Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 13:48   #2401
Jesu traženi slastičari u Švedskoj? Imate li kakvih informacija?

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
zlakopriva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 16:11   #2402
Mozes probat slat prijave na slasticarne, nista te ne kosta

guglaj konditori ili konditorier i ime grada npr...

Vamo su ludi za slatkim pizdarijama i vidim da to ide, al sad kolka je potraznja za radnom snagom, e to ne znam..
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 21:37   #2403
Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post
Mozes probat slat prijave na slasticarne, nista te ne kosta

guglaj konditori ili konditorier i ime grada npr...

Vamo su ludi za slatkim pizdarijama i vidim da to ide, al sad kolka je potraznja za radnom snagom, e to ne znam..
Na pojedinim mjestima sam naišla da traže dosta konditori i bakerai, pa ću obilaziti radnje sa CV-om, možda se nešto i potrefi.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
zlakopriva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 17:23   #2404
Pozdrav!

Kakvo je stanje s prvostupnicima (bacc.) elektrotehnike u Svedskoj? Ima li netko da je upisao master na KTH fakultetu? ili neki drugi studij gore, da mi iz prve ruke malo opiše kako je?
trofazni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 12:53   #2405
Malo istinitog teksta rekao bih

https://www.quora.com/Whats-the-dark-side-of-Sweden

Quote:
What's the dark side of Sweden?

Loneliness.

We don’t smalltalk. We prefer not to talk at all. I don’t know any of my neighbors and I rarely have in my previous apartments either, except when I’ve had neighbors that have been foreigners or drinkers.

Drinking used to be our free card for being sociable. But young people don’t drink as much because they mostly sit in front of a computer.

I read one answer on Quora from a foreigner who said that during his last two months in Sweden, the only person he spoke with was his wife. I have similar experience. You can easily spend months without talking to someone, except for saying “hi” when you go shopping for groceries: “Hi” when you go to pay. “Thank you” , when you get your change. “No” , when asked if you want receipt. In Sweden there is a law that every store has to ask every single customer every single time if they want a receipt. You can say “Yes” if you want the receipt, of course.

People don’t make friends. People don’t need friends. Most people expect the government to take care of them if they need help. Even parents will tell their grown children to ask the government for money if they can’t pay their rent.

One reason for the loneliness is that Swedish people are very anxious of doing something wrong or saying something wrong. This has an old tradition and still today there are many things a person could say that would immediately get him disqualified from the social group.

Most conversations among the middle class are superficial because Swedes are so afraid of conflicts. Nothing sensitive can be discussed, so topics are limited to things most everyone can agree on, such as “we should feel sorry for poor people”, or “Russia is dangerous”. I don’t actually agree on these things but I keep my mouth shut. Speaking against the consensus will just upset people, even insult them.

Note that none of these people will ever assist you or help you if you should need them. Your relationship with them is purely based on your fear of being shamed, an outcast. Because others won’t help you, you also don’t see any reason to help them.

After a while you will ask yourself if you are the one who is crazy, or if everyone else is. Then you will retreat and stop socializing because it is so pointless anyways. And most of the autumn and winter is dark… very dark.

How do people meet? Internet dating, mostly. Superficial dating where it is all about looks to get casual sex and feel good for a while. There you have the reason why Swedes love the gym and looking good: otherwise they are stuck in their small and lonely apartments.

This pathological loneliness is perhaps the reason why our politicians decided we needed to be more multicultural and opened the borders to large scale immigration.

EDIT: People have said in the comments that they visited Sweden and found Swedes talkative and friendly. That is true — Swedes are open and friendly to strangers, because we don’t have to worry about committing to a friendship. My answer describes living in Sweden, not visiting. Especially if you only visit in the Summer.
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 15:52   #2406
Mislim da je opcenito zapadna civilizacija takva(bogatije zemlje). Hrvatska ide tim putem takodjer, jer netko ocito jako dobro utjece na ljude da ako nisi s nama protiv nas si, sto dovodi do "sramote" u drustvu ili za drustvo. Ljudima se sustavno ubija zdrav razum. Do te granice da ljudi vise nemaju apsolutno nikakvog zivota I veselja, osim novca.
amstel is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 07:55   #2407
Ljudi si sami to dopuštaju, tj. rade. Nitko te ne može uvući u masu gluposti ako mu ti to ne dopustiš.

