Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2017., 15:39   #1381
Hello Moze neki update informacija o uslovima za rad u Kataru? Interesuju me posao tipa konobar, prodavac.
I jos jedno pitanje, kakvi su uslovi generalno u poredjenju sa USA?
Razmisljam se izmedju te dvije zemlje, nemam puno informacija za Katar, pa je svaka info dobrodosla
LLme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:53   #1382
Razlika je u tome u Katru moraš pazit što radiš i kako se ponašaš. Npr baciš žvaku na pod u metrou ideš u zatvor na 3 dana. Ako živiš u istom stanu s osobom suprotnog spola a nisi s tom osobom u braku, isto ideš u zatvor (ako te netko prijavi). Što se rada tiče nemaš nikakvih doprinosa, mirovinskog, zdravstvenog i sl. pa se sve svodi na to da odradiš par godina tamo bilo kakav posao kod kojeg zarađuješ dovoljno da možeš veći dio uštedit, i onda bježiš nazad u EU (prije nego što se razboliš) i svakako na vrijeme da možeš i u EU kasnije imat nešto staža za nekakvu penziju
Kosyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:53   #1383
Hvala Kosyna! Da, to sto si naveo/la je bas ono sto me odbija od emirata.

Kako se krecu satnice za sankere, konobare, prodavce? Jel uopste uporedivo sa USA?
LLme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 08:49   #1384
To ti rade indijci/pakistanci i slicni i od toga ne mozes zivjeti bolje nego od minimalca u HR.
joghurt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 16:23   #1385
Pozdrav ljudi

Imam pitanje , konkretno me zanima fitness trener u Kataru , da li treba neki paprir dokaz , diplopa itd..s tim da imam koelgu koji je tamo kuhar na visokoj poziciji I koji je uspio I brata svog povuci tamo pa sada preko njega ganjam da i meni sredi za fitness trenera u hotelu ili negdje slicno.

Moze li mi neko reci plata , uslovi okvirno bar , ili neko sugestiju na ovu temu
Stigma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 16:30   #1386
Quote:
Stigma kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi

Imam pitanje , konkretno me zanima fitness trener u Kataru , da li treba neki paprir dokaz , diplopa itd..s tim da imam koelgu koji je tamo kuhar na visokoj poziciji I koji je uspio I brata svog povuci tamo pa sada preko njega ganjam da i meni sredi za fitness trenera u hotelu ili negdje slicno.

Moze li mi neko reci plata , uslovi okvirno bar , ili neko sugestiju na ovu temu
Pričekaj bar malo dok se vidi hoće li ova frka oko Katara potrajati, ako potraje sumnjam da će ikome biti tamo do fitness treninga.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 17:43   #1387
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Pričekaj bar malo dok se vidi hoće li ova frka oko Katara potrajati, ako potraje sumnjam da će ikome biti tamo do fitness treninga.
Nema frke za obicne ljude u stvarnosti...to je samo medijska hajka i napuavanje klikova na portalima...

Place za fitnes instructore su oko 2000 QAR (cca. 470 EUR) u 5* hotelima + placen smjestaj i hrana sa prijevozom do posla i nazad. Ugovori su obicno na 2bgodine i ne idea kuci dok ti ne prodju te dvije godine...
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 20:45   #1388
f

dobro vecer svima..vidim da tema nije bas aktivna ali nadam se da ce me tko procitat..
naime muz I ja vjerovatno ove godine selimo u Katar pa me zanima da li mogu ponijeti od hrane npr
maslinovo ulje, zacine (curry,i slicne)Znam da ne smijem nositi alcohol, nista od svinjetine ali to me I ne zanima)
ako ima koje zensko da mi malo bolje objasni sto je najbolje za ponijeti od garderobe...(kosulje , sakoe ili sto)
muz ce raditi odmah a ja cu tek kasnije u potragu za poslom..
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 09:23   #1389
Sretna Nova 2018!!
Imam par pitanja za ljude koji su vec duze vreme u Dohi, naime obavila sam intervju sa HR sluzbom tj ljudima iz HMC ( Hamad mc) pre ravno mesec dana, u intervjuu su me ispitivali strucna pitanja i poneko opste pitanje, ocekujem njihov odgovor, za koji su rekli da ce biti u roku od 3 nedelje, evo proslo je vec mesec dana, nadam se sto skorijem odgovoru bez obzira na ishod samo da ovo nestrpljenje prodje ))
Pitanje je za nase ljude tamo, imate li nekih informacija o uslovima rada u tom zdravstvenom centru i kako se krecu plate nasih zdravstvenih radnika tamo? Da napomenem da imam zavrsen master d. i 17 god iskustva. Pozzzzz

