Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2013., 17:14   #3021
Mene zanima sta treba za produljit dd, muz je zaposlen, ja nisam ,na zavodu sam, zadnju porodiljnu naknadu sam primila u 1. mj 2012 god
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 17:29   #3022
Trebas ispuniti zahtjev i donijeti sva primanja u prosloj godinu; placu, sa hzzo-a za porodiljni i sa burze potvrdu da si nesto od njih dobila/nisi dobila.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 19:31   #3023
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Trebas ispuniti zahtjev i donijeti sva primanja u prosloj godinu; placu, sa hzzo-a za porodiljni i sa burze potvrdu da si nesto od njih dobila/nisi dobila.
hmm... ja to sa burze nisam morala donijeti...koliko znam ide potvrda s porezne o primanjima u protekloj godini,onaj zahtijev sta se kupi u NN i od muza potvrdu isto da se vide kolika su vam primanja u kucanstvu ...
e sad moje pitanje je ...do kad to sve treba predati ili nije ni vazno ako se u protekloj godini nista nije promijenilo (mislim , ista su primanja ,status i sl)????
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 19:55   #3024
Pa treba potvrda o primanjima, a ako je nesto dobila sa burze onda treba i to priloziti.
Ja nisam nista nosila iz Porezne, nisu me ni trazili.

Rok za produzenje je 28.02. ali je bolje donjeti sto ranije. Znalo se desavati da zbog guzve ne obrade zahtjev na vrijeme, pa te preskoce jedan mjesec.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 23:52   #3025
sta se moraju navest svi clanovi kucanstva?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 09:02   #3026
ja nakon vjencanja nisam promjenila adresu stanovanja na dokumentima.
ja i muz smo na razlicitim adresama,a dijete je na muzevoj.
dali je to problem? dali onda muz mora podnijeti zahtjev jer su njih dvoje na istoj adresi??
Brinettaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 10:55   #3027
ako nekoga bude isto zanimalo.zvala sam hzmo.muz i zena nemoraju biti na istoj adresi.i onaj tko podnosi zahtjev nije vazno jeli na istoj adresi ko i dijete.
Brinettaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 14:09   #3028
Pozdrav, imam jedno pitanjce... Rodila sam pred dva mjeseca i sad me zanima da li imam pravo na dječji doplatak... U kućanstvu nas je sada troje, jedino sam ja zaposlena, imam primanja oko 4000kn mjesečno... E sad, da li se za doplatak gledaju primanja iz cijele prošle godine ili samo od rođenja djeteta? Jer prošle godine je muž bio zaposlen na par mjeseci pa ne znam da li to ulazi u prosjek?
__________________
The truth can be adjusted...
aisha samara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 15:05   #3029
Quote:
aisha samara kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam jedno pitanjce... Rodila sam pred dva mjeseca i sad me zanima da li imam pravo na dječji doplatak... U kućanstvu nas je sada troje, jedino sam ja zaposlena, imam primanja oko 4000kn mjesečno... E sad, da li se za doplatak gledaju primanja iz cijele prošle godine ili samo od rođenja djeteta? Jer prošle godine je muž bio zaposlen na par mjeseci pa ne znam da li to ulazi u prosjek?
ako je on trenutno nezaposlen, tj. na burzi, ne gledaju mu se nikakva prijašnja primanja. samo treba donijeti potvrdu s burze.
gleda mu se jedino ako sada prima neku naknadu s burze
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 15:42   #3030
imam i ja pitanje.. primamo DD za jedno dijete, sad nam se rodilo i drugo pa prilazem njezin rodni list i uvjerenje o prebivalistu. no ionako bismo slali papire za produljenje, samo ne znam smatra li se to sad produljenjem ili novim zahtjevom

osim toga, mm je obrtnik, sto on treba dostaviti kao potvrdu o primanjima? ne sjecam se sto smo slali prosle godine kad smo predavali zahtjev..
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 18:07   #3031
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
ako je on trenutno nezaposlen, tj. na burzi, ne gledaju mu se nikakva prijašnja primanja. samo treba donijeti potvrdu s burze.
gleda mu se jedino ako sada prima neku naknadu s burze
Hvala puno
__________________
The truth can be adjusted...
aisha samara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 18:08   #3032
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Pa treba potvrda o primanjima, a ako je nesto dobila sa burze onda treba i to priloziti.
Ja nisam nista nosila iz Porezne, nisu me ni trazili.

