Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2011., 13:01   #3281
Quote:
simply nice kaže: Pogledaj post
Lulu sada se i meni zavrtilo.
Stavila ja sve na papir i cifra me zamantala.
Računala sam sve koje mislim pozvati ali naravno pojma nemam da li će svi doći.
Uračunala sam i kutije za cd a ne znam niti da li ću snimati svadbu.
Opet mislim se isplati se zbog popusta od 50%
Ah te slatke muke...
A to ne znam ni ja da li će svi doći ali sam svejedno naručila vise zahvalnica nego pozivnica. To se u uvijek moze pokloniti i onima koji nisu mogli doći. Ako nis drugo ostat će nama.
A od svih silnih cifra je i meni slabo, misliš da se ustedit, al sve mi se nekako čini da se i ne da pretjerano. Sve je jako skupo. Eh ta nasa
Istra
Lulu7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 08:47   #3282
Lulu samo da ti javim da nisam ništa naručila.
Darling i ja razgovarali,ja toga naredala a on šta će ti ovo,šta će ti ono,ovo nam ne treba,za ovo nismo još sigurni i na kraju se tako umorili i zaspali na kaucu,pa nisam stigla do banke uplatiti.
Da sam otišla ujutro i sama to riješila sve bi bilo well done.
Toliko o parlamentarnih demokraciji. Autoritativni režim i čvrsta ruka,ništa drugo.
Sada ćemo to sve kada nam bude trebalo platiti duplo.
Toliko o tome.
Šta ima kod tebe?
simply nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 09:24   #3283
Quote:
simply nice kaže: Pogledaj post
Lulu samo da ti javim da nisam ništa naručila.
Darling i ja razgovarali,ja toga naredala a on šta će ti ovo,šta će ti ono,ovo nam ne treba,za ovo nismo još sigurni i na kraju se tako umorili i zaspali na kaucu,pa nisam stigla do banke uplatiti.
Da sam otišla ujutro i sama to riješila sve bi bilo well done.
Toliko o parlamentarnih demokraciji. Autoritativni režim i čvrsta ruka,ništa drugo.
Sada ćemo to sve kada nam bude trebalo platiti duplo.
Toliko o tome.
Šta ima kod tebe?
evo par savjeta oko financijske uštede... što se tiče pozivnica, nemojte trošiti puno, to vam na kraju ionako završi u košu i nikome one nisu posebno važne, ja sam svoje platila 5 kn po komadi i bile su čisto ok, jednostavne i simpa... nisam ih radila doma upravo jer je cijena sa kuvertom bila presmješna... inače možeš to napravit i doma.... zahvalnice i bomboljere sam radila sama doma, prijateljice su pomagale, ali ja sam ipak imala jakoooo veliku svadbu, pa ako sam ja mogla napraviti 100 kom bombonjerica i zahvalnica, možeš i ti... jer to su stvari na kojima možeš puno uštedjeti.... tako da ako na vrijeme kreneš sa planiranjem možeš na nekim stvarima dosta uštedjeti i napraviti sama... ako te još šta zanima samo pitaj.... nadam se da sam pomogla, barem malo...
cocolina0508 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 09:28   #3284
A to ti je tako, definitivno je najpametniji autoritativni režim. njima je sve nepotrebno a nama ama bas sve vise nego potrebno kad sam ja dragom počela s temama vjenčanja on mene samo bljedo gleda, i jedan veliki upitnik mi se pojavio iznad glave
kod mene nis novo, sad malo gledam dekoracije, ne znam šta bi s tim. Znam samo da neću nikakve aranzmane po stolovima, vise nešto s nekim svjecnjacima. Ajme kolko posla. Kad vidim šta nas sve još čeka, 4 mj mi je prekratak period. Kako ti stojis s ostalim stvarima , si našla restoran?
Lulu7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 15:08   #3285
Njima je uvijek previše a nama premalo.
Po meni treba furati svoj film i istjerati svoje jer i njima na kraju balade bude drago.
Što se dekoracija tiče ja se isto ne mislim razbacivati sa cvijećem.
Vjenčani buket,aranžman za naš stol, a ostalo dekorirati sa puno svijeća i možda koja latica po stolu.
Puno jeftinije i efektnije.
Ja tek krećem u potragu za restoranom.
Raspitaj se mislim da ti oni na Ribarskoj lijepo dekoriraju salu i da imaju svoje svijećnjake.
Moram si naći vjenčanicu,prstenje i odijelo za njega.
Razmišljam o tome da naručim vjenčanicu preko neta, i trenutno razmišljam o izboru fotografa i dj-a.
Voljela bih da muzika bude ok. fotke isto tako.
Znam da je kvalitetan fotograf skupa stavka,ali te slike su kasnije jako lijepa uspomena,pogotovo ako su dobro složene.
Isto tako razmišljam o tome što pokloniti gostima.
Da li konfete,ili nešto kreativnije tipa bočice punjene sa nečim i lijepo dekorirane uz zahvalnicu.
Kako ti stojiš sa time,imaš li kakvu ideju?
Šta si odlučila za tortu i kolače?
simply nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 17:14   #3286
Ima da ribarska sve te lijepe svjecnjake. Samo sto sam ja opet u nedoumici, posto mi se čini da broj ljudi raste,razmisljamo o domu branitelja. On mi je isto prekrasan. Nikako da smo na čisto
E sad sto se tiče fotografa mi smo to dobili za poklon, a sa sigurnošću ti mogu reci da je super matrix studio. Jako lijepe fotografije rade, a i vidjela sam njihov book koj mi se jako svidio. Cure hvalte i foto festival, ali za njih ne znam kakvi su.
S poklonima za goste neću komicirati, dobit će konfetice, zahvalnice s slikom i kolace. Dosta im
je to. Za kolace ne znam do ću, ići ću ovih dana do jojo u stinjanu, oni imaju po meni fenomenalne kolace, samo mislim da im je cijena dosta visoka. Treba vidjet. Uf, puno je još odluka prednama. Samo sam zaključila da ne treba previše komplicirati. Treba se za nešto odlučiti i gotovo, previše je izbora za sve pa se jako lako putem pogubimo
Lulu7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 17:48   #3287
Mi smo kaparili matrix jedino što se nismo još odlučili koji ćemo album/paket uzeti.. ali to stignemo i na dan svadbe odlučiti, ionako nije bitno prije.
Ina1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 18:02   #3288
Quote:
Ina1011 kaže: Pogledaj post
Mi smo kaparili matrix jedino što se nismo još odlučili koji ćemo album/paket uzeti.. ali to stignemo i na dan svadbe odlučiti, ionako nije bitno prije.
Oni su stvarno super, tako da će vam fotkice biti mrak meni se jako svidja book, bas mi je to nekako fora, a i nije vise toliko skuplji od običnog albuma, ipak mu je malo pala cijena. Koju cvjecarnu si uzela za dekoracije?
Lulu7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 19:01   #3289
Nijednu još

