Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2017., 22:45   #2361
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Kosu nekako dobro njegujem u zadnje vrijeme i ne puca mi pa mi to nije (primarni) razlog sisanja.
Ali kad mi se počne mastiti i nekako klone onda mi je to znak da je skratim centimetar-dva. To obično bude nakon 3-4 mjeseca.
Griješim li? Kako znate kad je vrijeme za šišnut kosu?
Kad su vrhovi ofucani, kad se pocne petljati na krajevima i ne da se rascesljati ili kad izgubi prposnost, postane bezivotna i visi bezveze. Ali vec malo skracivanje vrhova cini cuda. Kosa je opet puna zivota, puna volumena.
Little lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 22:59   #2362
Quote:
Little lioness kaže: Pogledaj post
Kad su vrhovi ofucani, kad se pocne petljati na krajevima i ne da se rascesljati ili kad izgubi prposnost, postane bezivotna i visi bezveze. Ali vec malo skracivanje vrhova cini cuda. Kosa je opet puna zivota, puna volumena.
E točno na to sam mislila!
Mislim znam i za sve ovo što su cure gore napisale, godinama sam sve to prolazila.
Ali zadnje vrijeme vidim ovo - dovoljno je samo malo da se vrati ona zivahnost. Em se lakše oblikuje, em je manje masna i općenito se manje masti.
Mislim da ću se sutra cepnut centimetar. 😆☺
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 18:16   #2363
Quote:
Little lioness kaže: Pogledaj post
Kad su vrhovi ofucani, kad se pocne petljati na krajevima i ne da se rascesljati ili kad izgubi prposnost, postane bezivotna i visi bezveze. Ali vec malo skracivanje vrhova cini cuda. Kosa je opet puna zivota, puna volumena.
Potpisujem.

Prednost je da kad ti je kosa dovoljno duga, ne moras vise k frizeru na sisanje nego se mozes sisati sama. Sto znaci da si mozes priustiti cesce sisanje vrhova.

Najvaznije je kupiti prave skare za kosu, jer sisanje pogresnim ili tupim skarama moze dodatno upropastiti vrhove.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 20:01   #2364
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Potpisujem.

Prednost je da kad ti je kosa dovoljno duga, ne moras vise k frizeru na sisanje nego se mozes sisati sama. Sto znaci da si mozes priustiti cesce sisanje vrhova.

Najvaznije je kupiti prave skare za kosu, jer sisanje pogresnim ili tupim skarama moze dodatno upropastiti vrhove.
Slazem se skare se bas isplate. Stede i vrijeme i novac
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 13:46   #2365
Pump Haircare

Cure, jeste vidjele ovu australsku liniju?

https://pumphaircare.com/

Molim znalce da komentiraju sastojke

Šampon za poticanje rasta kose:

http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_8255369362.html

Regenerator za poticanje rasta kose:

http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_f786369360.html

Što mislite? Navlakuša ili?

Recenzije mahom dobre, a loše uglavnom navode iritaciju vlasišta, prejaki osjećaj hlađenja i opadanje kose
Ali te loše su u manjini...

Ne znam jesu li ove pozitivne recenzije pouzdane, čekam da neka od vas isproba pa da javi dojmove
kukumka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 18:17   #2366
Nemaju loši sastav, ali nisam primijetila neka senzacionalne sastojke. Šampon ima neke biljne sastojke koji su poznati po poticanju rasta kose - ulje peperminta, nettle, horsetail, ružmarin, lavandu, ali mislim da je šampon prekratko na glavi da bi potaknuo neki čudotvoran rast. Inače ima nježni čistač što nije loše ako se pušta kosa. Regenerator je isto ok, ali ništa senzacionalno i ne shvaća poantu stavljanja mente u regenerator kad on i ne ide na tjeme. Recenzije nisam vidjela.

