Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2012., 11:52   #161
Quote:
moruzgwa kaže: Pogledaj post
pa žali se IMTT. gnjavi ih. možda i ambasadi reci da ih ošpota.
ne znam, ali kako na svim drugim mogućim mjestima ima croácia, sigurno ima i u lisabonskom IMTT. alternativno, u Hrvatskoj možeš zatražiti izradu duplikata hrvatske vozačke dozvole, no ne bih to ni radio ni preporučio... znam da su to ljudi radili, ali sve je dobro dok ne bude problema a ovako cimaš probleme.

što se godina tiče, za to se tako i tako ne pita, ali drago mi je
ma neznam ni ja, budem prvo probala ovako, ako bude kakvih problema idem im dosadjivat nek izmisle Croacia u kompu
ovo za duplikate vozacke znam, cak je i meni palo na pamet, al isto mislim da je to nekako cimanje problema, nemora biti, ali moze... nebi se htjela dovesti u situaciju da zbog gluposti ostanem bez vozacke uopce
*jeja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 17:03   #162
Upoznajem preko interneta jednog covjeka iz Madeire.
Trebala bi ici u 10. mjesecu dolje da se upoznamo.
Moze li mi tko reci kako je tamo, i kakva je povezanost s kopnom i koje su cijene.
Obrigada
Alexandra Burek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 18:11   #163
Quote:
Alexandra Burek kaže: Pogledaj post
Upoznajem preko interneta jednog covjeka iz Madeire.
Trebala bi ici u 10. mjesecu dolje da se upoznamo.
Moze li mi tko reci kako je tamo, i kakva je povezanost s kopnom i koje su cijene.
Obrigada
mozes malo detaljnije objasniti sto te konkretno zanima?
sto se povezanosti s kopnom tice, to je ok, letovi postoje svaki dan i da se naci relativno jeftinih karata iz Lisabona.. (Easyjet)
*jeja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 13:01   #164
Quote:
Alexandra Burek kaže: Pogledaj post
Upoznajem preko interneta jednog covjeka iz Madeire.
Trebala bi ici u 10. mjesecu dolje da se upoznamo.
Moze li mi tko reci kako je tamo, i kakva je povezanost s kopnom i koje su cijene.
Obrigada
Živjela sam tamo, ali u zadnjih godinu dana dosta ih je pogodila kriza, nije baš obećani otok iako je predivan. Pitaj sve što te zanima. Kada sam putovala tamo išla sam Ljubljana - London -Madeira ( sve to s easyjetom ), a vraćala sam se s TAP-om Madira -Lisabon - Zagreb. Cijene karata ti definitivno ovise o vremenu kad ih kupujes, ukoliko ti se da do Italija od tamo bi mogla naci ok cijene letova za Lisabon, a iz Lisabona za Madeiru je poprilično jeftino. Osim aviona postoji i shema s brodom što se tiče povezanosti s kopnom, to ti je višednevno putovanje koje sumnjam da netko prakticira jedino ako se baš jakoooo bojiš aviona. Ako te zanima možemo i tog tipa provjerit, mali je to otok, sve se zna
flywithme is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 17:55   #165
Evo malo da dignem temu, odavno nitko nije pisao...


Idem u 2 mjesec u Aveiro, Portugal na studij, ljetni semestar.
Da li ovdje ima netko tko je bio ili će ići u Aveiro?


Malo gledam cijene najma stana, pa na većini oglasa piše cijena + bills, npr. 175 EUR + 30 EUR bills.
Da li mi netko može objasniti što to znači, kako se formira cijena, odnosno što je sve uključeno u tih 175+30?

Koliko bi došao najam stana za 3 studenta?
zelenooka678 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 20:46   #166
Pozdrav ljudi.

Trebao bih pomoć u pronalaženju stana u Barcelosu na 5 mjeseci. Zna li itko kako da to ostvarim, nekakvu agenciju, web stranicu ili nešto?

