Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2017., 00:03   #841
Cure, hvala na ekspresnim odgovorima. Da i ja sam sudjelovala u nekim raspravama na fotumima da osobe s ovim mutacijama ne mogu procesuirati folnu kiselinu koja je sintetski oblik, već se preporučuju metifolati ( prirodni folati). međutim moj mpo dr je na to samo odmahnuo rukom i rekao da pijem folacin prije postupka, a zaboravila ga pitati što je sa trudnoćom. Nije mi bio problem prvo tromjesječje jer piju svi, a sad me već hvata malo panika. Negdje čitam da višak ne može škoditi, da se izluči iz tijela, a negdje sam opet našla da može. Ipak prevladava mišljenje da više šteti nedostatak, nego višak.
Sovak, jesi koristila još i vitamine tipa prenatal ili elevit?
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 00:05   #842
Postaviću link gdje sam pročitala o tome (nadam se da nije protiv pravila foruma).

http://forum.roda.hr/threads/85418-M...koja-nedostaje
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 00:11   #843
Hvala Jelen. Sudjelovala sam u raspravi na tom forumu, ali sam se ipak odlučila vjerovati svojim doktorimai piti folacin,nego sad ići naručivati nešto na svoju ruku preko interneta. Samo me sad muči to da li je doza od 5000 mikrograma prevelika.
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 02:25   #844
Folna kiselina - pijete li i kada ste počele?

Quote:
lea13 kaže: Pogledaj post
Cure, hvala na ekspresnim odgovorima. Da i ja sam sudjelovala u nekim raspravama na fotumima da osobe s ovim mutacijama ne mogu procesuirati folnu kiselinu koja je sintetski oblik, već se preporučuju metifolati ( prirodni folati). međutim moj mpo dr je na to samo odmahnuo rukom i rekao da pijem folacin prije postupka, a zaboravila ga pitati što je sa trudnoćom. Nije mi bio problem prvo tromjesječje jer piju svi, a sad me već hvata malo panika. Negdje čitam da višak ne može škoditi, da se izluči iz tijela, a negdje sam opet našla da može. Ipak prevladava mišljenje da više šteti nedostatak, nego višak.

Sovak, jesi koristila još i vitamine tipa prenatal ili elevit?


U prvoj trudnoći folacin od početka i magnezij negdje od 25 tjedna ( kad su me grčevi počeli hvatat), u ovoj pijem i prenatal, svaki treći dan po jednu tabl.





Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 17:00   #845
Pa da, kao folna spada u skupinu B vitamina, visak bi se trebao iz tijela izbaciti, bez stete ko visak nekih drugih vitamina npr.
Ja ga pijem jos od prosle trudnoce(trudni smo jedno za drugim) i svaki out kad se idem mjerit po onim ljekarbama i tim vitaminsko mineralnim statusima sta rade, mi je granicna i kazu-pojacajte. A ja ijem solgar prenatal + neka americka folna 800mg.......
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 13:07   #846
Pozdrav, ima li koja iskustva s PrenataS od Pharmasa?
http://www.mojaljekarna.hr/10500-thi...as-kapsule.jpg
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:02   #847
Ja pijem folnu od twin laba sigurno zadnjih 6 mj. Sad sam trudna 7i tjedan i moj bolnicki dr mi je napisao Folacin, a moj socijalac je rekao da pijem te od twin laba.
Folacin sam bila pila kod neuspjesnih inseminacija i kako idu na recept kad postupak nije bio uspio prestala sam s njima i vratila se twin labu.
Sad sam zbunjena dal da nastavim s tim il da predjem na folacin.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 15:57   #848
Folna od twinlaba ima 0,6 mg folne, a Folacin 5 mg. Folnom se ne možeš predozirati, pa bi ja na tvom mjestu pila Folacin.
Ja pijem folacin zbog svog zdravstvenog stanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 16:42   #849
I jos pitam ovog svog socijalca kaze on "samo popijte do kraja te od twin laba nema problema" a ocito je da postoji razlika u dozi i ne bi mi bolnicki dr.to prepisao za bzvz pogotovo kad se vec tablete podizu na "recept"

