Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2011., 23:28   #21
hej cure mene zanima koja je cijena tableta?
rachel123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 10:58   #22
ja sam ih jučer kupila, 93.46 kn. tak nekaj.
bosnađi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 10:09   #23
ok, hvala...
rachel123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 20:28   #24
mislim da to čak i ovisi o ljekarni, ali razlike ne smiju bit prevelike pa mislim da su svugdje oko 90 kn
kety h is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 11:33   #25
Quote:
Seraphina kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Evo i meni je ginekolog preporucio ove nove kontracepcijske Novynette. I prije sam pila pilule i nemam baš najbolja iskustva s njima. Prije godinu dana sam pila Yaz, i bio mi je super par mjeseci. Nakon toga su počela promjena raspoloženja i totalan gubitak želje. Tada sam pila radi zaštite. Sada moram piti pilule zbog policističnih jajnika. Zanima da li koja od vas duže vrijeme već pije ove pilule i da li imate nekakvih nuspojava? Ja sam sada na prvoj kutiji, tek 4 pilula. Još je prerano za ikakve nuspojave, a i svaka od nas drugačije podnosi pilule. Hvala!
Ja sam prije pila Yaz tablete, i imala sam velikih problema s njima, doktorica mi preporučila novynette, za sada je sve ok Samo što ne znam kada ću dobiti. Jer su to tablete 21/7. A prije sam pila blistere. Kolegica mi je rekla da ću dobiti na 4 dan pauze, al od toga ništa. Pa čisto informativno me zanima jeste vi dobivale uvijek na određeni dan ili je to moglo biti i 7 dan pauze?? Hvalaaa

Zadnje uređivanje leeloo27 : 20.05.2011. at 20:11. Reason: popravak quota
mammamiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 08:53   #26
:)

Završila sam prvu kutiju ovih tabletica u ponedjeljak i sad čekam da dobijem menstruaciju... Zanima me koliko dana nakon zadnje pilule ste dobile? Negdje sam čitala da može doći 2-3 dana nakon zadnje tablete, a negdje piše 7 dana...
__________________
Vremena su druga i brzo se živi...
Patricija1511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 20:56   #27
............aaaaaaaa.......

Imam 17 godina i imam problema s stitnacom pa mi je ginekologica dala dijane 35 i pila sam ih godinu dana ... nadebljala sam se 9,5 kilograma grudi su mi narasle za 3 broja ... lice mi se procistilo ali jos uvjek imam akne ... i neki dan sam bila u ginekologice i dala mi je nevynette i citala sam tu na forumu o tome i u uputama i nuspojave i ne svida mi se to ... neki kazu da su dobre a neke kazu da se lose ... i sada mi je stvarno vazno vase misljenje jer neznam ocu li poceti piti tablete ili da ne pijem molim vas pomozite mi .. trebala bih poceti sutra pit te tablete aliiii .........
Marellica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 22:13   #28
Quote:
Marellica kaže: Pogledaj post
Imam 17 godina i imam problema s stitnacom pa mi je ginekologica dala dijane 35 i pila sam ih godinu dana ... nadebljala sam se 9,5 kilograma grudi su mi narasle za 3 broja ... lice mi se procistilo ali jos uvjek imam akne ... i neki dan sam bila u ginekologice i dala mi je nevynette i citala sam tu na forumu o tome i u uputama i nuspojave i ne svida mi se to ... neki kazu da su dobre a neke kazu da se lose ... i sada mi je stvarno vazno vase misljenje jer neznam ocu li poceti piti tablete ili da ne pijem molim vas pomozite mi .. trebala bih poceti sutra pit te tablete aliiii .........
Jel liječiš štitnjaču sa nečime?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 11:20   #29
Quote:
Marellica kaže: Pogledaj post
Imam 17 godina i imam problema s stitnacom pa mi je ginekologica dala dijane 35 i pila sam ih godinu dana ... nadebljala sam se 9,5 kilograma grudi su mi narasle za 3 broja ... lice mi se procistilo ali jos uvjek imam akne ... i neki dan sam bila u ginekologice i dala mi je nevynette i citala sam tu na forumu o tome i u uputama i nuspojave i ne svida mi se to ... neki kazu da su dobre a neke kazu da se lose ... i sada mi je stvarno vazno vase misljenje jer neznam ocu li poceti piti tablete ili da ne pijem molim vas pomozite mi .. trebala bih poceti sutra pit te tablete aliiii .........
Odgovorio sam vam na temi opće kontracepcije.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 14:29   #30
Quote:
Marellica kaže: Pogledaj post
Imam 17 godina i imam problema s stitnacom pa mi je ginekologica dala dijane 35 i pila sam ih godinu dana ... nadebljala sam se 9,5 kilograma grudi su mi narasle za 3 broja ... lice mi se procistilo ali jos uvjek imam akne ... i neki dan sam bila u ginekologice i dala mi je nevynette i citala sam tu na forumu o tome i u uputama i nuspojave i ne svida mi se to ... neki kazu da su dobre a neke kazu da se lose ... i sada mi je stvarno vazno vase misljenje jer neznam ocu li poceti piti tablete ili da ne pijem molim vas pomozite mi .. trebala bih poceti sutra pit te tablete aliiii .........
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jel liječiš štitnjaču sa nečime?
pijem tablete za stitnjacu ali sam ih svojevoljno prestala piti ...
Marellica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 14:30   #31
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Odgovorio sam vam na temi opće kontracepcije.
ma dii
Marellica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 15:11   #32
Quote:
Marellica kaže: Pogledaj post
pijem tablete za stitnjacu ali sam ih svojevoljno prestala piti ...
A jel imaš hipo ili hipertireozu? I zašto si ih prestala piti?

