Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2011., 14:02   #1681
Quote:
Albera kaže: Pogledaj post
Mi smo prije 15 dana izašli iz rodilišta, i beba od cimerice je dosta izgubila na težini pa su joj davali adaptirano iz čašice.
Cimerica ih je pitala bočicu, ali sestre nisu dale nego samo na čašicu.
Da, meni susjeda rodila prije manje od 2 mjeseca, pa mi priča kako može ali iz ČAŠICE...Ja mogu izbrojati na prste jedne ruke koliko sam puta držala novorođenčad u rukama, a kamoli ih hranila..I to još iz čašice A kamoli ja sa dvije bebe..Već se vidim Cijeli dan a njih dvoje oko mene Ta ista susjeda mi je rekla kako nije tako prestrašno kako se priča, da treba i njih shvatiti jer da na 20 rodilja ima samo 2 sestre, a kaže o mamama kakvih ima da ne govorimo.

Ja se samo tješim kako ću preživjeti sve to kao i drugi...Iz te kože se ne može i gotovo
__________________
24 sata mama
❤ ❤ Ena & Noa ❤ ❤
mihaela1310 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 14:05   #1682
Quote:
LISA1 kaže: Pogledaj post
tebi su davali bočicu

ja sam rodila mjesec dana prije tebe (pretpostavljam da je u potpisu datum kad si rodila) i bočicu dat nema šanse..je li to opet neko novo pravilo splitskog rodilištaoni će stvarno izludit rodilje
Ja sam rodila pola 12 miseca 3 tjedna ranije i bebica je bila dosta sitna.Prvi dan nije jeo, 2 je bio na prsima bez problema,ali mi je u jedno doba dana sestra dosla i pitala me ocete da vam donesem bocicu,sta san ja odbila. Sad bi li mi je stvarno dala ...
Cimerica je pak trazila dohranu ali su joj dali u casici....
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 14:08   #1683
Quote:
mihaela1310 kaže: Pogledaj post
Da, meni susjeda rodila prije manje od 2 mjeseca, pa mi priča kako može ali iz ČAŠICE...Ja mogu izbrojati na prste jedne ruke koliko sam puta držala novorođenčad u rukama, a kamoli ih hranila..I to još iz čašice A kamoli ja sa dvije bebe..Već se vidim Cijeli dan a njih dvoje oko mene Ta ista susjeda mi je rekla kako nije tako prestrašno kako se priča, da treba i njih shvatiti jer da na 20 rodilja ima samo 2 sestre, a kaže o mamama kakvih ima da ne govorimo.

Ja se samo tješim kako ću preživjeti sve to kao i drugi...Iz te kože se ne može i gotovo
sa ovim se slazem,ali da ne bi trebale biti ljubaznije i pokazati neke stvari kad ih pitas,a ne odgovore ti na pitanje tipa eto tako i slicno...pogotovo kad rodis prvi put i nemas pojma o nicemu...
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 14:31   #1684
mom su bebanu dali da pije iz čašice, nakon što je dva dana i dvije noći plakao, iznemogao od plača i promukao.... užas mi je bilo to gledati plačem i sada kad ga se sjetim...
ali sam se uvjerila na svoje oči da i tako male bebe znaju piti...ostala sam
bitno je da im je rub čašice ispod jezika pa oni onda jadni kao mali peseki piju...
činjenica je da više proliju ali nešto i popiju...
ali da se ne vraćam na te traume...

