Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2017., 23:52   #61
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ae, grozni smo..
#jednasudjeca


nego, mislim si..je li imao: (?)
a) deal za hdzom nevezano za anku i zagreb
b) hdz ga navukao žednog preko vode, jer hdz ima deal sa bandićem pa je hdz išao na shebavanje anke preko vrdoljaka zbog bandića
b.

Potez Vrdoljaka je potez jednog običnog luđaka.

HDZu je stalo do nereda na političkoj ljevici, gdje bi se onda oni mogli predstaviti javnosti kao jedini faktor stabilnosti. Ako se desi raskol unutar HNSa, a mislim da će se desiti, onda je HDZ postigao cilj. Što više stranaka na ljevici, to bolje za HDZ. Na desnici HDZ više nema ozbiljnu konkurenciju.

Hrvatska politička scena sve više izgleda kao srbijanska, gdje postoji samo Vučić i razmrvljena oporba.

Jedina zdrava stranka pored HDZa je IDS.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:58   #62
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
b.

Potez Vrdoljaka je potez jednog običnog luđaka.

HDZu je stalo do nereda na političkoj ljevici, gdje bi se onda oni mogli predstaviti javnosti kao jedini faktor stabilnosti. Ako se desi raskol unutar HNSa, a mislim da će se desiti, onda je HDZ postigao cilj. Što više stranaka na ljevici, to bolje za HDZ. Na desnici HDZ više nema ozbiljnu konkurenciju.

Hrvatska politička scena sve više izgleda kao srbijanska, gdje postoji samo Vučić i razmrvljena oporba.
Upravo to, baš kako je Vučić razbijao sve oko DOS-a tako i Plenković isto radi kod nas, sad kad se provrti film unazad se vidi zašto su dovodjeni Obuljen i Stier samo kako bi i ljevici takvi ministri bili prihvatljivi jer nisu desničari, slično je radio Vučić u Srbiji kada je povukao pola DS-a u svoju stranku jer ih je ucjenjivao optuznicama.

Baš me zanima čime je ovaj 'wanna be tough guy' ucjenjen

Jebiga, HDZ može glumit ljevicu i dopuštat si takve stvari kao i ono Sanaderovo "Hristos se rodi braćo Srbi" i opet zadržat svoje standardne glasače a povuć i dio sa centra i ljevice dok SDP ne može glumit desnicu i neki nacionalizam kao što je pokušao Milanović na zadnjim izborima.

Ovo oko ljevice i desnice, ni jedni ni druga nisu niti jedno od tog dvoje ali tako promatra prosječan hrvatski birač.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 00:01   #63
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
b.
moguće, znamo koliko bandiću znači hdz u skupštini, a hdzu pak bandić kojeg mogu pritezati..zagreb i proračun zagreba su prevažni za oboje, anka ne vjerujem da bi uspjela pobijediti ali je bila dostojan protivnik, podigla je buru, previše se približila, zašto išta prepustiti slučaju, prevelike stvari su u pitanju..
ma tko zna što se tu sve izdešavalo..

Quote:
HDZu je stalo do nereda na političkoj ljevici, gdje bi se onda oni mogli predstaviti javnosti kao jedini faktor stabilnosti. Ako se desi raskol unutar HNSa, a mislim da će se desiti, onda je HDZ postigao cilj. Što više stranaka na ljevici, to bolje za HDZ. Na desnici HDZ više nema ozbiljnu konkurenciju.
na kraju će još ovaj zgelirani ispasti 'opaki igrač'

kako je umetnuo vrdoljaku, koja naivčina i amater..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 01:07   #64
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
moguće, znamo koliko bandiću znači hdz u skupštini, a hdzu pak bandić kojeg mogu pritezati..zagreb i proračun zagreba su prevažni za oboje, anka ne vjerujem da bi uspjela pobijediti ali je bila dostojan protivnik, podigla je buru, previše se približila, zašto išta prepustiti slučaju, prevelike stvari su u pitanju..
ma tko zna što se tu sve izdešavalo..


na kraju će još ovaj zgelirani ispasti 'opaki igrač'

kako je umetnuo vrdoljaku, koja naivčina i amater..
zgelirani?? ti to misliš na plenkija?
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 08:22   #65
Joj teorija urote. Vrdoljak se želi riješiti AMT jer mu je izravan konkurent. Zato joj je i podmetao klipove u kampanji i siguran sam da se nada da će nakon koalicije s HDZ-om otići iz HNS-a.

Osim toga ulaskom u Vladu Vrdoljak zadržava veliku biračku bazu jer može zaštiti sve svoje nesposobne pizdeke koje je potrpao po razno raznim javnim poduzećima. WIN-WIN situacija u njegovim očima jer mu ostaje stranka sa solidnom biračkom bazom bez konkurencije u borbi za vrh (ili barem s jedni konkurentom manje).

A Hrvatska može mirno spavati jer će se napokon netko brinuti o našoj djeci.

