Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2008., 14:25   #61
..letio turkishem do bangkoka, a zatim pravac sjever...thai-lao granicu prešao na chiang khongu-huay xaiu...kroz laos južno i u kambodžu ušao na dom kraloru (ovdje se izdaje samo kambodžanska viza, laoška ne pa ak se ide obratno istu je potrebno unaprijed nabaviti...)e sad, kroz kambodžu je bilo vrludanja na sve strane , ali na kraju u vijetnam ušao preko bavet-moc baia...put sjevera do blizu granice s kinom, a onda iz hanoia air asiom za maleziju u kuala lumpur...od tamo sam išao sjeverno zapadnom obalom (zapadnog otoka) natrag do tajlanda...granicu prešao brodom sa langkawia do satuna...i na kraju andamanskom obalom natrag prema bangkoku...

...nisam sad ovdje pisao mjesta gdje sam stajao jer ih je fakat bilo puno...
romano.cp is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 11:04   #62
kolko dugo si ostao? koliko para te je sve to izaslo. ja racunam i racunam ali kume, mnogo je pa da je brasno...
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 15:06   #63
pa na kraju i nisam napravio detaljnu računicu ali mislim da ti to i ne bi nešto pretjerano pomoglo s obzirom da sam bio u različitim zemljama. npr. cijene u maleziji su puno više nego one u laosu ili vijetnamu...

...ali mogli bi ti u kalkulaciji pomoći slijedeći podaci...

kaj se tiče laosa - smještaj sam plaćao od 3 do 8 dolara...dosta iznajmljivača traže 10 dolara, a u luang prabangu i 15... to je bila i najviša cijena koju su tražili - s tim da ovdje ne govorim o hotelima već o low budget sobama i bungalovima...wc je ponekad bio unutar sobe a ponekad zajednički...veliki krevet ili dva normalna..(pa ak si s nekim ili naletiš na nekog možete podijelit troškove...)

...klopa - na cesti sam znao jesti za 5.000 do 10.000 kipa (1 dolar je 10.000 kipa, s tim da u stvarnosti uvijek dobiješ najviše 9.000 prilikom promjene...), a u restačima je jelo negdje od 2 do 5 dolara...(lokalna klopa, zapadnjačka je nešto skuplja, al ne znam točno koliko....)
beer lao je ak se ne varam 10.000 ali ne znam zakaj mi u glavi zvoni 15.000.. (uglavnom, budeš provjerila na licu mjesta), a home made viski (koji više liči na votku s mlijekom) od 20.000 pa nadalje po boci...

kaj se tiče transporta sjećam se da je slow boat od huay xaia do luang prabanga bio 26 dolara, tak da će u to vrijeme kad ti budeš tamo vjerojatno bit oko 30...a sad da me ubiješ, al za autobuse se ne mogu sjetit cijene

računaj i da ćeš za gotovo sve što želiš posjetit platit upad oko dolar, dva...

...eto, to su ti neki osnovni troškovi pa računaj...
romano.cp is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 18:30   #64
mogu vadit u vijetnamu vizu za laos? koliko kosta?
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 13:18   #65
Quote:
sabajta007 kaže: Pogledaj post
mogu vadit u vijetnamu vizu za laos? koliko kosta?
Vizu vadis na granici bez problema. 30$.
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 14:44   #66
Evo da malo dignem ovu temu.

Danas kupio karte za Bangkok, a u planu puta mi je i Laos.
Da li je netko od vas bio na Gibbon experience-u? Zanima me koje dane u tjednu se kreće, a i da čujem dojmove iz prve ruke.
Isto tako pitanje da li je netko letio Luang Prabang - Siem Reap i kako je isti let rezerviral? Navodno leti Laoirlines i Vietnam airlines, ali nikako ne mogu na njihovim stranicama doći do cijene leta.
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 12:14   #67
Quote:
J.Poljak fan club kaže: Pogledaj post
Evo da malo dignem ovu temu.

Danas kupio karte za Bangkok, a u planu puta mi je i Laos.
Da li je netko od vas bio na Gibbon experience-u? Zanima me koje dane u tjednu se kreće, a i da čujem dojmove iz prve ruke.
Isto tako pitanje da li je netko letio Luang Prabang - Siem Reap i kako je isti let rezerviral? Navodno leti Laoirlines i Vietnam airlines, ali nikako ne mogu na njihovim stranicama doći do cijene leta.
Frend je bio na "Giboni iskustvu" u okolici Huay Xai-a (pogranicni gradic na s-z Laosa). Koliko se sjecam bilo mu je dobro. Hodao je po strikovima, isao cudnim putevima, penjao se po sumama, napadali ga majmuni i sl.

Letio sam Lao Airlinesom (prema Vietnamu) i Vietnam Airlinesom (unutar 'Nama) i sve letove sam morao srediti manualno u poslovnicama.

Mozda nije losa varijanta Air Asia-om iz Luanga odletiti do BKK-a (cini mi se da je ta relacija kosta oko 60€) pa onda ili overlend ili avionom do Siem Reapa.

Ako ti pase, odleti si iz BKK u Chiang Mai, pa busom na sjever prema Laoskoj granici i utrcis u Huay Xai. Obavis Gibonija i bacis se na avanturu "speed/slow boat-a" do Luanga - sto toplo preporucam...
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 15:18   #68
Mi planiramo od Chiang Maia do Huay Xai-a koji nam je baza za Gibone, a nakon toga idemo sa slow boat do Luang Prabang-a. Onda sam zbog uštede vremena mislio direktno letit za Siem Reap.

Hm, sad kad čitam tvoj odgovor to mi i ti predlažeš.

Air Asiu ću koristit da iz Siem Reapa preko Kuala Lumpura dodjem do Krabija.

Ako ću iz Luanga do Siem Reapa letit preko Bangkoka onda mi treba tajlandska viza sa 3 ulaza jel?

Još samo moram saznati koje dane u tjednu se kreće za Gibone...
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 11:04   #69
Quote:
sabajta007 kaže: Pogledaj post
dakle, ako je netko zainteresiran putovati mjesec dana po laosu i vijetnamu negdje otprilike 11.-12. mj u zenskom drustvu nek se javi
idem ja u tajland, laos i vijetnam na 2-3 mj.. nemam nista isplanirano, nigdje rezervirano..sređivat cu stvari "po putu" i otvoren sam za sve opcije..
marko21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 08:18   #70
Quote:
J.Poljak fan club kaže: Pogledaj post
Mi planiramo od Chiang Maia do Huay Xai-a koji nam je baza za Gibone, a nakon toga idemo sa slow boat do Luang Prabang-a. Onda sam zbog uštede vremena mislio direktno letit za Siem Reap.

Hm, sad kad čitam tvoj odgovor to mi i ti predlažeš.

Air Asiu ću koristit da iz Siem Reapa preko Kuala Lumpura dodjem do Krabija.

Ako ću iz Luanga do Siem Reapa letit preko Bangkoka onda mi treba tajlandska viza sa 3 ulaza jel?

Još samo moram saznati koje dane u tjednu se kreće za Gibone...
Gibonije si dobro chekiraj, jer se ne isplati cekati vise od 24 sata u Huay Xaiju - tamo je totalna papazjanija. Grad/mjesto u kojem nema nista.

Ides sa slow boatom!

Ima super GH u Luangu. Chanhsavang GH, Sisouphanh Rd. Jeftin, prostran i uredan.
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 11:57   #71
Je, skužio sam da je taj Huay Xai više ko tranzitno mjesto, slično ko i onaj Pakbeng ako ideš slow boatom.

