Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2017., 14:13   #81
Quote:
glasnigovor kaže: Pogledaj post
Ljudi, probudite se!

Trebamo promjenu monetarnog sustava na svijetskoj razini jer je ovakvo stanje postalo neodrživo.

Trebamo novi sustav , sat za sat sustav, gdje za sat rada čovjek može dobiti sat rada drugog čovjeka.


Hoćemo besplatnu zdravstvenu zaštitu za sve!

Hoćemo brisanje svih dugova!

Hoćemo bezuvjetno dodjeljivanje sredstava potrebnih za život svima, zaposlenima ili ne, u visini od 20 sati tjedno, i 10 sati tjedno za svako dijete!
A da se ti probudiš i makneš od sekte zvane živi zid i ostale ekipe koja bi temeljni dodatak pa da se možda probaš i jednom zaposlit

Onaj koji (konkretno) sjedi pored mene ne može imat moju plaću i naša satnica zbog obavljanja različitog posla nije nista ni bi trebala bit,kao i u ostalim poslovima.

Nisu ti ni komunisti davali koliko ti je trebalo pa neće ni ovi sada a ni bilo koji ubuduće.

Imaš besplatnu zaštitu pogotovo ako ne radiš.

Ne stvaraj dugove.

Ako ti treba love ili se zaposli ili pronađi još jedan posao ili smanji troškove.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:26   #82
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Problem zašto se malo ljudi izvuče iz siromaštva je taj što ih isti ti siromašni s lošim navikama odgaju, i ne usade im vrijednosti samonapretka i štednje.

Da uđeš u neki geto, te tu djecu odgojiš kako srednji sloj odgaja svoju, i s 25 godina im daš da krenu od nule, 90% ih ne bi bilo siromašno.

Dakle loš odgoj, i ne usađivanje pravih životnih vrijednosti je problem što ostaju siromašni, nije problem to što čovjek radom ne može izać iz siromaštva. Tko ima volje, taj nije siromašan.
Ne znam točno što si htio ovim reći, govorimo o tome omogućava li ovaj sustav (o kojem je uglavnom riječ u uvodnom postu) izlazak iz siromaštva, ili ne. Odgovor je, omogućava za njih 16%.
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 17:52   #83
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
...
Da ne kvotam dio po dio, pošto ti je poanta da imaš određenu količinu para za "zabavu i sl." i da ti je bila ista prije kad si imao malo internetsa i sad kad imaš mob i puno internetsa... Odgovorio si sam sebi. Poslije ćeš imat još više internetsa i još nekaj novo pitanje kaj za iste te pare. Roboti će radit previše uređaja pa će bit jeftiniji, al još uvijek isplativi jer će cijene past na 50% a prodaja bit 4x veća i tak u krug.. A ti ćeš i dalje trošit isto ko i mi svi. I neko će ono kaj će tad bit u điru izradit, na početku skupo, a kasnije jeftino robotima...


S dodatkom da ti je izjava da je u IT sektoru (pogotovo u širem IT sektoru) zaposleno malo ljudi prilično smiješna...
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 21:33   #84
Quote:
Čekkić kaže: Pogledaj post
Da ne kvotam dio po dio, pošto ti je poanta da imaš određenu količinu para za "zabavu i sl
Pa da, govorim da je fight tko ce pokupiti fixed budget. Nema rasta. Pojedine firme mogu napredovati da preuzimaju trziste drugima, ali sve zajedno ekonomija stoji ili stagnira. Svatko je u stanju proizvesti koliko moze prodati, da ima duple proizvodne kapacitete onda ne bi mogao prodati visak.

