Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2016., 16:23   #8561
Quote:
ledenobrzi kaže: Pogledaj post
O kakvoj takozvanoj armiji bh govoriš,njihova nesreća je bila u tome što nisu imali rezervnu domovinu kao mi hrvati ali i srbi,zločina je bilo i sa jedne i druge strane i to ne sporim,a osobno sam sudjelovao kao pripadnik gardijske brigade HV u srednjoj Bosni,često se pitam šta smo tamo radili,dali je doista V akuf bio strateški cilj Hrvatske,možda i je,ipak sam ja bio obični vodnik u to vrijeme,ali ova hrvatina Praljak bi možda trebala objasniti ljudima u HR otkuda mu ove nekretnine koje nije imao prije rata,ćovjek koji nije služio vojsku postane general svaka čast to je pravi posao,ali je...a nismo svi imali za prijatelja pica majstora iz Kanade.
Sta smo radili u Posavini onda 1992?..
Sta smo radili krajem 1994..
Sta 1995?..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 03.06.2016., 21:07   #8562
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Ma gdje u srednjoj Bosni?..

I daj dosta vise sa pustim gardijskim,cijele brigade nisu bili niti u zavrsnim operacija 1995..

7 i 5 su bile niti ojacane satnije..Ovako ispada da je ful brigada dosla
Nije bilo pitanje da li je bilo 10, 100 ili 1000 ljudi, nego da li je HV bio tamo, a odgovor je jest, bio je
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Old 03.06.2016., 21:40   #8563
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Nije bilo pitanje da li je bilo 10, 100 ili 1000 ljudi, nego da li je HV bio tamo, a odgovor je jest, bio je
Pa bitno je..Nije isto jel 100-tinjak ljudi u smjenama,kao sto je bilo..Ili su bile komplet brigade..

Jer se tokom godina stvorio mit od toga,a nabrajane su i puste brigade..
Nedavno sam citao kako se netko hvali da su Mostar i Vakuf razbili zube HV-u,a peitom je nabrojio prakticki sve gardijske,specijalnu i zdrug..

Cast svima u BiH,ali profi gardijske su bile neka druga razina..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 03.06.2016., 22:53   #8564
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Recimo Sedma gardijska brigada krajem 1993-će i početkom 1994-te oko Uskoplja i u srednjoj Bosni
Naravno da su tamo bili dijelovi brigada,osim sedme bila je i peta,sedma je imala gubitke i neću iz pristojnosti prema njihovim obiteljima navoditi njihova imena,ali malo se zna da smo tamo bili i u proljeće 92,samo smo tada bili bojna koja će se kasnije raspustiti,bili smo i u Mostaru ali i u Bugojnu,ali zbog lokalnih šerifa iz Bugojna došlo je do nesporazuma i povučeni smo u Zagreb.A evo jednog primjera kad smo srbima dali obećanje da ih nitko neće dirati u Bugojnu lokalni momci uzimaju red u svoje ruke i vrše pljačku po srpskom dijelu Bugojna,tad smo spavali u hotelu u Vakufu i brzo reagirali,ali stvar se samo malo primirila,slijed koji je stigao više nitko nije mogao kontrolirati.Dakle nije baš onako kako se običnom puku serviralo,a ovdje ne mislim nikoga amnestirati,uglavnom znamo kako je kasnije Bugojno završilo a i danas mislim da se moglo drugačije,ali politika je htjela sukob i dobila ga.
ledenobrzi is offline  
Old 03.06.2016., 23:11   #8565
Bugojno je sramota..Dalje mi se ne da pisati..

Sto se tice politike i nase strane..Mogao si sve,ali ne i stavljanje pod komandu armije BiH..Dakle sukob je bio neizbjezan..

Mislim ako bas zelis pogledaj daljnja dogadjanja unutar armije i preslagivanja..Ili djelovanja ranije..

Glumiti multi-kulti armiju sa par paradnih srba i hrvata je dno dna..
Oni koji su i nesto palamudili po tom pitanju,brzo su maknuti od Sarajeva..

Da i kod nas nije bilo bas pameti i organizacije isto je istina..

A kad smo vec kod jedinica iz Hrvatske,treba svakako istaknuti 17 krajisku..Okupljeni i ustrojeni u Zagrebu i Rijeci..Obuceni i opremljeni u Hrvatskoj..
Rat proveli protiv Hrvata u srednjoj Bosni..

Mislim taj cijeli sukob nema univerzalne istine jer je toliko paradoksalnih aituacija bilo
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 03.06.2016., 23:40   #8566
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Bugojno je sramota..Dalje mi se ne da pisati..

Sto se tice politike i nase strane..Mogao si sve,ali ne i stavljanje pod komandu armije BiH..Dakle sukob je bio neizbjezan..