da svakakvih žena ima to je istina kao i u ostalom svugdje...
meni kad je čistačica rekla da smo nas dvije u sobi jedine na cijelom odjelu koje zamotaju svoje krvave uloške nisam mogla vjerovati....
pa kako nekoga nije sram ostaviti tek tako u košu krvave uloške?!!!!
mene bi bilo sram cimerice u sobi a da ne pričam njenog muža koji dođe u posjetu pa ode čovjek u kupaonu oprati ruke...
tako da ima svakakvih sestara na odjelu ali ima i svakakvih žena...
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 15:16   #1685
Quote:
v3eka kaže: Pogledaj post
meni kad je čistačica rekla da smo nas dvije u sobi jedine na cijelom odjelu koje zamotaju svoje krvave uloške nisam mogla vjerovati....
pa kako nekoga nije sram ostaviti tek tako u košu krvave uloške?!!!!
mene bi bilo sram cimerice u sobi a da ne pričam njenog muža koji dođe u posjetu pa ode čovjek u kupaonu oprati ruke...
tako da ima svakakvih sestara na odjelu ali ima i svakakvih žena...
ja sam rađala u starom rodilištu... wc-i su bili strašni ne zbog čistačica nego zbog žena... čistačice imaju svoj raspored i čiste onako kako moraju i najbolje što mogu... a onda se nađe neka glupača koja ostavi uložak na prozorskoj dasci... strašnoooo....
purpler80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 23:37   #1686
Quote:
v3eka kaže: Pogledaj post
mom su bebanu dali da pije iz čašice, nakon što je dva dana i dvije noći plakao, iznemogao od plača i promukao.... užas mi je bilo to gledati plačem i sada kad ga se sjetim...
ali sam se uvjerila na svoje oči da i tako male bebe znaju piti...ostala sam
bitno je da im je rub čašice ispod jezika pa oni onda jadni kao mali peseki piju...
činjenica je da više proliju ali nešto i popiju...
ali da se ne vraćam na te traume...

da svakakvih žena ima to je istina kao i u ostalom svugdje...
meni kad je čistačica rekla da smo nas dvije u sobi jedine na cijelom odjelu koje zamotaju svoje krvave uloške nisam mogla vjerovati....
pa kako nekoga nije sram ostaviti tek tako u košu krvave uloške?!!!!
mene bi bilo sram cimerice u sobi a da ne pričam njenog muža koji dođe u posjetu pa ode čovjek u kupaonu oprati ruke...
tako da ima svakakvih sestara na odjelu ali ima i svakakvih žena...
Da, bas svakakvih... I ja sam svoje zamatala,ali cimerica nije i to je bilo tako Prestrasno nesto....ali eto, prezivila ja i to i to 7 dana...uf uf...
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 09:55   #1687
ništa čudno za uloške... ima svakavih žena..pa kad uđeš u ženski wc u kafiću uvik je ajme i kuku neredno za razliku od muških...

ja sam konkretno zaboravila kupit tamne kesice za uloške kad sam bila u rodilištu..ali muž mi je donio letke od Kauflanda pa sam uredno motala u njih jer bi mi trebala rola papira da umotam uložak pošto sam korisitla chiccove...
tako da sam znala cilu akciju napamet sa letka
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 14:06   #1688
Quote:
v3eka kaže: Pogledaj post
uplatnicu skupiš na drugom katu rodilišta u uredu tajnice, odeš platiti u erste banku tamo kod auto hrvatske (mi smo tamo platili) i vratiš se s uplatnicom gore...je, tlaka je pogotovo ako si u zadnjim tjednima trudnoće kao što sam ja bila ali...mm je to odradio za nas! možeš poslati bilo koga samo neka gore navede vaše prezime....
Ja sam nova trudna forumašica, pa sam tila komenitrat ovo za tečajeve da bi nam pratnja mogla bit na porodu. Uglavnom, kako ja malo kasnim sa svime i nisam baš u sve upućena tako nisam znala da je tolika navala na tečajeve (a i stalno mislim kako još imam puno do odlaska u rodilište) pa sam ne želeći da ostanemo bez mjesta zvala u bolnicu prošli tjedan i tamo su mi telefonski rekli da se od idućeg tjedna neće morati prisustvovati tečaju da bi se prisustvovalo porodu, ali se mora platiti 400 kn.
dianad1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 16:32   #1689
Quote:
dianad1 kaže: Pogledaj post
Ja sam nova trudna forumašica, pa sam tila komenitrat ovo za tečajeve da bi nam pratnja mogla bit na porodu. Uglavnom, kako ja malo kasnim sa svime i nisam baš u sve upućena tako nisam znala da je tolika navala na tečajeve (a i stalno mislim kako još imam puno do odlaska u rodilište) pa sam ne želeći da ostanemo bez mjesta zvala u bolnicu prošli tjedan i tamo su mi telefonski rekli da se od idućeg tjedna neće morati prisustvovati tečaju da bi se prisustvovalo porodu, ali se mora platiti 400 kn.
mi bi trebali krenit na tečaj 7.2. ali ako je ovo točno moj zakoniti će biti jaaaako sretan, a moran priznat i ja