Zadnje uređivanje selena13 : 07.01.2018. at 09:28. Reason: greske gramaticke
selena13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 00:52   #1390
Pozdrav svima
U avgustu cu tri dana provesti u Dohi, pa me zanima da li je neko mozda odsedao ili radio u hotelima Warwick ili Wyndham. Zanima me koji je na boljoj lokaciji I da li mozda neki od ovih hotela ima svoju plazu, hvala:-)
Mxarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 10:21   #1391
Da li je moguce da vise niko nije aktivan na forumu? Neko?
selena13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 17:48   #1392
Quote:
Mxarko kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
U avgustu cu tri dana provesti u Dohi, pa me zanima da li je neko mozda odsedao ili radio u hotelima Warwick ili Wyndham. Zanima me koji je na boljoj lokaciji I da li mozda neki od ovih hotela ima svoju plazu, hvala:-)
Warwick i Wyndham su ti doslovno zgrada do zgrade...imas na google street view pa pogledaj kako izgledaju...skoro u centru starog grada su...pored sports roundabout
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 06:14   #1393
Dobar dan dobri ljudi
Imam pitanje za ljude koji putuju u Dohu, mogu li u prtljag, u neke majice nekako zamotati i preneti par mojih parfema, da li je to izvodljivo. Da se razumemo, ne svercujem, nego je za licnu upotrebu da ne kupujem tamo. Znam da je zabranjeno prenosenje bilo kakvih gasnih materija ? Unapred zahvaljujem.
selena13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 06:50   #1394
Quote:
selena13 kaže: Pogledaj post
Dobar dan dobri ljudi
Imam pitanje za ljude koji putuju u Dohu, mogu li u prtljag, u neke majice nekako zamotati i preneti par mojih parfema, da li je to izvodljivo. Da se razumemo, ne svercujem, nego je za licnu upotrebu da ne kupujem tamo. Znam da je zabranjeno prenosenje bilo kakvih gasnih materija ? Unapred zahvaljujem.
U checkiranoj prtljazi možeš.

Za carry on (onaj dio prtljage koji sama unosiš u zrakoplov) je max 100 ml. po bočici (x3 max) i mora biti u prozirnoj vrečici. To vadiš van kod prolaska osiguranja.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 08:40   #1395
intermezzo mnogo ti hvala
selena13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2018., 01:33   #1396
prolistala sam malo temu, ali nisam baš našla odgovor koji sam htjela..

uglavnom, najesen ću diplomirati strojarstvo (mag. ing.) i radila sam na projektima formula student i na razvoju specifičnih bespilotnih letjelica, pričam tečno 4 strana jezika (eng, njem, tal, španj) i natucam 2 (rus, port), upoznata sam poprilično s područjem kompozitnih materijala. e sad.. ide mi se van radit na 2-3 godine da zaradim neku lovu pa se vratim ovdje otvoriti nešto svoje.

njemačka i austrija mi se ne sviđaju, amerika i kanada još manje, i razmatrala sam bliski istok na što se svima digla kosa na glavi jer sam žena kao prvo koliki je to tamo problem? od izlaska van, vožnje auta, odnosa kolega prema meni, sve sve? ne znam koliko je bitna činjenica, ali idem tamo sama.

koje su provjerene firme u kojima su transparentni uvjeti rada, plaća se pošteno, generalno ljudi nemaju puno pritužbi?

da gledam samo dohu ili neke manje gradove?

koja od svih bliskoistočnih država ima najbolje uvjete za ovako friško diplomirane nadobudne inženjere? guglala sam i katar mi se za sad čini kao okej opcija, ali ako je netko bio tamo, vjerojatno bolje zna iz prve ruke.

druge opcije su mi italija ili rusija.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2019., 20:40   #1397
Ljudi se prestali seliti u Qatar? 6 mjeseci nitijedan post...
MaliMisko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2019., 15:26   #1398
Budimo iskreni, tko normalan ide u te zemlje ako stvarno nemas drugog izbora, ne bi niti u Tursku tuirsticki a o Q, SA da i ne govorimo ....

Quote:
MaliMisko kaže: Pogledaj post
Ljudi se prestali seliti u Qatar? 6 mjeseci nitijedan post...
angelfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2019., 04:57   #1399
Quote:
MaliMisko kaže: Pogledaj post
Ljudi se prestali seliti u Qatar? 6 mjeseci nitijedan post...
Evo ja sam u Al Khoru zadnjih nekoliko mjeseci i planiram ostati par godina. Pitaj što te zanima.
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2019., 09:07   #1400
Quote:
MaliMisko kaže: Pogledaj post
nego jel zna netko kako je nasem nuruka36 u kartu?

od kada je otisao samo tisina.
Quote:
optiplexx kaže: Pogledaj post
Mozda su ga strpali u industrial area pa je izoliran od svijeta
Ne,za ozbiljno saad, @nuruka36@ javi se,voljeli bi cuti prve dojmove.
Nisam se dugo javljao, a godine su prosle pune muka.

Ako nekog interesuje nesto u vezi Katara - tu sam, ako budem znao rado cu pomoci.

Sto se mene tice, bilo je uzbudljivo :-) ali nakon svih ovih godina mogu reci da se nisam pokajao.

Idemo dalje.
nuruka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.