Mogu razumjeti tu hladnoću u odnosima, vuče se taj mentalitet vjerojatno iz dana kada se živjelo u surovim uvjetima da bi se preživjelo. Kada je bilo bitno da znaš da se moraš osloniti sam na sebe da bi izgurao.

Jedino što mi je neshvatljivo iz članka jest da ne pomažu jedni drugima. Zar je to stvarno tako? Uopće ne reagiraju na tipa da te netko napadne na ulici, da te treba odvesti u bolnicu, pozvati hitnu i sl.? Ili je to vezano uz neke druge stvari, pomoć na poslu, pridržavanje lojtri dok si na krovu nešto radiš (ako nemaš koga drugog, a hitno je)?

Ima doduše toga sve više i kod nas, ali ipak smo još dobri po tom pitanju.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 10:27   #2408
Da probam odgovorit sa mog gledista i upoznavanja svedske kroz ovo malo vremena sto sam ovdje (ali i poznavajuci neke druge narode s kojima sam imao kontakta)

Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Mogu razumjeti tu hladnoću u odnosima, vuče se taj mentalitet vjerojatno iz dana kada se živjelo u surovim uvjetima da bi se preživjelo. Kada je bilo bitno da znaš da se moraš osloniti sam na sebe da bi izgurao.
Vrlo vjerojatno to ide jos iz davnih vremena, iskreno sumnjam da su bili hladni kao ljudi jer su bili jako siromasni, pa su si mozda medjusobno i pomagali. medjutim, kroz zadnjih 70 god (od 2 svj. rata) su postali jako bogata i sposobna drzava. Pa se to mozda promjenilo. Ovdje si sam kriv za svoju sreci i svoju nesrecu. Drzava je jako dobro organizirana i ona ce se najcesce pobrinit za tebe ako ti nesto treba.
Mislim, ovdje mozete djecu izbacit na ulicu ja mislim sa napunjenih 16god i drzava ce ih smjestit u ucenicki dom, dat im djeparac i oni ce se skolovat.
Ali naravno, to su losi primjeri, ali ovdje su ljudi samostalni vec sa 18-19-20godina - zbog uloge drzave koja stipendira, potice i uloge poduzetnistva gdje uvijek ima nekog posla za svakoga (ofc. ako ste sved, ako niste, tu ce te malo zapet).
ALi znam dosta ljudi koji su sa 18 god odhebali od kuce i zive svoj zivot, bez da su trazili ili dobili 5kruna od svojih roditelja...


Quote:
Jedino što mi je neshvatljivo iz članka jest da ne pomažu jedni drugima. Zar je to stvarno tako? Uopće ne reagiraju na tipa da te netko napadne na ulici, da te treba odvesti u bolnicu, pozvati hitnu i sl.? Ili je to vezano uz neke druge stvari, pomoć na poslu, pridržavanje lojtri dok si na krovu nešto radiš (ako nemaš koga drugog, a hitno je)?
A little bit of both rekao bih..
Pomaze se i ne pomaze se... ovisi o susjedstvu i o ljudima... ali ako stvarno nesto zatrebas na ulici i pitas naravno da ce ti se pomoc. Ali nemoj se iznenadit ako se ljudi uplase i pobjegnu glavom bez obzira jer ne znaju kako reagirat..
Dogodilo se nebrojeno puta da smo htjeli zajednicku fotku il nesto i cim bi nekog zaustavili i pitali usrali su se i pobjegli (da ne bi bilo zabune, bilo je mjesano drustvo, park, u sred bijela dana).

Zene su se ovdje zakrvile za feminiziam i s onim "silovanjima" cim ih se pogleda pa s njima nitko bas i ne zeli imat posla ako ne treba.
Od kolege s posla, zena mu se spucala na pokretnim stepenicama, pala dole i krvava koljena i te spike, jedva se ustala.. uglavnom, nitko joj nije htio pomoci, samo su gledali u nju i otisli. Razlog - bilo je previse losih iskustava sa krivim tumacanjem u odnosima sa zenama i sad nitko ni da mrdne...

Tako da, kako sam rekao, little bit of both.... ovisi na koga naleti, najcesce je ovaj "hladniji" odnos primarniji... Tvoj problem, snadji se druze, samo mene ne pitaj... To se naravno samo odnosi na svede. Vecina kvartova okolo je puna nas imigranata (kako god se vec svi mi nazivali) koji su drugacijeg mentaliteta i stvari su puno bolje po tom pitanju. Ako trebas neku pomoc najcesce ce ti pomoc bez puno neckanja. Ja sam evo u zadnih par tjedana vidio par ljudi kojima su ispali novcanici.. i odma sam ih uzeo i vratio ih vlasnicima.. bili su ofc sretni a ja sam nastavio svojim putem.. ja sam bezpogovorno pomogao.. dali bi to oni napravili, mozda, mozda bi okrenili glavu.. ovisi o njima..

