Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2017., 09:58   #381
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
calea
pa evo, u neka davna vremena su ljudi uplacivali mirovinu kao svoju stednju i u nekim godinama su mogli birati hoce li ju dobivati kao danas dozivotno, ili podici u komadu
jedna tada popularna investicija je bila izgradnja stambene zgrade i iznajmljivanje stanova
vidim ja situaciju jako dobro, zato i kenjkam o tom principu i vaznosti zdravih temelja
i ako cemo do kraja, isti ti zdravi temelji su bitni kako za vezu i brak, tako i za neku zajednicu,drzavu...
u vezi je takoder bitno da oboje doprinose, ne nuzno materijalno, a ne da jedno crnci dok drugo trosi i zajebava se
pri tome je po meni potpuno nebitno kojeg je tko spola, iako mozemo vidjeti da se cesto za zenu domacicu kaze kako s eona jadna muci i drzi tri kuta kuce (cije?), dok se za mukog cuje samo kako je popalitet na zeninoj grbaci
isto tako, za zenu ce reci kako se dobro udala ili ulovila dobru partiju ako si je nasla nekoga iznad svog ranga, dok za muskog neces cuti ni priblizno slican pohvalni izraz
Nije da se ja ne slažem s tobom, samo ističem da recimo Perličina mama ima svako pravo cmizdriti u ovoj situaciji jer pretpostavljam da nekada davno nije niti bila upućena u što će se pretvoriti ono što je uplaćivala, jer umirovljenici tog doba nisu živjeli na rubu egzistencije.

Ovo zadnje je podosta bilo izraženo s jedne i druge strane nekada. I posljedica toga je bila da je muškom zapravo ispod časti da ga "žena hrani".

Danas sve više vidim da se kućanski poslovi dijele, nerijetko čujem da se on dobro udao i da mala ima para za oboje, dakle, promijenile su se stvari.

Nekada je isto tako bilo nezamislivo da muško ode na porodiljni. Bio bi ismijan i od žena i od muškaraca. I to čak ne ni tako davno. Radi se o možda nekih desetak godina. A danas nije neobično da par sjedne, vidi što im je isplativije napraviti u sukladno tome odluče što će tko raditi.

Bit je u zajedničkom životu i zajedničkom doprinosu. Ionako nijedno od njih dvoje ne zna što im budućnost nosi i tko će u daljnjem životu imati više novaca i morati potegnuti jače. E tu je sva mudrost. Da budu jedno drugome oslonac u svim situacijama.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 09:59   #382
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
pitanje je za dečke ali takvi odnosi nisu ravnopravni i u pravilu smatram da osoba koja nije zaposlena ne treba niti ulaziti u vezu, bez obzira na spol
Ma hajde. Ionako je već dovoljno teško nać nekog tko ti je fizički napet, s kim se kužiš, klikćete, tko je spreman za nešto ozbiljno, s kim si odgovaraš u krevetu, uz hrpu ostalih kompatibilnosti pa da nekoga odjebeš jer je trenutno nezaposlen..i što, osoba se za pola godine zaposli i onda je sve super sve pet? Smiješno.
Ako nisi uz nekoga u njegovim teškim životnim trenucima, ne zaslužuješ tada niti njezine najbolje trenutke.
softsicher is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:04   #383
Quote:
softsicher kaže: Pogledaj post
Ma hajde. Ionako je već dovoljno teško nać nekog tko ti je fizički napet, s kim se kužiš, klikćete, tko je spreman za nešto ozbiljno, s kim si odgovaraš u krevetu, uz hrpu ostalih kompatibilnosti pa da nekoga odjebeš jer je trenutno nezaposlen..i što, osoba se za pola godine zaposli i onda je sve super sve pet? Smiješno.
Ako nisi uz nekoga u njegovim teškim životnim trenucima, ne zaslužuješ tada niti njezine najbolje trenutke.
ja se s tobom zapravo slažem ali je jako teško naći takvu osobu...obično nezaposlenu osobu žele samo za sex
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:16   #384
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=6266
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:18   #385
Quote:
softsicher kaže: Pogledaj post
Ma hajde. Ionako je već dovoljno teško nać nekog tko ti je fizički napet, s kim se kužiš, klikćete, tko je spreman za nešto ozbiljno, s kim si odgovaraš u krevetu, uz hrpu ostalih kompatibilnosti pa da nekoga odjebeš jer je trenutno nezaposlen..i što, osoba se za pola godine zaposli i onda je sve super sve pet? Smiješno.
Ako nisi uz nekoga u njegovim teškim životnim trenucima, ne zaslužuješ tada niti njezine najbolje trenutke.
Za tako nešto moraš poznavati osobu i dati joj priliku da ti pokaže tko je i zašto je nezaposlena. Ako ju odbije odmah u startu, teško da zna išta od toga.