Mislim ako bas zelis pogledaj daljnja dogadjanja unutar armije i preslagivanja..Ili djelovanja ranije..

Glumiti multi-kulti armiju sa par paradnih srba i hrvata je dno dna..
Oni koji su i nesto palamudili po tom pitanju,brzo su maknuti od Sarajeva..

Da i kod nas nije bilo bas pameti i organizacije isto je istina..

A kad smo vec kod jedinica iz Hrvatske,treba svakako istaknuti 17 krajisku..Okupljeni i ustrojeni u Zagrebu i Rijeci..Obuceni i opremljeni u Hrvatskoj..
Rat proveli protiv Hrvata u srednjoj Bosni..

Mislim taj cijeli sukob nema univerzalne istine jer je toliko paradoksalnih aituacija bilo
Mogu se složiti sa ovim što si napisao,ali ja govorim o nama jer o drugoj strani nemam dovoljno informacija ali mogu misliti da je tamo bila još gora ustrojenost,da ponovim nemam ništa protiv ljudi u Ždrimcima,Dobrošinu,Pidrišu,Prozoru jer su nas ljudski primili a nisu morali,domačini su nam dali sve što su mogli i imali smo tretman kakav nigdje kasnije nismo imali,evo jednog primjera spavamo u kući u kojoj živi bračni par sa dvoje djece,struje naravno nema ali imamo agregat i služimo se svi sa njime,ali svako jutro njegova supruga nam kuha ili peče kavu i donosi u sobu i kad smo odlazili bilo je dirljivo jer smo se vezali jedni za druge i domaćini nas časte sa kulenom i drugim specijalitetima,a da je sa svake strane bilo nepovjerenja to je točno,a za ovaj primjer postrojbe da je kod nas obučena i poslana protiv hrvata nisam znao,ali recimo mi smo znali komentirati kad smo bili tamo zašto smo u pasivi,zašto se ne pošalju dvi tri brigade i da napravimo koridorom u kratkom roku i spojimo te enklave,a ne ovako tu smo a kao da i nismo i još ktome imamo gubitke.
ledenobrzi is offline  
Old 03.06.2016., 23:54   #8567
To si u pravu..To ni meni nije jasno..Poslati dijelove brigade koji je manje vise u pasivi..Eventualno se vrati koja kota na Vakufu koju su domaci napustili..
Ili artiljerija poklopi Vinkovcane kod Mostara..

Da ne pricam koji je cilj bilo besmisleno granatiranje Vakufa i istocnog Mostara..Sam smo ispali barbari,a zbog "sake ljudi" iz Hrvatske,ispala je neka agresija..

Vidis jedne prilike sam pricao sa covjekom koji je bio veza prema Hrvatskoj i pitam gaobro jel bilo onda ikakve moguce pripreme da se napravi koridor od Uskoplja do srednje Bosne i kaze mi NE!..

Ja ga pitam pa sigurno je Zagreb imao nesto u pripremi kad je enklava bila pred padom,kaze mi opet nista konkretno nisu imali..

I sad ti budi pametan..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 03.06.2016., 23:58   #8568
Bugojno je teža katastrofa.
Ono def. nikad nije smjelo pasti.
Ali svaki pad ima svoju priču.
U Konjicu smo bili manjina po selima, koji su ovi većinom (ostala je još jedna iznad grada) zeleni počistili. Iako smo na početku držali sve i opremali njih.
U Mostaru smo držali sve, pa su idioti dopustili istu priču kao i u Konjicu.
U Bugojnu su isto bili previše dobri s muslimanima.
U Travniku su tetošili ove, dok na kraju nije doslovce preostalo samo povlačenje.
U Fojnici je general Mourillon proglašavao otvorene gradove, pa se nisu zauzimala brda iznad grada. Dva dana kasnije, zauzeli su ih Muslimani.
U Uskoplju su se previše poštivali prekidi i vraćanje na predratne linije fronta.
U Kaknju i Varešu su nas jednostavno počistili.