EDIT:

Rekao bih da je kolacija HDZ-HNS-SDSS gotova stvar. HDZ-ov portal je već počeo pripremati ovce:


Quote:
Naime, u HDZ-u su stava da HNS nije idealan partner, no svakako da je bolji partner od Mosta s kojim su imali vrlo loša iskustva, 'vis a vis' njihovog miniranja koalicijske suradnje u vladi Tihomira Oreškovića te Andreja Plenkovića. Ne očekuju da će s HNS-om imati takvih problema.
http://direktno.hr/direkt/nakon-pakl...nje-zlo-88017/
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 08:27   #66
jedino o hns-u ovisi hoćemo li danas ili sutra plenkiju pustit ovu pjesmu: https://www.youtube.com/watch?v=dl7wnado-i8
plavi pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 08:51   #67
što želi HNS i Vrdoljak, prvo su htjeli da se izglasa nepovjerenje Vladi, i bili ljuti što SDP to nije potpisao, sada isti taj hns zeli u vladu..
pa čemu glasanje ako je tako, mogao je isto most ostati u vladi ili da se sada i sdp prikljuci vladi..nejasno je sto želi hns
__________________
...
ivan.iv is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 08:52   #68
Also sprach Vrdoljak:

Quote:
Na pitanje da komentira izjave iz Mosta da je HNS dogovorio koaliciju s HDZ-om nakon lokalnih izbora, Vrdoljak podsjeća kako su to već i prije govorili.

“Zamolio sam ih za pristojnost. Prestanite ljudi lagati, tko laže taj i krade. Ne znam što im to treba. Jel’ stvarno misle dobiti neke glasove jer toliko laži govore o nama?”, upitao je Vrdoljak.
https://narod.hr/hrvatska/vrdoljakov...stara-do-danas

Dali je to Vrdoljak implicitno sebe proglasio lopovom?
__________________
Kad bi čovik ima 32 oka, ka šta ima 32 zuba, bili onda i oči moga plombirat
Nabiguzoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 09:12   #69
Kako rekoh na Taritaš topicu, razdjelničko-energetskomafijašku i vanjskopolitički protudržavnu stranku HNS treba razmontirati i ovo što se događa je u biti najbolja stvar koja se mogla dogoditi. Ciklički se na pozornici pojavljuju likovi koji misle da će prosperirati koalirajući s HDZ-om. Sjetimo se HSP-a, HDSSB-a, HSS-a, HSLS-a...svi redom postali irelevantni i pomnoženi s nulom.

The HNS is dead..long live the HNS!
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 09:18   #70
Kad su HSP i HDSSB koalirali s HDZ-om?
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 09:30   #71
Ne formalno koalirali nego im držali lojtre u parlamentu (i kako se tko uvalio - sudjelovali u izvršnoj vlasti):

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvats...i_izbori_2003.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvats...i_izbori_2007.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvats...i_izbori_2011.

Pogledaj kako se tope..ko led na sjeveru ;-)
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 09:44   #72
Quote:
Garovix kaže: Pogledaj post
Ne formalno koalirali nego im držali lojtre u parlamentu (i kako se tko uvalio - sudjelovali u izvršnoj vlasti):

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvats...i_izbori_2003.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvats...i_izbori_2007.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvats...i_izbori_2011.

Pogledaj kako se tope..ko led na sjeveru ;-)
To nije točno.

HSP i HDSSB nisu nikada držali lojtre HDZ-u, niti je to bilo potrebno. HDZ je 2003. formirao vlast s HSLS-om, DC-om, HSu-om i manjinama. Sveukupno 79 zastupnika.

2007. je vlast formirao s HSS-om, HSLS-om, HSU-om i manjinama - sveukupno 82 zastupnika.

Razlog topljenja postojećih stranaka su mnoge stvari, ali držanje lojtri HDZ-u nisu jer se to nije dogodilo. Pa HSP je najjači bio od 2003. do par mjeseci prije izbora 2007. (kada im izlaze Tadić i Rožić i kada im se potpora prepolovila na 7% i nakon toga nastavila padati) i bio je na cca. 15% upravo zato jer su bili najjača oporba HDZ-u. Pa jedan od "najkontroverznijih" poteza drIve je bio taj da je u drugu Vladu uzeo manjine i postavio Uzelca za potpredsjednika Vlade umjesto HSP-a s kojim je također mogao imati većinu.

HDSSB je s 3 mandata narastao na 6 mandata od 2007. d0 2011. kada im je u Saboru bio Burić koji je stalno palio po HDZ-u, a da ne napominjem da je HDSSB skoro uvijek podržavao Milanovićevu Vladu kada je to bilo potrebno
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 10:44   #73
Jović na N1 odlično objasnio situaciju HNS-a.
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 11:10   #74
Quote:
ivan.iv kaže: Pogledaj post
što želi HNS i Vrdoljak, prvo su htjeli da se izglasa nepovjerenje Vladi, i bili ljuti što SDP to nije potpisao, sada isti taj hns zeli u vladu..
pa čemu glasanje ako je tako, mogao je isto most ostati u vladi ili da se sada i sdp prikljuci vladi..nejasno je sto želi hns
Nakon što smo imali vladu koja je rušila samu sebe.... sada ćemo imati i stranku koja će glasati protiv vlastitog zahtjeva za rušenjem vlade i ući u tu vladu