Znam da cim dodje negdje kod arapa, turaka, sirijaca, iracana i sl i krenes pricat arapski, farsi il stavec odma se okrece ploca, stizu popusti, bolja usluga etc... Ja cak stovise, vise volim obavljat stvari kod imigranata jer se lakse dogovorit i cesto je niza cijena jeld... mada, ne govorim ni arapski ni ista slicno.

Quote:
Ima doduše toga sve više i kod nas, ali ipak smo još dobri po tom pitanju.
Juzni narodi su opcenito super po tom pitanju..
Ali kod juznih naroda onda zbog te "dobrote" najcesce nailazis na prevaru, ruganja, ogovaranja iza ledja.... sa sjevernjacima odma znas na cem si.
Ako imas pravog frenda, to je frend za cijeli zivot.. ako ste si li la, sve super do neke razine.. ako si ne pasete znat ces to iste sekunde... vamo svedi jako dobro pamte kada ste dobri prema njima, i ako ostanete takvi, oni ce vam to vratiti bezpogovorno.. ali da bi ovdje imali dobrog prijatelja, trebaju proc godine!

dok je kod nas ulizivanje na veliko dok jednoj strani pase tko si i sta si... cim ti zatreba nesto, odma to pravo prijateljstvo pada u vodu i vidi se da je to bilo k.. od ovce..
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:48   #2409
Hvala na opširnom i korisnom odgovoru.

Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post
Vrlo vjerojatno to ide jos iz davnih vremena, iskreno sumnjam da su bili hladni kao ljudi jer su bili jako siromasni, pa su si mozda medjusobno i pomagali. medjutim, kroz zadnjih 70 god (od 2 svj. rata) su postali jako bogata i sposobna drzava. Pa se to mozda promjenilo.
Mentalitet, sam način "disanja" društva se teško mijenja. Uvuče se poprilično u pore. Kao i ovaj naš ovdje.

Quote:
Zene su se ovdje zakrvile za feminiziam i s onim "silovanjima" cim ih se pogleda pa s njima nitko bas i ne zeli imat posla ako ne treba.
Od kolege s posla, zena mu se spucala na pokretnim stepenicama, pala dole i krvava koljena i te spike, jedva se ustala.. uglavnom, nitko joj nije htio pomoci, samo su gledali u nju i otisli. Razlog - bilo je previse losih iskustava sa krivim tumacanjem u odnosima sa zenama i sad nitko ni da mrdne...
Može pojašnjenje u vezi ovoga?
Kakva kriva tumačenja? Ako je silovanje zna se što je i kako izgleda, isto tako i napastovanje. Čitala sam dosta o tome kako je porastao broj seksualnih napada i silovanja otkada se povećao broj imigranata. Našla sam neke statistike od švedske policije, sumnjam da bi lažne prijave ulazile u njih. Ili bi? Zašto su se žene tu zamjerile?

Quote:
Tako da, kako sam rekao, little bit of both.... ovisi na koga naleti, najcesce je ovaj "hladniji" odnos primarniji... Tvoj problem, snadji se druze, samo mene ne pitaj... To se naravno samo odnosi na svede.
Juzni narodi su opcenito super po tom pitanju..
Ali kod juznih naroda onda zbog te "dobrote" najcesce nailazis na prevaru, ruganja, ogovaranja iza ledja.... sa sjevernjacima odma znas na cem si.
..vamo svedi jako dobro pamte kada ste dobri prema njima, i ako ostanete takvi, oni ce vam to vratiti bezpogovorno.. ali da bi ovdje imali dobrog prijatelja, trebaju proc godine!.
To mi je ok. Ak sam ja ok ne treba mi od druge strane ništa više od toga, dovoljna je korektnost i direktnost.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 17:04   #2410
Zanimljiv onaj gore komentar. Nikad nisam tako doživljavao Švede (kao hladne) jer sam bio u Estoniji (slična zemlja po stanovništvu, razlika je da Estonija ima još više plavuša) i tamo su ljudi ful dobri i prijazni. Ali opet s druge strane, moja cura je stalno prigovarala da joj se nikad tako malo likova nije upucavalo ko tamo. Tak da ovo za društvenu korektnost prema ženama, feminizam i ostala sranja-lako moguće da stoji.
Posebno jer je čovjek dosta izričito i jasno rekao da Švedi nisu takvi prema strancima i da su prema njima high-life. Takvi su i Estonci, naprosto te obožavaju ako pričaš engleski. Pojma nemam kakvi su između sebe. Znam da furaju neku antirusku priču (grupno, kao kolektiv), ali zato istovremeno na individualnoj razini su im Rusi zakon , i to većini.

