Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2017., 19:23   #1
Exclamation PONUDA: Rad na sandbox igri u Zagrebu

Pozdrav,

ovim putem bih htio predložit ljudima da ako žele da mi se pridruže u izradi sandbox igre poput GTA ili Revolt reboot s RC autićima.

Igra bi se radila u već dosta popularnom Unreal Engine 4 koji koristi PBR materijale i sadrži razne druge napredne stavke.

Ja sam već počeo modelirat grad, počevši s HNK i trgom maršala Tita i planiram ga proširit barem da cijeli virtualni centar bude unutar igre.

Tko hoće se pridružit i ima iskustva u modeliranju, game artu, programiranju ili nečem drugom što bi moglo koristit u svrhu razvoja same igre neka mi se javi što prije!


Inače, GTA vjerujem da je svima već poznat, a revolt možete pronać ovdje https://www.revoltrace.net/



I naravno, za sve one koji misle da nemam iskustva, samo pogledajte moj portfolio prije nego li dođete do zaključka:
http://filipvogles.com/
FilipWoggy is offline  
Old 27.06.2017., 12:17   #2
Hajd ti prvo kazi zasto si morao onaj prvi uradak zbrisat? Jer je meni osobno, mutna prica.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 27.06.2017., 20:18   #3
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Hajd ti prvo kazi zasto si morao onaj prvi uradak zbrisat? Jer je meni osobno, mutna prica.

Misliš na Zagreb u GTA IV/V?

Evo moram ispričat priču o tome onda...

Znači ja sam već neko vrijeme bio u kontaktu s zagrebačkom firmom koja razvija videoigre pod nazivom Gamepires, u potrazi za poslom... i dan-danas sam nezaposlen realno gledano. Uglavnom, dobio sam zadatak da napravim prop/rekvizitet kontejnera za smeće koji sam u više pokušaja i uradio točno, no bilo kako bilo oni nisu mene i dalje zaposlili nego ispada kao da su me iskoristili u svoje svrhe. I zato, potom sam htio im dokazat da znam baratat/upravljat tim poznatim programima poput 3ds max, Photoshop itd. kao i Unreal Engine 4, i stoga sam pokušao prebacit njihovu mapu iz Gas Guzzlers: Extreme u GTA V i IV, pošto sam veliki fan te igre i općenito serijala. Naglasio bih da Josip Barišić koji se bavi community managementom za tu firmu je odobrio i podržao moju objavu videa na YouTube i nije se ništa žalio s time da sam ja njima rekao da mičem video i sve vezano za mod odmah ako im smeta to, razlog zašto sam prebacio njihovu mapu je jer smo u solidnim prijateljskim odnosima, barem ja to tako sam smatrao. Nakon toga sam ih ponovno kontaktirao na e-mail i poslao sve te članke i objave na 24sata, INDEX, itd. vezano za taj rad i dodatno moj rad u Unreal Engine 4 na mom portfolio koji se nalazi na adresi: http://filipvogles.com/

Prije nego nastavim napominjem da sam stavio firmu Gamepires u credits/stavio da su oni autor i rekao da nije moja mapa te sam ih oglašavao/reklamirao i rekao svojim svim fanovima i ljudima koji su gledali video da pogledaju i kupe tu dotičnu igru GGE i DLC-eve.

Uglavnom, sve se okončalo time da je šef firme se počeo ljutit na to sve i zatražio da sve to maknem što je vezano za dotični mod, i onda sam ja redom proveo cijelo podne u brisanju toga jer je zaprijetio da će za tjedan dana gledat da li sam sve pobrisao.

Upravo zato sam maknuo i temu i sve ostalo vezano za mod kako bih izbjegao daljnje probleme i njihovu tužbu.


Eto to je uglavnom to, ako ima ikakvih daljnjih pitanja, slobodno me upitajte i ja ću pokušat odgovorit na njih najbolje što mogu.


Što se tiče ove igre koju spominjem u ovoj temi, radi se znači o igri napravljenoj od samog temelja do kraja, nikakva konverzija niti korištenje tuđih radova, no zato bi mi bilo dobro imat ekipu koja bi mi pomogla oko svega, ja bih naravno vodio tim i koordinirao sve.