Jedina multietnička vojska u BiH je bio baš HVO (možda zato kaj su neki smatrali da postoje i Hrvati islamske vjere), a to je onda skupo plaćeno, kao na sjeveru Mostara, u sjevernom logoru, gdje je 60% muslimana razoružalo ostatak HVOa (istini za volju okolna sela su bila muslimanska).
Tek nakon Sjevernog logora je krenulo čišćenje HVOa i stvaranje jednonaionalne vojske.
U taj rat se trebalo žešće ući, a ne naoružavat i spašavat Muslimane dok ratuju kontra nas.
Wikiceha is online now  
Old 04.06.2016., 00:02   #8569
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
To si u pravu..To ni meni nije jasno..Poslati dijelove brigade koji je manje vise u pasivi..Eventualno se vrati koja kota na Vakufu koju su domaci napustili..
Ili artiljerija poklopi Vinkovcane kod Mostara..
Da ne pricam koji je cilj bilo besmisleno granatiranje Vakufa i istocnog Mostara..Sam smo ispali barbari,a zbog "sake ljudi" iz Hrvatske,ispala je neka agresija..
Vidis jedne prilike sam pricao sa covjekom koji je bio veza prema Hrvatskoj i pitam gaobro jel bilo onda ikakve moguce pripreme da se napravi koridor od Uskoplja do srednje Bosne i kaze mi NE!..
Ja ga pitam pa sigurno je Zagreb imao nesto u pripremi kad je enklava bila pred padom,kaze mi opet nista konkretno nisu imali..
I sad ti budi pametan..
Za Vakuf je (po transkriptima) kriv Bobetko.
To je trebalo riješiti na početku kad je gradić bio okružen sa svih strana, a ne glumit idiote.

Što se pada Viteza/Lašve tiče (mislim da na to misliš), Tuđman je prijetio (po transkriptima opet) intervencijom ako Vitez dođe blizu pada ili ako zeleni prodru do Stocca...
Wikiceha is online now  
Old 04.06.2016., 00:10   #8570
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
To si u pravu..To ni meni nije jasno..Poslati dijelove brigade koji je manje vise u pasivi..Eventualno se vrati koja kota na Vakufu koju su domaci napustili..
Ili artiljerija poklopi Vinkovcane kod Mostara..

Da ne pricam koji je cilj bilo besmisleno granatiranje Vakufa i istocnog Mostara..Sam smo ispali barbari,a zbog "sake ljudi" iz Hrvatske,ispala je neka agresija..

Vidis jedne prilike sam pricao sa covjekom koji je bio veza prema Hrvatskoj i pitam gaobro jel bilo onda ikakve moguce pripreme da se napravi koridor od Uskoplja do srednje Bosne i kaze mi NE!..

Ja ga pitam pa sigurno je Zagreb imao nesto u pripremi kad je enklava bila pred padom,kaze mi opet nista konkretno nisu imali..

I sad ti budi pametan..
Često sam se viđao sa Blaškićem u Zagrebu jer radimo u istoj branši,naravno na nekakvim sastancima i slično i imam dojam da ni on sam nije zadovoljan sa pomoći sa Hrvatske strane,znam da im je bilo užasno u tom okruženju a jednom prilikom kad je ako se dobro sjećam bila frka sa Križančevim selom ili slično nekako vijećalo se da se nekakvim desantom kako bi pomogli toj enklavi ali se od toga odustalo,i sam imam dojam da je Zagreb poslao nešto ljudi čisto radi moralne podrške ili su stvarno bili pod pritiskom zapada da se ne miješaju jer imam dojam da bi mi taj koridor napravili jako brzo ali ne sa sto ljudi nego sa brigadama potpomognutim svim onim što bi takva operacija tražila,
ledenobrzi is offline  
Old 05.06.2016., 16:24   #8571
Koridor ne bi bio problem napraviti.
Pritisak je bio (čak i na onih par ljudi kaj su bili u Ravnom/zaleđu Dubrovnika.
No to ne znači da Bobetko nije odgovoran.
Wikiceha is online now  
Old 06.06.2016., 21:17   #8572
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Koridor ne bi bio problem napraviti.
Pritisak je bio (čak i na onih par ljudi kaj su bili u Ravnom/zaleđu Dubrovnika.
No to ne znači da Bobetko nije odgovoran.
Hrvatska politika u BiH je bila nedorečena,a što se tiče Bobetka on je boravio u Prozoru i držao nam motivaciski govor,a istu večer HTV je objavio vijest da je general bio na pretragama zbog zdravstvenih problema,isti dan kad je boravio u Prozoru,toliko o propagandi koja je vođena.
ledenobrzi is offline  
Old 07.06.2016., 09:50   #8573
Quote:
ledenobrzi kaže: Pogledaj post
Hrvatska politika u BiH je bila nedorečena,a što se tiče Bobetka on je boravio u Prozoru i držao nam motivaciski govor,a istu večer HTV je objavio vijest da je general bio na pretragama zbog zdravstvenih problema,isti dan kad je boravio u Prozoru,toliko o propagandi koja je vođena.
Hrvatska politika je bila nepotpuna.
Ratovali smo s Muslimanima, a cijelo vrijeme smo ih obučavali, opremali i financirali. Zbrinjavali izbjeglice.
Tako nešto može samo idiot.

