Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2010., 13:10   #41
Gray Matter sam na engleskom skinuo i odigrao još prije dva tjedna i - nije mi bogzna što.
Očekivao sam neku revoluciju u avanturama, toliko dugo najavljivana a ispala mi je nekako mlako, iako vizualno jako lijepo izgleda, boje su za prste polizat.
Više puta sam čekao da se priča nekamo pokrene, da se dogode neka velika uzbuđenja, ali ovo nije pustolovna avantura kao npr Secret Files. Ima i jedan frustrirajući ( kako kome) gameplay element - kada na neku osobu trebate izvesti neki mađioničarki trik koji uključuje skrivanje i premještanje predmeta s rukava u džep, pa u ruku i slično, uostalom u inventoriju ima priručnik kako se to radi, a možete i pogledati na youtubeu.
Više su mi se dopale one avanture koje časopisi baš i nisu voljeli, recimo iznimnu Perry Rhodan svemirsku avanturu ( eeej ljudi - skakutanje po planetima, mass effect u malom ) ili Moments of Silence.
Gray Matter se po uzbuđenju ne može mjeriti s njima. Zamislite Chronicles of Mystery - The Scorpio Ritual i oduzmite mu uzbuđenja.
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.

Zadnje uređivanje Luis Wu : 07.12.2010. at 13:18.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 13:27   #42
ja sam je tek počeo igrati.pa ne mogu je još ocijeniti.ali ni meni ne djeluje tako extra.obična pint and click avantura,misli mda mi je interface igre poznat odnekud.kad sam čuo da Jane jensen radi na igri očekivao sam nešto poput Gabriel Knighta 3,na taj način napravljeno nešto,tako da me sama ta piont and click izvedba malo razočarala.ali nastaviti ču je igrati da vidim kako ide dalje.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 09:12   #43
Avanture su mi najdrazi zanr i steta sto ih je tako malo...
Favoriti su mi Brokens Sword i Dreamfall-The longest journey. Draze su mi 2D.
Trenutno igram Chronicles of myster- The tree of life, a nakon toga je u planh Syberia koja nikako da dodje na red.
__________________
''Ja sam samo jedan obični, samouki, ravničarski depresivac, promene vremena prevrću se u mojim očima kao lepeze i da sam bio pametan da overavam svoja ludila, možda bih danas mnogo bolje kotirao kod kolega zvaničnih šizoida.''
Winter_Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 13:40   #44
Jel tko može reći šta iz prve ruke o Runaway igrama?
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 21:45   #45
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Jel tko može reći šta iz prve ruke o Runaway igrama?
Dobre avanturice,ljepo crtana grafika,zanimljiva priča koja podsjeća malo na Broken sword seriju,samo što je više humoristično kao Monkey island.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 16:53   #46
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Jel tko može reći šta iz prve ruke o Runaway igrama?
Jako lijepo digipack izdanje

O ostalom ne znam,jos nisam stigao odigrati
kiki_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 23:07   #47
Evo jedna domaća pisana i video recenzija Gray Mattera
http://www.hcl.hr/recenzije-gray-mat...60-524-18.html
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 12:49   #48
imama hrpu avanturica instaliranih na kompu-darkness within 2,art of murder 3,black mirror 2,secret files 2,lost horizon,amnesiu i memento mori,i csi ovaj zadnji, gray matteri alter ego a od svih njih trenutno igram black mirror 2-dobra mi je,s pričom smještenom u malom sveameričkom gradiću u kojem se počinju dešavati čudna ubojstva,s prizvukom nadnaravnog podsjećame na klasične američke horrore poput S.Kinga ili Johna Saula.baš me zanima kako će spojiti radnju s predhodnim nastavkom,a jedva čekam da izađe i treći dio.zagonetke su dobre,logične i realne. Istovremeno igram i Art of murder 3 koja mi isto nije loša.Uglavnom ima još dosta dobrih avanturica,ali problem je u tome što ih zasjenjuju jače igre poput fpsa,rpga i slično.Izgleda da jedini način da se avantura probije u A-ligu je taj da bude inovativna ili drukčija,kao što je svojedobno bio Farenheit,jer valjda kalsične p&c avanture nisu više dovoljne.A možda i današnji igrači nemaju više tolko vremena da razmišljaju tijekom igranja,valjda vole više bržu akciju.
Pitanje.koje zagonetke najviše mrzite u avanturama?
Ja definitivno one klizne kockice koje moraš gati da dobiš sliku,ili pak neke totalno nelogične i nerealne kombinacije riješenja.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 20:40   #49
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
imama hrpu avanturica instaliranih na kompu-darkness within 2,art of murder 3,black mirror 2,secret files 2,lost horizon,amnesiu i memento mori,i csi ovaj zadnji, gray matteri alter ego a od svih njih trenutno igram black mirror 2-dobra mi je,s pričom smještenom u malom sveameričkom gradiću u kojem se počinju dešavati čudna ubojstva,s prizvukom nadnaravnog podsjećame na klasične američke horrore poput S.Kinga ili Johna Saula.baš me zanima kako će spojiti radnju s predhodnim nastavkom,a jedva čekam da izađe i treći dio.zagonetke su dobre,logične i realne. Istovremeno igram i Art of murder 3 koja mi isto nije loša.Uglavnom ima još dosta dobrih avanturica,ali problem je u tome što ih zasjenjuju jače igre poput fpsa,rpga i slično.Izgleda da jedini način da se avantura probije u A-ligu je taj da bude inovativna ili drukčija,kao što je svojedobno bio Farenheit,jer valjda kalsične p&c avanture nisu više dovoljne.A možda i današnji igrači nemaju više tolko vremena da razmišljaju tijekom igranja,valjda vole više bržu akciju.
Pitanje.koje zagonetke najviše mrzite u avanturama?
Ja definitivno one klizne kockice koje moraš gati da dobiš sliku,ili pak neke totalno nelogične i nerealne kombinacije riješenja.
Slažem se, to sam i ja reko u svom analizirajućem postu - https://www.forum.hr/showpost.php?p=30356606&postcount=22