Zadnje uređivanje FilipWoggy : 27.06.2017. at 20:21. Reason: Dotjeravanje teksta
FilipWoggy is offline  
Old 28.06.2017., 14:42   #4
Preskocio si onaj dio da si trazio da ti daju assete, pa si ih ripao iz igre nakon sto su odbili
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 28.06.2017., 17:31   #5
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Preskocio si onaj dio da si trazio da ti daju assete, pa si ih ripao iz igre nakon sto su odbili
Nije on odbio direktno, on je samo rekao da preporuča da napravim sam to pa da onda prebacim ako želim. Nije nikad zabranio da prebacim u igru Gamepires rad.

Quote:
Bok Filipe.

Trenutno ne trazimo nove ljude. Uzeli smo novog artista ljetos. Prije ljeta sam ti najavio da cemo uzimati nove ljude i da pripremis nesto za pokazati. Kada je doslo vrijeme za zaposljavanje, trazio sam te da posaljes radove, nisi se javio.
Sto se tice Zagreba, bilo bi puno bolje da ga sam napravis od nule...to bi za tebe bila puno bolja vjezba nego da ti saljem gotov proizvod pa da ti tu nesto prckas.
Osim toga davanje contenta bilo kome van firme nam nije praksa.
Vjezbaj, salji radove i cujemo se.

L.P
Damir Krajnovic
Kaže da im nije praksa davat content no opet nije rekao nešto tipa: "Ne smiješ koristit naš content bez dopuštenja" ili "Korištenje našeg contenta van našeg IP-a je zabranjen čin".

Gdje tu on odbija daj mi molim te reci. Ja ne vidim nigdje izravnu odbijenicu. Još uz to kaže da su me kontaktirali tražeći radove naknadno a nisu uopće, ne znam stvarno što reć. Koliko ja vidim sve što je odbijeno je slanje contenta/sadržaja u max sceni ili nešto slično, nije odbijena konverzija u druge igre na druge načine.

Ja se u svemu osjećam kao gubitnik a ne Gamepires ili bilo tko drugi jer sam iskorišten kao radna snaga bez da sam dobio lipu zauzvrat.
Činim uslugu još Gamepiresu što im reklamiram sadržaj i igru i dobijem ovo... ma dajte molim vas

Zadnje uređivanje FilipWoggy : 28.06.2017. at 17:47.
FilipWoggy is offline  
Old 29.06.2017., 00:28   #6
Quote:
FilipWoggy kaže: Pogledaj post
Nije on odbio direktno, on je samo rekao da preporuča da napravim sam to pa da onda prebacim ako želim. Nije nikad zabranio da prebacim u igru Gamepires rad.



Kaže da im nije praksa davat content no opet nije rekao nešto tipa: "Ne smiješ koristit naš content bez dopuštenja" ili "Korištenje našeg contenta van našeg IP-a je zabranjen čin".

Gdje tu on odbija daj mi molim te reci. Ja ne vidim nigdje izravnu odbijenicu. Još uz to kaže da su me kontaktirali tražeći radove naknadno a nisu uopće, ne znam stvarno što reć. Koliko ja vidim sve što je odbijeno je slanje contenta/sadržaja u max sceni ili nešto slično, nije odbijena konverzija u druge igre na druge načine.

Ja se u svemu osjećam kao gubitnik a ne Gamepires ili bilo tko drugi jer sam iskorišten kao radna snaga bez da sam dobio lipu zauzvrat.
Činim uslugu još Gamepiresu što im reklamiram sadržaj i igru i dobijem ovo... ma dajte molim vas
Dakle onaj gore komentar si ti shvatio kao dopustenje ka crackas igru i upotrijebis assete

Ok, gle, djelujes mlad i pomalo nagao, pa cu biti iskren. Sjebao si. Ona poruka vrlo nedvosmisleno znaci da ne smijes koristiti njihove assete u bilokojoj formi. Ono sto si napravio ne samo da je ispalo nekorektno nego je i potencijalno utuzivo. Moj savjet, razmisli dobro sto si napravio, ispricaj se ljudima i smiri malo dok ne skupis nesto iskustva i skuzis kako stvari funkcioniraju.
__________________
Zli zeleni kefir

Zadnje uređivanje Ego : 29.06.2017. at 00:39.
Ego is offline  
Old 29.06.2017., 00:34   #7
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Dakle onaj gore komentar si ti shvatio kao dopustenje ka crackas igru i upotrijebis assete

