Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2005., 21:00   #1
Kambodža

bio tko ?...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 10:39   #2
ustvari sto me prije svega zanima...kako, o kako dobit vizu ??
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 10:45   #3
Korisne Informacije* - Rollanje u KamboĐi

..
__________________
Seventeen Lashes

Zadnje uređivanje Roko : 28.06.2005. at 12:16.
Pygmalion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 12:20   #4
ja sam bio samo na granici sa Laosom. Bilo je puno ljudi s kojim sam pricao i kazu da je krasno. Za Anghor Wat ti navodno treba bar 3 dana ako ga zelis detaljno obici.

Sto se vize tice lako ju dobijes u Bankoku koji ti je ionako odskocna daska za cijelu jugoistocnu aziju.

Iz Kambodje ti se isplati otic i u Vijetnam i Laos. Ovisi koliko vreman i novac imas.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 17:40   #5
da izgleda da je s vizom tako...cak se i na granici navodno moze dobit bez problema...
..vijetnam mi zvuci okej...al bi imao samo nekih tjedan dana za vijetnam...sta predlazes pod must ?...kakve su veze bangkog - sajgon ili iz cambodie do vijetnama ?...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 10:18   #6
ja sam cambodiansku vizu vadio na aerodromu u Siem Raepu, gradu pored hramova Ankgora. Letio sam iz Kuala Lumpura. Ankor Wat ti je samo jedan od hramova raštrkanih po jungli oko Siem Raepa. Zbilja su prekrasni, isplati se provesti barem 3 dana u razgledavanju. Kad si već tam, obavezno pogledaj i selo na vodi. Ceste su jako loše, najgori makadam kod nas bi za njih bio autoput. dobar site za cambodiu ti je talesofasia
jaffar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 12:08   #7
ja cu sletit u bangkok...planiram prvo tajland pa cambodia....tako da cu tamo sredit vizu ili na cestovnom prijelazu nemam druge opcije....znaci stacionirat se u siem raepu pa na turu...kako si ti obisao sve hramove ?...ima za iznajmit kombi ili tako nesto...koje selo je to ? ...kako se zove ?...
stranica izgleda odlicna ...thanx...:-)
si bio do phnom penha ?...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2005., 08:41   #8
preporučio bih ti da za odlazak u cambodiu ne koristiš direktan prijevoz kombijima koji nude agencije po bangkoku. iako su cijene vrlo povoljne, puno ćeš ugodnije putovat ak si sam organiziraš put. do granice možeš doći busom (mislim da postoji i kombinacija s vlakom). Kad pređeš na cambodiansku stranu u Poipet (ja sam putovao u kontra smjeru Cambodia > Tajland), uzmi taksi do Siem Raepa (Toyota Camri, 30ak USD, 3 sata vožnje), ima i buseva, al to je pravo mučenje jer je cesta jako loša i put traje oko 7 sati. za obilazak hramova najbolje ti je kupit 3-dnevnu ulaznicu (za to trebaš ponijeti i sliku da ti naprave pass). hramove možeš obilazit pješke,na biciklu,motoru,tuk-tuku,slonu...preporučio bih ti da si iznajmiš auto (20 USD po danu, jer su hramovi raštrkani na velikom prostoru, a po onoj vrućini dobro dođe malo rashlađivanja u autu s klimom. ne znam točno kak se zove ono selo na vodi, al pitaj svi će znat za floating village.
Siem Raep ti je dobro mjesto za opskrbiti se lonely planet vodičima (cijene 3-5 USD) i drugim knjigama o cambodii. isplati se i kupovati srebro i drago kamenje
nisam išao do phnom penha, al navodno je od siem raepa do njega bolja cesta, a do njega možeš i hidrogliserom po jezeru.
jaffar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2005., 12:47   #9
super...tako i planiram....bas sam gledao ima dva puta do phnom penha oko jezera pa cu vidit koji je kraci...ipak se moram vratit u bangkog na avion a sigurno ima svekupa kojih 6oo km... ...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 10:47   #10
Post