Za poticanje rasta kose su bolje neke druge metode ili prirodni sastojci - inverse method, ulje ružmarina, mente, lavande razblaženo u nekom biljnom ulju i masaža tjemena uljem prije pranja. Ispiranje kose čajem od koprive, ulje ricinusa ili pak mješavina ulja s dodatkom čilija ili gorušice. Ako je pak problem da kosa puca po dužini i zato ne može doseći željenu dužinu onda su redovite maske nakon pranja rješenje.
Little lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 11:22   #2367
Počela sam češće koristiti ricinusovo ulje na tjemenu i bome, primjećujem hrpu mlade kose.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 22:24   #2368
Otkad koristim onaj Balein anti-spliss serum nikad manje ispucalih vrhova.
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 07:00   #2369
@lioness, hvala
kukumka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 15:45   #2370
Hej, @lioness, ako te smijem malo ugnjavit

Jel mi možeš predložiti uljni miks? Npr. ricinusovo i kokosovo + ova eterična koja spominješ.
U kojem omjeru da pomiješam ric. i kokos?
Koja et. da ubacimo u to? Pretpostavljam da nema potrebe staviti sva? Ili ima?
I koliko kapi et. na recimo 100 ml ove mješavine?

Ajde pliz pliz pliz, ako ti se da, napiši mi receptić, bit ću ti zahvalna do neba
kukumka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 12:46   #2371
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Otkad koristim onaj Balein anti-spliss serum nikad manje ispucalih vrhova.
stvarno? kakav je na kosi, kakva ti je kosa inace?
faye is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 21:39   #2372
Uz ovo sto je lioness lijepo napisala, dobre maske nakon pranja su bitne (ne moraju biti preskupe, ovisi o budzetu, glavno da imate osjecaj da vam kosa nije suha, ako ste pri lovi, onda Kerastase maske def.), zabranjeno peglati i koristiti figaro i fenirati vrucim zrakom jako blizu - onako kao frizeri kad izvlace na cetku. Normalno susenje toplim zrakom moze bez problema, moze kura vitamina za kosu, leave in regeneratori su ok...
Tu i tamo normalno podsisati vrhove, nema ruznijeg nego vidjeti cure sa dugom kosom, od kojih zadnjih 3- 5-10 cm ne slici na nista, ispucano je i ofucano...svaka frizura je ljepsa od tog
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2018., 15:13   #2373
Za sve one sa suhom kosom definitivno preporucam Macadamia deep repair masku, https://www.lijepa.hr/maska-za-kosu-...dG_D_BwE#55927

sisa naveliko i Kerastase masku iz Nutritive linije, koristim je negdje 4 godine s pauzama i nisam naišla na bolju od nje, skupa je ali toliko je gusta da stvarno dugo traje i malo je treba, raspetljava zamrsenu kosu, predivno mirise i kosa je tako lijepa i meka nakon. Imate za probu kupiti malo pakiranje, mislim da je drže skoro sve ljekarne i web shopovi s kozmetikom.
mmiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2018., 09:34   #2374
ja se uopce ne sisam,kosa mi bude jako gusta i u tipu grive,brzo raste i mekana je,ovo ljeto sam osla kod frizerkei tu grivu je malo oblikovala kako je to ona rekla u repove,to je bilo u 7,8 mj,sad je vec opet poprimila oblik grive,meni ne smeta....moooozda nekad odem vrhove osisat al bolje mi je njegovat ih uljima i serumima....i tako dodđod do duge kose,duge i guste....mislim da ti ulogu igraju geni..
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2019., 17:13   #2375
zadnjih par godina farbam se u sve nijanse ružičaste i ljubičaste kose, a boje su takve da dvaput godišnje radim blajh kupku na dužinu kose da se bolje primi
zbog silnog farbanja, a i zbog hormona, kosu sam skratila do ramena

odlučila sam vratiti prijašnju dužinu (kosa je bila do lopatica) i zanima me postoji li način da puštam kosu i njegujem uljima i raznim maskama, a da uz to koristim 6% hidrogen? ili da se ofarbam u prirodnu boju i dam kosi par mjeseci dopusta

kako plavuše uspijevaju imati dugu i zdravu kosu?
__________________
💅🏻
Hazel Silk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2019., 19:28   #2376
Quote:
Hazel Silk kaže: Pogledaj post
zadnjih par godina farbam se u sve nijanse ružičaste i ljubičaste kose, a boje su takve da dvaput godišnje radim blajh kupku na dužinu kose da se bolje primi
zbog silnog farbanja, a i zbog hormona, kosu sam skratila do ramena

odlučila sam vratiti prijašnju dužinu (kosa je bila do lopatica) i zanima me postoji li način da puštam kosu i njegujem uljima i raznim maskama, a da uz to koristim 6% hidrogen? ili da se ofarbam u prirodnu boju i dam kosi par mjeseci dopusta

kako plavuše uspijevaju imati dugu i zdravu kosu?
I mene zanima isto, s tim da sam ja polu plavusa.