Akne, debljanje, neredoviti ciklusi i sve ostale krasne stvari mogu biti posljedica upravo neliječene štitnjače i džabe sa kontracepcijskima pokušavaš riješiti neke stvari kad rješavaš posljedicu a ne uzrok.

I znam šta pišem jer i sama imam problema sa štitnjačom i znam kako mi je bilo i kakve sam tegobe imala kad nisam bila na terapiji i kako mi je sad otkako pijem terapiju za štitnjaču. I još jedna stvar, ako si hipo ta terapija je gotovo bez nuspojava i nema gotovo nikakvog rizika za oštećivanje bilo kojeg organa za razliku od kontracepcijskih.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 16:39   #33
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A jel imaš hipo ili hipertireozu? I zašto si ih prestala piti?

Akne, debljanje, neredoviti ciklusi i sve ostale krasne stvari mogu biti posljedica upravo neliječene štitnjače i džabe sa kontracepcijskima pokušavaš riješiti neke stvari kad rješavaš posljedicu a ne uzrok.

I znam šta pišem jer i sama imam problema sa štitnjačom i znam kako mi je bilo i kakve sam tegobe imala kad nisam bila na terapiji i kako mi je sad otkako pijem terapiju za štitnjaču. I još jedna stvar, ako si hipo ta terapija je gotovo bez nuspojava i nema gotovo nikakvog rizika za oštećivanje bilo kojeg organa za razliku od kontracepcijskih.
meni je hipo ... ali kada pijem tablete mucno mi je povrracam,nervozna sam,sve mi je a kako ih ne pijem super mi je .... i nalazi mi pokazuju da su bolji kad ih ne pijem .... ali ne zanima me to nego ove kontracepcijske pilule .. jer me strah to pit .. dijane 35 imala sam neke od navedenih nuspojava na upustvima ... ali ode u novim tabletima su gore nuspojave ...
Marellica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 16:41   #34
Ok, tvoje zdravlje, tvoja stvar.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 19:32   #35
Quote:
Marellica kaže: Pogledaj post
meni je hipo ... ali kada pijem tablete mucno mi je povrracam,nervozna sam,sve mi je a kako ih ne pijem super mi je .... i nalazi mi pokazuju da su bolji kad ih ne pijem .... ali ne zanima me to nego ove kontracepcijske pilule .. jer me strah to pit .. dijane 35 imala sam neke od navedenih nuspojava na upustvima ... ali ode u novim tabletima su gore nuspojave ...
jel mi mozete pomoc u vezi tih tabletaaaaa
Marellica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 20:38   #36
Quote:
Marellica kaže: Pogledaj post
jel mi mozete pomoc u vezi tih tabletaaaaa
Za štitnjaču ste odgovorili.
2.Jeste li vadili kakve spolne hormone?
Kakvi su hormoni štitnjače?
Nuspojave za kontracepcijske pilule su manje -više jednake(ali,normalno nekima neke bolje odgovaraju).
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 18:21   #37
bok
eto,počela i ja pit tabletice novynette.
sad sam tek na petoj tabletici.
jaaaaaaako puno sam se na općem forumu informirala o svim tim tableticama prije nego sam išla kod ginekologa po njih.
i znam da je sve to jaaako individualno,ali zanima me kakva su vam iskustva nakon višemjesečnog korištenja?
ja se sva naježim od pomisli da se budem udebljala ili dobila još više celulita
i jedno škakljivo pitanje
pošto ja koristim te pilule prvenstveno radi zaštite,zanima me dali kod spolnog odnosa(ako se pilule koriste kao jedina zaštita) ako dečko svrši u meni,ja jesam 100% zaštićena ili nisam?
naravno,voljela bi da neko napiše vlastito iskustvo o tome.
Minnie_Mouse_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 18:55   #38
Quote:
Minnie_Mouse_ kaže: Pogledaj post
bok
eto,počela i ja pit tabletice novynette.
sad sam tek na petoj tabletici.
jaaaaaaako puno sam se na općem forumu informirala o svim tim tableticama prije nego sam išla kod ginekologa po njih.
i znam da je sve to jaaako individualno,ali zanima me kakva su vam iskustva nakon višemjesečnog korištenja?
ja se sva naježim od pomisli da se budem udebljala ili dobila još više celulita
i jedno škakljivo pitanje
pošto ja koristim te pilule prvenstveno radi zaštite,zanima me dali kod spolnog odnosa(ako se pilule koriste kao jedina zaštita) ako dečko svrši u meni,ja jesam 100% zaštićena ili nisam?
naravno,voljela bi da neko napiše vlastito iskustvo o tome.
Ništa nije 100% sigurno.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 19:04   #39
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Ništa nije 100% sigurno.

ok,hvala na odgovoru.
Minnie_Mouse_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 12:42   #40
Bok!

Cura redovito pije pilule Novynette zadnjih 10 dana (prve pilule, do sad ih nije koristila) i u zadnja tri dana primjećuje lagano rozi do smeđi iscjedak. Danas je osjetila bol pri spolnom odnosu. Nema gljivice 100%

Jel se trebamo brinuti?
Zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.