Strasno
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 16:56   #850
Razlika je zbilja velika. Vjerovatno ćeš ga morati piti samo prvo tromjesječje. Ja recimo pijem kroz cijelu trudnoću i nista to ne moze štetiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 17:06   #851
Ma da, al kad je ovaj vec to prepisao socijalac je mogao samo reci "podignite u apoteci" a ne "nema veze, svejedno je"
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 20:24   #852
Ja stvarno mislim da je svejedno

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 02:43   #853
Dizem staru temu... pocela sam piti aktivnu folnu kiselinu. Gledala sam sastav i tamo pise da ima 100 ug vitamina B 12., sto znaci 4000 % preporucene dnevne doze. Da li ie to previse za trudnicu?
Iman87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 09:26   #854
Aktivna.folna mislis folat?
Nije ti prevec b12 ako.je u dobrom obliku(metilokobalamin) ako je cijanokobalamin onda ti.je svejedno.koliko je kad ga tijelo malo ili uopce ne apsorbira.

Poslano sa mog HRY-LX1 koristeći Tapatalk
__________________
... i neka mi to ne uzme nebo za zlo al ti si jedino čemu se molim...
sanchopanza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 10:40   #855
Quote:
sanchopanza kaže: Pogledaj post
Aktivna.folna mislis folat?
Nije ti prevec b12 ako.je u dobrom obliku(metilokobalamin) ako je cijanokobalamin onda ti.je svejedno.koliko je kad ga tijelo malo ili uopce ne apsorbira.

Poslano sa mog HRY-LX1 koristeći Tapatalk
To sto pijem zove se aktivna folna plus L-5-MTHF-Ca 400 mcg, proizvodi Aoxi Biolab d.o.o Zagreb. Kutijica je bijelo zelena. Narucila sam preko Nature, unutra ima 30 tableta.

Pijem ju par dana I slucajno sam isla gledati sastav pa sam se jako uplasila kad sam vidjela da ima vitamina b 12 100 ug odnosno 4000% pu. Pise vitamin B 12 (metilkobalmin, hidroksokobalmin).

Osim toga ima jos:

L-5- Metiltetrahidrofolna 400 ug sto je 200% pu
Vitamin B 6 (piridoksin) 2,8 mg sto ie 200 % pu

Molim te reci mi da li je to u redu?
Iman87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 14:02   #856
Quote:
Iman87 kaže: Pogledaj post
To sto pijem zove se aktivna folna plus L-5-MTHF-Ca 400 mcg, proizvodi Aoxi Biolab d.o.o Zagreb. Kutijica je bijelo zelena. Narucila sam preko Nature, unutra ima 30 tableta.

Pijem ju par dana I slucajno sam isla gledati sastav pa sam se jako uplasila kad sam vidjela da ima vitamina b 12 100 ug odnosno 4000% pu. Pise vitamin B 12 (metilkobalmin, hidroksokobalmin).

Osim toga ima jos:

L-5- Metiltetrahidrofolna 400 ug sto je 200% pu
Vitamin B 6 (piridoksin) 2,8 mg sto ie 200 % pu

