Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2007., 13:46   #61
Quote:
matinee kaže: Pogledaj post
prošlo ljeto sam bila na korčuli. uzeli smo hotel u veloj luci, zbog cijene, ali moram priznat da smo najmanje vremena provodili u veloj. cijeli otok je divan! u 7 dana boravka, napravili smo 400 km po otoku
što da kažem, divan je!

pupnatska luka je prekrasna, al zajebano brate doć do nje!

proizd je obavezan, na ošjaku nisam bila jer osim mora nema ničega (dakle, nema mjesta di se nešto može pojesti, nema wc-a )

lijepe plaže su i u lumbardi.

svakako otići u žrnovo na makarune!

ovakve opise tražim
hvala
dajte ljudi još!
i detaljnije, nije greda!
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 15:12   #62
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
ovakve opise tražim
hvala
dajte ljudi još!
i detaljnije, nije greda!
Svakako odite u grad Korculu..a tamo iz luke imate svakih sat vremena brodic koji ide na Badiju (otocic sa samostanom) i to bi bilo zgodno vidjeti, jer je Badija krasan otocic.Sa sjeverne strane Badije (ona prema Peljescu) imate prekrasnu naturisticku plazu-ja se tam kupala u badicu a na juznoj strani imate krasan samostan (sad je to kao hotel zadnje kategorije) sa prekrasnim dvoristem-klaustrom! i plazu kraj samostana s krasnom borovom sumom.za Badiju je dovoljno 2-3h da se okupate, malo pogledate i vratite se..(ako nemate previse vremena)..i da, na vrhu brda iznad Korcule, zapadni dio grada- imate tzv. Fortecu, tvrdjavu/kulu (moze se doci s autom ili pjeske od grada nekih 10 min uvrh glave) odakle puca predivan pogled na korculanski kanal i sve otocice i u daljini Hvar..to morate pitati domace kak doci do Fortece, jer se ne sjecam da je bilo putokaza
5 km od grada Korcule imate Lumbardu-preporucam plazu "Pržina"-pjescana s prekrasnim cistim tirkiznim morem,plus tam je pravi đir za mlade-ono-picigin, odbojka na pijesku, fast food itd..super atmosfera :-) a fora je kaj se do plaze dodje kroz vinograde :-)
imate i plazu Bilin žal u Lumbardi, isto pijesak al je vise obiteljski đir..
sto se tice kulturnog i nocnog zivota, bolja je Korcula od Vele Luke-ima puno birceva i fancy i non-fancy birceva, klubova, itd..imate i u Lumbardi jedan lounge bar ..plus u samoj Korculi imate legendarni ples Morešku (al treba platiti kartu da to gledate, zadnjih par ljeta to naplacuju, navodno cak 80kn, ja sam uvijek dzaba pa ne znam detalje)..jedino ak ste u terminu krajem 7.mjeseca, 28.i 29.7. je festa sv. Todora u Korculi i tad je moreska besplatna
Pupnatska luka ima predivnu plazu al je makadam od glavne ceste plus komarci...
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 02:04   #63
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
zato šta me trajekt tamo dovede a nemam prijevoza
al okej, ako idemo autom, možemo bilo gdje
no nama ipak treba i malo zabave, ipak smo cure u najboljima godinama
di da se usidrimo, vela luka, korčula - di ima nešto života? ako auto ide sa nama, pupnatska luka je in - hvala - koje još plaže da se ne zaobiđu? izleti? sve!
imas varijantu sa nocnim autobusom iz zg - mislim da je svaki dan u 19:30 i ujutro si oko 6 sati u korculi, a u samoj korculi ti je bolje ne imati auto jer su problemi sa parkingom strasni.
po meni je najbolje stacionirati se u samoj korculi zbog nocnog zivota i problema sa povratkom iz istog, a od tamo se moze na kupanje i do lumbarde i do pupn.luke.
od zabave je proslo ljeto bio dos locos do 1-2 i onda gaudi do 4-5, s tim da je gaudi bio jedini izbor nakon zatvaranja birceva.
T.S.T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 08:21   #64
Quote:
matinee kaže: Pogledaj post
prošlo ljeto sam bila na korčuli. uzeli smo hotel u veloj luci, zbog cijene, ali moram priznat da smo najmanje vremena provodili u veloj. cijeli otok je divan! u 7 dana boravka, napravili smo 400 km po otoku
što da kažem, divan je!