Znam da u Helsinkiju je baš bila mrtva tišina svaki put kad sam bio u tramvajima i da smo čak upozoreni da ne pričamo glasno jer Finci vole tišinu. Ali opet, kad smo ih na ulici pitali di šta kako skakali su od sreće da ti odgovore.

Ful čudni ljudi uglavnom, ali meni se oni svi dopadaju . Lijepa je Skandinavija, vjerojatno civilizacijski vrh današnjeg čovječanstva u većini gradova. Navodno je Goteborg jedini grad sasvim u banani, ali to sam samo pročitao na webu (naši ljudi) i ne znam detalje.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 18:52   #2411
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Može pojašnjenje u vezi ovoga?
Kakva kriva tumačenja? Ako je silovanje zna se što je i kako izgleda, isto tako i napastovanje. Čitala sam dosta o tome kako je porastao broj seksualnih napada i silovanja otkada se povećao broj imigranata. Našla sam neke statistike od švedske policije, sumnjam da bi lažne prijave ulazile u njih. Ili bi? Zašto su se žene tu zamjerile?
Hajd da probam iskomentirat
bas sam i prije tjedan dana slusao jednu raspravu o tome od par ljudi koji ovdje zive preko 20 godina.

ovo nisu moje rijeci, nego tudje rijeci, ali da prepricam:
1. Ako zena ovdje kaze da si ju silovao, ti si obiljezen za cijeli zivot, tesko ces naci posao, tesko ces uopce uspjet sa tom stignom makar to i nisi napravio.
2. Jedno vrijeme su zene to obilato koristile - e sad, ovo mi je bilo zanimljivo, nitko nije mogao znati ni skoro dokazati lazno silovanje, pogotovo ako ga prijave par dana poslije il stajaznam.... medjutim, onda su otkrili poveznicu, barem tako kazu, da su zene, zrtve silovanja, dobivale zbog toga posao i stanove....
3. znaju dosta prica o ljudima koji su bili prijavljeni za silovanje ni krivi ni duzni, ne kazem da su svi neduzni tu, jeld, ali vjerujem da ima takvih.

ovo je sad moje:
4. Zbog toga ovdje muski teze prilaze zenama i opcenito ne zele bas imat posla s njima osim ako one nisu zesce zagrijane... ofc, ima udvaranja, ali mislim da je dosta slab prosjek, ali zato svedi upadaju svim strankinjama bez frke...
5. tvoja izjava da se zna sta je silovanje ne vrijedi u svedskoj, jer ovdje je prosiren termin na sta se to odnosi...
https://www.thelocal.se/20170221/why...l-of-the-world
Quote:
Sweden also significantly broadened its definition of rape in 2005, which means the word "rape" can be used to record acts which would be called assault or bodily harm in other countries. That led to an increase in the number of rapes reported in the country in the years following the law change, which since appears to have levelled out, as the following graph shows:
5. svedska ima statistiku za sve, pa tako to nisu neke statistike, nego najtocnije koje mogu biti (od sluzbenih podataka jeld).
takodjer, tvoja teza o imigrantima pada u vodu sa statiskom
Quote:
Again, it doesn't ring true, and this time because the numbers don't add up. According to the Swedish National Council for Crime Prevention (Brå), the number of rapes reported annually in the country per 100,000 citizens has been relatively steady for almost a decade.

In 2016 there were 67 reported rapes per 100,000 people, 60 in 2015, 69 in 2014, 63 in 2013, 66 in 2012, 69 in 2011, 64 in 2010 and 2009, 59 in 2008 and 52 in 2007.

