Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2013., 22:47   #21
Sezona je skoro blizu..znam lika koji kruzi plazama i nalazi zlatne i srebrne nakite..i vjerujte zaradi!
Sloterdijck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 14:03   #22
DETEKTOR METALA

Pozdrav ekipa,

Pošto se bavim traganjem sa detektorom metala Garrett ace 250, mogu vam objasniti sve zakone i pravila ponašanja sa detektorom.

Po javnim površinama se SMIJE koristiti detektor ( šume, livade, plaže...).
Po zaštičenim područjima kao ( dvorci, rimske stare nastambe, povijesne zaštičene strukture...) se NE SMIJE koristiti detektor metala.
Po tuđim parcelama ( livade u vlasništvu privatne osobe ) se NE SMIJE koristiti detektor metala, osim u dogovoru sa vlasnikom ( dajte mu 100 kn pa pretražite livadu ).

Garrett acs 250 se može naručiti iz Slovenije, a link za narudžbu vam je na NJUŠKALU - upišite detektor metala u tražilicu.

Zadnje što bi htio dodati da se frend i ja time bavimo, te nalazimo zanimljive stvari, a bilo bi nam drago da nam se javi i pridruži još koja osoba koju to zanima.



Uzmemo auto, podjelimo benzin i odemo gdje god želimo - što dalje od zakona, a ima predivnih mjesta koje imaju i rimljane i vitezove i jugu.....
sismis81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 14:09   #23
DETEKTOR METALA

Quote:
Sloterdijck kaže: Pogledaj post
Sezona je skoro blizu..znam lika koji kruzi plazama i nalazi zlatne i srebrne nakite..i vjerujte zaradi!
Pošto smo bili nedavno na plaži na Zrču, čuli smo da nakon sezone tamo bude i po 10 ljudi sa detektorima. Frend i ja smo našli 2g. zlatnu narukvicu od 14 k zlata i u kovanicama oko 250 kn. Bilo je i funti i eura i pesosa.
Stvar je u tome da može proći i 100 ljudi, a da ne prođe kraj tih 20 cm gdje ti pogledaš.
Stvar je da razmišljaš suprotno od drugih i zamisliš gdje bi ti izgubio sitni novac ili gdje bi ti ispao prsten na plaži - naravno u moru!!!
sismis81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 00:08   #24
pozz svima

Već mjesec dana istražujem neku povijesnu činjenicu i lokaciju,nisam mogao se odlučiti da li da se počmem time baviti ili ne,još sam htio upisati arheologiju nakon osnovne ali nisam uspio to ostvariti zbog bodova.Uvijek sam volio avanturističke filmove prepunih tajni(indiana jones,tomb raider,nacionalno blago itd.Konačno sam se odlučio time baviti jer previše me to svaki danom sve više privlači,uspio sam nagovoriti i frenda konačno.Sad pitam one iskusne koji se time bave šta je potrebno imat na terenu i šta valja pripazit kod potrage za nečim?
manuel-ibanez is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 11:14   #25
I sam imam detektor i istražujem - nemam previše vremena pa nemam baš ni nekih nalaza - ali je prava šeteta da se dosta toga ne prijavi niti se ikad sazna. Većina je u privatnim zbirkama ili prodana... a vjerujem da ima jako zanimljivih i dobrih stvari za pokazati.
Ja, ako išta nađem, odmah bih kontaktirao provjerene i pozdane prijatelje/arheologe i upozorio na nalaz. Vjerojatno bih i donirao sve nalaze ako bi se imali gdje izložiti.
paxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 11:39   #26
bok ljudi, evo i meni sljedeci tjedan stize detektor metala, pa se nadam novim avanturama... ako imate savjete, slobodno...
Bored999000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 20:37   #27
Pozdrav ekipa