evo pisem ovdje da se ne mora kopat po tajland topicu…a i vrijeme je da kambozdzanska iskustva izdvojimo iz thai topica….
daklem macko…nema direktne veze bangkoksiem reap (gradic na sjeveru kambodze a koji ce bit tvoja polazna postaja za obilazak hramova) …opcija sa busom je ovakva kreces iz bangkoka i hvatas liniju za Aranyaprathet - mali gradic blizu granice tajlanda i kambodze…samo do tu vozi bus i to je zadnja stanica….busevi za aranyaprthet voze svaki dan sa stanice Morchit koja se nalazi na sjeveru Bangkoka, a dodjes do nje kako hoces..taski, tuk tuk, sky train….busevi voze za A. svako pola sata do sat vremena…preporucam da uhvatis bus u 7ipo ili 8 ujutro kako bi na granicu dosla na vrijeme…bus do A. vozi kojih 4ipo , 5 sati….kad dodjes na Morchit cimu udjes u kolodvor (unutra a ne salteri vani) karte se prodaju s desne strane ….preporucam da odes do prozora sa plavim oznakama jer je to prvi razred dok je crveni drugi koji staje na vise stanica i duze traje put…karte za A. se prodaju na prozorima 23-25 i 30-31…kad se ukrcas i dodjes do A. cim izadjes cekaju te tuku tuk vozaci…ukrcaj se i oni te za cca 5-10 minuta bace do granice….pazi da ti ne prenaplate…kad dodjes do granice malo je konfuzno…ides prvo na thai izlaz pa cambodia uzlaz…al ako imas vize ide brzo…a i ovako si dosla prije ljudi sa khao san roada iz bangkoka i ne moras cekat…kad predjes granicu sa kambodzanske strane dosla si u poipet...prva stvar na koju naidjes je rotor…ne bas pravi kao kod nas…al neka vrst okretista sa bezbroj ljudi koji te pilaju i nude ti prijevoz…njih ne sljivi pet posto i potrazi taksi…ma kako cuno zvucalo to je najbolji izbor za put do siam reapa….taksi ti nema oznaku vec ti ja zapravo svaki auto bijele boje ili crne marke toyota camri….dogovoris cijenu i on te dovede do cilja….to je ovako ukratko...jos nabacim koju sliku za ilustraciju...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 12:56   #11
sva sreca da si mi javio da si ovdje postao

thanks...

nego, koje su cijene na koje se moze pristati... naime, spominjes da pripazim da ne prenaplate... a ja nemam blage o kojim iznosima govorimo...
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 14:01   #12
evo cijene puta:

1.) taxi do Morchit bus stanice
ako se razbacujes 160 bahti $4.00 ...moze i 100...ja za nigdje nisam davao vise...
2.) bus Bangkok - Aranyaprathet
193 bahti $4.83 ...to je cijena karte..
3.) Tuk-tuk od bus stanice do granice
70 bahti $1.75
4.) Toyota Camry taxi Poipet do Siem Reapa
1800 baht $45 (ako vas je vise podjelite trosak)

UKUPNO: 2223 baht ili $55.58
:-)
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 14:31   #13
ja bi isto volio otici do Azije a pogotovo vidjeti Kambođu, Laos, ali znate i sami kako je, tesko je uskladiti vrijeme, novac i ekipu
zna li netko kako je sa bolestinama tamo? jer sam citao jedan blog pa mi se cini da se tamo lako razboliti, a uvjeti liječenja nisu bas idealni
WENZE is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 14:39   #14
Quote:
milk kaže:
evo cijene puta:

1.) taxi do Morchit bus stanice
ako se razbacujes 160 bahti $4.00 ...moze i 100...ja za nigdje nisam davao vise...
2.) bus Bangkok - Aranyaprathet
193 bahti $4.83 ...to je cijena karte..
3.) Tuk-tuk od bus stanice do granice
70 bahti $1.75
4.) Toyota Camry taxi Poipet do Siem Reapa
1800 baht $45 (ako vas je vise podjelite trosak)