ionako san ga zezala da ja i ne moran na tečaj jer mene moraju primit u rodilište, a njega i ne moraju
Cartwright is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 19:10   #1690
Quote:
dianad1 kaže: Pogledaj post
Ja sam nova trudna forumašica, pa sam tila komenitrat ovo za tečajeve da bi nam pratnja mogla bit na porodu. Uglavnom, kako ja malo kasnim sa svime i nisam baš u sve upućena tako nisam znala da je tolika navala na tečajeve (a i stalno mislim kako još imam puno do odlaska u rodilište) pa sam ne želeći da ostanemo bez mjesta zvala u bolnicu prošli tjedan i tamo su mi telefonski rekli da se od idućeg tjedna neće morati prisustvovati tečaju da bi se prisustvovalo porodu, ali se mora platiti 400 kn.
Quote:
Cartwright kaže: Pogledaj post
mi bi trebali krenit na tečaj 7.2. ali ako je ovo točno moj zakoniti će biti jaaaako sretan, a moran priznat i ja

ionako san ga zezala da ja i ne moran na tečaj jer mene moraju primit u rodilište, a njega i ne moraju
to je sada po metodi riječkog rodilišta, a vjerujem i još nekih ....
znači ne zove se više "Tečaj" nego konkretno Vam/nam naplaćuju "Prisustvo na porodu"....samo da mi je znati što to košta 400kn
ali ne bih više o tome....
uglavnom, mislim da je ova "metoda" bolja jer svakom tko želi omogućuje da prisustvuje porodu, ne ovisi o tome koliko si se ranije pribilježio za neki tečaj!
Dobra stara : "Plati pa se rugaj" kako je netko već i napisao!!!!
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 19:56   #1691
Mi smo se zapisali za tečaj, i to da se "pohvalim" preko veze , još u 10 mj. , pa nas još nitko nije ni zvao, a vjerujem niti će...Naravno, ne bi išli na tečaj, samo bi platili kako kažete "očevo prisustvo na porodu". No, kako se "smiješi" mogući carski, čak sam se i ohladila od svega jer bi dala 400 kn koje naravno ne bih vidjela ako bude carski ili bilo koji drugi razlog NEprisustva mm. Jedino dobro je u svemu što kada jednom "položiš" ( čitaj : platiš ) taj tečaj vrijedi za svaki idući porod.
I, koliko sam upućena, u Osijeku, Rijeci i Zagrebu taj je tečaj besplatan. Hm, pa ipak smo mi u Splitu, ne?!
__________________
24 sata mama
❤ ❤ Ena & Noa ❤ ❤
mihaela1310 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 23:43   #1692
Baš sam sad ljuta, pa zašto mi to ona ženska tamo nije rekla, sad ne znam jel moram ići na tečaj ili je dovoljno što sam platila?!

ja sam sebi kopirala uplatnicu inače nemaš nikakv dokaz da si platija. Nemoj se puno veselit jer smo mi po starome, sljupljaj pečate s predavanja i plači, lol
nana.i is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 23:57   #1693
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
Bog draga, evo malo svjezijih iskustava, rodila sam prije 2 mjeseca na carski, a prije toga 3 dana bila na patologiji 1 na odzavanju. meni je bilo super, ali stvarno! i nisam imala vezu! sestre odlicne, naslo se nas nekoliko zena sta smo se odma skompale, po cile dane setale po hodniku (vani tog odjela nema nazalost), ali ti posjete mogu doc svaki dan normalno, ako ce ih doc vise imas i dnevni boravak odmah na kraju odjela gdje mozete biti..meni je bio vikend pa nisu komentirale ni kad bi doslo u sobu vise ljudi....sestre se bile odlicne, salile smo se i provodile vrime sa njima na onom pultu, kad bi neka otisla rodit, cak su nas posli pustile da ih odemo posjetit na babinjace!! meni je to ostao u sjecanju kao najbolji dio boravka u bolnici, bila super ekipa, stalno setale, iako sam ja setala posli na odjelu sa caricama kad bi mali spava, a tu su sestre malo zugale, ali ako si ti prema njima sa osmjehom i normalna, bez nekih posebnih prohtjeva i one su takve, bar je meni tako bilo...ako imas jos pitanja slobodno! sretno!
Hvala Ljepo je ovo pročitat,samo mi malo bezveze što ti ne daju na zrak,nemogu se zamislit 3 dana zatvorena u četiri zida,bar da imaju balkončić ili nešto tako,nisam nikakva mimozica što se tiče bolnice,već sam bila u starom rodilištu dva puta,s blizancima dva i po miseca i isto nismo mogli sa odjela van ali smo imali onaj balkon po kojem smo mogle prošetat i jednostavno udahnit zraka.
Ja sam trebala danas ići ali mi se čini predugo do petka bit zatvorena,kod same pomisli na to uhvati me takva panika i stegne me u grlu i plućima imam osjećaj da ću se ugušit.Termin mi je u Petak,mislim da ću otići u četvrtak i molim boga da ne prenesem brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
mama rena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 01:05   #1694
Quote:
nana.i kaže: Pogledaj post
Baš sam sad ljuta, pa zašto mi to ona ženska tamo nije rekla, sad ne znam jel moram ići na tečaj ili je dovoljno što sam platila?!

ja sam sebi kopirala uplatnicu inače nemaš nikakv dokaz da si platija. Nemoj se puno veselit jer smo mi po starome, sljupljaj pečate s predavanja i plači, lol
Koliko sam ja informirana, ne moraš na tečaj, moraš SAMO platiti..Ali, nemoj me držati za riječ!!!!
__________________
24 sata mama
❤ ❤ Ena & Noa ❤ ❤
mihaela1310 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 14:07   #1695
Ja sam rodila u zg pruje nego smo dosli zivit u st (prije 5 god). Nismo isli na tecaj jer nismo planirali da mm bude na porodu. Kad sam dosla u rodiliste nitko nije nista pita samo je sestra rekla mm da udje da ga pripreme tako da je meni cista glupost sto se placa
MartinaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 17:21   #1696
Quote:
v3eka kaže: Pogledaj post
to je sada po metodi riječkog rodilišta, a vjerujem i još nekih ....
znači ne zove se više "Tečaj" nego konkretno Vam/nam naplaćuju "Prisustvo na porodu"....samo da mi je znati što to košta 400kn
ali ne bih više o tome....
uglavnom, mislim da je ova "metoda" bolja jer svakom tko želi omogućuje da prisustvuje porodu, ne ovisi o tome koliko si se ranije pribilježio za neki tečaj!
Dobra stara : "Plati pa se rugaj" kako je netko već i napisao!!!!
Ovako, ja san ti bila na jednom predavanju zena iz Kluba trudnica i govorila je da kako je sad rodiliste prijatelj djece i da ce se uvest da ce se samo placat,da se svima omoguci ko hoce,a ne samo sretnih 50 parova, a virovala ili ne navodno se naplacuje 400 kuna ona roba u koju ga obuku!!!!!!!
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 17:31   #1697
koji ste vi broj zvali za taj tecaj u splitu? ja cijeli dan zovem 556451 (sorry ne znam smijem li stavljat ovaj broj)...ali nitko se cijeli dan ne javlja. U biti zvuci kao da zvoni i onda netko poklopi....

kad vec otimaju pare ja bih radje da ima neki tecaj...!
__________________
Ne diraj lava dok spava.
nemo st is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 19:32   #1698
Quote:
nemo st kaže: Pogledaj post
koji ste vi broj zvali za taj tecaj u splitu? ja cijeli dan zovem 556451 (sorry ne znam smijem li stavljat ovaj broj)...ali nitko se cijeli dan ne javlja. U biti zvuci kao da zvoni i onda netko poklopi....

kad vec otimaju pare ja bih radje da ima neki tecaj...!
551-227 od 9-12 sati....pisalo ti je na stranici ispred
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 23:28   #1699
još bi vas nešto pitala,
brzo ću roditi pa ne znam kojeg pedijatra da izaberem, iako ce to uvjetovat mjesto stanovanja split3 ali ako mi možete kojeg preporučiti ili bar nekog dobrog privatnika za drugo mišljenje
možda ima negdi drugdi tema za ovo pitat
nana.i is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 08:52   #1700
Mislim da ima tema. Mi smo kod dr. Matica ali on ti je prebukiran. Dobra ti je dr. Kapor Juricevic na skolskoj a od privatnika dr. Labura na Bacama ili dr. Bozo Matic u Vukovarskoj
MartinaK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.