Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 23:25   #1
Najgori automobili na tržištu

Ajmooo premijumovci, CLA već drugu godinu za redom ima titulu

http://www.index.hr/auto/clanak/amer...tu/957361.aspx
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 23:30   #2
A vidi se da su svi najgori europski osim dođa. Al to je udarac zbog toga što je FIAT kupio chrysler.

Najgori su američki auti zato bolje neka šute ....
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 23:36   #3
Buick verano (aka. Opel astra) bolji premium od cla. To govori sve o ovoj listi. Ne volim mercedese, ali usporedivat ta dva automobila je suludo. Lista je preretardirana, nek si pogledaju malo domace masine pa nek onda odluce koji je najgori
Drnda17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 08:12   #4
Ne smeta vam kada je Audi premium a dijeli skoro sve sa VW, ali zato Buick ne moze biti premium jer je Opel?

Evropski snobovski stavovi.....

Usput, CLA jeste drlog od Mercedesa.

Amerikanci su imali uzasan period koji se zavrsio prije nekoliko godina. Sada prave odlicne automobile, sa odlicnim voznim osobinama. Smijesno je kako prosjecan stanovnik EU jos uvijek misli kako americki automobili gube kontrolu na 50kmh i mogu samo da idu po pravcu.....
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 08:36   #5
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Ne smeta vam kada je Audi premium a dijeli skoro sve sa VW, ali zato Buick ne moze biti premium jer je Opel?

Evropski snobovski stavovi.....

Usput, CLA jeste drlog od Mercedesa.

Amerikanci su imali uzasan period koji se zavrsio prije nekoliko godina. Sada prave odlicne automobile, sa odlicnim voznim osobinama. Smijesno je kako prosjecan stanovnik EU jos uvijek misli kako americki automobili gube kontrolu na 50kmh i mogu samo da idu po pravcu.....
Cinjenica jest da je ovjes americkih automobila mekan i ljulja se na zavojitim cestama. Mislim ne ljulja se na 25 mph, ali ako ides na razno razne routes gdje se vozilo prije autocesta i gdje su limiti 40-45, handling im je los. Ali zato po autocestama cruisas kao na brodu ili avionu ali to i je manje vise ravno.
Pa cak i EU automobili za USA imaju drugacije podesen ovjes;
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 08:41   #6
Pa i nemaju potrebu za tvrdim ovjesom.
hadzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 08:51   #7
Quote:
hadzija kaže: Pogledaj post
Pa i nemaju potrebu za tvrdim ovjesom.
Odgovarao sam na ovo:

Smijesno je kako prosjecan stanovnik EU jos uvijek misli kako americki automobili gube kontrolu na 50kmh i mogu samo da idu po pravcu.....

A to je istina.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 08:54   #8
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Smijesno je kako prosjecan stanovnik EU jos uvijek misli kako americki automobili gube kontrolu na 50kmh i mogu samo da idu po pravcu.....
ne nego prosječan EU stanovnik i dalje misli kak američki auti troše po 50 l goriva jer zbog bogate države mogu imat cijenu 1l goriva oko 3 kn...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 09:03   #9
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Ne smeta vam kada je Audi premium a dijeli skoro sve sa VW, ali zato Buick ne moze biti premium jer je Opel?

Evropski snobovski stavovi.....

Usput, CLA jeste drlog od Mercedesa.

Amerikanci su imali uzasan period koji se zavrsio prije nekoliko godina. Sada prave odlicne automobile, sa odlicnim voznim osobinama. Smijesno je kako prosjecan stanovnik EU jos uvijek misli kako americki automobili gube kontrolu na 50kmh i mogu samo da idu po pravcu.....
Imam mi bratić Passata a ja Audija. Razlika je kolega, razlika - bez obzira što su VW grupacija.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 09:05   #10
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
ne nego prosječan EU stanovnik i dalje misli kak američki auti troše po 50 l goriva jer zbog bogate države mogu imat cijenu 1l goriva oko 3 kn...
Pa evo ti jedan mid-size sedan Ford Fusion.

21mpg odnosno 11.8 litara na 100 km za gradsku voznju - relevantni podatak za Europu. A 32 mpg odnosno 7.4 litara na 100 km za autocestu.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 09:07   #11
ja sam se refeiro na klasične američke aute,,,ne ove poboljšane EU aute (kao što je nekad Yugo bio)
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 09:08   #12
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Imam mi bratić Passata a ja Audija. Razlika je kolega, razlika - bez obzira što su VW grupacija.
Pa naravno. Rade diferencijaciju brendova unutar grupacije - za svakog ponesto. To je bilo gdje u biznisu; imas i P&G koji ima Ariel kao perjanicu deterdjenta a onda ima i neke malo losije ali i jeftinije brendove.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 09:10   #13
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
ja sam se refeiro na klasične američke aute,,,ne ove poboljšane EU aute (kao što je nekad Yugo bio)
A koji su to klasicni americki automobili da nas prosvjetlis?

