Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2009., 03:19   #61
koliko ljudi toliko cudi

dva linka k dvjema pjesmama o "staroj dobroj americi" American pie i Jambalaya
svantoVID is offline  
Old 16.01.2009., 12:59   #62
-11 jutros kod mene.

Sva sreca pa je -11 u Celzijusima.
Tvrtko1995 is offline  
Old 16.01.2009., 22:35   #63
Kod mene 21! (U Celzijusima!! )
Shtefitza is offline  
Old 16.01.2009., 22:44   #64
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Kod mene 21! (U Celzijusima!! )
Vrijeme je predivno, jos samo da su nam dani duzi
Evil Kanevil is offline  
Old 17.01.2009., 00:52   #65
E, kad pocnete goriti i kad pocne tresti, onda cu vas cuti...
Tvrtko1995 is offline  
Old 17.01.2009., 01:02   #66
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
E, kad pocnete goriti i kad pocne tresti, onda cu vas cuti...
Prvo trese, pa onda gori. No, ja cu radije uzivati ovdje dok ne zatrese nego se dolje znojiti u onoj vlazi.

Znas li zasto na Jugu ima toliko puno crkvi? Ljudi se nadaju boljem vremenu na drugome svijetu.
Evil Kanevil is offline  
Old 17.01.2009., 06:46   #67
Jucer je treslo, ali ja nisam osjetila.
Shtefitza is offline  
Old 18.01.2009., 04:24   #68
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Jucer je treslo, ali ja nisam osjetila.
Slabo je to onda on "treso" ...
piper is offline  
Old 20.01.2009., 03:03   #69
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Quoto in toto.
Osim ta dva grada, drugo je sve velika selendra, ajde da ne budem iskljuciv da dodam jos L.A., Boston, Honolulu, Miami i Denver za ok gradove za zivjet.

Frendica mi je fotograf u LAu i kaze da prakticki nemas postenog ducana za fotografiju, fotoaparate i objektive, sve mora narucivati iz NYCa (ali barem onda ne placa state sales tax)

da. tako je sad vec i sa knjigama. sve se mora narucivat iz amazona. a o muzici da ne govorim - ako nisi dobar sa steveom, nemas sta slusat u autu. majke mi
__________________
Kako oblikovati potpise?
eviltel is offline  
Old 20.01.2009., 03:10   #70
Quote:
Lady_Butterfly kaže: Pogledaj post
Posto imam mogucnost izbora grada u kojem cu zapoceti svoj novi zivot,zanima me sta predlazete,obzirom na kvalitet zivota,stopu kriminala,troskove stanarine,troskove hrane,izbora fakulteta,mogucnosti zaposlenja itd..?
Ja sam licno razmisljala o Bostonu,mada nisam jos donijela konacnu odluku.
ja znam odgovor na tvoje pitanje, al ti ga nedam. najprije ti meni odgovori, koje tenisice da si kupim za proljetnu sezonu, jer se meni neda trazit, pa ako je tvoj odgovor tocan, onda cu i ja tebi reci koji americki grad ce ti najvise odgovarati, od ovih u kojima sam ja bio. jel moze?
__________________
Kako oblikovati potpise?
eviltel is offline  
Old 20.01.2009., 06:31   #71
Quote:
eviltel kaže: Pogledaj post
ja znam odgovor na tvoje pitanje, al ti ga nedam. najprije ti meni odgovori, koje tenisice da si kupim za proljetnu sezonu, jer se meni neda trazit, pa ako je tvoj odgovor tocan, onda cu i ja tebi reci koji americki grad ce ti najvise odgovarati, od ovih u kojima sam ja bio. jel moze?


Aha! Da! Kao sto bi to Ameri rekli: "Lady_Buterfly" dear, get over your self, will y'a?!


Izgleda da je to jedna od prvih stvari koje se covjek izlijeci na Novom kontinentu: manjak inicijative i manjak entuzijazma...

Lady_B! Imas svojih deset prstiju na nogama i deset na rukama (ili koliko ti ih je vec bog dao) i pokreni se u akciju!! Pa nam onda dojavi izmedju opcije A,B i C sto te interesira, sto te inrigira i koje stvari da ti razjasnimo...
Shtefitza is offline  
Old 20.01.2009., 16:47   #72
Key West ili San Diego..
gogacro is offline  
Old 21.01.2009., 17:18   #73
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Uostalom, ne mogu kompetentnim shvatit čovjeka koji meni koja živim u centru Zagreba ide iz svojeg ako se ne varam Zadra opisivati što je selo a što grad.
on nes' ti razlike izmedju Zagreba i Zadra u globalnim razmjerima..
Dzaba ti sto si prosla svijeta i zivjela u USA - jos uvijek je Zbg za tebe metropola

I sta ce onda jadni ljudi iz Zadra- da se sakriju svaki put kad pricaju s nekim iz Zagreba ??Jer su toliko jadni i inferiorni i ne znaju sta je grad
TigerLilly is offline  
Old 23.01.2009., 19:21   #74
Quote:
Grey Ghost kaže: Pogledaj post
hehehehe... ova je dobra.