Blajhanja dva puta, treci put radjeni pramenovi sa bojom i to sve u 2 mjeseca i nikako dobiti ono sto zelim. Mozda zato jer se koristio najslabiji hidrogen kako se kosa nebi previse isusila.

Ugl., ja ju trackam svim i svacim od kokosovog ulja pa do Kerastase maska, ali vrhovi su jednostavni suhi pa mislim da kosa moze jedino rasti ako je zdrava, tj ako se odreze taj suhi dio.
kokos_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2019., 21:20   #2377
Quote:
kokos_2 kaže: Pogledaj post
I mene zanima isto, s tim da sam ja polu plavusa.

Blajhanja dva puta, treci put radjeni pramenovi sa bojom i to sve u 2 mjeseca i nikako dobiti ono sto zelim. Mozda zato jer se koristio najslabiji hidrogen kako se kosa nebi previse isusila.

Ugl., ja ju trackam svim i svacim od kokosovog ulja pa do Kerastase maska, ali vrhovi su jednostavni suhi pa mislim da kosa moze jedino rasti ako je zdrava, tj ako se odreze taj suhi dio.
ja sam sve rascvale vrhove odrezala, sad vidim po fotografijama da sam u zadnjih godinu dana ostala bez 10-15cm kose

a ne bih htjela imati ful kratku kosu, nije moj stil i ne pristaje mi

pastelno ružičasta najdraža mi je boja koju sam imala, ali onda moram koristit hidrogen za svako farbanja i blajhati izrast svakih 6-8 tjedana

koju kerastase masku koristiš?
__________________
💅🏻
Hazel Silk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2019., 08:36   #2378
Quote:
Hazel Silk kaže: Pogledaj post
ja sam sve rascvale vrhove odrezala, sad vidim po fotografijama da sam u zadnjih godinu dana ostala bez 10-15cm kose

a ne bih htjela imati ful kratku kosu, nije moj stil i ne pristaje mi

pastelno ružičasta najdraža mi je boja koju sam imala, ali onda moram koristit hidrogen za svako farbanja i blajhati izrast svakih 6-8 tjedana

koju kerastase masku koristiš?
Mislim da cu ja stat sad s tim pramenovima malo jer cu unistit kosu skroz.


Koristim Nutritive za suhu kosu. Ali ja ti perem kosu ovako: prvo stavim masku na kosu (mokru) i drzim je oko 2 sata, a nakon toga samponom operem i to je to. Kosa mi je puno ljepsa i ima volumena.
kokos_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2019., 13:16   #2379
a ne mozete ovce i novce
ja bi stavljala maske, prije pranja, poslije pranja
trebate izbjegavati toplinu sto vise moguce, znaci susiti fenom na manjoj temperaturi, a ne furiti na najjacoj
svilena ili satenska jastucnica
ne stavljati rucnik na kosu, ne trljati
zamotajte kosu u pamucnu majicu ili rucnik od mikrofibre
njezne kopce, a ne cvrste kopce i gumice od kojih puca kosa...
na kraju pranja kosu isprati u hladnoj vodi na kratko
njeznjo sa cesljem, kosa "ne raste" zato sto vrhovi pucaju i imamo osjecaj da ne raste
moja preporuka test poroznosti, paziti na proteine i hidrataciju, ako fali proteina nema cvrstoce
ako samo koristite proteine kosa puca

ovo su generalne smjernice za zdravu kosu
naravno da je bolje koristiti slabiji hidrogen
12 ili 9 posto frizerke stavljaju sa blajhom ili plavom bojom da izvuku jacu nijansu
raspitajte se koji hidrogen koristi i trazite slabiji
ako kaze da nece uhvatiti trazite na svoju odgovornost slabiji ili koristite jaci na njezinu odgovornost
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2019., 17:06   #2380
Blajh više stvarno ne bi trebao biti problem.
Postoje danas na tržištu sa svim mogućim zaštitama i nakon kojih je kosu gotovo ista kao i prije blajhanja ili pramenova.
Bolje vam se onda raspitati kod frizerke koji
i kakav blajh koristi nego koji je postotak
hidrogena.
Već sam pisao prije godinu dvije da je trend
da se gotovo izbaci 12% hidrogen i da je
poželjnije blajhati dva puta po pol sata sa
6% nego u komadu sat vremena sa 12%.
mobberzg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.