pupnatska luka je prekrasna, al zajebano brate doć do nje!

proizd je obavezan, na ošjaku nisam bila jer osim mora nema ničega (dakle, nema mjesta di se nešto može pojesti, nema wc-a )

lijepe plaže su i u lumbardi.

svakako otići u žrnovo na makarune!


pasivan ne treba biti.

ako si u gradu korculi:

.mos slobodno ic posjetit na jedan dan dubrovnik ili ston.
.drugi dan peljesac koji ima plaza kao u prici
.nacionalni park mljet.. to se ide s linijama
.naravno moze se rentati i gliser..pa mos i na lastovo mljet..di god oces
.opet s malom barcicom mos obic male lokalne otocice badija itd...
.na otoku svako malo mjesto ima svoj izlaz na more i svoju plazu... lumbarda, racisce punat, cara, blato....

i navecer predvecersetnja gradom... ili da vam zena stvalja hladne obloge jer ste previse pocrvenili haha
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:42   #65
okej, ljudi ja sam inače iz splita, znači dobrovnik, ston - već viđeno, na mljetu sam kod kumova u kolovozu

a bus zg korčula ne dolazi u obzir

korčula mi je uvik bila u zadnjem planu, nekako su brač i hvar pod nosom

al hvala svima na opširnim opisima, pogotovo nasmijanom nebu

usput, upravo sam vidila da je auto 374 kn U JEDNOM SMJERU!!! tako da je ta opcija sve klimavija
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:11   #66
ja sam bar 5 godina s raznim drustvima ljetovala u samoj korculi bez auta, poslije sam i s autom, tak da sam prosla sve solucije.....kad sam bila bez auta ,dolazila bih s trajektom iz rijeke ili iz splita ili dubrovnika ili mljeta :-)
..ili do drvenika (makarska rivijera) pa bi me tam netko pokupio :-)
korcula je dobar izbor cak i ako ne idete autom...jer do badije imate taxi-brodiće, do lumbarde vozi neka vrsta kabriominibusa koji cesto vozi (lumbarda jako u điru za kupanjac za mlade) plus lokalni bus plus stopiranje ..a do vele luke smo cak isle jednom busom i to rano jutro, obilazile prigradicu i blato pa velu luku, okupale se, tulumarile 1 noc i vratile se sutradan oko 5h ujutro natrag u korculu..
imate i naravno katamarane do mljeta(Pomena) a trajekt vozi 2x tjedno do Sobre na mljetu.)..onda imas svaki dan trajekt koji ide za Orebic pa odite i tamo malo vidjeti Orebic (samo mjesto nije nista posebno, al tamo je sve puno kapetanskih kuca sa prekrasnim vrtovima -u redu do mora) plus prekrasne plaze i lijevo i desno od trajektne luke (glavna plaza u Orebicu je Trstenik, pjescana sa tirkiznim morem a s druge strane od trajektne luke di su hoteli su sljuncane plaze sa divnim sumama..a gore iznad Orebica nekih 15-20 min pjeske cestom imate groblje i crkvu (vidi se sa Korcule) odakle puca super pogled na korculanski arhipelag, Mljet itd..cak sam i Italiju jednom uspjela vidjeti, iza jake bure :-) ..
tak da za tih tjedan dana u korculi imate di otici bez obzira imate li auto ili ne..a i sama korcula je divna :-)
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 21:49   #67
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
okej, ljudi ja sam inače iz splita, znači dobrovnik, ston - već viđeno, na mljetu sam kod kumova u kolovozu

a bus zg korčula ne dolazi u obzir

korčula mi je uvik bila u zadnjem planu, nekako su brač i hvar pod nosom

al hvala svima na opširnim opisima, pogotovo nasmijanom nebu

usput, upravo sam vidila da je auto 374 kn U JEDNOM SMJERU!!! tako da je ta opcija sve klimavija
onda fino katamaran - mislim da je karta 40 kn, vozi ujutro iz korcule za split, popodne ide natrag. najbrze i najjednostavnije. stane ti na rivi u korculi i ne treba ti auto!
za auto takodjer imas jeftiniju soluciju - kopnom do orebica i od tamo na korculu - mislim da je 60-tak kn za auto + 10 kn po osobi...
T.S.T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 19:58   #68
korkira negra ili ti ga cesvina - crni hrast

ti talijani su nam svu bastinu ostavili.. od tvrdava do imena. a nasi kmet kad vidi cesvinu, prvo sto napravi je iscupa da mu to boze ne bi kucu digla uzrak?