UKUPNO: 2223 baht ili $55.58
:-)
+ to isto natrag
+ nocenje
+ ulaz u park
= ?
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 16:24   #15
cijeli taksija je oko 1500 ako podjelis recimo na 4 covika onda ti manje...karta je 20$ dnevna 40% trodnevna....nocenje sam ja placao 5$ dvokrevetna...eto pa zbroji ...
...
wenze ja kad sam poceo citat o bolestima mislio sam kako cu se razbolit cim nogom krocim tamo....malarija je jedina opasnost, a i to ne u ovim 'turistickim' podrucjima....pijes antimalarike i nadas se najboljem
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2005., 03:25   #16
ehh da mi je novaca, taj dio azije, tih par drzava su mi san obici od 1 u komadu, nadam se uskoro, zasad se moram zadovoljit sa juznom amerikom
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 15:58   #17
vize preporucam radit iskljucivo u ambasadi u bangkoku...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 16:40   #18
Quote:
milk kaže:
vize preporucam radit iskljucivo u ambasadi u bangkoku...
zasto?

naime, kako to traje dva dana, nikako se ne uklapa u koncept putovanja, jer previse vremena gubimo na samom pocetku, a Angkor Wat bismo htjeli obic na pocetku...

frendica ugnjavila ekipu u kambodzanskom konzulatu u Berlinu sa svojim pitanjima, da su je na kraju spojili nekom od glavnih faca... anyway, toliko je sarmirala tipa da joj je i svoju sliku poslao
no dobro, to na stranu, on joj je rekao da je onda najbolje na samoj granici izvaditi vizu... ok, da ce nas opljackat za 5$ (ako nam se ne da zajebavat i svadjat se s njima, ah covjek je bar iskren ), ali da to brzo ide, posebno ako se pojave dvije nasmijesene plavuse
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 14:48   #19
ako ste vec odlucili ic u kambodzu imaj na umu da je to ipak avantura...ja sam prizajem bio malo sokiran sa svime kad sam dosao tamo do granice...vodaju te naokolo nit znas kamo niti tko...svasta ti se moze dogodit...meni je pukao most kad sam se vracao pa smo morali kroz rizna polja i blato od dva metra po prolomu oblaka...pa je pukao amortizer na taksiju pa smo stali usred nicega i tako...dakle uvijek racunaj da imas sto vise vremena da ides dosta rano i da te ne uhvati noc na granici jer kazu da tada nije sigurno....na granci je kaos i svi ti se nude za sredit vize...djeca te vucu za dzepove...stvarno ne znas kome dat pasos, tko sta govori i koliko ce ti para pitat i koliko ce trajat...imaj na umu da to nije europa niti ima ikakve veze sa granicama koje si dosad vidjela....ja nisam zelio svoj pasos davat nikome i zato sam sve sredio u bangkoku...daklem nemojte radit gresku i pokusat vidit sve jer necete vidjet na kraju nista...pogledaj koliko imas dana i sto mozes i zelis za to vrijeme vidit....kad se vracas u bangkok pazi da to nije vikend jer je tad kaos i dvoje iz moje ekipe jednostavno nije stiglo na vlak za otoke i mrali su ostat noc u bangkoku...:-)
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 09:13   #20
Quote:
milk kaže:
pogledaj koliko imas dana i sto mozes i zelis za to vrijeme vidit....kad se vracas u bangkok pazi da to nije vikend jer je tad kaos i dvoje iz moje ekipe jednostavno nije stiglo na vlak za otoke i mrali su ostat noc u bangkoku...:-)
u tome i je baza, sto nemam toliko dana... jer gubim najmanje tri dana u Bangkoku ako idem tamo vadit vizu - dolazim u ponedjeljak u 13:30, dakle taj dan ne mogu predati zahtjev, vec tek sutra ujutro, sto znaci da tek u srijedu dobijam putovnicu nazad, dakle tek u cetvrtak ujutro mogu za Kambodzu...

a cetvero nas je, valjda cemo skuzit sta trebamo na granici raditi...
macka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.