Those figures show there was actually a 12 percent dip in the number of rapes reported in Sweden in 2015 – the year the country received a record 163,000 asylum applications, at the peak of the refugee crisis. The figures for 2016 are preliminary.
6. takodjer, zbog toga svega, nije nista novo da ljudi snimaju osobe s kojima se zele seksati, za nedaj boze, da ih optuze...
npr. http://archive.is/Id9ea
https://www.reddit.com/r/TheRedPill/...ges_thanks_to/

7. a zasto su se zene zamjerile.. eto, gore sam malo nabrojao, a kolko je feminizam ovdje lud, evo ti jednog clanka, da vidis da neke stvari jesu totalno debilne (da ne bi bilo zabune, ja se zalazem za jednakost spolova, visinu placa, mogucnost da svi budu jednaki, ali neke stvari nemaju veze s mozgom).
http://www.breitbart.com/london/2017...en-mostly-men/
Quote:
Sweden’s environment minister has said reducing car numbers is a feminist issue as well as a matter of meeting carbon emissions targets, saying male drivers occupy space in Swedish cities ‘at women’s expense’.

@inzinjer
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Znam da u Helsinkiju je baš bila mrtva tišina svaki put kad sam bio u tramvajima i da smo čak upozoreni da ne pričamo glasno jer Finci vole tišinu. Ali opet, kad smo ih na ulici pitali di šta kako skakali su od sreće da ti odgovore.

Ful čudni ljudi uglavnom, ali meni se oni svi dopadaju . Lijepa je Skandinavija, vjerojatno civilizacijski vrh današnjeg čovječanstva u većini gradova. Navodno je Goteborg jedini grad sasvim u banani, ali to sam samo pročitao na webu (naši ljudi) i ne znam detalje.
Ako ne znas sta je finnish busstop, evoga
mislim da daje mnoge odgovore

Zadnje uređivanje Rebbit : 11.09.2017. at 19:02.
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:36   #2412


Al dobro, u Helsinkiju nije baš skroz tako. Samo što u tramvajima se muhe dosta dobro čuju

Estonci nisu baš takvi definitivno, a uvijek se govorilo da su oni i Finci isti. Sami Estonci su mi rekli da oni finski jako dobro razumiju, tj. vjerojatno je to nešto kao s nama i slovencima.

Vidim da za Šveđane postoje iste slike na googleu , a šta je onda sa Norvežanima. Njih doslovce nitko nikad ni ne spominje ?
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 17:59   #2413
Pozdrav svima.

Firma se smilovala i placa nam putovanje u zemlju po izboru. U dogovoru s kolegom, nagovorila sam ga da idemo u svedsku.
E sad, ne znamo jos koji grad ali me u biti zanima gdje mi preporucujete? Nisam nikad bila.
Mi bi u malmo ili stockholm. Imate za preporucit neki dobar hotel/stan, treba nam za dvoje ljudi na mjesec dana maksimalno. Koliko se krecu cijene najma ili hotela? Cijene opcenito?

I ono najbitnije, kakvi su šveđani? za šveđanke nek se sam raspituje.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 11:02   #2414
Ako odete u Malmo - Copenhagen vam je preko puta
Ako odete u Stockholm, onda je samo Stockholm

Malmo je dosta jeftiniji od Stockholma, Copenhagen je isti po skupoci ko Stockholm (bar po mom misljenju, mozda cak i malo skuplji).
Medjutim za Malmo se prica da nije bas neki ultra zabavan grad (znam za Cph i Sthlm), medjutim, ako mene pitas, ni Stockholm nije nesto zabavan grad, ali to je subjektivan dojam.
Pogotovo kad te zahebavaju za ulaz u klub da moras bit trezan, a shot kosta 10-15€


Svi hoteli iznad 150€ po noci su dobri
Stan necete dobit, osim preko AirBNB-a, al ne znam dal ti firma prihvaca airbnb.

A svedjani, pa ovisi na sta naletis, sumnjam da ces ko zensko imat problema kod pijanih svedjana.. Otvoreni su prema strancima, pogotovo iza ponoci kad su pijani ko letve.
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:48   #2415
Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post
Ako odete u Malmo - Copenhagen vam je preko puta
Ako odete u Stockholm, onda je samo Stockholm

Malmo je dosta jeftiniji od Stockholma, Copenhagen je isti po skupoci ko Stockholm (bar po mom misljenju, mozda cak i malo skuplji).
Medjutim za Malmo se prica da nije bas neki ultra zabavan grad (znam za Cph i Sthlm), medjutim, ako mene pitas, ni Stockholm nije nesto zabavan grad, ali to je subjektivan dojam.
Pogotovo kad te zahebavaju za ulaz u klub da moras bit trezan, a shot kosta 10-15€


Svi hoteli iznad 150€ po noci su dobri
Stan necete dobit, osim preko AirBNB-a, al ne znam dal ti firma prihvaca airbnb.