Ja isto mrzim takve zagonetke, kocikice, puzzle i sl. npr. tipični still life- npr. tražiš ubojicu, ulaziš u nove prostorije i odjednom moraš kliznu slagalicu iznad nekog kamina sastavit

Baš nedavno nastavio still life 2, takve me "matematičke" zagonetke lagano već zamaraju
Po meni su najbolje zagonetke koje su u funkciji priče i imaju smisla- npr. Grim Fandango (još jedan poklon Kralju ) - ima samo jednu "logičku" zagonetku, tj. zagonetku probijanja sefa- koja je odlična, inovativna i nije preteška- i još ima smisla- jer oslobađaš zarobljenog lika (tj. trebu).

Evo jedan primjer jednostavne logične sporedne zagonetke - (spoiler za one koji nisu grim fandango igrali)-
trebaš otjerati golubove na krovu zgrade kako bi im uzeo jaja- i kako se to rješava- vani je karneval- uzmeš od klauna balon i uzmeš kruh- odeš na krov- staviš balon- i prekriješ ga mrvicama- tj. namrviš kruh- golubovi se slete i kljucaju- i booom balon rokne i oni se razlete... pis of kejk


Problem je što neki developeri, scenaristi- tko god nemaju mašte

Evo citiram recenziju za jednu igru (http://www.gamer.hr/2007/04/09/sotdv..._manuscript/):

"Puzzle nisu teške, na momente su možda čak i prejednostavne, što bi hard core igrače moglo odbiti od igre. No ne može se zamjeriti da su banalne, ili da su tu tek toliko da donesu tek još jednu od zagonetki. Svaki zadatak ima direktne veze s razvojem vaše istrage što je skoro pa rijetkost u ovom žanru. Sjetite se samo da nas je i jedan klasik poput Still Lifea znao namučiti nepotrebnim zagonetkama čije rješenje nije utjecalo na priču."

-baš to
__________________
Don't shoot the messenger

Zadnje uređivanje The New Guy : 03.01.2011. at 20:45.
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 20:16   #50
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Slažem se, to sam i ja reko u svom analizirajućem postu - https://www.forum.hr/showpost.php?p=30356606&postcount=22

Ja isto mrzim takve zagonetke, kocikice, puzzle i sl. npr. tipični still life- npr. tražiš ubojicu, ulaziš u nove prostorije i odjednom moraš kliznu slagalicu iznad nekog kamina sastavit

Baš nedavno nastavio still life 2, takve me "matematičke" zagonetke lagano već zamaraju
Po meni su najbolje zagonetke koje su u funkciji priče i imaju smisla- npr. Grim Fandango (još jedan poklon Kralju ) - ima samo jednu "logičku" zagonetku, tj. zagonetku probijanja sefa- koja je odlična, inovativna i nije preteška- i još ima smisla- jer oslobađaš zarobljenog lika (tj. trebu).

