Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Klub knjige

Klub knjige Čitajmo zajedno

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2011., 20:29   #21
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Znam da se u tom slučaju radilo o kipu Bude... baš sam pazila, pošto sam tvoj post pročitala još kad sam bila na polovici knjige...
Zbog filma o Cavendishu je, po njenim riječima, "na jedan sat svog života osjetila što je sreća". Možda je zbog toga Cavendish njen spasitelj...
Hm, da, sjećam se toga, ali u magli. Zašto je ustvari ona na jedan sat osjetila što je sreća? Što ju je toliko dirnulo, razveselilo u filmu? Uopće se ne mogu sjetiti toga...?
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 09:04   #22
Quote:
bktr kaže: Pogledaj post
Hm, da, sjećam se toga, ali u magli. Zašto je ustvari ona na jedan sat osjetila što je sreća? Što ju je toliko dirnulo, razveselilo u filmu? Uopće se ne mogu sjetiti toga...?
Humanost. U njezino vrijeme svi ljudi piju nešto (ne sjećam se točnog imena) pa izgledaju mlado. Ona prvi puta vidi normalne ljude i život baš u tom filmu. S obzirom da je radnja u staračkom domu to je njezin prvi susret s borama i starosti. Najveći dio priče o Cavendishu je baš onako "ljudski", sveden na događaje i odnose među ljudima, na sitne trikove i podmetanja, možda na momente i malo chaplinovski. A Sonmi ne poznaje "ljude", nego samo "potrošače". I zato joj je taj novi/stari svijet osvježenje.
srceko25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 09:12   #23
Quote:
srceko25 kaže: Pogledaj post
U njezino vrijeme svi ljudi piju nešto (ne sjećam se točnog imena) pa izgledaju mlado.
Piju nešto što se zove sapun. Kasnije je ona i otkrila kako se sapun proizvodi. Fuj.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 13:25   #24
Dosta je već vremena prošlo otkad sam čitala knjigu, al mislim da sapun ne piju ljudi nego samo fabrikanti. Sapun je "hrana" za njih.

Normalni ljudi jedu normalnu hranu (pa i sama je Sonmi radila u jednom restoranu za ljude).
__________________
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.
— Oscar Wilde
xibalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 13:27   #25
Quote:
xibalba kaže: Pogledaj post
Dosta je već vremena prošlo otkad sam čitala knjigu, al mislim da sapun ne piju ljudi nego samo fabrikanti. Sapun je "hrana" za njih.

Normalni ljudi jedu normalnu hranu (pa i sama je Sonmi radila u jednom restoranu za ljude).
Da, ali sjećam se da i ljudi ili nešto piju ili idu na nekakve tretmane pomlađivanja (uz naravno dodatnu mogućnost preoblikovanja lica)....
srceko25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 22:48   #26
Fabrikanti uzimaju Sapun - to im je svojevrsna hrana, a Potrošaći koriste to čijeg se naziva ne možemo sjetiti, a od čega ostaju izgledom mladi.
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 21:26   #27
Ups, krivo sam skužila, u pravu ste, sapun piju fabrikanti, a ovo drugo (sam i ja zaboravila, pa sam potražila opet) su rosolijekovi.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 21:19   #28
Danas sam naletila na jedan članak u Scientific Americanu u kojem piše da djeca u nekim američkim školama više ne trebaju plaćati ručak novcem, već račun plaćaju mahanjem ruku. Uređaj prepoznaje njihov uzorak krvnih žila u dlanu i tako prepoznaje kupca. Nažalost, članak je zaključan online, imam ga samo papirnato, ali našla sam nešto iz 2008. ako nekoga zanima o čemu se radi: http://www.scientificamerican.com/ar...eading-devices.