eh bas si kmet. bor ti je drazi? taj korov doneseni... inace talijani su cjepali cesvinu kod ans da bi je koristili u veneciji.

poanta je da nase kmetske kucice izgledaju od prozora za wc i ulaznih vrata dok talijenske lice na arhitekturu.
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 19:33   #69
Zanima je li gužva na plaži Pržina i nakon 10.8. ?
Ima li još sličnih plaža na otoku ?
Makita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 20:40   #70
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
onda imas svaki dan trajekt koji ide za Orebic pa odite i tamo malo vidjeti Orebic (samo mjesto nije nista posebno, al tamo je sve puno kapetanskih kuca sa prekrasnim vrtovima -u redu do mora) plus prekrasne plaze i lijevo i desno od trajektne luke (glavna plaza u Orebicu je Trstenik, pjescana sa tirkiznim morem a s druge strane od trajektne luke di su hoteli su sljuncane plaze sa divnim sumama..a gore iznad Orebica nekih 15-20 min pjeske cestom imate groblje i crkvu (vidi se sa Korcule) odakle puca super pogled na korculanski arhipelag
Plaža se zove Trstenica, Orebić je lijep za vidjeti, put do groblja je cestom koja se zove "Put karmen" ali nije preporučljivo ići dalje od toga... mnogi su se izgubili... Osim trajekta na relaciji grad Korčula - Orebić vozi brodić, u sezoni i čitavu noć gotovo svakih sat vremena.

Što se Korčule kao otoka tiče, Vela luka me najmanje dojmila, grad Korčula i malo mjesto Blato su me očarali...
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 09:08   #71
cini mi se da je guzva na Pržini negdje do sredine 8.mjeseca, a onda se polako pranzi..cak i u 7.mjesecu nije prevelika guzva, najveci bum je od kraja 7. do sredine 8.mjeseca
kad dolazis iz centra Lumbarde, imas lijevo i desno puteljak do plaza, kako je desno Pržina, lijevo je Bilin žal, isto divna pjescana plaza sa tirkiznim morem, ima jedna konoba i manje ljudi, al na tom Bilinom zalu uglavnom obiteljski ljudi..al vrijedi pogledati
imas bezbroj plaza na otoku, samo ovisi jesi s autom ili ne..
ak si bez auta, imas plaže kod hotela/bungalova Bon Repos (blizu trajektnog pristanista za Orebic)- ima malih, al bas malih pjescanih plaza,plus stijene i nesto sljunka al puno hlada..
pa Badija (procitaj moj post malo gore) do kojeg ides taxi-brodicem..pa brodicem il trajektom do Orebica pa na plažu Trstenica
a ak si s autom, mogu ti jos javiti za ostale plaze..
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 23:26   #72
da i ja napisem koju .....

