Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2008., 05:23   #81
Pozdrav!
Studiram u USA u drzavi NY i zelio bih posjetiti Montreal u Canadi.
Ovdje sam na F-1 vizi i sto mi treba da bi dobio multiple entry vizu za Kanadu na godinu-dvije?Gdje trebam otici,u hrvatski konzulat u NY ili kanadski?Koliko se ceka i koliko trebam platiti?Biti cu u NYC kroz cijeli sijecanj pa bi se zaletio u ambasadu ovdje u NY ako je moguce.
Obicno sto cujem od studenata daju tu neku turisticku vizu na par godina jer znaju da smo vezani studijem u US pa ju je prilicno lako dobiti.
Unaprijed se zahvaljujem!
guardiola is offline  
Old 01.01.2009., 16:50   #82
dobijes bez frke... mislim da ti ne treba ni pozivno pismo ni nista... to sto imas F1 i studiras u US je dosta.
miloshz is offline  
Old 28.03.2009., 09:17   #83
Kanada-Vizni sustav

U moru loših vijesti jedna izvrsna !
Postoji nada da moja obitelj neće otplaćivati kredite HDZ monstruma !

Danas je tako sunčano
Berava is offline  
Old 28.03.2009., 09:57   #84
Quote:
Berava kaže: Pogledaj post
U moru loših vijesti jedna izvrsna !
Postoji nada da moja obitelj neće otplaćivati kredite HDZ monstruma !

Danas je tako sunčano
Evo primjecujem ova tema se opet otvara iako se ista tema otvorila par dana ranije.
Ocito da je veliki optimizam u pitanju

Mene zanima samo jedna stvar, da li ljudi stvarno zamisljaju da sa 'dizanjem' viza njih sve ceka u Kanadi na pladnju i da ce ih poslodavci docekat na aerodromu sa ponudama za posao?
Malo sam ironican sa pitanjem jer eto npr. mi nemamo vize za vecinu zapadno-europskih zemalja. Hrvati mogu ici turisticki gdje zazele: od Italije, Austrije, Njemacke... do Francuske, Spanjolske, UK...
To sto mozemo ici u te zemlje turisticki ne znaci da nam te drzave automatski nam daju radne dozvole, dobre poslove u struci itd.
Evo npr. ima vec par godina od kada su 'dignute' vize za UK ma ja opet ne vidim da masa nasih ljudi dolaze kao turisti, i onda "malo istrazuju, nadju poslodavca i automatski dobijaju radne dozvole" i pronalaze poslove u struci

Zanima me po cemu bi Kanada trebala biti drugacija?

Kanadjani, vi koji zivite tamo, znat cete najbolje. Moze li mali info na ovu temu?
__________________
The score never interested me, only the game
jamesbond is offline  
Old 28.03.2009., 12:44   #85
dzaba ukidanje viza kad 90% hrvata nema para da dodje do kanade.

oni koji imaju para,njima nije niti do sada bio problem dobit vizu.

gledam juce vijesti,najavili ko da je to svjetsko cudo.
buntspecht is offline  
Old 28.03.2009., 13:19   #86
Super je to, mozda cemo imati vise srece sa migracijom Hrvatska->Kanada nego sto smo imali sa migracijom Kanada->Hrvatska koju je predvodio pizza majstor Susak.

Lijepi pozdravi
TomK is offline  
Old 28.03.2009., 13:25   #87
bas me obradovalo ovo ukidanje! bas mi je friend iz kanade prije misec dana poslao neku kao peticiju vezano za ukidanje viza...supericka
belica is offline  
Old 28.03.2009., 13:40   #88
ja sam prije par godina(mislim 2003-2004) trebala ici za kanadu s roditeljima u svatove,zenio se tatin bratic koji tamo zivi vec 40g.nismo dobili vizu iz nekog razloga,jednostavno su nas odbili,iako je tatin stric garantiro za nas,ostali bi nekih 2-3tjedna.ali eto nista.kasnije sam samo ja htjela ici 2005 isto odbijena viza.
jedan prijatelj je isto htio ic u svatove svojoj sestricni,odbijena viza,sve mu je bilo super,upucivalo na to da ce dobit,doso u bec,zao nam je nemoze viza..
eto valjda ce se sad biti lakse,makar otic samo u posjet
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Old 28.03.2009., 14:42   #89
zna li tko s obzirom na ovo najnovije ukidanje viza kako ide sa privremenim poslovima u kanadi. zanima me kako najjednostavnije doći do otave ili totronta i zaposliti se na kojih 5-6mj godišnje
dalton1 is offline  
Old 28.03.2009., 15:01   #90
meni je san ici u kanadu
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Old 28.03.2009., 15:08   #91
Quote:
dr.kronja is back kaže: Pogledaj post
meni je san ici u kanadu
jel da raznosis pice sa kokuzom?!