Hvala.
Antonio144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 18:58   #167
Pozdrav,

Ima li netko da se selio u Pt odkako je Hr usla u Eu? :-)
maria-b is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 19:14   #168
Ima.
Palanquin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 22:36   #169
Pozdrav ljudi,ove godine se upisujem na FSB u Zagrebu.Mene zanima koje uvjete trebam ispuniti da bi tokom studija ili poslije završenog studija mogao otići na praksu u Portugal ili dobiti posao?
Kroz cijelu srednju prolazio sam sa odličnim uspjehom,matematika i fizika nisu mi strani predmeti.
Da li je dobro ako stavim u CV položene online tečajeve?
__________________
Carry on
d1n0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 23:34   #170
Quote:
d1n0 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,ove godine se upisujem na FSB u Zagrebu.Mene zanima koje uvjete trebam ispuniti da bi tokom studija ili poslije završenog studija mogao otići na praksu u Portugal ili dobiti posao?
Kroz cijelu srednju prolazio sam sa odličnim uspjehom,matematika i fizika nisu mi strani predmeti.
Da li je dobro ako stavim u CV položene online tečajeve?
Mislim da bi trebao to pitanje uputiti ljudima na svom novom faksu, oni će ti reći imaju li ugovor za razmjenu studenata (tokom studija), i detalje o tome kako se ugovara praksa... Što se tiče tvog CV-a, kao i u slučaju svake prijave bilo za praksu bilo za posao, naravno da trebaš navesti sve relevantne tečajeve koje si položio.
No ovo su samo "zdravorazumski" savjeti mene kao donedavnog studenta, a ne kao osobe koja živi u Portugalu
Palanquin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 00:19   #171
Quote:
Palanquin kaže: Pogledaj post
Mislim da bi trebao to pitanje uputiti ljudima na svom novom faksu, oni će ti reći imaju li ugovor za razmjenu studenata (tokom studija), i detalje o tome kako se ugovara praksa... Što se tiče tvog CV-a, kao i u slučaju svake prijave bilo za praksu bilo za posao, naravno da trebaš navesti sve relevantne tečajeve koje si položio.
No ovo su samo "zdravorazumski" savjeti mene kao donedavnog studenta, a ne kao osobe koja živi u Portugalu
Ajd hvala mislio sam da na ovoj stranici ima studenata u Portugalu
__________________
Carry on
d1n0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 00:23   #172
Preseljene u Portugal

Pozdrav ekipa,

Negdje u 10 mj planiram otici u lisabon, zivjeti tamo I traziti si posao.
Moze Li mi netko reci da Li ima kakva procedura vezana za vize I za prijavu boravka tamo. Da Li to trebam obaviti u veleposlanstvu tamo ili tu u HR.
Bilo kakav savijet bi dobro dosao.
Hvala
*pčelica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 12:25   #173
Quote:
*pčelica* kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,

Negdje u 10 mj planiram otici u lisabon, zivjeti tamo I traziti si posao.
Moze Li mi netko reci da Li ima kakva procedura vezana za vize I za prijavu boravka tamo. Da Li to trebam obaviti u veleposlanstvu tamo ili tu u HR.
Bilo kakav savijet bi dobro dosao.
Hvala
Ako već znaš na kojoj ćeš adresi živjeti u Lisabonu, onda možeš već u HR prijaviti boravak u inozemstvu. Ako ćeš tražiti stan i sl. tek kad dođeš, onda se možeš prijaviti preko veleposlanstva. Doduše, to je samo prijava koja se odnosi na reguliranje tvog statusa u Hrvatskoj. Morat ćeš prijaviti adresu kao strani državljanin (iz države članice EU) i u portugalskim institucijama. Ja sam to obavila u gradskoj vijećnici (câmara municipal) u jednom manjem gradu gdje sam živjela, nisam sigurna moraš li se na istoj vrsti mjesta i u Lisabonu prijaviti. U svakom slučaju možeš naći ured SEF-a (Serviço de estrangeiros e fronteiras) i pitati njih da te upute, ili nazvati HR veleposlanstvo, na kraju krajeva.
Palanquin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 22:50   #174
pozdrav
pitanje tehničke naravi, da li je portugal otvorio tržište za hrvate ili ne ?
taođer, vidim bolje je porto od lisabona (ok, to je bila i moja pretpostavka iz par kratkih posjeta prije par godina ), ali kako se kreću cijene najma u Lisabonu
i neka dobra tražilica, oglasnik koji oni koriste
također, što se najma tiče, kakva su pravila stanodavaca ?
traže puno papira ili ne
i na kraju, gledam i neki tečaj portugalskog ( od početnog nivao) pa ako imate preporuke gdje pogledati u lisabonu
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 23:35   #175
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
pitanje tehničke naravi, da li je portugal otvorio tržište za hrvate ili ne ?
2013. među prvima.