vec par godina sam stacioniran u lumbardi .... mjesto je mirno i veoma fino. Preko dana uglavnom iz Korcue dolaze na przinu i bilin zal da se kupaju, a navece se ide u Korculu na opijanje
kao sto neko vec napisa ... jedan od "glavnih" kafica do 12-00 je dos locos, a poslije disco Gaudi, a tu do ranih jutarnjih sati.
Mi smo se svako jutro vracali iz Korcule autom mrtvi pijani, i sama je sreca sto nismo popusili nijednu kaznu jer uvijek prolazimo pored min. 1 patrole. Valjda ce nas sreca posluziti i ove godine jer opet dolazimo.
Tetak_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 14:37   #73
Pitanjce,idem na Korčulu,baš u grad Korčulu pa me zanima koje sve banke imaju tamo poslovnice...da si znam organizirati financije ...
__________________
Never bend your head. Always hold it high. Look the world straight in the eye.
(Helen Keller)
momi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:09   #74
imas dvije banke
Splitska i OTP banka..nije neki izbor
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 11:40   #75
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
imas dvije banke
Splitska i OTP banka..nije neki izbor
a bankomati? mislim da ima zagrebačka i rba, jesam u pravu?
__________________
Never bend your head. Always hold it high. Look the world straight in the eye.
(Helen Keller)
momi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 10:03   #76
sad sam provjerila (nisam iz korcule pa..) i ima cak 2 bankomata ZABE u Korculi..jedan je unutar FINE (to je u centru, lako je naci)..druga je u onom dijelu grada prema trajektu..
vidim na netu da i RBA ima bankomat u Korculi
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 10:48   #77
Danas prolazim pored neke mesoždernice, valjda potpaljuju peć, pa se osjetio miris drveta, borovine (čega li već ne?!), uglavnom asocija odmah na - Korčulu.
Tamo sam jedno ljeto u Prižbi doslovno bježala pred požarom.
__________________
Him & Her
LadyBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:16   #78
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
sad sam provjerila (nisam iz korcule pa..) i ima cak 2 bankomata ZABE u Korculi..jedan je unutar FINE (to je u centru, lako je naci)..druga je u onom dijelu grada prema trajektu..
vidim na netu da i RBA ima bankomat u Korculi
hvala
__________________
Never bend your head. Always hold it high. Look the world straight in the eye.
(Helen Keller)
momi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:44   #79
Idem u Orebić početkom srpnja na 7 dana pa me zanima kakve su trajektne veze orebić-korčula i kolika je cijena karte po osobi?Što treba vidjeti u gradu korčuli, koji restorani,kafići, plaže u blizini i sl....Svaki savjet dobrodošao
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 10:00   #80
trajektna veza je jako cesta i izvrsna, vozni red korcula-orebic (domince se zove trajektno pristaniste od korcule) vidis na www.korcula.net/grad/pitanja/q14.htm
sto se tice plaza, opisala sam plaze oko grada korcule u gornjem postu od 25.4.o.g.
sto se tice plaza u samom gradu, imas gradsku plazu Banje, kraj bazena otvorenog s morskom vodom, malo sljunka pa betonski platoi ispod hotela i stijene..ispod zidina i zapadno od zidina su uske stijene da se kratko bacis u more al ne i za suncanje
i cca 15 min pjeske od starog grada u smjeru istoka imas predivnu uvalu (Uš se zove uvala) i tam imas i pjescanih malih plazica i stijena koliko hoces i betonskih plaza i malo sljunka, svega ima i puno puno hlada..u toj uvali je i hotel i apartm.naselje Bon Repos kao i kamp..
sto se tice znamenitosti, cijeli stari grad je divan, unutar zidina super sacuvan, sam/a ces vidjeti plus bezbroj crkvica, malih trgova, skalina, kuli itd.imas i rodnu kucu Marka Pola u starom gradu (iako su razne teorije o vjerodostojnosti je li to fakat njegova kuca, al necemo ulaziti u to, ipak je ovo forum o turizmu ).
imas i izvan starog grada fortecu (vidi post od 25.4.)..to je zapadno od zidina..
a istocno od grada, na cesti za Lumbardu, kod raskrca za Lumbardu i trajektno pristaniste imas malu cesticu koja vodi do 200 m udaljenog malog brdasca-Glavica sv.Antuna..do vrha og brdasca vode 100 prekrasnih sirokih kamenih stepenica, a s obje strane stepenica visoki cempresi..i na kraju stepenica kameni luk i na platou na vrhu crkvica sv. Antuna iz 11.st (full obnovljena) i divan pogled na arhipelag i Badiju itd...carobno mjestom bar za mene :-)
i na vrhu otocica Badije ima stara crkvica, tj.rusevine, puca lijep pogled na Mljet i grad Korculu
kafica imas bezbroj, to nemres fulati...o tom vec pisali....procitaj prethodne postove pa ak ti fali jos koja inf. pitaj
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.