Quote:
Čekkić kaže: Pogledaj post
S dodatkom da ti je izjava da je u IT sektoru (pogotovo u širem IT sektoru) zaposleno malo ljudi prilično smiješna...
Malo je IT zaposlenika prema ukupnom broju zaposlenih. Na brzinu googlanje: "Tech firms employed 5.7 percent of private sector workers in 2014" kazu za US. 5.7% nije puno, a pogotovo kad se tu radi o svim tech firms, ne samo IT firms i o svim zaposlenima u tim firmama, ukljucivsi managere i pomocno osoblje.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:56   #85
Quote:
gigranovic kaže: Pogledaj post
Da, ti kiosci su odlična stvar. Ima ih i kod nas. Staviš karticu, poklikaš što želiš naručiti i direkt ideš na posluživanje. Brzo i jednostavno. Zato je važno cjeloživotno obrazovanje, jer se sad višak radne snage može prekvalificirati u nešto što je traženo. Zaboravite na socijalističko - dobio sam posao i mozak u formalin do kraja života. Zaboravite diplome. Cjeloživotno učenje i više prekvalifikacija kroz radni vijek je naša budućnost. Kao i povećanje najma nauštrb vlasništva te mobilnost radne snage. I mislim da je to sasvim okej.
Ovo izuzetno lijepo zvuči, no što s profesionalnošću i stručnosti?
To je onda ono rad, da se radi a o kvaliteti nećemo.
Bojim se da to baš neće moći funkcionirati tako, barem ne u smislu mjenjanja zanimanja. Ako govorimo o usavršavanju ili različitim podvrstama određenog zanimanja onda to cjeloživotno učenje možda i ima smisla
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 12:58   #86
Cjeloživotno učenje iz STEM polja da, sve ostalo ne.
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 17:15   #87
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Ne znam točno što si htio ovim reći, govorimo o tome omogućava li ovaj sustav (o kojem je uglavnom riječ u uvodnom postu) izlazak iz siromaštva, ili ne. Odgovor je, omogućava za njih 16%.
Sustav omogućava, ali ne omogućavaju im njihovi roditelji, koji im ne usade prave vrijednosti. Da je tu djecu posvojila radišna obitelj iz srednjeg sloja s radnim navikama, i odgojila ih od 20-ete godine, te ih nakon toga prepustila ulici, 90% ih ne bi bilo siromašno, jer bi imali usađene prave vrijednosti.

Dakle roditelji su krivi, ovaj sustav je idealan za stvaranje bogatstva, ako znaš, želiš i spreman si se žrtvovati vremenom i radom kojeg uložiš.

Uostalom, kako će siromah naučiti dijete kako ne biti siromašan, kad očito niti je on znao, niti imao radne i životne navike da izađe iz siromaštva.

Ova poslovica vrijedi za bilo koju zdravu osobu:
Bill Gates — 'If you are born poor its not your mistake, But if you die poor its your mistake.'
Goku-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:59   #88
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Pa da, govorim da je fight tko ce pokupiti fixed budget. Nema rasta. Pojedine firme mogu napredovati da preuzimaju trziste drugima, ali sve zajedno ekonomija stoji ili stagnira. Svatko je u stanju proizvesti koliko moze prodati, da ima duple proizvodne kapacitete onda ne bi mogao prodati visak.
Nisi komentirao ono bitno pa ću ponovit. Imaš isto. Svega se proizvodi više pa je jeftinije pa ti ostaje za nešto novo...

Quote:
Malo je IT zaposlenika prema ukupnom broju zaposlenih. Na brzinu googlanje: "Tech firms employed 5.7 percent of private sector workers in 2014" kazu za US. 5.7% nije puno, a pogotovo kad se tu radi o svim tech firms, ne samo IT firms i o svim zaposlenima u tim firmama, ukljucivsi managere i pomocno osoblje.
Sumnjam da "tech firms" pokrivaju sve poslove koje je donijela digitalizacija, al čak da ti i to prihvatim, opet.. 6% je tri puta kolko ih radi u poljoprivredi pa mi ni to baš nije "jako mali broj"...
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 22:59   #89
Quote:
Čekkić kaže: Pogledaj post
Sumnjam da "tech firms" pokrivaju sve poslove koje je donijela digitalizacija, al čak da ti i to prihvatim, opet.. 6% je tri puta kolko ih radi u poljoprivredi pa mi ni to baš nije "jako mali broj"...
Pa neka je i dalje 2% poljoprivreda i tech se u ludilu digne sa 6% na 9% (50% povecanje, aposlutno nemoguce jer nema sposobnih ljudi za to). Ali izgubis 25% poslova koji se automatiziraju, dakle gubitak 22%. Da li je 6% ili 9% relevantno? Bas i ne.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 02:21   #90
Jedna mogućnost, kad se već nabacujemo idejama...