Za propagandu, pojma nemam, ali ovo gore spomenuto je čisti fušeraj.
Wikiceha is online now  
Old 09.06.2016., 23:59   #8574
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
UZP je, pravno gledajući, oblik individualne odgovornosti. Odnosi se samo na osobe navedene u njem, a ne na državu.
Svaka čast. ovo treba svaki put ponoviti onima koji brane zlikovačku razbojničku skupinu predvođenu Praljkom, jer je ista najveće zlo nanijela Hrvatskoj. U BiH potpuno nepotreban sukob, plus dolazak ekstremista.
Srećom, podebljati će im kazne 2017.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 19.07.2016., 15:52   #8575
HRVATSKA
PREDMET 'PRLIĆ I OSTALI'
Haški sud otkantao Hrvatsku; nema eksplicitnih zaključaka o Tuđmanovoj krivnji

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...j-krivnji.html

Quote:
Žalbeno vijeće odbacilo je zahtjev Hrvatske odlukom od 18. srpnja u kojoj se, između ostalog, navodi da Tuđman, Šušak i Bobetko nisu optuženi u sklopu predmeta 'Prlić i ostali', te da Prvostupanjsko vijeće nije eksplicitno utvrdilo njihovo sudjelovanje u udruženom zločinačkom pothvatu, niti ih je okrivilo za bilo kakav zločin. Nadalje, Žalbeno vijeće navodi da je jurisdikcija Suda ograničena na fizičke osobe i da ICTY nije nadležan utvrđivati odgovornost država. Stoga zaključci iz prvostupanjske presude o trojici hrvatskih dužnosnika ni na koji način ne predstavljaju zaključke o odgovornosti države Hrvatske.
Što sad to znači? Žalbeno vijeće će u svojoj presudi u potpunosti izbaciti tezu o umiješanosti HR državnog vrha u famozni UZP ? Ili će nedaj Bože teza ostati iako već sada kažu kako "nije eksplicitno utvrđeno njihovo sudjelovanje u UZP" (iako to stoji u nepravomoćnoj presudi?)
agentRico is offline  
Old 19.07.2016., 19:55   #8576
Haški sud je politički sud, zato im je i presudio kako je presudio. Mislim da se ne treba uzbuđivati.
Susss is offline  
Old 19.07.2016., 21:52   #8577
Reakcija ministarstva pravosuđa na "odbijenicu"

http://direktno.hr/en/2014/domovina/...ijeće.htm

Quote:

Nakon što je Haški sud odbio zahtjev da se Hrvatska uključi u žalbeni predmet protiv šestorice bivših visokih dužnosnika tzv. Herceg-Bosne Ministarstvo pravosuđa ustvrdilo je da bi u tom postupku dokazivala upravo ono što je žalbeno vijeće Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju potvrdilo svojom odlukom, a to je da se presuda raspravnog vijeća odnosi samo na šestoricu optuženika, a ne i na odgovornost Republike Hrvatske.

"Republika Hrvatska bi, da joj je odobren status prijatelja suda, u tom postupku dokazivala da nije bilo sudjelovanje hrvatskog državnog vrha u udruženom zločinačkom pothvatu, presumpciju nevinosti trojice preminulih hrvatskih dužnosnika i da bilo kakvi zaključci o trojici hrvatskih dužnosnika ne predstavljaju odgovornost države. Drugim riječima, Republika Hrvatska bi u tom postupku dokazivala upravo ono što je žalbeno vijeće Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju (ICTY) potvrdilo" svojom odlukom, odgovorilo je ministarstvo u utorak Hini.
Nisam baš siguran koliko se možemo pouzdati u ovu "odluku", kolko ih znamo prekosutra se mogu predomisliti i opet pakovati UZP Hr državnom vrhu.
agentRico is offline  
Old 19.07.2016., 21:59   #8578
Direktno.hr se prodaju kao neki veliki domoljubi (mada u suštini samo HDZ-ovo stranačko glasilo) i onda napišu da je Herceg-Bosna takozvana.
Susss is offline  
Old 19.07.2016., 23:00   #8579
Quote:
Susss kaže: Pogledaj post
Direktno.hr se prodaju kao neki veliki domoljubi (mada u suštini samo HDZ-ovo stranačko glasilo) i onda napišu da je Herceg-Bosna takozvana.
Čim si dobio glavnog tajnika Jandrokovića (on i Milanović su familija, oženili 2 sestre), znaš koliko je sati
Wikiceha is online now  
Old 19.07.2016., 23:17   #8580
Quote:
Susss kaže: Pogledaj post
Direktno.hr se prodaju kao neki veliki domoljubi (mada u suštini samo HDZ-ovo stranačko glasilo) i onda napišu da je Herceg-Bosna takozvana.
Najvjerojatnije je to copy/paste Hininog članka.
Tvrd0linijaš is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.