Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2012., 21:56   #1
Zivot/Emigracija na Tajlandu

Pozdrav svima.

Nisam vise znao gdje da postavim ovakvo pitanje, pa evo i ovde, vidim da vec ima slicnih tema.. (trebao bih zvati ambasadu sad nakon vikenda, vjerujem da i oni imaju odgovor na ovo sve).

Prosle godine na jesen sam bio na Tajlandu mjesec dana, sad planiram da probam da zivim tamo na duze. Tih mjesec dana je vise bilo "turisticki", u smislu da ne radim nista vec da se provodim onako kako mislim da bih trebao, sad bi trebalo da bude malo vise organizovano, da iznajmim stan, radim (svoj posao, programer - znaci samo net mi treba, ne planiram tamo da nalazim poslodavce, vec ih imam dovoljno) i sve ostalo sto se podrazumjeva kao 'normalan' day2day zivot.

Plan mi je oko 6 mjeseci da ostanem, stim da ako mi se svidi da produzim na godinu dana u komadu, a onda da skontam sta dalje da radim, kad budem imao vise informacija i licnog iskustva s konceptom emigracije i u opste, zivotom u 'tudjoj' kulturi, zemlji, itd.

Ono sto me interesuje je:

1. Da li je neko vec imao iskustva s emigracijom (ukljucujuci i eksperimentisanje koje ja planiram) na Tajland ?
2. Papiri. Prosli put kad sam isao tamo, uzeo sam vizu na mjesec dana u konzulatu u Zagrebu. Da li je moguce uzeti vizu tipa na 3 mjeseca i produzavati je tamo prelaskom granice ? Inache, svi "stranci" koje sam upoznao tamo su to radili, a na nesrecu svih ljudi, ne vrijede ista pravila za recimo engleze i recimo bosance, sto sam ja.
3. Da li je moguce uzeti avio kartu u jednom pravcu i dobiti vizu ? Poenta je da ne budem ogranicen tamo dok sam, da imam tacan sat kad cu doci i otici, vec da to mogu da uradim kad sam ja raspolozen za povratak.

Bilo kakve informacije dodatne o ovome su dobrodosle, a i misljenja takodje.

Hvala svima.
Dr.Mr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 23:57   #2
mislim da u tajlandu nema frke s vizama, prije isteka prijeđeš u kambodžu i vratiš se natrag za dan-dva, opet sa turističkom..
dnhl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 01:16   #3
Pa tako je, kao sto rekoh, s englezima, amerikancima i slicnim. Cak i ostanu puno vise nego sto trebaju, pa se izvuku jednom posjetom do svoje ambasade u tajlandu (slucaj s djevojkom iz Australije, koja je pritom i pasos izgubila).

E sad meni treba da znam da je tako i za nas, jer ne bih da imam problema s njihovim zakonom nikako. Doduse saznacu to nadam se u ponedeljak zasigurno kad nazovem konzulat, ali reko da se ipak raspitam i ovde prvo.
Dr.Mr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 07:59   #4
Zadnjih 4 godine zivim u Kambodzi. Na srecu ja sam dosao poslom tako da se za papire ne moram brinuti. Otvoriti biznis u Kambodzi nije tesko i vjerojatno je tako zbog korupcije. Imam osjecaj da je birokracija gora od korupcije :-). Boravak u Kambodzi je lako srediti. Biznis viza je 300$ godisnje i manje vise te nitko nista ne pita ni da li imas biznis ni koliko imas novaca. U zadnjih dvije godine malo su jedino skepticni na ljude iz Afrike pa im znaju uskratiti produzenje vize.
Kao bijelac posao je lakse naci. Nisu to neke pare ali svakako bolje nego sto dobijaju khmeri. Sto je najbolja fora i s najobicnijim zanimanjem moguce je naci posao ili otvoriti posao... pekar, mesar, vodoinstalater, mehanicar... a jos ako ti je engleski savrsen...
maxlomax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 16:20   #5
Ima smisla s obzirom na status Kambodze u tom djelu azije, u poredjenju s njihovim komsijama. Isto kao sto su cjene nize nego recimo na Tajlandu.
Bar mislim da je to povezano. U svakom slucaju, zvao sam konzulat u Zagrebu u vezi ovoga, ispostavilo se da je moguce ostati 6 mjeseci (3 ulaska po 2 mjeseca) najvise s obicnom, turistickom vizom tamo.