Evo jedan primjer jednostavne logične sporedne zagonetke - (spoiler za one koji nisu grim fandango igrali)-
trebaš otjerati golubove na krovu zgrade kako bi im uzeo jaja- i kako se to rješava- vani je karneval- uzmeš od klauna balon i uzmeš kruh- odeš na krov- staviš balon- i prekriješ ga mrvicama- tj. namrviš kruh- golubovi se slete i kljucaju- i booom balon rokne i oni se razlete... pis of kejk


Problem je što neki developeri, scenaristi- tko god nemaju mašte

Evo citiram recenziju za jednu igru (http://www.gamer.hr/2007/04/09/sotdv..._manuscript/):

"Puzzle nisu teške, na momente su možda čak i prejednostavne, što bi hard core igrače moglo odbiti od igre. No ne može se zamjeriti da su banalne, ili da su tu tek toliko da donesu tek još jednu od zagonetki. Svaki zadatak ima direktne veze s razvojem vaše istrage što je skoro pa rijetkost u ovom žanru. Sjetite se samo da nas je i jedan klasik poput Still Lifea znao namučiti nepotrebnim zagonetkama čije rješenje nije utjecalo na priču."

-baš to
Dobre su meni i logičke zagonetke,ali mi idu na živce one koje zapravo nemaju veze sa stvarnošću.Sad mi ne dolazi na pamet niti jedna,ali ono u smislu neke lude kombinacije od kojih boli glava,pa na kraju moraš gledati u riješenju.Ovdje u Black mirror 2 zagonetke po meni se dosta dobro uklapaju u igru i ambijent.
Ovaj zadnji dio se odnosi na Secrets of leonardo igru?probao sam je igrati ali mi nije baš išla.Draže su mi bile Dracula path of the dragon i Nostradamus the lost prophecies.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 21:52   #51
Ja moram priznati da je mene Black mirror 2 razocarao. Obozavala sam jedinicu i ocekivala sam vise od nastavka, ali nisam ga imala volje niti odigrati do kraja.
Kikica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 21:19   #52
Bio sam istog mišljenja glede Balck mirrora 2 i ja na početku,ali kad sam se udubio u priču zapravo mi je postala full dobra.A čuj,jedinica je bila original i teško je bilo ponoviti isto tako nešto u dvojci,ali meni se sviđa.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 21:23   #53
Ja upravo igram Keepsake.

Jako dobro zamisljena avanturica,ali ubise je voice actingom

I igra ima ugradjen svoj vlastiti ingame walkthrough. Ako se zapne negdje, pogotovo na nekim matematicko-logickim zagonetkama, moze se odabrati opcija objasnjenja zagonetke te naposlijetku i "glup si i mi cemo umjesto tebe rijesit zagonetku" opcija koja se iskoristila par puta jer,eto,takav tip zagonetki je meni
kiki_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 18:26   #54
Sljedeća velika avantura
http://www.hcl.hr/vijesti-the-next-b...e-5333-17.html
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 19:03   #55
Quote:
kiki_zg kaže: Pogledaj post
I igra ima ugradjen svoj vlastiti ingame walkthrough. Ako se zapne negdje, pogotovo na nekim matematicko-logickim zagonetkama, moze se odabrati opcija objasnjenja zagonetke te naposlijetku i "glup si i mi cemo umjesto tebe rijesit zagonetku"
Ovo je postalo gotovo uobicajeno u svim novim avanturama, pogotovo opcija da preskocis zagonetku. I ja ponekad koristim iako volim mat.-log. zagonetke.
Kikica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 01:20   #56
Quote:
Winter_Lady kaže: Pogledaj post
Avanture su mi najdrazi zanr i steta sto ih je tako malo...
Favoriti su mi Brokens Sword i Dreamfall-The longest journey. Draze su mi 2D.
Trenutno igram Chronicles of myster- The tree of life, a nakon toga je u planh Syberia koja nikako da dodje na red.
Chronicles of myster- The tree of life - odlična igra!
vitomircorleone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 12:09   #57
njavljene su black mirror 3 i testament of Sherlock Holmes.Ima li tko kakav info o izlasku?
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 15:00   #58
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
njavljene su black mirror 3
Za BM3 se priča da će već krajem godine doći.... što mi je nekako brzo s obzirom koliko je pauza između prva dva nastavka bila... vidjet ćemo
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 12:19   #59
Ovo su najjače stranice za pratit avanture:
http://www.adventuregamers.com/
http://www.justadventure.com/
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 19:04   #60
Slažem se za ove dvije stanice.... imam ih u bookmarksima i bacim tu i tamo pogled što se novo dešava, ova prva mi je bolja ipak, kako vizualna tako i aktualnosti praćenja...

Ako netko ima još koju dobru stranicu neka slobodno podijeli
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.