Ovo što si napisao itekako stoji. Za ljude koji se već poznaju i znaju kakav je onaj drugi.

Vjerujem da i ti različito gledaš na poznanike koji su vječito nezaposleni i one koji su trenutno bez posla ili one koji su vječito u nekoj financijskoj krizi i one koji su zbog nekih nepredviđenih okolnosti zapali u financijsku krizu.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:21   #386
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
ja se s tobom zapravo slažem ali je jako teško naći takvu osobu...obično nezaposlenu osobu žele samo za sex
mislim da je najveca razlika je li netko privremeno nezaposlen i vrijedan, ili je trutina i od nezaposlenosti si je napravio karijeru
i to vrijedi prije veze, u vezi, oko veze....
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:41   #387
muškarce generalno ne zanima jesi zaposlena ili ne a trebalo bi
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 10:43   #388
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Nego, pitanje za dečke. Koliko vas bi bilo ispod časti da žena zarađuje više od vas i financira vas?
Nikakav problem , što pametnija i sposobnija to bolje. Eventualno u nekoj ekstremnoj situaciji gdje ja ne radim uopće a, ona zarađuje enormno puno.
Doduše možda bi se i tu dalo spasiti ponos tako da budem domaćica?
KurtTank is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 11:04   #389
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Nego, pitanje za dečke. Koliko vas bi bilo ispod časti da žena zarađuje više od vas i financira vas?
Ja bi pristao odmah!
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 11:12   #390
nećete taj film gledat'
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 11:29   #391
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Za tako nešto moraš poznavati osobu i dati joj priliku da ti pokaže tko je i zašto je nezaposlena. Ako ju odbije odmah u startu, teško da zna išta od toga.

Ovo što si napisao itekako stoji. Za ljude koji se već poznaju i znaju kakav je onaj drugi.

Vjerujem da i ti različito gledaš na poznanike koji su vječito nezaposleni i one koji su trenutno bez posla ili one koji su vječito u nekoj financijskoj krizi i one koji su zbog nekih nepredviđenih okolnosti zapali u financijsku krizu.
Po meni bi to problematično bilo da živiš u njemačkoj, danskoj, irskoj a nezaposlen si, ništa ne radiš, imam dosta ekipe vani i ponuda posla je zbilja ogromna, od onih žnj poslova do pripravničkih programa za vss za plaću 4x veću nego tu..situacija ovdje je kritična, svaka čast onima koji su našli mjesto pod suncem no mnogi nemaju ni mogućnost dokazat se, za plakati je iskreno koliko 30+ nezaposlene vss ekipe upoznajem svakog vikenda vani..poanta je, dobrom djelu ljudi je potrebno nešto više vremena da pronađe mjesto pod suncem ovdje i apriori odjebat nekog jer ne radi je besmislica a osoba ti je mimo toga skroz na mjestu.
softsicher is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 11:36   #392
Quote:
softsicher kaže: Pogledaj post
Po meni bi to problematično bilo da živiš u njemačkoj, danskoj, irskoj a nezaposlen si, ništa ne radiš, imam dosta ekipe vani i ponuda posla je zbilja ogromna, od onih žnj poslova do pripravničkih programa za vss za plaću 4x veću nego tu..situacija ovdje je kritična, svaka čast onima koji su našli mjesto pod suncem no mnogi nemaju ni mogućnost dokazat se, za plakati je iskreno koliko 30+ nezaposlene vss ekipe upoznajem svakog vikenda vani..poanta je, dobrom djelu ljudi je potrebno nešto više vremena da pronađe mjesto pod suncem ovdje i apriori odjebat nekog jer ne radi je besmislica a osoba ti je mimo toga skroz na mjestu.
Mašio si poantu. Da bi znao je li osoba mimo toga ok, trebaš ju poznavati. I u Njemačkoj, Danskoj, Irskoj ti se može dogoditi da budeš trenutno nezaposlen, a možeš bome biti i cjeloživotno nezaposlen. I to je ključna razlika.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 12:38   #393
Quote:
calea kaže: Pogledaj post

