Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2005., 09:49   #1
Question Trudnoca u 57. godini?

Potaknuta vijescu da je jedna od prominentnijih pripadnica zagrebackog jet-seta, vrhunska intelektualka trudna u 57. godini, I wonder?

znam, znam, to je njeno tijelo, njeno pravo, ona s njim moze raditi sto god ona i njen suprug zele, ne zelim dovoditi u pitanje njeno pravo na izbor. Ali, ja osobno sumnjam da bih se u takvo nesto upustila. Jer, ona ce imati 65 godina kad joj dijete krene u skolu (muz skoro 80!!!). Bez obzira na cinjenicu da ce to dijete biti financijski veoma dobro zbrinuto, je li posteno donositi dijete na svijet znajuci da ce ono dobar dio odrastanja provesti bez bar jednog roditelja?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 10:06   #2
Hmm ja to ne gledam tako..
Mislim da će je dijete pomladiti i razveseliti. Ima dosta godina, love, stvorenu karijetu i još mnogo toga, da može mirno uživati u klincu.
Tko garantira nerođenom djetetu, općenito, da mu jedan od roditelja neće poginut u saobraćajnoj nesreći ili oboliti od neizlječive bolesti?
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 10:23   #3
zasto ne
neki u 50-tim tek pocinju zivjeti
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 10:46   #4
a ja sam mislila da asim vise ne radi
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 10:48   #5
Quote:
zlocestoca kaže:
a ja sam mislila da asim vise ne radi
Zašto bi to morao biti netko ala Asim? Moguće je da prirodno zatrudni...mala je vjerovatnost, ali je moguće
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 10:51   #6
Quote:
samo_svoja kaže:
Zašto bi to morao biti netko ala Asim? Moguće je da prirodno zatrudni...mala je vjerovatnost, ali je moguće
da, da, buduci da se menopauza obicno javlja izmedju 45 i 55 godine zivota ziher je bilo prirodno
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 10:59   #7
Quote:
zlocestoca kaže:
da, da, buduci da se menopauza obicno javlja izmedju 45 i 55 godine zivota ziher je bilo prirodno
"...Koji god razlozi bili, broj žena u svijetu koje dobiju svoje prvo dijete između 30. i 39. godine udvostručio se u posljednih 15 godina, a broj žena koje rađaju s 40 godina i više porastao je za 50 posto. Za žene koje razmišljaju o trudnoći nakon 35. godine postoje jedinstveni faktori rizika o kojima moraju razmisliti. "

Evo
http://www.iskon.hr/bebe/page/2002/10/17/0398006.html

..tako da je moguće
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 11:02   #8
mislim da mozemo mirne duse odbaciti mogucnost da je gospodja u 57. godini zatrudnila prirodnim putem.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 11:05   #9
Svašta. Sad više nisam sigurna da li je uopće dobro odlučiti se na dijete. Nije dobro ak ga želiš - nije dobro ak ga ne želiš.
Dok sam čitala vijest, meni je bilo drago zbog njih.
Previše se toga ograničava godinama, em si prestar za ponovo početi, prestar za zaljubiti se, prestar za dijete....
Ja joj samo želim da do kraja iznese trudnoću, a koliko će dugo poživjeti i provesti vremena sa tim djetetom, manje me brine.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 11:08   #10
Quote:
kemik kaže:
mislim da mozemo mirne duse odbaciti mogucnost da je gospodja u 57. godini zatrudnila prirodnim putem.
Baš, a to nije ni tema. Tema je njena trudnića. Neka je žena trudna. Po meni je hrabra
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 11:08   #11
Prvo dijete u 57. godini života?
Umjesto u doktora za umjetnu oplodnju, pametnije bi bilo da je pošla u psihića.
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 11:13   #12
Quote:
samo_svoja kaže:
"...Koji god razlozi bili, broj žena u svijetu koje dobiju svoje prvo dijete između 30. i 39. godine udvostručio se u posljednih 15 godina, a broj žena koje rađaju s 40 godina i više porastao je za 50 posto. Za žene koje razmišljaju o trudnoći nakon 35. godine postoje jedinstveni faktori rizika o kojima moraju razmisliti. "