cesto se, kada neuspjesno trazim "posteni" ducan u L.A., sa sjetom sjetim fantasticnih ducana u Ludbregu, Zagrebu, Puli i ostalim velegradovima casne zemlje horwatske.
Bene od 16 is offline  
Old 10.04.2009., 15:22   #75
Cool

Quote:
Lady_Butterfly kaže: Pogledaj post
Posto imam mogucnost izbora grada u kojem cu zapoceti svoj novi zivot,zanima me sta predlazete,obzirom na kvalitet zivota,stopu kriminala,troskove stanarine,troskove hrane,izbora fakulteta,mogucnosti zaposlenja itd..?
Ja sam licno razmisljala o Bostonu,mada nisam jos donijela konacnu odluku.
Boston ti je odlican jer svi kazu da je VRLO europski orijetiran, ali je kisovito i sivo ko London
ali Amerika je amerika kriminal je u svakom gradu koliko god da bio mal grad opet je kriminal prisutan nije kao u HR. to je drugaciji svijet

Ja neznam sto bi ti preporucila ali imam prijatelje iz San Francisco i jako su zadovoljni tamo, ja jako volim svoj grada Chicago.

Moj jedini savjet je znaj gdje ti je Hrv. zajednica jer ako ce ti tko pomoci tamo biti cu to hrvati i nitko drugi, velicina nas se drzi zajednica ali opet sa vremenom i te zajednice slabe neznam zasto iskreno

Amerika je predivna zemlja ali kriminal je katastrofa zato dobro istrazi i vidi gdje je kriminal malo manji aktivan i obavezno kada ides po prvi put nadi neke prijatelje hrvate koje znas preko nekoga da ti kazu kako je tamo ako nemas nadi nasi konzulat i nadi zajednice

sretno ako odes

nadam se da ti ce svidjeti

ja sam malo tu malo tamo i malo po europi
ko ptica selica
marija2m is offline  
Old 10.04.2009., 15:28   #76
Chicago
cobras is offline  
Old 10.04.2009., 15:28   #77
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Bez da se zna koliko ti je godina, da li si ili se namjeravas udati i imati djecu,


Ja bi se udala i zivjela u Americi ..di da se javim
Pa kakve veze ima jeli se cura zeli udati ili ne To moze u svakom gradu Amerike
samo to reci na granici i kupiti cu ti kartu i vratiti u hrv. na vlasitom americkom trosku
toga se ameri najvise boje da nisi neka stranikinja dosla da se dobro uda i ostati

hahahha tako da drzi jezik za zube ako i je tako
marija2m is offline  
Old 10.04.2009., 15:29   #78
Quote:
cobras kaže: Pogledaj post
Chicago
Ja jedino bi osim chicago zivjela u San Francisco
ali ipak bi i dalje prvo u moj Chicago
marija2m is offline  
Old 10.04.2009., 15:35   #79
Quote:
Studentica kaže: Pogledaj post
ja ne bih NIKADA isla zivjeti u USA.

zelim zivjeti zivot. a ne biti neciji rob radi novca.

ako se ikada odlucim i preseliti iz hrvatske, to ce biti neka zemlja europe...

**** USA
draga studentice nije to tako suludo u americi kao sto mislis tamo ljudi rade normalnu satnicu kao i u Europi
samo sto hrvati zbog bivseg socijalizma jos uvijek njeguju stare navike rada
sto po meni je super
ali kada udemo u EU dragi hrvati raditi ce te ko svi u svijetu
od 8 - 18 sati nadam se da nece se to dogoditi ali ljudi koji rade u drzavnoj poslovim cu malo morgen raditi svoj posao kao do sada
preko kurca i raditi do podne svaki dan i ici usred radnog vremena do placa po namirnice i jos cu dobiti manju placu
to nas ceka samo je pitanje vremena
to se dogodilo europi i dogoditi ce se i nama
samo cekajte pitanje je vremena
marija2m is offline  
Old 10.04.2009., 15:39   #80
Quote:
anjur kaže: Pogledaj post
Austin je super za mlade ljude (pogotovo ako ste malo hasomanski nastrojeni), dobar izbor live music. S druge strane hi-tech za one koje zanima; puno visoko obrazovanih stranaca (Indijaca, Kineza)
hasomanski nastrojeni jeli ....
hahahhaha
znas da u americi ako i imas frenda koji pusi travu i tu i tamo proda frendu tracu je protu zakonito
tj. ako ti je hasoman frend i ti mozes zbog poznastva u zatvor na 2- 8 godina sto se dogodilo jednom liku kojeg je moj frend poznavo

pa hasisaj ti i dalje kada zavrsis u zatvor zbog poznastva i optuzen da si sudionik u kriminalistickom dijelu ili kako se to zove na hrv.
marija2m is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.