To mi je kao problem, jer da bih dobio produzetak na to moram da se vratim ovamo, a osim toga, turisticka viza nije nikakvo dugotrajnije rijesenje, mada bi mi odgovaralo vise da nisam ogranicen na 3, 6 ili koliko god mjeseci, pa ne moram da planiram i mislim kad cu da se vratim.

Stabilnija opcija je da dobijem biznis vizu, tako mi rekoshe u konzulatu. Da nadjem tamo nekog ko bi garantovao za mene i dao mi potrebnu papirologiju, tako da sledeci put akd dizem vizu mogu da dobijem biznis vizu s kojom je moguce ostati duze. Pokretanje licnog biznisa, to nemam pojma kako realizovati na Tajlandu ? Mislim, zna li neko odakle krenuti u opste.. posto tamo se mogu sad pojaviti samo s turistickom vizom, a koliko ja znam s takvom vizom ne bih imao nikakve mogucnosti da otvorim bilo sta, pa da dobijem drugu vizu..
Dr.Mr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 22:15   #6
Na Koh Samuiu žive ljudi iz Zagreba koji se bave turizmom i savjetovanjem oko preseljenja na Tajland, pa bi ti možda bilo dobro da ih kontaktiraš.

Baboon samui
vivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 01:33   #7
Dr. Mr, pretpotstavljam da si u medjuvremenu dosao do dosta novih saznanja, pa bi te zamolio da ih podijelis sa nama
Ova tema mi je poprilicno zanimljiva, te se nadam da cu ovdje dosta toga saznati o sto duzem boravku na Tajlandu (nadam se bez previse papirologije i komplikacija).
Gonzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 16:23   #8
Pozdrav,jel ima tko da zivi u phuketu na tajlandu mozda??
trbuhomzakruhom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 01:49   #9
Gospodjica Angkookrat zivi u Pukhetu.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 01:57   #10
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Gospodjica Angkookrat zivi u Pukhetu.
Ko je ta,nikad čuo za nju
trbuhomzakruhom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 02:03   #11
Quote:
trbuhomzakruhom kaže: Pogledaj post
Ko je ta,nikad čuo za nju
Nisi se jos znjarao sa ladyboy? Pa ti zivis ko opatica na Tajlandu.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 16:59   #12
Nije istina da mozes samo preci granicu u Kambodzu i vratiti se natrag bez beda.
Bila sam na Tajlandu prije 3 tjedna i, osim sto sam morala po vizu u ZG, produzenje sam mogla dobiti jedino u konzulatu u Bangkoku ili u konzulatu VAN Tajlanda ali ne na granici.
Visa upon arrival isto nije moguca. Imala sam problema sa vizom u HK jer su mi slucajno dali tranzitnu ali se rijesilo. Molim da se ne sire dezinformacije.
Da, moguce je izaci i vratiti se ako imas, recimo, USA putovnicu. HR - NE.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 21:02   #13
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Nisi se jos znjarao sa ladyboy? Pa ti zivis ko opatica na Tajlandu.
Tko kaze da ja zivim na tajlandu
trbuhomzakruhom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 10:06   #14
Molim bez polu-legalnih uputa.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 19:17   #15
Tek sam sada vidio ovaj topic ali nikad nije kasnoDakle,s turistickom vizom s 2 ulaza mozete ostati 6 mjeseci u Kraljevini.Nakon sto vam isteknu 2 mjeseca uradite visa extension u najblizem imigracijskom uredu.To kosta 1900thb i dobijete jos jedan mjesec boravka.Nakon toga radite tzv Visa run gdje prelazite najblizu granicu i odmah se vracate u Tajland te aktivirate drugi ulaz i nova 2 mjeseca.Nakon isteka tih 2 mjeseca opet idete do imigracijskog.I nakon tih 6 mjeseci morate napustit zemlju.U Bkk se imigracijski ured nalazi u Wattani.
Hapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 19:28   #16