Nego, pitanje za dečke. Koliko vas bi bilo ispod časti da žena zarađuje više od vas i financira vas?
Ne bi mi bilo ispod časti da zarađuje više od mene (stvar ipak vjerojatno ne bi funkcionirala da zarađuje znatno više od mene, pogotovo ako će ta veća zarada značiti i rastrošniji lifestyle koji ja ne mogu i ne želim pratiti), ali bi da me financira. Možda bih i to podnio na kraći period u slučaju ostanaka bez posla, ali dugoročno siguno ne. Financijska samostalnost je bitan faktor. Kad te netko financira postoji element ovisnosti o toj osobi i teško je (rekao bih nemoguće) zadržati ravnopravan odnos.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:36   #394
Malo razmišljam, da imam 3x veća primanja, pa ne bi osobu odjebao zbog toga ako mi na svemu ostalome paše..pa čak i da su nam razlike u lifestyleu npr. ja si mogu priuštit putovanja ona ne, pa platio bih ja sve ako bi ostalo love na kraju mjeseca, ne vjerujem kako ljudi sebično gledaju 'svak nek plaća svoje'..istina, dosta muškaraca je takvo, no isto ne bih mogao reći za suprotan spol, baš ne poznam nijedan primjer gdje ona više financira zajedničke troškove..sad da li je to zbog još uvijek prisutnog, već umirućeg, patrijarhalnog konstrukta i 'muško mora biti muško' ili pojam hipergamija zbilja ima podlogu u realnosti..
softsicher is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:45   #395
Quote:
softsicher kaže: Pogledaj post
Malo razmišljam, da imam 3x veća primanja, pa ne bi osobu odjebao zbog toga ako mi na svemu ostalome paše..pa čak i da su nam razlike u lifestyleu npr. ja si mogu priuštit putovanja ona ne, pa platio bih ja sve ako bi ostalo love na kraju mjeseca
A sto ako ti ne ostane? Prekidas svoj lifestyle i prestajes putovati?
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:28   #396
Quote:
softsicher kaže: Pogledaj post
Malo razmišljam, da imam 3x veća primanja, pa ne bi osobu odjebao zbog toga ako mi na svemu ostalome paše..pa čak i da su nam razlike u lifestyleu npr. ja si mogu priuštit putovanja ona ne, pa platio bih ja sve ako bi ostalo love na kraju mjeseca, ne vjerujem kako ljudi sebično gledaju 'svak nek plaća svoje'..istina, dosta muškaraca je takvo, no isto ne bih mogao reći za suprotan spol, baš ne poznam nijedan primjer gdje ona više financira zajedničke troškove..sad da li je to zbog još uvijek prisutnog, već umirućeg, patrijarhalnog konstrukta i 'muško mora biti muško' ili pojam hipergamija zbilja ima podlogu u realnosti..
Ma ima. Meni su sve bivše bile boljestojeće od mene i uvijek su mi plačale hranu i ostale potrepštine. To je zaista ponižavajuć osjećaj nemoći. Nikaj ti ne kažu direktno ali jednostavno nakon nekog vremena shvatiš da si seksualni rob. Nikad više.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 20:52   #397
Sekualni rob zvuci dobro.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 08:12   #398
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Sekualni rob zvuci dobro.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Je ako voliš biti iskorištavan na takav način. Da nemaš svoje ja i da moraš izvršavat naređenja. Daj opet. Daj još. Zakaj si stao? Zakaj te glava boli? Jesam ti kupila tablete? Itd. Pukneš nakon nekog vremena.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:21   #399
Nikada to nisam gledala kao na neki problem. Nije mi smetalo ni ako zarađuje manje od mene ni ako više.. No onda sam počela uviđati kako to drugoj strani predstavlja problem jer ako sam nešto gledala i htjela, gledala sam na to odmah za oboje a ne samo za sebe. Što je počelo ispadati da ja kupujem ljubav a ja nisam htjela odreći se svog načina života i svojih želja samo zato što on u tom trenutku nije mogao "parirati" uz mene.

Tako da u zadnje vrijeme gledam na to kao jedan od faktora koji su mi bitniji jer ne želim opet doći u situaciji gdje će mi nabijati na nos kako je sve kupujem, plaćam, kako bi išla ovamo i slično..
nanulalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:27   #400
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
A sto ako ti ne ostane? Prekidas svoj lifestyle i prestajes putovati?
A ako ostane bez posla, ostavljas ju ili samo dajes vremenski ultimatum do kada se mora srediti?

Jer, ono, 'lifestyle'
e88e92 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:38.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger