Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2010., 11:58   #1
Loše navike i kako ih se riješiti....

Uz dnevne uloške koji već imaju svoju temu (pa ću ih ovdje ostaviti na miru) imam još loših navika kojih se ne mogu riješiti a jedna od njih je i spavanje sa tamponima. Zbog obilnih mjesečnica noću bi se trebala dizati po nekoliko puta mijenjati uložak (što naravno ne dolazi u obzir) i ako ne želim da suprug (nerjetko i djeca koja se zateknu u krevetu) i ja ujutro ne plivmo u krvi jednostavno stavim tampon (XXXXL) +uložak i nekako dočekam jutro.

Znam da tamponi nisu dobri ali jednostavno ih se nemam snage odreći čak niti noću. Dok sam bila na porodiljnom sve pet - pamučni ulošci, bez tampona, čak sam pokušala i dnevne izbaciti, ali kada sam krenula na posao sve po starom.

Imate li i navike za koje znate da nisu dobre ali ih se niste u stanju riješiti i kako se borite s tim.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 12:39   #2
ne spavam s tamponom, iz straha zbog TŠS-a. par mi se puta desilo da sam imala situaciju kad bi mi se počelo vrtiti, slabina u nogama, i prestalo bi kad bih maknula tampon. e sad, je li to podsvjesno ili je stvarno bio početak TŠS-a, ne bih znala.
nemam baš neke nezdrave navike. prečesto perem ruke i kroz ljeto se prečesto tuširam, čak i bez sapuna, samo malzom mlake vode. j eli to takva navika? : ne zna:
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 15:16   #3
ja nemam nikakvu naviku kao što si ti nabrojala, for ex. opet ti savjetujem, što se već zna, tamponi tokom noći - ni u ludilu... uložak je barem izvan tijela.
moja jedina "loša navika", što zapravo i nije navika kao nepotrebno, jest dnevni uložak tijekom ovulacije npr... nema šanse da ću izać u grad, na faks, bilogdje s osjećajem da mi se nešto lijepi po gaćicama...

evo i jednog savjeta... što se tiče tih noći jakog krvarenja, probaj staviti NOĆNI veliki uložak neposredno prije spavanja, obuci gaćice koje ne stišću jako (svi imamo doma "starije" gaćice koje koristimo u svrhe "ženskih" dana,tj. noću, jel ) i još preko njih obuci ako imaš neke prevelike ili starije bokserice da se malo fiksira sve to.. znam da nije zdravo da je "dolje"stisnuto sve kao u hulahopkama, ali probaj, meni koristi...
i da, ja npr tih dana spavam maksimalno 7h tako da se ne stigne ništa "izliti" jel... izdržim nekako s puno manje sna nego inače, jer sam po običaju spavalica, 10h sna mi je taman :P
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 15:20   #4
Extraultraubersuper upijajući noćni ulošci?
Pa nemoguće da baš tolikooooo točiš da oni noćni debeli prošireni i produženi ne upiju dovoljno?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 15:25   #5
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Extraultraubersuper upijajući noćni ulošci?
Pa nemoguće da baš tolikooooo točiš da oni noćni debeli prošireni i produženi ne upiju dovoljno?
Ni meni nije jasno. Nekoliko puta mijenjati uložak i to u ležećem položaju?! Meni se krvarenje smanji čim ležim.
Neocortex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 16:19   #6
prva dva-tri dana krvarim užasno, kad sam bila klinka nosila sam biciklističke po noći i to je super funkcioniralo. Sada ne bih mogla zaspati u bickama nema šanse. Do nedugo se malac budio 4-5 puta noću pa sam se onda presvlačila. Sada mi se to ne da (malac bolje spava) toliko se umorim preko dana da jednostavno želim tu noć imati u miru. Sada sam u postupku nabave mirene pa se nadam da će to s menstruacijom prestati.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 17:39   #7
da, i ja mislim da ćeš to rješiti s mirenom.

a ostalo- nikako ne bih spavala s tamponom, iz mnogo razloga. koliko mrzim allways, njihovi noćni aka "od-pupka-do-šupka" su mi sve upijali. posebno sam pazila da ih fiksiram nekim uberčvrstim gaćicama, a sad su mi se raspale zadnje pa uzimam kratke pamučne hlačice.
prije pilula se nisam mogla niti ustati iz kreveta, dva knavona na prazan želudac prije spavanja i možda zduram do jutra, a naprosto kad sam se ustajala, to sam radila bez pomicanja previše, samo se odignem rukama i praktički se izvalim na pod i trk u kupatilo. obično sam stavljala ručnik ispod sebe da smanjim nered.
problem je bio par puta kad sam se prekasno probudila, ustanem se i sve niz noge. bljak.

jedino da probaš i da nekako toleriraš fleku na ručniku...stvarno ne znam. mirena mi zvuči najbolje do tada.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 17:59   #8
postoje i one gaćice za mengu s plastikom izvana koje drže sve na okupu, možda da i to probaš dok mirena ne dođe.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 02:11   #9
nekad spavam u tangama

isto redovno s tamponom, barem 1.noć, iako ne curim baš puno, jednostavno ne podnosim uloške i ne mogu s njima, od prve menge sa 13-14 samo tamponi, noć/dan, kadgod...

ostale noći menge niš, izvadim tampon prije spavanja, ujutro osjetim da sam 'puna' al stisnem mišiće do wc-a i nikad ni kapi na gaćama

mislim da su mi to svi grjesi na tu temu
__________________
Ako nema vjetra veslaj.
lulu5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 09:15   #10
Quote:
Georgia_6 kaže: Pogledaj post
dnevni uložak tijekom ovulacije npr... nema šanse da ću izać u grad, na faks, bilogdje s osjećajem da mi se nešto lijepi po gaćicama...
ovo i ja

a prije bi znala spavati bez gaćica, da se 'zrači' sve dole pa sam prestala kad sam shvatila da to nema smisla

a ginekolog je oštro zabranio tampone
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 10:28   #11
Ja spavam s tamponom, pa taman crkla.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 14:32   #12
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
ovo i ja

a prije bi znala spavati bez gaćica, da se 'zrači' sve dole pa sam prestala kad sam shvatila da to nema smisla

a ginekolog je oštro zabranio tampone
pa jelda

zdravo je spavati bez gaćica , naravno dok nema menge, da "mala" "diše"

ja osobno nebih s tamponom zaspala taman da se i napijem ko neznam kaj... tamponi se ne smiju nositi (po uputama) čak niti 3-4 h, 3h je vrijeme mijenjanja, kamoli 7,8 h dok spavaš
no way

bolje gaćice pa makar još dvoje bokserice preko i ispod sebe ručnik kako je nephthys napisala
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 20:26   #13
Tampon preko noći-nezdravo...
Nisi napisala koje to uloške koristiš da ne mogu upiti...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 21:41   #14
Kao prvo,goooodinama vec uvijek spavam gola. Bilo ljeto bila zima. Obozavam taj osjecaj
na golu kozu onako mekana deka,posteljina...a po ljeti svjezina

A jel samo ja ne curim po noci? Kad imam mengu onda samo spavam u gacicama pamucnim i to samo za slucaj da ne dode do madraca ako procuri. Ali kad se ujutro probudim,meni su gacice suhe,ciste i tek kad odem piskiti procuri. Tada se otusiram i stavim tampon. Samo tampone koristim. Ulosci i dnevni ulosci za mene ne postoje i nikada ih ne kosristim.
On_Off is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 09:44   #15
Ma bilo koji uložak, krvi je jednostavno previše i trebala bih uložak mijenjati po noći (samo prva tri dana) ali jednostavno mi se to ne da.

Uglavnom uzela sam jučer briseve i nadam se na idućoj mjesečnici postaviti mirenu, ako bog da bez nuspojava. I onda jedna loša navika manje.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 16:29   #16
Izrazito obilna krvarenja mogu biti povezana sa niskom razinom željeza..
Jesi li radila krvne nalaze?
Mirena će te sigurno preporoditi..
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 20:35   #17
moj grijeh-dnevni ulosci...ufff imam obilnije iscjetke i jezim se kad su mi i malo vlazne i mokre gacice
greta beta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 13:18   #18
Quote:
Georgia_6 kaže: Pogledaj post
. tamponi se ne smiju nositi (po uputama) čak niti 3-4 h, 3h je vrijeme mijenjanja, kamoli 7,8 h dok spavaš
Oprosti, ali ovo jednostavno nije istina i ja ću ti drage volje skenirati što piše na uputama za tampone koliko se vremenski smiju nositi.


Zadnje uređivanje beryozinka : 09.05.2010. at 13:28.
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 15:12   #19
Tampone ne koristim...nisam koristila ni u periodu kad sam ajme doslovno šikljala samo uloške. Sada manje curim pa mi je ok s ulošcima... dobro, dogodi se 2.,3. dan da je malo više al onda si ne mogu pomoc i obucem najuze gacice koje imam samo da se sto manje pomice ulozak.

Ali moj porok je pranje "dolje" po nekoliko puta na dan, i zna se zalomit prilicno cesto. Pogotovo ak' sam duze doma. Ne znam, to ima neke veze valjd sa psihom.
AlfOmg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 23:25   #20
dnevni ulošci stalno
nemrem si pomoć

od uložaka samo Libresse, plastiak na Alwaysu me iritira i psihički i fizički
prije sam isto imala jake menge i curila i po noći, pa bi stavila dva noćna tak da mi dođu dolovce na leđa
i ispod riti veliki ručnik presavinut na pol
i spavam uvijek na boku pa nije to baš često procurilo, ali ujutro potop, pa opet ručnik to sve upije i tak...
tampone ne podnosim, kupim svakih par godina kutijicu a koristim ih samo ak sam na moru pa dobijem i onda ga stavim, otplivam i trk u kuću vadit to van i stavit uložak
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.