A svedjani, pa ovisi na sta naletis, sumnjam da ces ko zensko imat problema kod pijanih svedjana.. Otvoreni su prema strancima, pogotovo iza ponoci kad su pijani ko letve.
Ja si trazim ljubav zivota a ne ONS s pijanim svedjanima.

Airbnb, to je ono iznajmljivanje privatnih smjestaja?
Kaj se tice izlazaka, nije mi to prioritet. Vec duze vrijeme zelim ic u svedsku pa je ovo super prilika. a i naravno da cu morat obavit i neke stvari vezane uz posao. Nije da cu imat vremena previse tulumarit, vise patim na restače i dobru klopu.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 15:08   #2416
Da, Airbnb je iznajmljivanje privatnih smjestaja..

Sretno

Restace i klope imas koliko hoces i kakve hoces, s time ovdje neces imas problema
Za vrijeme rucka je sve jeftino (cca 8-10€ obrok ili all you can eat buffet + sok + desert) u vecini njih. To se ovdje zove Dagens Lunch ili Dagens Menu
Poslije podne krecu "normalne" cijene gdje tesko da budes prosla ispod 20-30€ za bilosta posteno...
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 15:38   #2417
Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post
Da, Airbnb je iznajmljivanje privatnih smjestaja..

Sretno

Restace i klope imas koliko hoces i kakve hoces, s time ovdje neces imas problema
Za vrijeme rucka je sve jeftino (cca 8-10€ obrok ili all you can eat buffet + sok + desert) u vecini njih. To se ovdje zove Dagens Lunch ili Dagens Menu
Poslije podne krecu "normalne" cijene gdje tesko da budes prosla ispod 20-30€ za bilosta posteno...
Vec vidim kak cu se udebljat. no dobro, imam vremena do putovanja, taman da skupim novce za finu papicu.

Hvala na informacijama i savjetima.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 18:36   #2418
Bok ekipa!
Treba mi info oko životopisa.
Naime, zanima me kakve CV-e preferiraju švedski poslodavci?
Koliko se ''hrvatski'' CV razlikuje od švedskog?
Koristiti europass ili neki drugi predložak (template)?
Općenito, primjer ''uobičajenog'' CV koji se šalje u Švedskoj.

Također, imam rodbinu u Švedskoj. I sada, zajedno s njim tražim posao (akademski sam obrazovan; područje pedagogije, psihologije, soc. rada, soc. pedagogije) na način da mi oni prevode oglase sa švedskog na engleski. Koliko se uopće isplati javljati na takve oglase (ako su objavljeni na švedskom, brijem da onda vjerojatno traže i osobu koja je govornik) ili da se javljam na oglase koji su objavljeni na engleskom i švedskom?
Ja,Lucifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 21:45   #2419
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Bok ekipa!
Treba mi info oko životopisa.
Naime, zanima me kakve CV-e preferiraju švedski poslodavci?
Koliko se ''hrvatski'' CV razlikuje od švedskog?
Koristiti europass ili neki drugi predložak (template)?
Općenito, primjer ''uobičajenog'' CV koji se šalje u Švedskoj.

Također, imam rodbinu u Švedskoj. I sada, zajedno s njim tražim posao (akademski sam obrazovan; područje pedagogije, psihologije, soc. rada, soc. pedagogije) na način da mi oni prevode oglase sa švedskog na engleski. Koliko se uopće isplati javljati na takve oglase (ako su objavljeni na švedskom, brijem da onda vjerojatno traže i osobu koja je govornik) ili da se javljam na oglase koji su objavljeni na engleskom i švedskom?
Ovo su ti sve regulirana zanimanja i trebas licencu za rad, tako da svejedno ti je koji je jezik dok ne dobijes potrebnu dokumentaciju od njih...potrazi posebnu regulativu za tvoje zanimanje, morat ces slati prijepis kolegija i masu cuda... ali u pravilu da, ako je pisano na svedskom ocekuje se svedski, iznimno negdje napisu bas, dobro poznavanje engleskog i osnove svedskog, ali sve ostalo je tecni svedski u citanju i pisanju...
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 09:08   #2420
Isplati li se doći u Švedsku kao liječnik na specijalizaciju?
Kad vidim neto plaću i životne troškove u kombinaciji s klimom i mentalitetom, možda je Njemačka ipak bolja, unatoč boljim radnim uvjetima u SW
Underground King is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:01.