Ok, gle, djelujes mlad i pomalo nagao, pa cu biti iskren. Sjebao si. Ona poruka ti je nedvosmislea poruka da ne smijes koristiti njihove assete u bilokojoj formi. Ono sto si napravio ne samo da je ispalo nekorektno nego je i potencijalno utuzivo. Moj savjet, razmisli dobro sto si napravio, ispricaj se ljudima i smiri malo dok ne skupis nesto iskustva i skuzis kako stvari funkcioniraju.
Već sam dobio lekciju od njih, ne treba mi i tvoja. Ti si insider za Gamepires ili si u kontaktu s njima, čitam te kao knjigu... jer kako bi drugačije znao koji dio sam zaboravio a koji ne? Za tvoju informaciju sam se već i ispričao i sav sadržaj vezan za tu cijelu aferu izbrisao. Smatram da imam dovoljno iskustva da počnem radit bar kao junior 3D modeler, vidio sam ljude upola gore(portfolio) od mene koji su se zaposlili u istoj branši, pa i ja zaslužujem neki posao.

I ne možeš mi samo tako reć da se smirim, cure, ti i većina ljudi samo napadaju me, odbijaju a nitko ne bi prijateljski ništa samnom, i ne nije stvar u meni nego u ljudima, ljudi van ove države nisu ni približno takvi a znaju me solidno.

Kako bilo da bilo, briga me više i za Gamepires, Gas Guzzlers i druge njihove proizvode, neću više uopće imat s time posla nit namjeravam više išta prebacivat, tako da eto ako si mislio da hoću, znaj da neću i pobjedili ste. Sretno.
__________________
FV Portfolio - portfolio za arhitektonske vizualizacije: http://fvportfolio.com/
ArtStation FV Portfolio - portfolio za 3D dizajn u svijetu videoigara: https://fvportfolio.artstation.com/

Zadnje uređivanje FilipWoggy : 29.06.2017. at 01:25.
FilipWoggy is offline  
Old 29.06.2017., 03:36   #8
Mislim da je tema gotova
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 29.06.2017., 11:30   #9
Kako gotova kad sam je otvorio kako bih našao neku ekipu za razvoj svoje vlastite igre? To je više kao oglas/ponuda, kaj ne?!
__________________
FV Portfolio - portfolio za arhitektonske vizualizacije: http://fvportfolio.com/
ArtStation FV Portfolio - portfolio za 3D dizajn u svijetu videoigara: https://fvportfolio.artstation.com/
FilipWoggy is offline  
Old 29.06.2017., 11:55   #10
Posto sam jedan od igraca, koji snima na YouTubeu itd..
Moj prijedlog je da ne radis Sandbox igricu, prvo previse je Sandbox igrica a trenutna vodeca je 7 Days to Die, iako nije popularna, najbolja je trenutno,
prvo upali igricu, pogledaj, ako mislis da mozes bolje od toga, kreni raditi, ako mislis da ne mozes onda pravi nesto drugo.
Od mene imas veliko NE za Sandbox igricu, sa obzirom da vidim da ti treba novaca, prijedlog je da pravis Android igrice (SAM), tamo stavis reklame
i na konju si, malo odradis promociju te igrice i eto.
Đura2407 is offline  
Old 29.06.2017., 12:51   #11
Quote:
FilipWoggy kaže: Pogledaj post
Već sam dobio lekciju od njih, ne treba mi i tvoja. Ti si insider za Gamepires ili si u kontaktu s njima, čitam te kao knjigu... jer kako bi drugačije znao koji dio sam zaboravio a koji ne?
Meni je presmijesno da ti netko kaze misljenje kontra tvoga i ti ga nazivas insiderom od te firme kako bi ga diskreditirao. Stovise, cak i ako jest ili ako ima informacije koje nisi podijelio, itekako ih je potrebno znati. Zasto si ti nesto zatajio na forumu, znas samo ti.

Citiram mail koji si sam quotao:

Quote:
Sto se tice Zagreba, bilo bi puno bolje da ga sam napravis od nule...to bi za tebe bila puno bolja vjezba nego da ti saljem gotov proizvod pa da ti tu nesto prckas.
Osim toga davanje contenta bilo kome van firme nam nije praksa.
Vrlo jasno ti je receno da sam to napravis od nule, a davanje contenta van firme nije praksa. Ti si sam odlucio to napraviti kontra maila i onda se cudis sto su ti to rekli da maknes.

Tj. posto ti iz maila nisu rekli 'ne Filipe, ne smijes koristiti nas content' ti si zakljucio da smijes.