Zašto sad pišem o tome na ovom forumu?
Pa, kad sam pročitala taj tekst odmah sam se sjetila Papa Songove zalogajnice i plaćanja "dušom". Tamo je čip za plaćanje doduše bio ugrađen u "potrošače". U ovom stvarnom slučaju je malo drugačija tehnologija - učimo stroj da prepoznaje nas, odnosno naše biološke značajke, ali sve s istim ciljem - da bismo što brže i lakše trošili. Kaže se u članku da se vrijeme čekanja na blagajnama u tim školama prepolovilo i pomalo kritiziraju banke što su spore pri uvođenju tih tehnologija i u druge ustanove i trgovine. Mi ćemo sve napraviti samo da vam trošenje postane što jednostavnije, što bezbolnije, bez brige, nećete ni osjetiti. Vi samo mahnite rukom....
__________________
When in doubt, tell the truth.
srceko25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 15:46   #29
srceko ovaj tvoj zadnji post mi zvuči prestrašno, ako stvarno dođemo na takve grane (a naravno ništa nije nemoguće kad se radi o čovječanstvu)..
Meni je najzanimljivije u cijeloj knjizi bilo kako je u to upakirana priča o reinkarnaciji i konstantnom vraćanju u krug... to me zapravo najviše potaklo da se zamislim o samoj sebi nakon kad sam pročitala knjigu...
Matahari is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 16:26   #30
Ekranizacija?

Stvarno me zanima kako će ta ekranizacija izgledati. Nešto sam pročitao da će staviti puno više naglaska na "reinkarnaciju" (cf. comet birthmark) koja je u knjizi samo nagoviještena. Strah me je da bi to moglo previše vuć na nastavke Matrixa. Nije to dobro. No, treba im dati šansu. Evo, pogodite tko je ovo:
__________________
Do I dare to eat a peach?
kosjenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 12:54   #31
Quote:
kosjenac kaže: Pogledaj post
Stvarno me zanima kako će ta ekranizacija izgledati. Nešto sam pročitao da će staviti puno više naglaska na "reinkarnaciju" (cf. comet birthmark) koja je u knjizi samo nagoviještena. Strah me je da bi to moglo previše vuć na nastavke Matrixa. Nije to dobro. No, treba im dati šansu. Evo, pogodite tko je ovo:
Veselim se filmu!! Sonmi! :*
__________________
When in doubt, tell the truth.
srceko25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 17:02   #32
Quote:
srceko25 kaže: Pogledaj post
Veselim se filmu!! Sonmi! :*
I ja...
Baš me zanima...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 16:40   #33
izašao je trailer za film cloud atlas:

http://www.youtube.com/watch?v=9DhJsPW862k

što mislite kakav će biti u odnosu na knjigu?
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 17:27   #34
Trailer izgleda kao žešći rusvaj, ali s obzirom kako sam uživala u knjizi, bokte jedva čekam da to dođe u kina
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 13:06   #35
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Trailer izgleda kao žešći rusvaj, ali s obzirom kako sam uživala u knjizi, bokte jedva čekam da to dođe u kina
I ja!
Da moram odabrati najbolju knjigu iz kluba, mislim da bi ova bila uvjerljivo prva.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 14:39   #36
čini mi se da halle berry glumi i luisu rey i meronym što je u suprotnosti s onim što je u knjizi. izgleda da i tom hanks glumi više likova...
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 11:00   #37
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
I ja!
Da moram odabrati najbolju knjigu iz kluba, mislim da bi ova bila uvjerljivo prva.
Slažem se!!
__________________
When in doubt, tell the truth.
srceko25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 20:54   #38
meni je ova knjiga bila genijalna. može mi netko preporučiti nešto slično?
__________________
summer
leo_august is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 22:00   #39
Sorry na spamu, ali upravo čitam i nadam se da mi može netko pomoći tko ima knjigu ili skinuto - prvo poglavlje (Pacifički dnevnik) mi završava s rečenicom "Pročitavši ono što sam napisao 15.listopada, kad sam upoznao" i dalje nema! Kolko fali
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 22:28   #40
Quote:
assi kaže: Pogledaj post
Sorry na spamu, ali upravo čitam i nadam se da mi može netko pomoći tko ima knjigu ili skinuto - prvo poglavlje (Pacifički dnevnik) mi završava s rečenicom "Pročitavši ono što sam napisao 15.listopada, kad sam upoznao" i dalje nema! Kolko fali
Čitaj dalje.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.