #3085
Quote:
_gabrijelana_ kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam donešena trudnoća je od 37. tjedna.
donešena trudnoća računa se od 38. tjedna.
porod sa 37. tjedana ne računa se niti prijevremenim porodom već samo uranjenim porodom. faktori rizika svedeni su na minimum. zato trudnicama koje imaju probleme s prijevremenim otvaranjem ili kontrakcijama savjetuju da izdrže barem do 37. tjedna jer tada više nema neke realne opasnosti za dijete. ali napominjem da su to i dalje djeca koja se do prohodavanja pomno prate jer postoji nešto veća opasnost od distonije.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 19:41   #3086
koliko mora vremena proći od carskog do nove trudnoće / poroda ako se želi pokušati VBAC?
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 19:51   #3087
minimalno 2 god od poroda do poroda.
a i onda je šansa za VBAC samo 50:50
baš sam nedavno to pitala svog dr
__________________
01.09.10. - my precious!!!
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 20:19   #3088
ma da? čitala sam da 70% žena uspije prema nekim studijama... to mi se više sviđa od 50%...

a što ako ne prođe 24 mjeseca nego npr 22 ili 20? onda automatski mora carski ili uzimaju u obzir želju trudnice da želi VBAC? ili nema diskusije i drito na carski??!

mislim, čitala sam kako je vani i nisu tako rigorozni... rade i dopuštaju VBAC i kad je dosta manja razlika.
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 02:31   #3089
Quote:
Lindelia kaže: Pogledaj post
ma da? čitala sam da 70% žena uspije prema nekim studijama... to mi se više sviđa od 50%...

a što ako ne prođe 24 mjeseca nego npr 22 ili 20? onda automatski mora carski ili uzimaju u obzir želju trudnice da želi VBAC? ili nema diskusije i drito na carski??!

mislim, čitala sam kako je vani i nisu tako rigorozni... rade i dopuštaju VBAC i kad je dosta manja razlika.
To je istina.
I odlucuje se od slucaja do slucaja.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 08:06   #3090
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
daj bože da taj "trend" do nas nikad ne dođe.
definitivno se slažem...
meni je sa Larom posteljica u 35 tjednu bila Granum III...
na moje inzistiranje od 30 tjedna su mi to pratili... a koliko ima ginića koji to uopće ne gledaju ..
užas.. prenositi iz 42 tjedna i odbijati porod... slažem se ta mama je zaista za psihijatra
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 09:30   #3091
Quote:
Lindelia kaže: Pogledaj post
ma da? čitala sam da 70% žena uspije prema nekim studijama... to mi se više sviđa od 50%...

a što ako ne prođe 24 mjeseca nego npr 22 ili 20? onda automatski mora carski ili uzimaju u obzir želju trudnice da želi VBAC? ili nema diskusije i drito na carski??!

mislim, čitala sam kako je vani i nisu tako rigorozni... rade i dopuštaju VBAC i kad je dosta manja razlika.
Ovo i mene zanima, i to za Petrovu; jer me kači 22,5 mjeseci od 1 carskog....
__________________
A - 26.05.2010; B - 03.04.2012...
Lepa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 02:36   #3092
Skolioza-carski ili ne?

Pomalo sam zbunjena, u 1. sam mjesecu trudnoće, no imala sam operaciju kralježnice zbog skolioze, i prema tome se preporuča carski, i mada po forumu vidim da je dosta uspješan, uplašila me veća smrtnost rodilja carskim,te problemi sa zdravljem djeteta?? Dali su to manji postotci pošto ih tu ne viđam, i kako to da neke žene sa skoliozom rode prirodno, drugima lječnih prepiše carski rez? :PPP
Yolexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 07:34   #3093
Quote:
Yolexy kaže: Pogledaj post
i kako to da neke žene sa skoliozom rode prirodno, drugima lječnih prepiše carski rez? :PPP
mislim da ćeš to morati zasigurno pitati liječnika.. ali laički mislim da je to od slučaja do slučaja.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 09:45   #3094
Quote:
Lepa26 kaže: Pogledaj post
Ovo i mene zanima, i to za Petrovu; jer me kači 22,5 mjeseci od 1 carskog....
evo ja sam rodila prirodnim putem 18 mjeseci nakon carskog u splitskom rodilištu...dobila dvije doze gela, drip i dolantin jedino šta nisam mogla dobit epiduralnu (doktori rekli ne), nije da je nisam tražila .
navodno nije praksa dati je rodiljama koje su imale prethodni carski.
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 09:45   #3095
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
mislim da ćeš to morati zasigurno pitati liječnika.. ali laički mislim da je to od slučaja do slučaja.
i da napomenem,imam i skoliozu
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 14:28   #3096
Quote:
chica bonita kaže: Pogledaj post
i da napomenem,imam i skoliozu
Bilo ti je onda ludo i nezaboravno
Lili. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 17:57   #3097
Quote:
Lili. kaže: Pogledaj post
Bilo ti je onda ludo i nezaboravno
izuzetno
na carskom me je anesteziologinja bockala četiri puta za uvest spinalnu i svaki put se ispričavala (" znate, skolioza...")
na vaginalnom ne znam jel od skolioze, al su me leđa rasturala poslije kuku i lele (Doduše, na izgonu sam pokazala zavidno gimnastičko znanje sklapajući se kao školjka tiskajući u trudu,pa je možda od toga)
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 07:27   #3098
Hehehe, i mene je prvi put anesteziologica bockala 6-7 puta, i isto se ispričavala....a nadala sam se da će mi netko napisati obavezan carski, dapače, bila sam 100% sigurna, sad si mi dala misliti...C
__________________
A - 26.05.2010; B - 03.04.2012...
Lepa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 08:57   #3099
Meni je gin u vinogradskoj rekao, ako nakon prvog carskog ostanem trudna u roku od godine dana, ide se odmah na carski,sve nakon toga ide se prirodno ako je sve ok... (beba nije prevelika, debljina reza je u granicama normale) Za epiduralnu znam da se ne smije a isto tako i drip jer drip može izazvati rupturu maternice... Porod bi trebao biti skroz prirodan... Ja se nekako opet nadam carskom jednog dana, prirodno ne bi htijela ni pokušavati....
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 09:15   #3100
Quote:
buffy24 kaže: Pogledaj post
Meni je gin u vinogradskoj rekao, ako nakon prvog carskog ostanem trudna u roku od godine dana, ide se odmah na carski,sve nakon toga ide se prirodno ako je sve ok... (beba nije prevelika, debljina reza je u granicama normale) Za epiduralnu znam da se ne smije a isto tako i drip jer drip može izazvati rupturu maternice... Porod bi trebao biti skroz prirodan... Ja se nekako opet nadam carskom jednog dana, prirodno ne bi htijela ni pokušavati....
a čuj, maternica ti može rupturirat i deset godina nakon carskog ako nemaš sreće , a i bez prijašnjeg carskog... ja pričam iz svog iskustva - također sam bila uvjerena da neću dobit drip, kad ono
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.