Umjesto UBI-a, radikalno povećanje mogućnosti usvajanja znanja, ali ne nužno specijalističkog znanja potrebnog da nađeš svoje mjesto u globalnom sustavu... već onog potrebnog da se formira manja samoodrživa zajednica, koja bi ipak imala i solidna tehnološka rješenja i resurse nužne za relativno zadovoljavajući materijalni standard.

O nekim drugim pogodnostima takvog društvenog modela da ne govorim... financijski izdaci se smanjuju, a neke potrebe se lakše zadovoljavaju u manjoj sredini.

Ovu samodovoljnost ne moramo shvaćati apsolutno, već djelomična što se tiče hrane i energije, puno znači.

Primjera takvih zajednica već ima po svijetu.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 03:15   #91
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Problem zašto se malo ljudi izvuče iz siromaštva je taj što ih isti ti siromašni s lošim navikama odgaju, i ne usade im vrijednosti samonapretka i štednje.

Da uđeš u neki geto, te tu djecu odgojiš kako srednji sloj odgaja svoju, i s 25 godina im daš da krenu od nule, 90% ih ne bi bilo siromašno.

Dakle loš odgoj, i ne usađivanje pravih životnih vrijednosti je problem što ostaju siromašni, nije problem to što čovjek radom ne može izać iz siromaštva. Tko ima volje, taj nije siromašan.
Sto volim ovakvo banaliziranje...Ti si rijesio problem siromastva u svijetu u tri recenice. Glupani siromasni, ne znaju kako je lako postati srednja klasa. Samonapredak i stednja? Zaboravio si moc pozitivnog razmisljanja. Ono, vizualiziras tuste cekove kako ti stizu u postanski sanducic i voila, eto te u srednjoj klasi. Ako nemas postanski sanducic, vizualiziras i njega. Ko ga jebe, kad je bal nek je bal.

Tvoj nacin razmisljanja je prijatelju posljedica loseg odgoja i neusadjivanja pravih zivotnih vrijednosti - jer prava zivotna vrijednost nije zgrtanje i kupovanje nekretnina za investicije, nego empatija, ljubav prema prirodi - biljnom svijetu, zivotinjama i ljudima. Ako ti to fali, a fali, fali ti zato jer te to nisu naucili roditelji koje opet netko nije naucio. I tako vi zivite u tom limbu besmisla i DIO STE problema. Samo sto izgleda ziveci tako arhaicnim zivotom naucenim iz teve reklama i velikih plakata ne vidite da cete postati vlastite zrtve.

Upozoravaju vas na to ovdje, na Forumu i ovoj temi likovi koji su izgleda, da sad ne idemo u presiroke rasprave, duhovno i civilizacijski dva stoljeca ispred vas potrosaca, relikata devetnaestog i mid-dvadesetog stoljeca, koji prezirete sirotinju jer si ne mogu priustiti LED TV a vi mozete.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 08:23   #92
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post

Iz 2 razloga: 1. zato jer je danas proizvodnja na nivou koji trziste prihvaca i nema potrebe za vise proizvodnje (npr. radis danas cekice i prodas X komada i taman da ih napravis duplo ne prodaju se jer ih ljudi ne trebaju). 2. zato jer ce kupovna moc s dizanjem nezaposlenosti padat.
A mozda ce neke stvari pojeftiniti masovnom proizvodnjom pa ce biti vise kupaca, to ti nije palo na pamet?

Zakaj je 2000. bilo vise mobitela nego 90ih?