Jebiga, sam pao, sam se ubio.
__________________
All You Zombies.

Zadnje uređivanje phiber : 29.06.2017. at 13:22.
phiber is offline  
Old 29.06.2017., 15:26   #12
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Meni je presmijesno da ti netko kaze misljenje kontra tvoga i ti ga nazivas insiderom od te firme kako bi ga diskreditirao. Stovise, cak i ako jest ili ako ima informacije koje nisi podijelio, itekako ih je potrebno znati. Zasto si ti nesto zatajio na forumu, znas samo ti.

Citiram mail koji si sam quotao:



Vrlo jasno ti je receno da sam to napravis od nule, a davanje contenta van firme nije praksa. Ti si sam odlucio to napraviti kontra maila i onda se cudis sto su ti to rekli da maknes.

Tj. posto ti iz maila nisu rekli 'ne Filipe, ne smijes koristiti nas content' ti si zakljucio da smijes.

Jebiga, sam pao, sam se ubio.

Ajoj, bojim se. Ubijte me, samo dajte, činili biste mi uslugu.

Možda jesam lud, ali glup nisam te stoga znam da je to bilo i za očekivat da je admin ovog foruma na strani firme koja ima neki "kapital" a ne individualca poput mene. Tipično i ofucano
I da, imam osjećaj da je ovo sve stažirano, da phiber pita pa da ja krenem okretat kuglu a onda se pridružio i Ego... pa da, znam da ste vas 2 na istoj strani, nije mi ni čudno.

Još bih samo ovo rekao, Tomislav(vođa firme Gamepires) je mene nakon moje isprike savjetovao da radim HNK ili nešto drugo u Zagrebu, što, dam se kladit bi također odbili i samo iskoristili moje vrijeme i trud, no radim na tome ipak nadajuć se da nije tako, da plate 20kn, 20kn, ja bih bio zadovoljan ali preuzet moje radove bez ikakve kompenzacije jednostavno nije uredu po meni


Sad bih stvarno predložio da se vratimo na originalnu temu i razlog zašto ova tema je i otvorena

Quote:
Đura2407 kaže: Pogledaj post
Posto sam jedan od igraca, koji snima na YouTubeu itd..
Moj prijedlog je da ne radis Sandbox igricu, prvo previse je Sandbox igrica a trenutna vodeca je 7 Days to Die, iako nije popularna, najbolja je trenutno,
prvo upali igricu, pogledaj, ako mislis da mozes bolje od toga, kreni raditi, ako mislis da ne mozes onda pravi nesto drugo.
Od mene imas veliko NE za Sandbox igricu, sa obzirom da vidim da ti treba novaca, prijedlog je da pravis Android igrice (SAM), tamo stavis reklame
i na konju si, malo odradis promociju te igrice i eto.
To za sandbox imaš pravo, ne treba igra ni bit sandbox i Revolt reboot koji sam naveo, to i nije sandbox nego utrkivanje RC autića te bih da se radije radi na tome nego na sandboxu.

S time da to s RC autićima bi bilo super i za Android napravit Dapače!
__________________
FV Portfolio - portfolio za arhitektonske vizualizacije: http://fvportfolio.com/
ArtStation FV Portfolio - portfolio za 3D dizajn u svijetu videoigara: https://fvportfolio.artstation.com/

Zadnje uređivanje FilipWoggy : 29.06.2017. at 16:02.
FilipWoggy is offline  
Old 29.06.2017., 16:20   #13
Quote:
FilipWoggy kaže: Pogledaj post
Možda jesam lud, ali glup nisam te stoga znam da je to bilo i za očekivat da je admin ovog foruma na strani firme koja ima neki "kapital" a ne individualca poput mene. Tipično i ofucano
I da, imam osjećaj da je ovo sve stažirano, da phiber pita pa da ja krenem okretat kuglu a onda se pridružio i Ego... pa da, znam da ste vas 2 na istoj strani, nije mi ni čudno.
Javi se kad odrastes i naucis se civilizirano razgovarati. Kako nije prvi put da napadas ekipu koja se ne slaze s tobom, a sada se sluzis teorijama zavjere i nisi u mogucnosti pricati na normalan nacin, kljucam ovu temu.

Ne treba nam ovakvo podmetanje i teorije zavjere.
__________________
All You Zombies.

Zadnje uređivanje phiber : 29.06.2017. at 17:37.
phiber is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.