Molim te reci mi da li je to u redu?
Pozdrav, jesi li trudna ili tek planirate zacece?
Ja sam 3 mjeseca prije zaceca i prvo tromjesecje pila Folacin 5mg ciji je sastav samo folna kiselina u preporucenoj doz, sada pijem Novalac i bas sam uzela da pogledam koliko ima B12 i pise 2.6 ug sto je 104% preporucene dnevne doze. Mislim da nema potrebe osobito u prvom tromjesecju ako imas urednu krvnu sliku i ako si zdrava da uzimas folnu s toliko dodataka, ja se vodim da uvijek idem s necim najjednostavnijim od preparata, a da zdravom ishranom i sl uzmem sve sto je bebi potrebno,tako bih svakome i preporucila..
__________________
hhhhhh
tosamjamimica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 14:18   #857
Quote:
tosamjamimica kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jesi li trudna ili tek planirate zacece?
Ja sam 3 mjeseca prije zaceca i prvo tromjesecje pila Folacin 5mg ciji je sastav samo folna kiselina u preporucenoj doz, sada pijem Novalac i bas sam uzela da pogledam koliko ima B12 i pise 2.6 ug sto je 104% preporucene dnevne doze. Mislim da nema potrebe osobito u prvom tromjesecju ako imas urednu krvnu sliku i ako si zdrava da uzimas folnu s toliko dodataka, ja se vodim da uvijek idem s necim najjednostavnijim od preparata, a da zdravom ishranom i sl uzmem sve sto je bebi potrebno,tako bih svakome i preporucila..
Pozdrav, Hvala ti na odgovoru. Kod mene je rana trudnoca, tek mi je menstruacija izostala. Bas sam se uplasila. Prestat cu piti te tablete, nadam se da si nisam nastetila. Tek sam jucer slucajno pogledala koje su to kolicine I uplasila se. Hvala na odgovoru.
Iman87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 14:20   #858
Quote:
Iman87 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, Hvala ti na odgovoru. Kod mene je rana trudnoca, tek mi je menstruacija izostala. Bas sam se uplasila. Prestat cu piti te tablete, nadam se da si nisam nastetila. Tek sam jucer slucajno pogledala koje su to kolicine I uplasila se. Hvala na odgovoru.
Folnu kiselinu u svakom slucaju moras uzimati, vidi sa svojom doktoricom koju, meni su Folacin preporucili u Domu zdravlja ginekolozi, a i u privatnoj klinici pa nekako bih i ja nekome njega preporucila..
Sretno s teudnocom i opusteno, ne vjerujem da si nesto nastetila, za sve ipak treba duzi period uzimanja da bi bilo stetno.. ali na svoju ruku nikakve lijekove ne uzimaj, uvijek pitaj dr..
__________________
hhhhhh
tosamjamimica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 14:28   #859
Quote:
tosamjamimica kaže: Pogledaj post
Folnu kiselinu u svakom slucaju moras uzimati, vidi sa svojom doktoricom koju, meni su Folacin preporucili u Domu zdravlja ginekolozi, a i u privatnoj klinici pa nekako bih i ja nekome njega preporucila..
Sretno s teudnocom i opusteno, ne vjerujem da si nesto nastetila, za sve ipak treba duzi period uzimanja da bi bilo stetno.. ali na svoju ruku nikakve lijekove ne uzimaj, uvijek pitaj dr..
Hvala ti puno, konzultirati cu se svakako sa doktoricom.

Molim vas ako je jos netko upucen ili je koristio ovaj proizvod da mi napise.
Iman87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2020., 14:49   #860
Quote:
Iman87 kaže: Pogledaj post
To sto pijem zove se aktivna folna plus L-5-MTHF-Ca 400 mcg, proizvodi Aoxi Biolab d.o.o Zagreb. Kutijica je bijelo zelena. Narucila sam preko Nature, unutra ima 30 tableta.



Pijem ju par dana I slucajno sam isla gledati sastav pa sam se jako uplasila kad sam vidjela da ima vitamina b 12 100 ug odnosno 4000% pu. Pise vitamin B 12 (metilkobalmin, hidroksokobalmin).



Osim toga ima jos:



L-5- Metiltetrahidrofolna 400 ug sto je 200% pu

Vitamin B 6 (piridoksin) 2,8 mg sto ie 200 % pu



Molim te reci mi da li je to u redu?
Dnevne preporucene doze su obicno(nije pravilo) manje od stvarnih potreba tijela. Ovo su ok oblici prema mojim saznanjima i bez greske bi ih ja pila.
Koristila sam metilfolat od solgara 800mg do 13 tt i povremeno bi dodala i b12 .
Sad sam 25 tt i jos uvijek b12 od 1500mcg znam dodati.

Folacin koji dr preporucuju ja ne bih koristila radi moguce smanjene apsorcije.
Ali to je tek.jedan od razloga, koga zanima autoimune nutrivore ima odlicne tekstove na tu temu.

Poslano sa mog HRY-LX1 koristeći Tapatalk
__________________
... i neka mi to ne uzme nebo za zlo al ti si jedino čemu se molim...
sanchopanza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.