Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2008., 10:59   #61
Imaš u samom centru Hotel Emonec, moja frendica je bila super zadovoljna.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 20:53   #62
hostel i hotel park, u hostelu dvokreventna pristojna soba 26 eura, dobra lokacija. clica je isto ok, ali nema wc u sobi.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 09:17   #63
Quote:
znatiželja kaže: Pogledaj post
clica je isto ok, ali nema wc u sobi.
da, ali kupaone su super, velike i čiste s odvojenim tuš-kabinama, nije problem. meni je bilo super tamo.
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 17:07   #64
Idem na Roglu na neko zakašnjelo skijanje,hotel Planja,tako našto!
Ima li ko kavih iskustava glede&usvezi ?
Clancy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 15:11   #65
kakvi su smještajni kapaciteti ljubljane...
Ima li ko kakav prjedlig za jedno noćenje, dve osobe...?
HuberRotomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 12:46   #66
Delenske toplice mmolim preporuke .... idemo nekoliko dana u Dolenske, smještaj imamo, ali nas zanima što bi mogli u okolini vidjeti, prirodne ljepote, zanimljivosti.
Svejedno dali pješke ili autom
SANVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 12:48   #67
Nema puno postova o sloveniji a još manje u ljubljani, pa evo onda da ovdje pitam i nadam se da se nebu niko ljutio kaj planiram za vikend do Ljubljane...
Davno sam bio zadnji put pa ak neko zna di bi mogli ja i cura naći povoljen smještaj, može i neki hostel ali bi bilo dobro s dva kreveta, kaj treba vidit u Ljubljani obavezno i kakve su cijene u restoranima i bircuzima...
Unapred fala...
HuberRotomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 13:49   #68
U LJ (to ti je nekih 5-10 minuta peške do samom centra grada) kažu da je super hostel Celica (bivši zatvor, sada hostel). http://www.hostelcelica.com/

Onda i u samom centu LJ imaš i ovaj hotel --> http://www.hotel-emonec.com/

Evo još par linkova:
http://www.slovenia.info/ (i http://www.slovenia.info/en/Places-y...sights=0&lng=2)
http://www.burger.si/
http://www.ljubljana.si/

A cene su ti slične hrvatskim, hrana u trgovinama je jeftinija a sam centar Ljubljane ti je dosta skup. Recimo pivo u kafiču u prosjeku 2,5 EUR (negdje manje, negdje više - najskuplje na Prešernovem trgu 3,30 EUR), pizza 7+ EUR, cola 2 EUR, kava s mlijekom 1,20+ EUR.

A onda za vidjeti: sigurno Ljubljana, Bohinjsko jezero (Bohinj), Blejsko jezero (Bled), Soča, Trenta pa naravno i ovo što ti je Diogen preporučio. A ostalo zavisi od preferencija...
Axi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 12:52   #69
Jel netko nedavno putovao Ljubljana - Brnik, da li se šta promjenilo ?
hvala !!
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 00:56   #70
imaš privatni prijevoz koji vozi na relaciji LJ-aerodrom i obratno, jako je povoljno (5 eura) i možeš rezervirati kartu preko neta.

http://www.prevozi-markun.com/slo/

ja tako idem uskoro i nadam se da funkcionira, jer ovaj njihov jebeni javni bus ne vozi s aerodroma iza 20 h
__________________
...wir standen ständig auf dem Schulhof in der Ecke und wir tauschten tief enttäuschte Blicke aus
miss l on the road is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 10:22   #71
puno ti hvala na ovom infu, pogledati ću
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 11:02   #72
Na stranicama HZ-a nema za izracunati koliko je karta za Ljubljanu iz Zagreba. Ili ne mogu naci
Post od prije tri godine kaze 133 kune povratna karta. Koliko je danas? I je li netko putovao vlakom do Bleda iz Ljubljane? Kakav savjet? (Ili je bolje busom)
Tnx
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 11:32   #73
Ja sam nazvao HŽ, 144kn je povratna, ZG-LJU
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 17:26   #74
Celje, stari grad

Preporućujem Celje kao destinaciju... Grad nije (pre)velik, može se svašta pronaći, cijene su povoljne (Ljubljana je skuplja).
pilotka737 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 19:17   #75
Molim vas, ako zna tko kakav je nocni provod na Kranjskoj gori? Naime islo bi nas osam (ne)skijasa iz Splita, pa me zanima. Hvala
michael80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 20:05   #76
Ljubljana

Bok !