Jebiga, mislim da će mi biti dosta uzbuđenja 3 dana u Laoskim šumama i spavanju na drveću tako da mi slow boat dodje ko neka rehabilitacija.
A ko zna, možda će nas nakon gibona adrenalin tako pucati da odemo speed boatom i dobijemo jedan dan plus.

Ti si išao sa speed boatom?

Hvala za GH u Luangu. Imaš kakvu preporuku i za jedan u HuayXai-u?
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 12:19   #72
Quote:
J.Poljak fan club kaže: Pogledaj post
Je, skužio sam da je taj Huay Xai više ko tranzitno mjesto, slično ko i onaj Pakbeng ako ideš slow boatom.

Jebiga, mislim da će mi biti dosta uzbuđenja 3 dana u Laoskim šumama i spavanju na drveću tako da mi slow boat dodje ko neka rehabilitacija.
A ko zna, možda će nas nakon gibona adrenalin tako pucati da odemo speed boatom i dobijemo jedan dan plus.

Ti si išao sa speed boatom?

Hvala za GH u Luangu. Imaš kakvu preporuku i za jedan u HuayXai-u?
Ajde, to onda sa "slow boatom" ima smisla...
Ja isao speedom! Nezaboravno u svakom pogledu!
U Huay Xaiju se popnes (ako udes brodom preko Mekonga iz Tajlanda) po jednoj jedinoj ulici i mozes ici lijevo ili desno. Ja sam odabrao lijevo i treca kuca je GH. Bila je neka nadrkana baba-vlasnica koja te gleda u oci i laze. Ali GH je solidan i relativno jeftin...
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 12:59   #73
U kojem mjesecu si ti išao?

Mi idemo u Travnju, a nekak si mislim da je vodostaj Mekonga u to doba dosta nizak.

E da, gdi si uzeo vizu za Laos? U Bangkoku ili na granici?
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 07:25   #74
Quote:
J.Poljak fan club kaže: Pogledaj post
U kojem mjesecu si ti išao?

Mi idemo u Travnju, a nekak si mislim da je vodostaj Mekonga u to doba dosta nizak.

E da, gdi si uzeo vizu za Laos? U Bangkoku ili na granici?
Bio sam u 10. mjesecu. Ako se odlucis za slow boat onda te ne treba puno zamarati vodostaj. Ako ides "spidom", nacelno problem postoji i kod niskog i kod visokog vodstaja. Kada je plitko postoji opasnost od kamenja i stijena u vodi a kada je vodostaj visok onda je frka zbog balvana i svega ostalog sto nosi rijeka. Drajveri su lokalni frajeri koji znaju na kojem dijelu rijeke je frka. Treba samo zakopacti shljem i zavezati "dzemper" za spasavanje...
Svakako uzeti cepice za usi, neku kabanicu i ako ces nositi kratke hlace ili neku kratku minicu treba se namazati nekim "anti-suncem" jer su meni u Luang koljena dosla sasvim neke druge boje od onih koja sam ukrcao u Huay Xaiju. Nas je gadan pljusak oprao nekoliko puta pa te kabanica barem malo zastiti da nisi cijeli mokar. Ljudi su se najcesce zalili da im se uzasno "mokrilo". Na stajgi gdje se mijenjaju brodovi (na pola puta) se moze pojesti, popiti i kupiti razne poroke. Pojedes nesto, popijes pivu ili nesto i onda imas truckanja jos 3-4 sata po zahtijevnijem dijelu rijeke... Mjesto iskrcavanja je najobicnija blatna obala sa uskim stepenicama po kojima se treba popeti nakon 3-4 sata furanja u skoro pa nepomicnom, skrvcenom polozaju. Meni se "izvukla" japanka na iskrcavanju, pao sam i skoro smo i ja i kofer zavrsili nazad u rijeci...

Vizu ubodes na granici bez ikakve frke.
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 09:54   #75
Vidjela sam te speed boatove - zaista grozno, ne bih preporučila. Par sati u skvrčenom položaju uz nesnosnu buku.

