Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Klub knjige

Klub knjige Čitajmo zajedno

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2011., 14:49   #21
Meni se čini i da je pričao o nekoj zgodi sa skijanja kao devetnaestogodišnjak...

Meni se svidjelo kako su prikazani odnosi djece u grupi. Često se zaboravi kako djeca znaju biti okrutna prema nekome koga uhvate na pik. Balavce poput Lubanje bih baš s guštom zašamarala. Iznenadio me Micheleov najbolji prijatelj, prodao je njegovu tajnu za jednu vožnju automobila. Prvo sam pomislila, koliko klinci u toj dobi mogu znati što je dobro, a što zlo, čini mi se da su tad već izašli iz egocentrične faze...S jedne strane imamo Michelea koji shvaća da je to što njegovi roditelji čine loše, koji hoće pomoći, ne želi iznevjeriti prijatelja, a odgojili su ga isti ti ljudi koji su dijete strpali u rupu. S druge strane je ostatak ekipe koji gleda samo na to kako će opstati u grupi. A odrasli... u početku nisam mislila da su baš svi upleteni u otmicu. Očekivala sam bar od Micheleove mame da će suosjećati s otetim dječakom. Ne mogu opravdati njihove postupke nikakvim siromaštvom. Po meni, oni su zli.
Opise prirode nisam doživjela kao idilu, već kao najavu katastrofe. Kad sunce toliko dugo i nesmiljeno prži, mora neko nevrijeme doć na kraju.
I da, knjiga mi se jako svidjela!
marges is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 17:06   #22
Točno, opisao je zgodu sa skijanja i prije toga još nešto, ali ne sjećam se više što.
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 17:09   #23
Quote:
marges kaže: Pogledaj post
...bar od Micheleove mame da će suosjećati s otetim dječakom. Ne mogu opravdati njihove postupke nikakvim siromaštvom. Po meni, oni su zli.
Proračunati i zli.
Kakvi to ljudi bi mogli držati dječaka kao životinju, a imaju doma isto takvo dijete? Nema opravdanja, a baš da su im životi bili toliko ugroženi - nisu.
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 21:27   #24
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Ovak sam i ja shvatila...
Pa prezivio je, negdje na pocetku spominje neko skijanje dok je vec stariji....
srceko25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 20:36   #25
Quote:
srceko25 kaže: Pogledaj post
Pa prezivio je, negdje na pocetku spominje neko skijanje dok je vec stariji....
Kojih deset godina poslije dogodilo mi se da sam bio na skijanju na Gran Sassu. ..........................................
Imao sam devetnaest godina ..............
rama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.