Quote:

Omjer je naravno karikiranje, ali sta god se desi, uvijek je vodilja za management da se ustedi. To se moze na 2 nacina: 1. da se manje potrosi za isti output (ergo usteda), 2. da se s istom troskom poveca output, ali ta opcija je vrlo tesko moguca na prezasicenom trzistu - da McDonalds moze prodati vise burgera prodao bi ih, ali proda kolika je potraznja.
Proda ih toliko koliko je potraznja po ovoj cijeni. To ni u kojem svemiru ne znaci da je potraznja uklesana u kamen

Quote:
To je isto kao glumci ili muzicari, samo je kanal prezentacije drugi. Lova koju ljudi daju za show business je ogranicena. Mozes imati jos kanala, ali desit ce se samo preraspodjela love koju ljudi daju, obim ce ostati vise-manje isti.
Pa to nikako nije istina, ljudi bi davali vise na show business ako bi s manje zadovoljili osnovne potrebe. Pogledaj promet u kinima kad je dosla kriza, 2006 sam bio svaka 2 tjedna, danas svakih 12 mjeseci.

Quote:
Razlika je da je kod industrijalizacije gro ljudi islo raditi u tvornice, a kod digitalizacije samo vrlo mali broj ljudi koje zamjeni digitalizacija / roboti ce naci posao u IT podrucijma. Kod industrijalizacije je doslo do porasta potraznje za strojevima, pa za boljim strojevima i td. Danas za uvodjenje novog hardware-a isti proizvodimo i upogonimo s vrlo malim brojem ljudi, odatle ustede.
Nekad su ljudi radili 18 sati, pa 15 sati, pa 12 sati, pa 10 sati, pa 8 sati, o broju ljudi ne treba ni pricati, smanjeno je za red velicina i to ne 10x nego 20 i 30x i to se sve desava u zadnjih 150 godina. I gdje je sad problem u tome da jos dio ovih manje od 10% sto ih je preostalo odu negdje drugdje?
Ili da se radno vrijeme dalje smanji na 6 ili na 4 sata?

Quote:
Prije 20 godina mi je trebao internet, pa sam tada na internet koji se placao po minuti, kao i na PC trosio vise nego danas na mobitel. Danas na internet trosim puno manje, cijena za PC je ostala slicna, ali se manje brzo mijenjaju pa ne kupim svake 2 godine novi. Sve u svemu rekao bi da mi je trosak za uredjaje i pristup netu pred 20 godina i sada otprilike slican, samo sto se promjenilo na koje uredjaje placam. Da se pojavi nesto turbo bolje, onda tesko da bi trosio bitno vise nego bi postojece zamjenio tim boljim, no budget mi ostaje slican. Isto tako da mi netko ponudi 4 mobitela identicna ovom koj imam ne bi od toga imao neke koristi.
Pa ne bi rekao, danas trosim 35 kn mjesecno po osobi, na mobitel, telefon i tv nemam, internet imam samo na jednoj lokaciji i placam 135 kn samo net, a imao sam ga i na moru npr. 1990ih na Mobitelu i Cronetu su racuni za mob bili parato kn i jos net na dial up. 2000ih kad je dosao Vip sam se prebacio na HT bonove, pa je to odmah palo. Pa onda sve tako manje i manje. Laptop uz par upgradea je iz 2010, prije sam racunala (PC) nabavljao 1993 i tako svakih 2 godine do 2009. I sad evo vise to ne radim nego imam vise raspozivog dohotka za nesto drugo. E da, prije toga je bio jos jedan Atari, taman prije rata.

Nece se dogoditi nista strasno, sustavi su se prilagodjavali i prije na promjene koje je omogucila tehnologija.

Zadnje uređivanje lukarak : 05.07.2017. at 09:17.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 10:17   #93
Možemo mi toga hrpu nagađati, ali realno ne znamo što će sutra biti...Oko ove teme smo već imali eksperiment UBI-a u Finskoj , imali smo 6 sati radno vrijeme u Švedskoj tako da se već traže neke solucije.
Također, iz nekih krugova se spominje porezi na robote međutim po meni sve više izgleda da će ići dosta postupno.