Hrvatska politika
RodneyTrotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 11:17   #75
Quote:
RodneyTrotter kaže: Pogledaj post
Nakon što smo imali vladu koja je rušila samu sebe.... sada ćemo imati i stranku koja će glasati protiv vlastitog zahtjeva za rušenjem vlade i ući u tu vladu

Hrvatska politika
Ovo ni Monty Pythonovci ne bi uspjeli smisliti.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 11:45   #76
Quote:
RodneyTrotter kaže: Pogledaj post
Nakon što smo imali vladu koja je rušila samu sebe.... sada ćemo imati i stranku koja će glasati protiv vlastitog zahtjeva za rušenjem vlade i ući u tu vladu

Hrvatska politika
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ovo ni Monty Pythonovci ne bi uspjeli smisliti.
Glavno da imamo vas koji im se smijete a oni npr. Vrdoljak tko zna koliko lovu je spremio u dzep zadnjih 4,5 godina. Nece mu skoditi jos 3,4 godine.
Nije on jedini svi su isti ili slicni.

Prije ce bit da smo svi mi Monty Pythonovci .
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 12:07   #77
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Joj teorija urote. Vrdoljak se želi riješiti AMT jer mu je izravan konkurent. Zato joj je i podmetao klipove u kampanji i siguran sam da se nada da će nakon koalicije s HDZ-om otići iz HNS-a.

Osim toga ulaskom u Vladu Vrdoljak zadržava veliku biračku bazu jer može zaštiti sve svoje nesposobne pizdeke koje je potrpao po razno raznim javnim poduzećima. WIN-WIN situacija u njegovim očima jer mu ostaje stranka sa solidnom biračkom bazom bez konkurencije u borbi za vrh (ili barem s jedni konkurentom manje).

A Hrvatska može mirno spavati jer će se napokon netko brinuti o našoj djeci.

EDIT:

Rekao bih da je kolacija HDZ-HNS-SDSS gotova stvar. HDZ-ov portal je već počeo pripremati ovce:


http://direktno.hr/direkt/nakon-pakl...nje-zlo-88017/
Biti će vrhunski kada u sklopu rekonfiguracije odleti i Marić radi kojega je i puklo s Mostom.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 12:17   #78
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Biti će vrhunski kada u sklopu rekonfiguracije odleti i Marić radi kojega je i puklo s Mostom.
kad im hns počne postavljat uvjete kroz mjesec dva puknut će koalicija prije nego postave sve državne tajnike
plavi pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 12:32   #79
HNS, kakvo god mišljenje netko imao o stranci, će kao ovakav nestati ako uđe u koaliciju s HDZ-om.

Prvo, mislim da je ogromna greška predsjedništva stranke da su dopustili da postanu taoc jednog čovjeka kao što je Vrdoljak, čovjeka koji vuče iza sebe dovoljno potencijalnih afera da postane mali Sanader. Još prošle godine sam pričao s prijateljicom koja je visokopozicionirani dužnosnik HNS-a i ispričao joj šta se sve priča u kuloarima oko Vrdoljaka i rekao joj da bi možda bilo pametno da razmisle da ga se riješe. Nije mi povjerovala, ne baš 100%. Sad je malo drugačija priča.

S druge strane, ovakav HNS, koji nije naslonjen na jaki SDP, jednostavno nema smisla jer sami nisu dovoljno jaki da budu odlučujući faktor na političkoj sceni. Nisu krenuli putem da privuku nezadovoljne kadrove i članstvo SDP-a i protestne birače pa da pokušaju postat najjača opozicijska stranka u državi. Pretpostavljam zato što Vrdoljak zna da bi ga kad-tad dočekala afera iza ugla koja bi diskreditirala i stranku i njega.

Koalicija HNS-a s HDZ-om bi imala smisla ako će se HDZ pretvorit u građansku stranku desnog centra, ono što se sramežljivo priča od kad je Plenković došao na čelo stranke. Ali mene, a niti širu javnost HDZ nije uvjerio da je promijenio ćud, možda su se tek počeli linjat.

Uglavnom, u sadašnjoj političkoj situaciji u Hrvatskoj, ako bi došlo do ove koalicije, bit će sljedeće posljedice:
- raspad i rasap HNS-a na sljedećim izborima, što će biti s njihovim članovima i biračima ne znam jer ne vidim srodnu stranku na sceni kojoj bi se priklonili
- jačanje desnice unutar i izvan HDZ-a jer desno orijentirani članovi HDZ-a neće pozdraviti ovu koaliciju

Ukoliko se dogodi, možda u sljedeće 3 godine budemo svjedoci nastajanja neke nove stranke centra, simbioze HDZ-a i HNS-a. I formiranje HDZ-a 1991.

Ali dobro, možda sam malo predaleko otišao.
Ian_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 13:20   #80
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Biti će vrhunski kada u sklopu rekonfiguracije odleti i Marić radi kojega je i puklo s Mostom.
Moji izvori tvrde da je to već gotova stvar: u sklopu preslagivanje leti i Marić.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.