Evo
http://www.iskon.hr/bebe/page/2002/10/17/0398006.html

..tako da je moguće
pa nije bas isto imati PRVO dijete sa 35,40 ili sa 57
jos kad sam procitala da su u igri vjerojatno blizanci - 100% je umjetna oplodnja

ali da se vratimo temo - meni je to grozno, dijete ce umjesto roditelja imati baku i dedu
zamisli kako ce ona sa svojih 65 ili on sa svojih 80 biti u stanju trcati za klincem po djecjem igralistu
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 11:19   #13
Quote:
zlocestoca kaže:
pa nije bas isto imati PRVO dijete sa 35,40 ili sa 57
jos kad sam procitala da su u igri vjerojatno blizanci - 100% je umjetna oplodnja

ali da se vratimo temo - meni je to grozno, dijete ce umjesto roditelja imati baku i dedu
zamisli kako ce ona sa svojih 65 ili on sa svojih 80 biti u stanju trcati za klincem po djecjem igralistu
Istina, nije baš uobičajena tako velika razlika u godinama između roditelja i djece. Međutim, neki ljudi su "mrtvaci" i sa 25 godina a drugi živahni do smrti. Stoga, nije to glavni problem.
Temeljno pitanje je kako to da se za prvo dijete odlučila tek sad? Zakašnjelo paljenje ili znakovi psihotičnosti? Ja mislim da njoj treba igračka....
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 11:22   #14
Igračka definitivno...no to nimalo ne znači da bu loša majka makar bu stara i bla bla
Ima mnogo mladih roditelja koji ne zaslužuju da ih se tako zove.
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 11:28   #15
Quote:
prometej kaže:
Istina, nije baš uobičajena tako velika razlika u godinama između roditelja i djece. Međutim, neki ljudi su "mrtvaci" i sa 25 godina a drugi živahni do smrti. Stoga, nije to glavni problem.
Temeljno pitanje je kako to da se za prvo dijete odlučila tek sad? Zakašnjelo paljenje ili znakovi psihotičnosti? Ja mislim da njoj treba igračka....
najlakse je stajati sa strane i suditi.

otkud znas da i prije nije razmisljala o majcinstvu?

moje osobno misljenje je da ta zena previse riskira, mislim na trudnocu samu, mogucnost kromosomskih anomalija i slicno. ipak, kad govorimo o fizickoj spremnosti za trudnocu, i daleko "manje podobne" zene odlucuju se za trudnocu i tada svi bez zadrske kazu kako je ta osoba hrabra. (mislim na zene s nekom kronicnom bolescu, cije trudnoce mogu biti daleko riskantnije kada se dogadjaju u daleko mladjoj dobi, od trudnoce ove gospodje.)
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 11:30   #16
ne znam bas jel bi ja svome djetetu htjela priustiti to da sa 15-ak godina mijenja pelene meni ili suprugu (koji je u ovoj prici jos ohoho stariji)
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 11:32   #17
Quote:
zlocestoca kaže:
ne znam bas jel bi ja svome djetetu htjela priustiti to da sa 15-ak godina mijenja pelene meni ili suprugu (koji je u ovoj prici jos ohoho stariji)
57+15=72

Koliko 72-godisnjaka poznajes, a da su nepokretni i da im treba mijenjati pelene?

I zasto mislis da ce to raditi to dijete? Cini mi se da su predobro situirani da bi do takvog scenarija uopce doslo.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 11:33   #18
Quote:
zlocestoca kaže:
ne znam bas jel bi ja svome djetetu htjela priustiti to da sa 15-ak godina mijenja pelene meni ili suprugu (koji je u ovoj prici jos ohoho stariji)
Mislim da taj problem godina je njihov problem sa kojim će se nositi cijeli život/ako to vide kao problem/. A dijete..ono bu sretno kaj je rođeno
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 11:35   #19
Quote:
samo_svoja kaže:

Ima mnogo mladih roditelja koji ne zaslužuju da ih se tako zove.
Bogami.


Uostalom, koji je glavni argument koji potezu oni koji se zgrazaju nad kasnim roditeljsktvom?
Trcanje po igralistu? Yeah right, klinac od 6 godina ionako ne zeli roditelja ni blizu vidjeti na igralistu.

Umrijeti ce mozda prije nego sto vide svoje unuke, ali kako je netko napisao, to se bilo kome moze dogoditi.

Odgajat ce ih baka i djeda? Pa? I mene su. Pored zivih, zdravih ali zaposlenih roditelja.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 11:40   #20
Quote:
violent_femmes9 kaže:
[B]najlakse je stajati sa strane i suditi.

otkud znas da i prije nije razmisljala o majcinstvu?
/B]
A otkud ti znaš da jest? Možda joj je Krsto branio? A što ju je sad nagnalo da se odlučila na tako hrabar korak u 57-oj? Jel' to razborito?
Ne sudim je, neću ja dijete odgajati...samo komentiram. A da bi joj zamjerio na tome - zaista ne bi. Njeno dijete - njena "briga".
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.