Ovako imam par pitanja i nadam se da cu dobiti barem neke od odgovora
Inace jako mi je zanimljivo to sve sa traganjem za razlicitim stvarima radio sam na arheoloskim iskopinama u nekoliko sezona i naravno uzivao sam svaki dan bez obzira sto mi je vecinu vremene glavni alat bio asov i strugalica u nekim situacijama sam imao cast raditi i sa cetkicama i zubarskim priborom ugl da nepisem gluposti....Volio bih nabaviti detektor metala i malo pronjuskati po nekim terenima u slobodno vrijeme tu trebam pomoc iskusnijih... Volio bih da mi neko preporuci neki detektor metala koji je legalan za posjedovanje a opet moze nesto pronaci (ako uopce postoje oni koji nisu legalni) i volio bih da mi neko sa sigurnoscu potvrdi na kojim lokacijama bez ikakve dozvole je dozvoljeno traziti sa tim uredjajima??? I naravno sto uciniti kada se nesto i pronadje)) Naravno ukoliko imate volje mozete dati i jos po koji savjet Ukoliko vam se ne da ponavljati ovdije na forumu mozete mi se javiti na [email protected] stvarno bih bio zahvalan na ovim odgovorima mislim da za iskusne nisu problem odvojite 5 min za pomoc plizzz)
shimkebm2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 04:05   #28
I ja bas gledam!
Ja ga bas prvenstveno trebam jer ponekad zagubim stvari!
I sad neka domaca web trgovima ima neke kineske za manje od 400 kn,sa mogucnoscu detekcije do 1.5m!
Zatim pogledam npr. Conrad ove detektore,i tamo najjeftiniji krecu sa 200 eura!!
Mogucnost detekcije 22 cm!
Sad tko ce ga znati.
Jel ovo domace(zapravo firma registrirana u Bratislavi) samo navlakusa?!!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 12:41   #29
Trebate imate:

- detektor
- rezervne baterije
- nešto za kopanje (onaj vojni ašov npr.)
- sendvič, voda
- nešto za podmetnuti pod koljena
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 17:30   #30
MOLIM POMOĆ!!!!
Izgubio sam prsten na nogometnom terenu, pa molim nekoga od Vas, ako ste u mogućnosti, da mi ga pronađete. Prsten je izgubljen u Gornjim Trpucima cca 10 km od zagreba.
baccio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 17:19   #31
nabavio garrett 250, odličan je
odmah iza kuće našao par dinara iz 85., svugdje okolo je puno željeza,vidit ćemo što se daa naći na plažama
garakelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 20:27   #32
upit

Evo ovako....laik sam u ovome ali me zanima ima li netko tko je duže u ovoj branši da mi pomogne malo savjetima u odabiru detektora....gledao sam ACE 350....ali sam čuo da slabo reagira na zlatne čestice....ako ću već njuškat s detektorom onda mi je žao da usput prođem pored nečega.....zatim sam gledao da uzmem garrett AT PRO....ajde pomozite savjetom.....
Dana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 00:54   #33
Ima li tko iskustva sa garrett AT ili garrett gold......ili još bolje jel znate nekog tko prodaje...?
Dana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 15:56   #34
Zašto svi garrett tražite? Ima i drugih proizvođača...
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 22:01   #35
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Zašto svi garrett tražite? Ima i drugih proizvođača...
Neznam ali mi se čini kao najzastupljenija marka....a onda mi to kao laiku govori da su kvalitetni.....ali zato i pitam ovdje da čujem savjete....dvoumim se između garrett AT PRO i garrett AT gold......zanima me ima li netko ovakve spravice....dali se kvare....kolika im je trajnost i još štošta me zanima....svaki savjet mi je dobro došao...
Dana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 09:49   #36
Ja imam Bounty Hunter.
Ako te oko njega nešto zanima, tu sam...
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 18:47   #37
Quote:
sismis81 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,

Pošto se bavim traganjem sa detektorom metala Garrett ace 250, mogu vam objasniti sve zakone i pravila ponašanja sa detektorom.