Planiram otići na jednodnevni izlet u Ljubljanu. Imat cu i vise od pola dana za razgledavanje. Dolazim vlakom. Pa molio bih sve koji znaju kako da to vrijeme iskoristim i kamo sve da otiđem rado nešto napisu i pomognu.

Hvala unaprijed
bugy_bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 21:03   #77
E ovako. Kad dođeš u Ljubljanu na željeznički, prijeđi lijepo preko ceste ravno u ulicu zove se Miklošičeva i idi njome do kraja, dovest će te do Prešernovog trga. Sama Miklošičeva ima par zanimljivih zgrada s jos zanimljivijom fasadom. Zapamti Miklošičevu i po dobrim Kebabima, pa kad ces se vracati natrag prema zeljeznickoj, pocasti se s kebabom tipa koji je zadnji u ulici. Najbolji kebab i Ljubljani, makar sama kebabdžinica izgleda prilicno jadno. Ali dosta o kebabima.
Na presernovom trgu mozes pogledati kip Preserna, prekrasnu roza crkvu, za koju ne znam kak se zove ali sam tamo znala ici na pokoju misu. Ako gledas prema crkvi, iza tebe ces vidjeti prekrasan most koji zovu Tromostovje. Od crkve nalijevo su dvije ulice, jedna je shopping ulica Čopova, druga vodi prema kongresnom trgu, izmedju njih je Zgrada sa impozantnom fasadom i balkonom, to je Julijina kuća (od Prešernove drage). Preko mosta Tromostovlja je poznata Plečnikova tržnica, vrijedi pogledati, jer ju je izgradio njihov najpoznatiji arhitekt, a iza trznice je impozantna katedrala, kojoj opet ne znam ime ali vrijedi pogledati. Ako ides uz Ljubljanicu prema istoku, doci ces do Zmajskog mosta, isto lijepe ostavstine Ljubljancanima, oko koje kruzi zanimljiva Legenda kako je bas tuda prosao sam Odisej.
Ako sa Presernovog trga krenes preko tromostovja, dolazis na staru Ljubljanu, mozes setati uz Ljubljanicu, koja je puna kafica, njihova ˝spica˝i uzasno podsjeca na Amsterdam ili ulicu paralelno s Ljubljanicom, koja podsjeca na staru Italiju - tamo su skupe trgovine lijepi restorancici, fontana poznatog tipa kome opet ne znam ime i mislim da je vijećnica ili općina. Iz te ulice mozes okolo svrljati po ulicicama, koje te dovedu do dvorca koji je na brdu i s kojeg se pruza pogled na Ljubljanu.
Kongresni trg je isto lijep i trenutno jako lijepo okicen sada za blagdane, s njega ces vidjeti veliku zgradu univerze. Od kongresnog trga ravno, mozes doci do velike nacionalne knjiznice NUK, a odmah iza nje su Križanke, stari amfiteatar.
Ako s Prešernovog trga ideš ravno, po ulici koja je paralelna s miklošičevom, Čopova, možeš malo prošopingirati, ili prijelaskom preko ceste otići u dobar meksički restoran Joe Penas. Ako produžip tom ulicom, doci ces do Parka Tivoli - vrijedi pogledati.
Ako želiš provesti dan u shoppingu, odmah na željezničkoj pitaj za vlak za BTC, ili uzmi kod pošte (na kraju Čopove ulice) bus 27, koji te vodi u veliki kvart BTC ispunjen ogromnim trgovackim centrima - ali to bih preporucila poseban odlazak, jer da se obidje pomno cijeli BTC, trebas minimum dva dana.
Nadam se da sam pomogla.
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 20:43   #78
E super, ovo je ko prava karta.. Tnx
bugy_bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 18:47   #79
hehe, ako trebaš još šta, pitaj :-)
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 13:18   #80
vidim da se kužiš u Ljubljanu, pa ajd preporuči neko dobro mjesto za nešto fino pojesti, ne pizzu i kebab, nego neki ok restoran s dobrom klopom i, još važnije, dobrom atmosferom (frendica nas par cura vodi na 2 dana).

a nakon toga ćemo nastaviti u noćnom obilasku, pa bi nam i za to dobro došla preporuka. neko ok mjesto s dobrom muzikom (preferencija rock) koje duuugo radi.

thanks!
m.a.r.t.y is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.