Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2012., 12:34   #401
Quote:
Tonii kaže: Pogledaj post
Ne mijenjaju besplatno osim ako si informiran i upucen u cijeli slucaj. Tada se prica okrece pa je gratis. Idu app metodom. (VW Zadar)

Odnedavno imaju foru da to produzeno jamstvo je njihova dobra volja, i ako auto nije servisirano u ovlastenom nakon isteka osnovne garancije, nema besplatne izmjene. Isto tako ako je napravljena velika kilometraza, nema besplatne izmjene.
Dosad su mi frenda zavaljali za 3 dizne, jos jedna ostala koja bi mogla riknuti svaki cas, a i ne mora. (u tom slucaju idem ja s njim)
Pri izmjeni uzeli sebi te 3 pokvarene dizne bez da su mu dali ikakav popust, tek kod trece su mu nesto spustili cijenu. (upuceni znaju koliko cijena mora dolje kad im se ostavi pokvarena dizna koju oni salju u tvornicu i koja se reparira).
Trosak popravka sve skupa oko 18500 kn. Covjek je naravno razocaran i gleda uskoro kupiti novi auto, pogadjate, nece biti vw.
Ovo što si napisao sve stoji, ali do 2. mj. 2011 god.( predpostavljam da su se kvarovi dogodili prije toga roka). Nakon toga je dolazi dopis da se svim strankama mjenjaju dizne, bez obzira na servisnu i do sedam godina starosti.
Nažalost 80% kvarova na diznama se dogodilo prije donošenja naputka.

Dizne možeš dobiti nazad, ali nove kupuješ po višoj cijeni. Ukoliko ti badava promijene ostaju servisu jer se vracaju u centralu.
amlap is offline  
Old 21.02.2012., 12:46   #402
I prije tog dopisa su onima koji su znali mijenjali uz popust do mislim 80 % za prvi popravak, tzv. kulanza (uvjet - ne prevelika kilometraza, servisi u ovl.).

Kao sto sam napisao, dizne su ostavili sebi, za nove naplatili punu cijenu.
Tonii is offline  
Old 21.02.2012., 13:43   #403
Quote:
Tonii kaže: Pogledaj post
Ne mijenjaju besplatno osim ako si informiran i upucen u cijeli slucaj. Tada se prica okrece pa je gratis. Idu app metodom. (VW Zadar)

Odnedavno imaju foru da to produzeno jamstvo je njihova dobra volja, i ako auto nije servisirano u ovlastenom nakon isteka osnovne garancije, nema besplatne izmjene. Isto tako ako je napravljena velika kilometraza, nema besplatne izmjene.
Dosad su mi frenda zavaljali za 3 dizne, jos jedna ostala koja bi mogla riknuti svaki cas, a i ne mora. (u tom slucaju idem ja s njim)
Pri izmjeni uzeli sebi te 3 pokvarene dizne bez da su mu dali ikakav popust, tek kod trece su mu nesto spustili cijenu. (upuceni znaju koliko cijena mora dolje kad im se ostavi pokvarena dizna koju oni salju u tvornicu i koja se reparira).
Trosak popravka sve skupa oko 18500 kn. Covjek je naravno razocaran i gleda uskoro kupiti novi auto, pogadjate, nece biti vw.
neznam kako je u Zadru,meni su rekli ako poslije isteka osnovne garancije,i dalje servisiram u ovlaštenom servisu stječem pravo na mobilno jamstvo.
i na osnovu toga su mi do sada promijenili tri dizne(jučer dvije)
prva promijenjena u 9 mjesecu 2010g.
svaki put su fotokopirali servisnu knjižicu,i upisali stanje kilometraže.
sve besplatno-Slavonski Brod
ivanvekicsb is offline  
Old 21.02.2012., 16:58   #404
Quote:
ivanvekicsb kaže: Pogledaj post
neznam kako je u Zadru,meni su rekli ako poslije isteka osnovne garancije,i dalje servisiram u ovlaštenom servisu stječem pravo na mobilno jamstvo.
i na osnovu toga su mi do sada promijenili tri dizne(jučer dvije)
prva promijenjena u 9 mjesecu 2010g.
svaki put su fotokopirali servisnu knjižicu,i upisali stanje kilometraže.
sve besplatno-Slavonski Brod
Tako se u pravilu radi, i pošto je kulanca, oni te PD elemente šalju natrag u tvornicu, iako sumnjam da ih tamo pregledavaju, pošto je već dobro poznati problem.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 22.02.2012., 13:39   #405
Quote:
Franz Ožbolt kaže: Pogledaj post
To i je najveća banana kod tog kvara što auto odmah stane i nemoš nikud.
Sad zamisli da se ganjaš negdje po Velebitu i u krivini vrisne dizna...nema kočenja, nema upravljanja, nema ničega... moli Boga da će te neko drvo "zaustaviti" ko Niku Pulića sa Lanciom Integrale.
Koliko njih je sad na ovim zimama ostalo u pripizdini sa obiteljima na -10, a ni grijanje ne možeš upaliti.
Mislim da se vlasnici passata, Leona i inih nebi toliko razočarali da se dade voziti barem na 3 cilindra pa vozi do prvog meštra.

Ima li tko iskustva da li krepavaju već zamijenjene reparirane Siemensove?
Pa nije baš da izbaci padobran i povuče ručnu kad rikne dizna, jer bi inače bilo mrtvih do sada.

Da ti dočaram scenario da komp ne izgasi diznu kad rikne:

Piezo element radi na 100 ili više volti i kad je dizna u šlusu probije izolacija prema masi, dakle imaš sto i nešto volti prema kompu i ostalim električnim modulima.

Kapiš?
Neno2 is offline  
Old 22.02.2012., 22:26   #406
3C Passat ima elektromehaničnu ručnu, tijekom vožnje ako stisneš šalter kočnice se malo zategnu i omah se odpuste.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 23.02.2012., 09:35   #407
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
3C Passat ima elektromehaničnu ručnu, tijekom vožnje ako stisneš šalter kočnice se malo zategnu i omah se odpuste.
Ručnu na tom autu pogoni elektro motor, i to do brzine 7 km/h ako stisneš dugme za aktiviranje na večoj brzini elektromotor se ne aktivira več ABS jedinica lagano pumpa tlak da ravnomjerno uspori auto.
Neno2 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.