Nije ni slow boat neka sreća, ali ako uloviš dobro mjesto (najbolje je skroz odozada, nisu normalne klupe gdje ti utrne dupe, nego samo sa strane i širi prostor tako da možeš staviti na pod vreću za spavanje, ruksak pod glavu i drijemkaš. Cijeli brod nam je zavidio
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 08:34   #76
Quote:
sabajta007 kaže: Pogledaj post
so be it! idem, pitanje je samo 11. ili 1. mjesec...
jesi letio prvo do bangkoka il kak? koji ti je bio plan puta?
bok!
jesi na kraju bila u laosu?ja idem 3.2.2009. jucer kupila kartu!sama, nekako sam skuzila da je najzabavnije kad sam putujes.
fridaben is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 23:03   #77
Quote:
Roko kaže: Pogledaj post
Ovako sletio sam u Bankok i ostao tamo 1 dan dok nisam dobio vizu za Laos sto je formalnost koju obave turist biroji na Khosan roadu za 10tak dolara.

Zatim Night train u Chang Mai i razgledavanje istog slijedeci dan Night market je super tamo. Ujutro na Bus za Chang Rai pa presijedanje na drugi bus do nekog sela gdje se uvati camac za prieci u Laos.(sorry zaboravio sam imena sela morao bih gledat u knjigu)
U tom selu na sjeveru Laosa na drugoj obali od Thailanda se prespava i ujutro ima slow boat do Luam Prabenga. (Imas ga na slici) to je polu kargo boat polu putnicki koji staje u nekom selu negdje na pola puta i tamo se spava da bi krenuo dalje za Luam Prabeng. Luam Prabeng je uredjen vrlo lijep gradic pod zastitom unesco i ima sto da se radi tamo par dana. templovi,waterfalls night market etc.

od tamo zloglasnom rout 13 8 sati busom kroz neponovljive krajolike do viang chai. Malo mjesto gdje se ide na tubing,kayaking kroz krasnu prirodu.

dalje skroz na jug busom do 1000islands i granice sa Kambodiom

ma sve je jeftino ljudi neiskvareni. Guest room je po 2 do 6 dolara US.Hrana isto tako ovisi gdje jedes. prevoz je malo skuplji ali isto tako 10tak dolara za 8 sati voznje busom.

ispravljanje slika me bas ne slusa.

e da karta do BKK iz ZG je bila oko 680 eura
Bok!
preletila sam tvoj putopis...ja idem 3.2. vise-manje isti put, ali na zalost manje dana. pretpostavljam da nije problem za zenu koja putuje sama (prosla sam nekoliko africkih drzava sama). nema nikakav plan, ali sta mogu propustiti?naime, vracam se 28.2.
pozdrav
fridaben is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 00:49   #78
U Laosu stvarno nije problem putovati solo kao žensko.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 07:48   #79
Quote:
fridaben kaže: Pogledaj post
bok!
jesi na kraju bila u laosu?ja idem 3.2.2009. jucer kupila kartu!sama, nekako sam skuzila da je najzabavnije kad sam putujes.
fridaben za kolko si uzela kartu i od kud?

gledam sad za bangok i najeftinije što nalazim je preko 600 ojra...nekako mi se cini puno posto sam do indije nasla za upol manje....?
uh sad se dvoumim skroz...
buba.shvaba. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 08:51   #80
Quote:
buba.shvaba. kaže: Pogledaj post
fridaben za kolko si uzela kartu i od kud?

gledam sad za bangok i najeftinije što nalazim je preko 600 ojra...nekako mi se cini puno posto sam do indije nasla za upol manje....?
uh sad se dvoumim skroz...
venezia-dubai-bkk 680 eura, s emiratima, qatar ima istu cijenu. ogranicena sam s vremenom pa ne mogu previse naokolo.
fridaben is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.