Malta, Slovenija, VB, Nizozemska i Austrija su no go.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 01:12   #176
austrija je go s radnom dozvolom, koja mi nije problem
a vidim i po nekima koje znam da očito nije neki ozbiljniji problem ju dobiti tko baš želi
ali nisam zainteresiran

dobro za znati
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 19:46   #177
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
austrija je go s radnom dozvolom, koja mi nije problem
a vidim i po nekima koje znam da očito nije neki ozbiljniji problem ju dobiti tko baš želi
ali nisam zainteresiran

dobro za znati
Ovisi što radiš, gdje se prijavljuješ, koliko je kandidata za poziciju.
Ja nisam u austrijskoj multinacionalki dobio posao jer su mi rekli da bi im trebalo 3 mjeseca da me uzmu, a imali su sve ostale sa EU normalnim državljanstvom. Jedna Srpkinja koja je imala mađarsko državljanstvo zahvaljujući Orbanovoj mjeri je imala veće šanse nek ja. Hrvatska je zapravo danas "manje" u EU nek brdo Srba .

Ali nisam mislio da je nemoguće dobit posao u tim zemljama, nego naprosto da treba radnu dozvolu i u ovim zemljama je razina nezaposlenosti viša od prosjeka pa i to čini određeni problem u svakom zanimanju gdje su barem 2-3 kandidata za poziciju.

Uglavnom Portugal je čist što se toga tiče, ali i tamo je razina nezaposlenosti mislim iznad prosjeka EU.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2021., 18:54   #178
Kakva je situacija po pitanju korupcije u Portugalu (usporedba sa Hrvatskom)?

Je li im kvaliteta zdravstvenog sustava / usluge u zdravstvenom sustavu bolja ili losija nego u Hrvatskoj?

Hvala
__________________
Stara panjina.
Drob is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2021., 23:00   #179
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
pozdrav
pitanje tehničke naravi, da li je portugal otvorio tržište za hrvate ili ne ?
taođer, vidim bolje je porto od lisabona (ok, to je bila i moja pretpostavka iz par kratkih posjeta prije par godina ), ali kako se kreću cijene najma u Lisabonu
i neka dobra tražilica, oglasnik koji oni koriste
također, što se najma tiče, kakva su pravila stanodavaca ?
traže puno papira ili ne
i na kraju, gledam i neki tečaj portugalskog ( od početnog nivao) pa ako imate preporuke gdje pogledati u lisabonu
Killerdog, imaš kakve info o ovome, gdje tražiti što povoljniji smještaj a da je sat vremena max do aerodroma?

Sent from my M2007J17G using Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2021., 00:18   #180
nisam na kraju nikad realizirao tu selidbu tamo, ali sat od aerodroma je doslovno centar Lisabona pa vjerujem da svi blizi kvartovi na metro liniji bi usli u tu opciju valjda

koliko vidim stanovi su oko 700 za manje pa na ore,ali nisam bas gledao detaljno

bacio oko na njihov oglasnik, dosta je dobar sistem, mozes po karti klikati i sl. evo pa pogledaj, ovaj kvart je blizu

https://www.idealista.pt/arrendar-casas/lisboa/areeiro/
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.