Ono što ide u prilog je starenje stanovništva za 10-ak godina sve EU zemlje će imati prosjek godina preko 40, pa skoro već sada svi imaju izuzev Irske i još par zemalja.
Kina će imati u prosjeku 42 godine s time da će broj starijih od 60-godina biti povećan za 136 miliona u odnosu na 2010 godinu.
Već nešto slično vidimo u Japanu gdje se postupno zamjenjuje radna snaga koja ide u mirovinu sa robotima.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 16:43   #94
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Sto volim ovakvo banaliziranje...Ti si rijesio problem siromastva u svijetu u tri recenice. Glupani siromasni, ne znaju kako je lako postati srednja klasa. Samonapredak i stednja? Zaboravio si moc pozitivnog razmisljanja. Ono, vizualiziras tuste cekove kako ti stizu u postanski sanducic i voila, eto te u srednjoj klasi. Ako nemas postanski sanducic, vizualiziras i njega. Ko ga jebe, kad je bal nek je bal.

Tvoj nacin razmisljanja je prijatelju posljedica loseg odgoja i neusadjivanja pravih zivotnih vrijednosti - jer prava zivotna vrijednost nije zgrtanje i kupovanje nekretnina za investicije, nego empatija, ljubav prema prirodi - biljnom svijetu, zivotinjama i ljudima. Ako ti to fali, a fali, fali ti zato jer te to nisu naucili roditelji koje opet netko nije naucio. I tako vi zivite u tom limbu besmisla i DIO STE problema. Samo sto izgleda ziveci tako arhaicnim zivotom naucenim iz teve reklama i velikih plakata ne vidite da cete postati vlastite zrtve.

Upozoravaju vas na to ovdje, na Forumu i ovoj temi likovi koji su izgleda, da sad ne idemo u presiroke rasprave, duhovno i civilizacijski dva stoljeca ispred vas potrosaca, relikata devetnaestog i mid-dvadesetog stoljeca, koji prezirete sirotinju jer si ne mogu priustiti LED TV a vi mozete.
Joj što volim kad mi apologet siromašnih u 3:15 odgovara na poruku radnim danom u noći s utorka na srijedu. Onaj tko radi, taj nije budan u tu uru, ja sam legao u 11h i digao se u 6:15h jutros, a onda sam otišao raditi. Svi oni koji ne rade, uvijek su za poreze na ljude koji nešto i rade, i bore se za bolje sutra.

Siromaštvo je vrlo lako riješiti, samo treba raditi i štedjeti, i to je sva mudrost, nažalost, dobar dio ljudi nema volju ni disciplinu za provoditi te korake svaki dan.

Imam ljubav prema prirodi, a životinje još više volim, kuhane, na gradela, dinstane, ispod peke. Volim mnoge životinje na bezbroj načina. Umjesto da tipkaš poruke u gluho doba noći, pokušaj malo pripomoći ljudskom rodu, radi nešto korisno, jer život nije filozofiranje o prirodi, životinjama, reklamama i kapitalizmu, već se ujutro mora rano ustati ako želiš imati dobar život.
Goku-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 18:22   #95
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
A mozda ce neke stvari pojeftiniti masovnom proizvodnjom pa ce biti vise kupaca, to ti nije palo na pamet?
Dobro opažanje. Kad se zamijeni radna snaga sa robotima, pojeftinit će proizvodnja a samim time i cijena proizvoda jer robotu ne moraš isplaćivati plaću i u stanju je raditi 0-24 za razliku od radnika.
gigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 22:38   #96
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
eksperiment UBI-a u Finskoj , imali smo 6 sati radno vrijeme u Švedskoj tako da se već traže neke solucije.
Bio je i poduzi eksperiment UBI-a u Kanadi, koji je dao odlicne rezultate. Danas nekoliko drzava eksperimentira s UBI-e, Hrvatska sigurno ne, jer bi jalni skrci poludili od muke da se nekom da nesto za nista, iako s druge strane dajemo hrpu love varalicama koji su se docepali braniteljskog statusa i to je kao OK. U svim tim eksperimentima se gleda da li ljudi prestanu raditi, da li koriste taj dohodak da bi se obrazovali, pokrenuli neki svoj mali business koji ih vise ispunjava i radili pozitivne stvari.

Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Također, iz nekih krugova se spominje porezi na robote međutim po meni sve više izgleda da će ići dosta postupno.
Bill Gates to navodi kao neminovno. Ima i logike. Ako su porezi na kuce, na aute, na kucne ljubimce, zasto ne bi bio porez na automatizaciju rada? Hoces robota, OK, ali dio efekta ide drzavi pa u UBI.

Ono sto nismo imali je veliki gubitak poslova bez nadoknade, to nema povjesnog primjera.

Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Ono što ide u prilog je starenje stanovništva za 10-ak godina sve EU zemlje će imati prosjek godina preko 40, pa skoro već sada svi imaju izuzev Irske i još par zemalja.
Kina će imati u prosjeku 42 godine s time da će broj starijih od 60-godina biti povećan za 136 miliona u odnosu na 2010 godinu.
Već nešto slično vidimo u Japanu gdje se postupno zamjenjuje radna snaga koja ide u mirovinu sa robotima.
Da, ali kad ti umirovljeni odu, onda sta? Od cega ce ljudi bez prihoda placati robu?

Zadnje uređivanje Adelholzener : 05.07.2017. at 23:10.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 23:39   #97
Quote:
lavko kaže: Pogledaj post
Cjeloživotno učenje iz STEM polja da, sve ostalo ne.
Ne vidim zašto ne. Recimo, ne vidim razloga zašto se jednog ekonomistu ne bi moglo u cca 200 sati prekvalificirati u vodoinstalatera?
gigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 04:56   #98
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Joj što volim kad mi apologet siromašnih u 3:15 odgovara na poruku radnim danom u noći s utorka na srijedu. Onaj tko radi, taj nije budan u tu uru, ja sam legao u 11h i digao se u 6:15h jutros, a onda sam otišao raditi. Svi oni koji ne rade, uvijek su za poreze na ljude koji nešto i rade, i bore se za bolje sutra.
Nije da ti nesto bas i moram objasnjavati, ali evo, sigurno si u skoli ucio da je Zemlja okrugla i okrece se oko svoje osi, kao i oko Sunca. Ovo prvo je za pojasnjenje bitnije jer postoji nesto kao vremenske zone. Pa kad je 3:15 kod tebe, negdje drugdje je drugacije vrijeme. Tako je u Kanadi u to doba bilo 21:15 :GASP

Mogao sam i ne odreagirati na tvoj post, priznajem. Samo me uvijek iznova sokira proprocionalnost neznanja i arogancije.

E sad...siromastvo, uzroci, posljedice, utjecaj na drustvo, zemljopis, biologija, dostupnost obrazovanja i milijun drugi stvari...ne mozemo bas o tim stvarima. Ti si problem rijesio u dva koraka, sto se tu ima dodati:

Quote:
Siromaštvo je vrlo lako riješiti, samo treba raditi i štedjeti, i to je sva mudrost,
Hocu ti reci ovo - radni covjek je sto bi se reklo salt of the Earth - ti si frendu salt of the Earth. Vrijedan si, radis. Postujem. Ali daj, izadji iz kutije.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 17:43   #99
Izlazak iz siromaštva je moguć za svakog čovjeka koji to želi. Postupak nije mističan, ali je težak i traži disciplinu, onaj tko želi, to i uspije.
Goku-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 21:40   #100
Evo jedne vijesti vrlo relevantne za ovu temu:
https://financefeeds.com/robot-lawye...yees-sberbank/
Sberbank, poznata i u Hr, zamjenit ce u Rusiji 3000 zaposlenika u pravnom odjelu "robotima", odnosno algoritmima.
"In September 2016, Sberbank’s CEO Herman Gref forecast that in five years AI systems will be responsible for 80% of the decisions at the bank. This means that tens of thousands of people are about to lose their jobs, he told Russian media back then."

Evo, malo im je trebalo, ali automatizirali su jedan dio posla. Da li su ti ljudi mogli biti "bolji, marljiviji, pametniji" i sta vec nasi 1+1 jazavci govore? Jesu, ali ne bi im pomoglo. Kao ponudit ce im prekvalifikaciju, ali na kraju bit ce viska.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.