Po javnim površinama se SMIJE koristiti detektor ( šume, livade, plaže...).
Po zaštičenim područjima kao ( dvorci, rimske stare nastambe, povijesne zaštičene strukture...) se NE SMIJE koristiti detektor metala.
Po tuđim parcelama ( livade u vlasništvu privatne osobe ) se NE SMIJE koristiti detektor metala, osim u dogovoru sa vlasnikom ( dajte mu 100 kn pa pretražite livadu ).

Garrett acs 250 se može naručiti iz Slovenije, a link za narudžbu vam je na NJUŠKALU - upišite detektor metala u tražilicu.

Zadnje što bi htio dodati da se frend i ja time bavimo, te nalazimo zanimljive stvari, a bilo bi nam drago da nam se javi i pridruži još koja osoba koju to zanima.



Uzmemo auto, podjelimo benzin i odemo gdje god želimo - što dalje od zakona, a ima predivnih mjesta koje imaju i rimljane i vitezove i jugu.....
Hvala na dobrim i provjerenim informacijama.

Mene zanima detektor metala koji moze funkcionirati pod vodom do 120m dubine, gdje bih mogao kupiti/nabaviti takav? Bilo bi dobro da obuhvaca cim sire i precizinije senzorno podrucje jer je prilikom ronjenja vrijeme dragocjeno za dekompresiju. Zanima me nesto najbolje/primjerenije za tu svrhu te jesu li bolji samostalne izrade od kupovnih strojeva.

Ako netko ima iskustva i ima slicne zelje/afinitete moze i na privatne poruke.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 19:44   #38
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Ja imam Bounty Hunter.
Ako te oko njega nešto zanima, tu sam...
Glede Bounty Huntera... Odgledao sam ovaj video:

https://www.youtube.com/watch?v=HepW1hTwVzQ

Lik je napravio par preinaka na njegovom Bounty Hunter-u ali primjecujem da mu senzor sporije registrira a nekad i 'preskoci' kad rukom i metalnim predmetom predje ispred zavojnica. Ima li neki sustav koji bolje razaznaje razliku izmedju metala i da ima bolji odziv, da tocnije registrira prisutnost metala zvucnim signalom?

Frend nas je jednom zvao prije dost vremena jer je on nasao hrpu toga, samo je uvijek bio problem jel se radi o sicusnoj zlatnoj igli blizu povrsine ili hrdjavom velikom celicnom cekicu na dubini, njegov je metal detektor nekad mijesao registriranje metala. A navodno sad ovi noviji unazad par godina tocnije odredjuju o kojoj se vrsti metala radi...
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 10:48   #39
Mene zanima konkretno garrett AT GOLD.....navodno da najbolje reagira na sitne zlatne kamenčiće u potocima npr.....znači u prirodnom obliku zlato....ali i za sve ostalo dubina mu je malo veća zbog manje sonde.....e sad....nitko mi iz iskustva nemože reći o tom modelu....zanima me vaše mišljenje i o isplativosti kupovanja polovnog detektora.....mislim ako je star 2 godine.....šta se kvari na njima koliko ste upoznati s kvarovima na detektorima.....??
Dana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 12:16   #40
Na mom je s vremenom došlo do trošenja poklopca baterija. Šesto otvaranje i zatvaranje je jednostavno oslabilo plastiku. Ima i malo napuknuće na mjestu gdje kabel iz sonde ulazi u kućište detektora, ali to nema nikakav utjecaj na rad.
Moj je star sigurno dosta više od 2 godine. Tako da smatram da kupovina polovnog koji je star 2 godine ne bi trebala donijeti neke kvarove i probleme.

Moj Bounty Hunter prikazuje na ekranu brojeve po kojima se ja ravnam i procjenjujem što je pod zemljom. Dakle, radim na tom modu. Ima on i mod u kojem je zvuk konstantno traje, ali se mijenja visina i glasnoća pa se na tom principu radi procjena metala. Ali taj mod mi je brže trošio baterije. Rješenje problema je da se radi sa slušalicama. Ali takav rad mi ne daje užitak boravka u prirodi pa ga ne preferiram.

Info o podvodnom podraži na specijalnim forumima (u tražilicu unesi vumi detektor forum)...
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.