Nakon isteka 6 mjeseci izlazite iz Tajlandu i odlazite do najblizeg diplomatsko konzularnog predstavnistva i aplicirate za novu vizu.Mozete otici do Malezije a najblizi je konzulat u Penangu ili u Kuala Lumpur,Phnom Phen u Kambodzi i po rijecima mnogih najbolje je otici u glavni grad Laosa Vientiane.Turisticka viza s jednim ulazom kosta 1000 a s dva 2000thb.Rade do 12 sati a vizu mozete podici sutradan i opet zapalit za Tajland.Postoji hrpa kompanija iz Bangkoka koje organiziraju put do Laosa smjestaj i asistenciju s aplikacijim za vizu,pa ako vam se neda muciti nije lose i s njima otici.I da ne zaboravim viza za Laos kosta 1500 bahta.
Hapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 10:32   #17
ja bih nekako jako htio znati zasto svi ovdje pisu da su bili NA tajlandu. jer piam se da li su uopce ikad bili tamo s obzirom na to da jesu znali bi da to NIJE otok, drvo, brod, planina, dakle nista NA sta se moze popeti nego drzava (kraljevina) u Indokini, SE Aziji. zato mislim da mnogi ovdje pisu a nisu nikad bili tamo. jer ja nisam jos cuo da je neko bio NA njemackoj (bio je U njemackoj) ili cak italiji koja isto tako na poluotoku kao i tajland, ali se uvijek kaze bio sam U italiji a nikad nisam cuo da je neko reko da e bio NA italiji. dajte ovo me jako, ali bas jako zanima pa neka mi neko od ovih koji su bili NA tajlandu to objasni. btw ja vec 11 godina zivim/radim u aziji i bio sam dosta puta NA tajlandu (kojeg bas i ne volim) pa mogu odgovorno reci da glede vize za HR pasose mnogi- ne svi- pisu najobicnije p***darije (nema drugog izraza) i usput dezinformiraju sveukupnu javnost.
obi wan kenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 15:27   #18
Quote:
obi wan kenobi kaže: Pogledaj post
ja bih nekako jako htio znati zasto svi ovdje pisu da su bili NA tajlandu. jer piam se da li su uopce ikad bili tamo s obzirom na to da jesu znali bi da to NIJE otok, drvo, brod, planina, dakle nista NA sta se moze popeti nego drzava (kraljevina) u Indokini, SE Aziji. zato mislim da mnogi ovdje pisu a nisu nikad bili tamo. jer ja nisam jos cuo da je neko bio NA njemackoj (bio je U njemackoj) ili cak italiji koja isto tako na poluotoku kao i tajland, ali se uvijek kaze bio sam U italiji a nikad nisam cuo da je neko reko da e bio NA italiji. dajte ovo me jako, ali bas jako zanima pa neka mi neko od ovih koji su bili NA tajlandu to objasni. btw ja vec 11 godina zivim/radim u aziji i bio sam dosta puta NA tajlandu (kojeg bas i ne volim) pa mogu odgovorno reci da glede vize za HR pasose mnogi- ne svi- pisu najobicnije p***darije (nema drugog izraza) i usput dezinformiraju sveukupnu javnost.
Ja pisem jer mi nekako zvuci prirodnije i jer vecina to koristi mada je rijec o poluotoku i druga stvar je da mi je to nebitna stvar u ili na, imam ja u zivotu i pametniji stvari za razbijati glavu oko njih.Zivim na Tajlandu i sve ovo sto sam napisao prosao sam osobno i ne pisem nikakve p...zdarije.Uglavnom komplicirano je i u vecini slucajeva vrijedi ono sto kaze pojedini imigracijski sluzbenik a ne sto pise i propisano je zakonom tako da nista od ovoga sto sam naveo ne mora biti ovako.Na koju nogu u imigracijskom ustanu je ono sto je presudno.
Hapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 21:30   #19
Moja preporuka je da ne dajes savjete kako muljati o vizi.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 02:49   #20
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Moja preporuka je da ne dajes savjete kako muljati o vizi.
Na mail sam dobio obavijest da je korisnik AndyCRO napisao danas, tj. jučer novi post u ovoj temi. Pročitao sam ga u mailu i iako osobno sve to znam, ipak hvala čovjeku na tim informacijama.

T., zaista nemam pojma što si ti točno tu smatrala 'muljanjem', pa bi te zamolio da mi odgovoriš.
Pretpostavljam da si ti izbrisala taj post?
Gonzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.