Rok za produzenje je 28.02. ali je bolje donjeti sto ranije. Znalo se desavati da zbog guzve ne obrade zahtjev na vrijeme, pa te preskoce jedan mjesec.
ok izostave te jedan mj al ti ga nadoknade ,ali mene zanima sta ako recimo predas u 3 il 4 mj ??...a do sad si uredno produzavao ima li onda kakva druga procedura il sta li vec?
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 21:02   #3033
Poslala sam poštom papire za nastavak dječjeg. Jednostavno sam zabrijala da papire treba predati do kraja prvog mjeseca..Jesam li zaribala???
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 01:39   #3034
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
Poslala sam poštom papire za nastavak dječjeg. Jednostavno sam zabrijala da papire treba predati do kraja prvog mjeseca..Jesam li zaribala???
ne, nisi zaribala. i mm je danas odnio papire za produljenje i sve je bilo ok. sto prije to bolje, dok im jos nije guzva
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 08:00   #3035
Quote:
tina kaže: Pogledaj post
ne, nisi zaribala. i mm je danas odnio papire za produljenje i sve je bilo ok. sto prije to bolje, dok im jos nije guzva
Joj, hvala ti! Tek kad sam došla iz pošte sjetim se da je tek prvi mjesec. A tjedan dana se forsiram da moram poslati prije kraja mjeseca..
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 09:07   #3036
Oprostite na uletu, imam jedno pitanje!
Možete li mi pojasniti potvrdu ISPLATITELJA PRIHODA o ostvarenim prihodima. Dali je to isto šta i Ip obrazac ili šta.
Uopće mi više ništa nije jasno. Trebam produžit dječji doplatak.
Molim Vas oprostite na smetnji.
Hvala unaprijed na odgovorima.
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 10:16   #3037
Dan!! Moze pomoc??
Bila sam sam na porodiljnom od 05.01.2012, onda sam mj dana "radila" i nakon toga sam bila na birou (primala sam naknadu) do 23.11.2012. i sada opet radim. Nije valjda da mi trebaju papiri od oba psolodavca, s biroa i s HZZO???
**Anchy** is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 10:40   #3038
Kod nas trenutno ovako- žena student, muž nezaposlen, primao 3mj naknadu s burze. Što mi trebamo za nastavak prava?
ares01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 13:24   #3039


imam pitanje pa da ne idem u istrazivanje ako netko zna da odavdje krnem...dakle : vec dvije godine primam dd i bila sam nezaposlena do 9 mj kada sam prijavljena na minimalac i od toga mi jos uzmu trecinu,a sada posto sam trudna i na mirovanju primam komplikacije.Takoder sam s i udala u 9 mjesecu ali ne za bioloskog oca svog djeteta koji se vodi u rodnom listu i koji je nezaposlen.moje pitanje je sljedece..da li cu moci nastaviti dobivati dd s obzirom da sam zaposlena i udana i da dijete sada zivi u zajednici a ja se vise ne vodim kao samohrana majka.S obzirom da to treba predati do kraja drugog mjeseca bila bi zahvalna ako mi netko moze reci bilo kakvu informaciju s obzirom da moram lezati da me ne vozaju posvuda.Unaprijed zahvaljujem
__________________
mamin zmaj.....http://lb3f.lilypie.com/Pa1Xp1.pngzmajica broji
sssunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 13:58   #3040
Quote:
tajči13 kaže: Pogledaj post
Oprostite na uletu, imam jedno pitanje!
Možete li mi pojasniti potvrdu ISPLATITELJA PRIHODA o ostvarenim prihodima. Dali je to isto šta i Ip obrazac ili šta.
Uopće mi više ništa nije jasno. Trebam produžit dječji doplatak.
Molim Vas oprostite na smetnji.
Hvala unaprijed na odgovorima.
Je.MM-u daju potvrdu na kojoj piše ukupna svota,a ja sam prošle god za sebe prdala IP obrazac.

Quote:
**Anchy** kaže: Pogledaj post
Dan!! Moze pomoc??
Bila sam sam na porodiljnom od 05.01.2012, onda sam mj dana "radila" i nakon toga sam bila na birou (primala sam naknadu) do 23.11.2012. i sada opet radim. Nije valjda da mi trebaju papiri od oba psolodavca, s biroa i s HZZO???
Trebaju.od svih od koga si dobivala plaću,naknade itd.

Quote:
ares01 kaže: Pogledaj post
Kod nas trenutno ovako- žena student, muž nezaposlen, primao 3mj naknadu s burze. Što mi trebamo za nastavak prava?
Ne znam za ženu,to vjerovatno zna netko tko je student ali pretpotavljam neka potvrda sa faksa da je student a muž treba potvrdu sa burze za tu naknadu šta je dobivao.

Quote:
sssunchica kaže: Pogledaj post


imam pitanje pa da ne idem u istrazivanje ako netko zna da odavdje krnem...dakle : vec dvije godine primam dd i bila sam nezaposlena do 9 mj kada sam prijavljena na minimalac i od toga mi jos uzmu trecinu,a sada posto sam trudna i na mirovanju primam komplikacije.Takoder sam s i udala u 9 mjesecu ali ne za bioloskog oca svog djeteta koji se vodi u rodnom listu i koji je nezaposlen.moje pitanje je sljedece..da li cu moci nastaviti dobivati dd s obzirom da sam zaposlena i udana i da dijete sada zivi u zajednici a ja se vise ne vodim kao samohrana majka.S obzirom da to treba predati do kraja drugog mjeseca bila bi zahvalna ako mi netko moze reci bilo kakvu informaciju s obzirom da moram lezati da me ne vozaju posvuda.Unaprijed zahvaljujem
Mislim da nema veze šta si se udala.a doplatak ide po primanjima u kućantvu tako da zbrojiš sve prihode i podijeliš sa 12 i onda sa brojem ukućana pa ćeš vidjeti da li imaš pravo.možda najbolje da ih nazoveš i pitaš.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.