Iako mislim da osim mog buketa niti neće biti nikakvog cvijeća nego neke svijeće, kristalići, kamenčići i takve stvari što se restorana tiče. Ne volim cvijeće po stolovima, to mi je kao na groblju Crkvu nemamo, nego matičara u vrtu restorana tako da ni to ne trebamo uređivati, a nikamo se ni ne vozimo jer je sve na jednom mjestu pa nećemo ni auto ukrašavati. vrlo jednostavno
Ina1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 20:20   #3290
Quote:
Ina1011 kaže: Pogledaj post
Nijednu još

Iako mislim da osim mog buketa niti neće biti nikakvog cvijeća nego neke svijeće, kristalići, kamenčići i takve stvari što se restorana tiče. Ne volim cvijeće po stolovima, to mi je kao na groblju Crkvu nemamo, nego matičara u vrtu restorana tako da ni to ne trebamo uređivati, a nikamo se ni ne vozimo jer je sve na jednom mjestu pa nećemo ni auto ukrašavati. vrlo jednostavno
Sa tim se u potpunosti slažem . I ja ne mogu vidjet aranzmane, užas, bas kao za groblje. Volim cvijece al ono ful jednostavno tipa visoka vaza s jednom ruzom. Mi isto nismo u crkvi tako dan nam ne treba neka dekoracija, priroda je sama po sebi prekrasna. Šta ćeš onda restoran sama uredjivat?malo je to nezgodno.
Lulu7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 20:21   #3291
Le Monde

Djevojke imam jedno pitanje.
Zna li tko koliko su flexibilne cijene kod "velikih" bendova kao npr. Night Express ili Le Monde. Meni su ovi zadnji lupili neku meni malo pre visoku cijenu u odnosu na one što sam čula da traže npr Nightovci. Ima li tko sa njima iskustva?
arhimara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 21:59   #3292
Pa neću ništa posebno uređivati osim to po stolovima.. a kao što sam ti rekla, to će uključivati neku kombinaciju svijeća i sitnih ukrasa tako da neće biti prekomplicirano za srediti.