Kaj bumo gledali aute iz 60tih i pricali kako su rastrosni americki auti? Ili bumo pricali o aktualnim modelima sto jedino ima smisla?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 09:15   #14
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa naravno. Rade diferencijaciju brendova unutar grupacije - za svakog ponesto. To je bilo gdje u biznisu; imas i P&G koji ima Ariel kao perjanicu deterdjenta a onda ima i neke malo losije ali i jeftinije brendove.
Kolega slažem se...
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 09:41   #15
Meni je fascinantno da im je Maserati Ghibli na listi najlošijih. I uz to imaju glupe razloge. Prekidači iz Fiata? Malo prostora straga? I onda bolji izbor infiniti. Ne kužim po čemu je taj infiniti bolji. Ako ovaj ima djelove iz fiata (a nema),tko kaže da ovaj nema iz nissana?
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 19:38   #16
Ne znam sta vama znaci klasicni americki automobil ali ako gledamo nove automobile , amerikanci su poceli da ugrozavaju EU proizvodjace sa voznim osobinama.

Imas Fordove koji se vec godinama odlicno voze, nebitno koja su klasa. Cadillac novi je nadmasio seriju 3 po svim testovima, Dodge Viper ACR je jedan od najbrzih automobila svih vremena na Ringu, novi Chevy Camaro je nadigrao BMWa M4....

Ako dobro razmislim, osim par SUVova, americki proizvodjaci nemaju automobil sa losim voznim osobinama. Ranije su imali, slazem se.

Sto se Maseratija tice, to je jeftiniji sedan ali sa poprilicnim brojem mana. Ok, pod znackom je Maseratija pa razumijem svrsavanje no veliki broj vlasnika jednostavno nije zadovoljan i prosao je nesto losije i sa tacke pouzdanosti. Takodjer, cini mi se da je uz CLA to jedan od automobila ciji vlasnici najvise zele da ih nisu niti kupili.

Problem je sto za taj novac, osim znacke i trkeljanja o Ferrarijevom motoru, ne nudi nista na nivou konkurenata. Zavrsna obrada, sitni detalji, dostupna oprema i tehnologija, sve to je vecinom bolje od konkurenata.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 20:39   #17
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa evo ti jedan mid-size sedan Ford Fusion.

21mpg odnosno 11.8 litara na 100 km za gradsku voznju - relevantni podatak za Europu. A 32 mpg odnosno 7.4 litara na 100 km za autocestu.
Novi 1,5-litarski EcoBoost razvija 160 KM i troši 5,9 litara goriva na 100 km.

1.5L Ti-VCT GTDI I-4 EcoBoost® with Auto Start-Stop:
23 city/34 hwy/27 combined (Auto Stop-Start)

Znaći, isto troše tamo i ovamo, samo lažu drugćije...
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 21:05   #18
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Odgovarao sam na ovo:

Smijesno je kako prosjecan stanovnik EU jos uvijek misli kako americki automobili gube kontrolu na 50kmh i mogu samo da idu po pravcu.....

A to je istina.
Jasno.
Samo kažem da je velika razlika u putevima u USA i Evropi.
Evo moj primjer : prije par godina mi došla tetka iz Klivlenda. Tamo je od '97.
I sad, vozimo se od Doboja prema B.Luci. Idem 80kmh, puno nas auto. Jbt, žena je prejaukala do Stanara(cca 25 km od Doboja prema BL)!
Kontam, šta joj je? Pa rodila se ovdje! Vozim normalno.
Onda shvatim da se odvikla od uskih i krivudavih puteva bosanskih.
Jbg, tamo je ravno i široko, okreneš se u jednoj traci.
hadzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 08:31   #19
Quote:
hadzija kaže: Pogledaj post
Jasno.
Samo kažem da je velika razlika u putevima u USA i Evropi.
Evo moj primjer : prije par godina mi došla tetka iz Klivlenda. Tamo je od '97.
I sad, vozimo se od Doboja prema B.Luci. Idem 80kmh, puno nas auto. Jbt, žena je prejaukala do Stanara(cca 25 km od Doboja prema BL)!
Kontam, šta joj je? Pa rodila se ovdje! Vozim normalno.
Onda shvatim da se odvikla od uskih i krivudavih puteva bosanskih.
Jbg, tamo je ravno i široko, okreneš se u jednoj traci.
Znači nije prejaukala zbog lošeg puta nego zbog uskog puta ?!! Tipično za naše ljude kada dođu u posjetu nakon 20 godina pa samo trekeljaju kako je tamo med i mlijeko, a ne kontaju da seru po rodnoj grudi.
Ili si je vozio u golfu 2?
nash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 08:38   #20
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A koji su to klasicni americki automobili da nas prosvjetlis?

Kaj bumo gledali aute iz 60tih i pricali kako su rastrosni americki auti? Ili bumo pricali o aktualnim modelima sto jedino ima smisla?
oni koji imaju prek 2000 ccm, gdje si vidio da ameri voze 1.0 motor???
i danas oni imaju 4 -5- 6l motore...
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.