(nego, dje si?! sta ima?! kako ti cure?!)
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 28.03.2009., 15:10   #92
Quote:
Berava kaže: Pogledaj post
U moru loših vijesti jedna izvrsna !
Postoji nada da moja obitelj neće otplaćivati kredite HDZ monstruma !

Danas je tako sunčano
pa kaj se to ne odnosi samo na turisticke vize ili dobivate i neke povlastice na iseljenickim vizama?!
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 28.03.2009., 15:42   #93
Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
pa kaj se to ne odnosi samo na turisticke vize ili dobivate i neke povlastice na iseljenickim vizama?!
To se i ja pitam.

Ekipa se veseli turistickim vizama kao da ce s njom automatski dobiti radnu vizu.
__________________
The score never interested me, only the game
jamesbond is offline  
Old 28.03.2009., 17:07   #94
ja sam isla 2003 u Vancouver, nije trebala viza.. nakon 2 mjeseca opet su je uveli.. fala bogu za one sto imaju familiju tamo
pa ih mogu ici posjetit, ali za rad nece ici... nema se sanse zaposlit bez radne vize.. jedino ako vec imate nekog tamo, mozda se zaposlit na neko vrijeme kao au pair, i slicno, ali to je samo za mlade ljude zeljne iskustva , ucenja jezika, i slicno..
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 28.03.2009., 18:26   #95
ima li itko ovdje imalo upućen u odgovor na moje pitanje ili tek gubite vrijeme ovdje (ukidanje viza nije dobijanje turističkih to je UKIDANJE dakle ideš tamo bez vize) a kad si tamo zasigurno si učinio prvi korak prema tome da se uspiješ tamo zaustaviti tamo na par mj i po mogućnosti se i zaposliti a nas mlade ljude upravo to i zanima.konkretno cura i ja voljeli bi tamo boraviti cca 5mj godišnje i za to vrijeme biti zaposleni naravno jer nismo turisti već nas to zanima jer u hr imamo 6mj posla u ugostiteljstvu pa ako itko ima koju pametnu bilo bi lijepo dobiti malo pomoći pri realizaciji thx
dalton1 is offline  
Old 28.03.2009., 18:31   #96
neznam bas,posto nemas tamo nikog tesko ces nac nekog da te zaposli bez dozvole,a nevjerujem da smijes ostat 5 mjeseci kao turist.

postoje working holliday vise za canadu,al hrvatska ne spada u list zemalja ciji drzavljani dobe

ak posjedujes pasos neke od navedenih zemalja,kupis kartu i trazi posao

http://www.visabureau.com/canada/working-holiday.aspx
buntspecht is offline  
Old 28.03.2009., 22:34   #97
Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
jel da raznosis pice sa kokuzom?!
Jes kad bi se mogo tako lako zaposlit u pici. Cujem da otkako je ova kriza ufatla, da nikad vise nije raja trazila da bude picadrajver. A sve popunjeno.
bijesna glista is offline  
Old 28.03.2009., 22:38   #98
E i svi ushiceni, sta vi konkretno kontate? Mislite da ce vas poso cekat cim doprhnete?
bijesna glista is offline  
Old 28.03.2009., 23:00   #99
Quote:
bijesna glista kaže: Pogledaj post
Jes kad bi se mogo tako lako zaposlit u pici. Cujem da otkako je ova kriza ufatla, da nikad vise nije raja trazila da bude picadrajver. A sve popunjeno.
sto bih ja tamo razneso pica
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Old 28.03.2009., 23:03   #100
Pa mogo bi. Al to kosta
bijesna glista is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.