Arhimara - Night Express je nama 12000 kn. Za Le Mond ne znam koliko je, ali pretpostavljam da je isto tu negdje..?
Ina1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:06   #3293
Ma ubiti ni ne treba vise od svijeća i kamencica, može to biti jako lijepo.
A nigxtexpress je i nama 12000, tako da je to očito fiksno
Lulu7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 23:12   #3294
Očito da je ta cijena za ove poznate i veće bandove. Možda se malo da spustiti, vrijedi probati. možda budem dragog poslala na pregovore, meni cijenkanje nije jača strana.
arhimara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 23:52   #3295
Mislim da ti se to niti ne isplati pokušavati.. prvo zato što tu cijenu nisu izmislili nego su s vremenom došli do nje.. teško da će ti svirati za recimo 2 tisuće manje ako znaju da su za toliko svirali prije godinu dana i da sad mogu dobiti više (a činjenica da su bukirani po godinu i pol unaprijed pokazuje da mogu). A drugo zato što daleko lošiji bendovi svoj nastup naplaćuju 8-10 tis.kn. Njihova cijena dakle može ići samo prema gore

Ono što je super je da stvarno vrijede toliko koliko traže
Ina1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 00:18   #3296
Question cijena benda

Quote:
arhimara kaže: Pogledaj post
Djevojke imam jedno pitanje.
Zna li tko koliko su flexibilne cijene kod "velikih" bendova kao npr. Night Express ili Le Monde. Meni su ovi zadnji lupili neku meni malo pre visoku cijenu u odnosu na one što sam čula da traže npr Nightovci. Ima li tko sa njima iskustva?
Koliko su ti uopće lupili Le Monde?
spoza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 08:49   #3297
Question cijene bendova

Quote:
spoza1 kaže: Pogledaj post
Koliko su ti uopće lupili Le Monde?
Le Monde traži 12000. Mislim da su se usklađeni s konkurencijom. A nightExpress su već skoro cijelu godinu bukirani...
Vidjet ćemo, pitat ću još malo okolo ove ostale.
arhimara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 10:24   #3298
Cocolina razmišljala sam i o tome uradi sam sistemu,ali se nekako mislim da mi je lakše uzeti gotove proizvode s obzirom na to da svadba nije velika, a i ja sam gotovan.
Btw,zanima me gdje si našla tako jeftine pozivnice,to je zaista ok.cijena i gdje si kupovala materijale za stvari koje si radila sama.
Hvala unaprijed.
simply nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 10:34   #3299
Curke potpuno se slažem sa vama da je previše cvijeća preskupa i nepotrebna investicija i da se jednako dobar efekt ako ne i bolji može postići sa puno svijeća,kamenčića,i ostalim sredstvima koja su nama tako domišljatima na raspolaganju.
Što se Night Expressa tiče dečki su stvarno pun pogodak za svadbu pogotovo veću jer su pravi partijaneri i uz njih je dobar provod zagarantiran.
Lulu raspitaj se prvo da li ima mjesta u domu branitelja.
Tamo je prostor elegantan i lijep.ali ti onda pada u vodu ideja o morskom vjenčanju.
Koliko ljudi misliš pozvati i imaš li približno ideju o troškovima?
Za kolače ti mogu reći da sam čula sve najbolje za:
-IZO (na vrhu Omladinske)
-Tina (Zagrebačka ulica)
-Concetino (Kaufland)
-Antica (Pazin)
-Erman (Žminj)
I da, u pravu si ne treba puno komplicirati,treba se suziti izbor,raspitati se za cijene i odlučiti se.
Da li je itko pregovarao za snimanje?

Zadnje uređivanje simply nice : 02.03.2011. at 11:00.
simply nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 10:54   #3300
Slobodan je dom, raspitala se ja to je istina, dom nije na moru, ali bi svejedno sam čin bio na moru. Ma nisam ni sama pametna šta napravit, ribarska je meni isto lijepa, ali bojim se da nam ne bude knap
A sto se tiče broja gostiju imat ćemo negdje izmedju 100-120. 130 je na popisu al već znam neke koji neće doći. A troskovnik točan nemamo, al predpostavljam da će doći negdje oko 80 -90 tisuća . Ništa se mi ne razbacujemo , al se nakupi
Lulu7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.